Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.11.2016., 23:53   #2961
Mi smo tu 14 godina i ne smatram ih izgubljenima. Iskoristili smo ih za neki materijalni i duhovni prosperitet, koji nebi ostvarili da nismo dosli tu, izolirali se i okrenuli se samo sebi.
Smetamo im mi koji smo bijeli i koji se ne razlikujemo od njih, dok ne progovorimo, i ktome imamo dobro placene poslove, poslovne aute, kuce u vlasnistvu i sl. (konkurencija smo im).
S druge strane, imamo dobre susjede i medjusobno si cuvamo macke, preuzimamo si postu, pazimo jedni drugima na kuce i dvorista...
Da, vratit cemo se jednog dana u Hrvatsku (duhom nismo niti otisli), ako ne odemo u Spanjolsku, za stalno ili na par mjeseci godisnje ili kako nam bude pasalo u datom trenutku.
__________________
Alaj volem kad smislim ovako nešto.
NenadX is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2016., 20:22   #2962
Quote:
VingTsun kaže: Pogledaj post
Racunam da specijalizirani imigracijski odvjetnici znaju proceduru i stvarno stanje tako da to nisu samo nekakvi mejlovi!
Ali se slazem s tobom da treba biti uporan ako se vec hoce gore ziviti.

Slao sam zamolbe za praksu, jedno 60-70 zamolbi u par mjeseci i dobio same odbijenice. To je moje iskustvo, vjerujem da je tomu bilo tako zbog radne dozvole koja treba cak i za praksu i jezika kojeg jedva natucam.
Struka je druga bitna stavka, meni su struka komunikacije-PR i slicno i tu treba zanti jezik jako dobro.
Netko drugi, kao ti, ima vjerovatno drugu struku i samim tim drugacije iskustvo.



Razmisljao sam i o tome ali kad sve zbrojim radje cu biti na ceki u Njemackoj, zaraditi nesto para i radnog iskustva u struci pa onda paliti za Amsterdam kad maknu restrikcije.
Mogu te pitati;zasto toliko zelis (daj mi koji razlog)zivjeti u Nizozemskoj-Holandiji!??Stvarno me interesira...pozdrav
extra_vergine is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2016., 20:31   #2963
Quote:
NenadX kaže: Pogledaj post
Mi smo tu 14 godina i ne smatram ih izgubljenima. Iskoristili smo ih za neki materijalni i duhovni prosperitet, koji nebi ostvarili da nismo dosli tu, izolirali se i okrenuli se samo sebi.
Smetamo im mi koji smo bijeli i koji se ne razlikujemo od njih, dok ne progovorimo, i ktome imamo dobro placene poslove, poslovne aute, kuce u vlasnistvu i sl. (konkurencija smo im).
S druge strane, imamo dobre susjede i medjusobno si cuvamo macke, preuzimamo si postu, pazimo jedni drugima na kuce i dvorista...
Da, vratit cemo se jednog dana u Hrvatsku (duhom nismo niti otisli), ako ne odemo u Spanjolsku, za stalno ili na par mjeseci godisnje ili kako nam bude pasalo u datom trenutku.
Malaga je predivna tokom cjele godine!Vjerojatno i ja odlazim iz Nl za Malagu nakon 26g.:klap:
extra_vergine is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2016., 21:20   #2964
Quote:
extra_vergine kaže: Pogledaj post
Mogu te pitati;zasto toliko zelis (daj mi koji razlog)zivjeti u Nizozemskoj-Holandiji!??Stvarno me interesira...pozdrav
Eto, sad ce ti tetka Leen objasniti....

Aan De Amsterdamse Grachten
__________________
Something ends,something begins...
VingTsun is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2016., 05:28   #2965
Quote:
VingTsun kaže: Pogledaj post
Eto, sad ce ti tetka Leen objasniti....

