Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.07.2008., 23:04   #1
Vertebroplastika

Zanimaju me moguće komplikacije vertebroplastike lumbalnog L2 kralješka?
Gummo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2010., 22:52   #2
Mojoj mami je dr. savjetovao vertebroplastiku kralješaka s obzirom da su u laganom propadanju. Nemam nikakva saznanja o ovoj vrsti operacije osim onog što mi je rekao doktor ukratko i što sam pročitala na netu pa bi molila bilo kakav odgovor ukoliko je neko imao osobnog iskustva s vertebropl.
inge-2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2010., 01:16   #3
Nemam osobno iskustvo, ali znam nekoliko pacijenata koji su se podvrgnuli takvom zahvatu...

Potrebno je svakako naci specijalistu s iskustvom jer postoje odredjene stvari na koje treba dodatno bratiti paznju kod takvih zahvata.

Komplikacije? Infekcija, sto bi trebalo biti rijetko jer je zahvat perkutani... Takodjer prodor cementa u diskovni prostor, spinalni kanal, itd.

Svakako treba dobro razmisliti i odvagati, jer daljnjim cekanjem kraljesak moze skroz propasti i onda ce se trebati zahvat kifoplastika koji je znatno skuplji.
GSM is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 17:12   #4
Hvala na odgovoru!
Zanima me kako su prošli pacijenti koje poznaješ i u kojoj bolnici su se podvrgnuli zahvatu?
inge-2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 21:29   #5
Svi su dobro. Trojica su iz inozemstva, jedan je "operiran" u poliklinici Vertebralis, Zagreb.
GSM is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2010., 22:56   #6
Hvala još jednom na informacijama. Bar su me malo ohrabrile. Probati ću kontaktirati navedenu polikliniku i vidjeti s njima što predlažu.
inge-2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2012., 20:09   #7
Ima li tko neku preporuku koji ortoped radi te operacije u Zagrebu? Ime, kontakt, nešto?
Bočko is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 19:20   #8
vertebroplastika

Šta znate o tome,jeli netko napravio taj zahvat,jeli ide preko HZZO ili se plača ? Iskustva......Hvala
amerdin is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2022., 21:13   #9
Pozdrav, dižem stariju temu.

Ima li tko novijih iskustava s vertebroplastikom? Koje bolnice u Zagrebu rade vertebroplastiku preko HZZOa? Hvala
Aurora06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2022., 21:18   #10
KBCSM ... ortopedija (Draskoviceva), neurokirurgija i radiologija (Vinogradska). 3 odjela u istoj bolnici
GSM is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2022., 21:23   #11
Hvala na brzom odgovoru možda preporuka gdje su najbolji liječnici?
Aurora06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2022., 21:35   #12
Neurokirurgiju izbjegavati u sirokom luku.

Trauma je Ok. Kao i radiologija.
GSM is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:26.