Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.04.2007., 23:14   #61
Quote:
buca_ljuca kaže: Pogledaj post
komplikovano ovo. fino na ebay, i kad ti zapakuje ko poklon, nikakve carine ne placas. doduse, nisam sigurna da ovdje uopce se placa carina kod nas u bih. nekad davno sam platila 5 eura za nesto, ali9 to nije bilo nis vezano za carinu...
ne pali više ova "gift" fora kod nas. moj stari naručio čizme iz Sad-a, 370 kn, znači 52 eura, i naplatili mu na to 270kn carine... bilo zapakirano kao gift..
__________________
addicted to facebook :)
flakey is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2007., 11:12   #62
Quote:
joujou kaže: Pogledaj post
je.. a mozes platiti i kad preuzimas paket, ja sam platila dostavljacu koji mi je dosao s paketom
plz, jos mi samo reci kako treba ispuniti obrazac sto ti posalju, da li da napisem vrijednost robe ili ne..jer me tamo pitalo koja je vrijednost robe, koja vrsta je robe i otkud dolazi, i tko je podmirio trosak vozarine?
nivess is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2007., 11:41   #63
Quote:
nivess kaže: Pogledaj post
pozdrav cure,
buduci da imate iskustva s kupovinom iz victoria secret molim pomoc, meni je prvi put..narucila sam kostim i neke stvarcice (370 kn)..zvali su me iz UPS- da mi moraju faksirat obrazac da popunim (zove se punomoc) te da im posaljem fotokopiju osobne?!?..to sam sve uredno popunila i poslala im, iako nisam znala da je to takva gnjavaza.. pa su mi sad poslali emailom obavjest o troskovima.. sve skupa nekih 305 KN..te obavjest da im te novce uplatim na ziro racun, pa tek onda da ce ici na carinjenje..nista ne razumim, jel to tako normalno?

Lijepo ti njih nazovi i malo popričaj s njima.
Naime, ovi iz UPS-a su poprilično bezobrazni.
Prvo, naplate ti ne samo carinu, već i skladištenje po danu i odugovlače s tim.
Na poslu sam isma iskustvo, kada su na 50eura vrijednosti zaračunali 400kn
carine, s time da su odugovlačili par dana, pa je u tih 400kn, bilo i 150kn skladištenja.
Znam da se kolega malo pospikal s njima i stigao je novi račun na 300kn.
Kako to može biti??
bikerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2007., 13:21   #64
Quote:
flakey kaže: Pogledaj post
ne pali više ova "gift" fora kod nas. moj stari naručio čizme iz Sad-a, 370 kn, znači 52 eura, i naplatili mu na to 270kn carine... bilo zapakirano kao gift..

pa kaj nisi maloprije rekla da ti nikad nisu naplatili carinu ispod 50 eura? a vidis da su i nives naplatili...
mogu ti naplatiti carinu i pdv i pristojbe na bilo koji iznos ako zele. ali im se najcesce ne da zajebavat sa malim iznosima
Lola is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2007., 13:24   #65
Quote:
nivess kaže: Pogledaj post
plz, jos mi samo reci kako treba ispuniti obrazac sto ti posalju, da li da napisem vrijednost robe ili ne..jer me tamo pitalo koja je vrijednost robe, koja vrsta je robe i otkud dolazi, i tko je podmirio trosak vozarine?
to ne moras ispuniti.. odakle je roba i cijenu vide na racunu koji je prilozen u paketu
meni su objasnili da im je jedino bitan tvoj potpis i jmbg
sto je trosak vozarine?
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2007., 14:29   #66
Quote:
joujou kaže: Pogledaj post
to ne moras ispuniti.. odakle je roba i cijenu vide na racunu koji je prilozen u paketu
meni su objasnili da im je jedino bitan tvoj potpis i jmbg
sto je trosak vozarine?
pozdrav, evo ovo je dio o vozarini toj
"Ujedno izjavljuem da je trošak vozarine podmirio:

a)pošiljatelj
b)primatelj
što je vidljivo iz tovarnog lista broj_______."

uglavnom zvala sam ih, dostavit ce mi paket u ponedjeljak, pa javim koliko su me oglobili! pozdrav
nivess is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2007., 14:51   #67
zatekla si me s ovim.. vozarine se uopce ne sjecam
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2007., 20:03   #68
Quote:
Lola kaže: Pogledaj post
pa kaj nisi maloprije rekla da ti nikad nisu naplatili carinu ispod 50 eura? a vidis da su i nives naplatili...
mogu ti naplatiti carinu i pdv i pristojbe na bilo koji iznos ako zele. ali im se najcesce ne da zajebavat sa malim iznosima
Previse je tu krivih informacija koje se cesto i precesto ponavljaju, a izgleda da se nikome ne da otici na carina.hr, gdje sve lijepo pise.

Uglavnom, Lola je na dobrom tragu. Cesto carina ne naplati i ono sto bi, po zakonu, mogla.
Nije isto kad sami vozite neku robu u autu ili kad vam roba dolazi postom.

Kad vam roba dolazi postom, carina nece biti naplacena ako fizicka osoba salje fizickoj osobi robu u vrijednosti do 300 kn.

Ako vam robu salje neka firma, carina ce biti naplacena, bez obzira na vrijednost. I tu nikakvo pakiranje "kao poklon" ne pomaze.
Druga je stvar sto carinici, zbog malog iznosa, cesto progledaju kroz prste.

Naravno, ovdje govorimo o parfemima i odjeci, ne o knjigama.

I UPS ne carini robu, vec je samo vozi i robu prijavljuje carini. I te usluge naplacuje.

Za one kojima se da citati, tu sve pise o carinjenju, pa i o Ebayu.
bbc is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2007., 20:54   #69
ja stvarno nemam pojma ni za ups ni carinu.prije 2 dana mi je poštar donija paket-kostim VS i ništa nisam trebala platit,na paketu piše da je oslobođen carine..cijena kostima je 66$..tu cifru+20$ dostave mi je VS skinila s kartice kad je paket utovaren na brod i to je sve šta sam platila..nikakve formulare nisam trebala ispunjavat..nemam pojma,meni je sve bilo super jednostavno pa sam već naručila neke druge stvarčice.
miseducata is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2007., 00:25   #70
Quote:
joujou kaže: Pogledaj post
je.. a mozes platiti i kad preuzimas paket, ja sam platila dostavljacu koji mi je dosao s paketom
e pa jel si to platila preko kartice ili kak? ne kuzim vise nist ¨!!
ja preko kartice ne mogu pa me zanima jelse moze kak drugacije platit?
Anaaaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2007., 01:04   #71
a što se plaća ako meni frend pošalje paket npr. iz londona a unutra su cipele koje mi je kupio?
__________________
Frankly, my dear, I don't give a damn!
snow fox is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2007., 14:51   #72
Quote:
Anaaaaaa kaže: Pogledaj post
e pa jel si to platila preko kartice ili kak? ne kuzim vise nist ¨!!
ja preko kartice ne mogu pa me zanima jelse moze kak drugacije platit?
VS-u placas karticom, nema drugog nacina
UPS-u sam platila pouzecem
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2007., 15:49   #73
Quote:
Cleooo kaže: Pogledaj post
kad gledam tu robu na mangoshopu imam osjećaj ko da listam neckerman (kak bi moja frendica rekla )
a ni odjeća u dućanu nije daleko od toga u zadnje vrijeme.....u početku je bila dobre kvalitete i cijene,al sad definitivno previše traže za svoje krpe

btw kupila sam torbu u mangu prije dva-tri tjedna i već se potrgao cif i na nekim se dijelovima neka guma ljušti ...neću ni reč kolko sam je platila, a nije čak ni kožna
nikad više

ne prichaj mi nishta. ja sam tamo kupila dvije torbe. jednu veliku 550 kn i drugu malu 500kn
razletavaju se pre-loshe
nola is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2007., 23:36   #74
Quote:
Lola kaže: Pogledaj post
pa kaj nisi maloprije rekla da ti nikad nisu naplatili carinu ispod 50 eura? a vidis da su i nives naplatili...
mogu ti naplatiti carinu i pdv i pristojbe na bilo koji iznos ako zele. ali im se najcesce ne da zajebavat sa malim iznosima
pa i nisu mi naplatili... ovo je bila cifra od 52 eura i "gift" fora nije upalila...
__________________
addicted to facebook :)
flakey is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 14:23   #75
Quote:
bbc kaže: Pogledaj post
Previse je tu krivih informacija koje se cesto i precesto ponavljaju, a izgleda da se nikome ne da otici na carina.hr, gdje sve lijepo pise.

Uglavnom, Lola je na dobrom tragu. Cesto carina ne naplati i ono sto bi, po zakonu, mogla.
Nije isto kad sami vozite neku robu u autu ili kad vam roba dolazi postom.

Kad vam roba dolazi postom, carina nece biti naplacena ako fizicka osoba salje fizickoj osobi robu u vrijednosti do 300 kn.

Ako vam robu salje neka firma, carina ce biti naplacena, bez obzira na vrijednost. I tu nikakvo pakiranje "kao poklon" ne pomaze.
Druga je stvar sto carinici, zbog malog iznosa, cesto progledaju kroz prste.

Naravno, ovdje govorimo o parfemima i odjeci, ne o knjigama.

I UPS ne carini robu, vec je samo vozi i robu prijavljuje carini. I te usluge naplacuje.

Za one kojima se da citati, tu sve pise o carinjenju, pa i o Ebayu.
ne kuzim zene zakaj sve pitate pitanja na koja u stvari ne zelite cuti odgovor. zena vam je sve rekla. i ja sto puta prije
Lola is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2007., 19:08   #76
Curke naručila sam si neke sitnice sa Victora's Secret pa me zanima kad vam stigne na naplatu šta vam piše na obračunu kad stigne izvješće od kartice?
Ono opis dućana gdje piše npr. kad kupuješ u Mercatora - onda stoji Mercator.
Jel za VS piše Victoria's Secret?
riminare is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2007., 20:46   #77
Quote:
riminare kaže: Pogledaj post
Curke naručila sam si neke sitnice sa Victora's Secret pa me zanima kad vam stigne na naplatu šta vam piše na obračunu kad stigne izvješće od kartice?
Ono opis dućana gdje piše npr. kad kupuješ u Mercatora - onda stoji Mercator.
Jel za VS piše Victoria's Secret?
piše baš VS.
miseducata is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2007., 22:04   #78
Quote:
miseducata kaže: Pogledaj post
piše baš VS.
Kvragu
Kartica je od sveki, a to će njoj na izlistu izgledat kao nešto ultra fancy, a u biti nije ni blizu fancy ništa od tamo.
riminare is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 12:12   #79
VS

kako me zivcira kada ima toliko price,a nista konkretno!pa evo konkretno ja sam kupovala preko VS-a i na 14$ plus postarina(ona sporija ,koja je ok) doslo mi je 70kuna carine,i paket mi je dosao doma.mislim da za online ne vrijedi ono da nema carine ispod 300kuna.
mala_nala is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 19:19   #80
to kako njima dodje.
buca_ljuca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:42.