Aan De Amsterdamse Grachten
Ti i tetka Leni ste prava misterija
extra_vergine is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 02:03   #2966
Pozdrav,jel mi možete preporučit stranice sa oglasima za posao?
tirkizno is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 13:16   #2967
Quote:
tirkizno kaže: Pogledaj post
Pozdrav,jel mi možete preporučit stranice sa oglasima za posao?
Monsterboard.nl
__________________
Alaj volem kad smislim ovako nešto.
NenadX is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 00:29   #2968
Hvala!
tirkizno is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 00:12   #2969
Ovih 30% manje poreza za strane radnike ne vrijedi ako nisi zivio van NL u zadnja 24mjeseca? Bas sam se ponadao laksem startu kad zavrsim faks kad ono nista
nazorrr is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 10:34   #2970
Postoji jedna pozicija za posao koja bi me zanimala u AMsterdamu, medjutim zanima me kako smjestaj nac, koliki je to problem? Posao bi bio na pola godine za sad kako stvari stoje a vjerojatno i na produzenje.
__________________
Rađe nabroj koncerte i što se po diskačima svira
mentalny is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 19:38   #2971
Quote:
mentalny kaže: Pogledaj post
Postoji jedna pozicija za posao koja bi me zanimala u AMsterdamu, medjutim zanima me kako smjestaj nac, koliki je to problem? Posao bi bio na pola godine za sad kako stvari stoje a vjerojatno i na produzenje.
Mozes pogledati na:
http://airbnb.nl
http://www.funda.nl/huur/
http://martplaats.nl

Ima jos tih siteova za rentanja, pa i grupa na facebooku.
__________________
Alaj volem kad smislim ovako nešto.
NenadX is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 21:46   #2972
sta je sve skupo u p.m.

a i ovaj gore forumas je dobro rekao, ovde na Fuldi samo garaze izbacuje
__________________
Rađe nabroj koncerte i što se po diskačima svira
mentalny is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2017., 12:48   #2973
Da, ako gledas centar. Studenti u Zagreb dodju zivjet u Novi Zagreb, ne u Gajevu.

http://www.funda.nl/huur/amsterdam/h...of-leerdamhof/

http://kamernet.nl

http://www.expatriates.com
__________________
Alaj volem kad smislim ovako nešto.
NenadX is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2017., 13:13   #2974
Hvala!
__________________
Rađe nabroj koncerte i što se po diskačima svira
mentalny is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2017., 16:07   #2975
Studiram računarstvo i razmišljam o preseljenju nakon faksa.
Jel moguće naći posao kao programer bez znanja Nizozemskog jezika, engleski govorim perfektno.
Gdje mogu tražiti posao i koliku plaću mogu očekivati? Imat ću godinu dana iskustva u programiranju ovo ljeto.
anhero is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2017., 22:37   #2976
Quote:
anhero kaže: Pogledaj post
Studiram računarstvo i razmišljam o preseljenju nakon faksa.
Jel moguće naći posao kao programer bez znanja Nizozemskog jezika, engleski govorim perfektno.
Gdje mogu tražiti posao i koliku plaću mogu očekivati? Imat ću godinu dana iskustva u programiranju ovo ljeto.
Ne treba ti Nizozemski za developerske pozicije. Gledaj na monsterboard.nl
__________________
Alaj volem kad smislim ovako nešto.
NenadX is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 20:08   #2977
Kolika bi placa neto bila 2200 eura bruto? Kakve su cijene hrane u Amsterdamu, i kako ide sa zdravstvenim?
__________________
Rađe nabroj koncerte i što se po diskačima svira
mentalny is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 21:10   #2978
Quote:
mentalny kaže: Pogledaj post
Kolika bi placa neto bila 2200 eura bruto?
Za bilo koju drzavu ukucas "Gross to net salary calculator [ime drzave]" u Google, pa se mozes igrati s obracunima
__________________
"Tako, tako sam umoran, i cekam valove, valove mora..."
Aubrigo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 11:53   #2979
Pozdrav svima!

Zovem se Ivan, već neko vrijeme pokušavam naći posao preko interneta u Nizozemskoj, međutim vidim da od toga ništa i odlučio sam da treba otići tamo i na mjestu tražiti posao!

Pročitao sam postove s zadnjih 10tak stranica, međutim nisam našao konkretne informacije koje me zanimaju, a i ne znam kako da točno formuliram sve svoja pitanja, pa ovako jednostavnim rječnikom:

1. našao sam stan u Nizozemskoj koji želim iznajmiti, što mi sve od dokumentacije treba, i koji je postupak cijele te priče?

2. Kad sam riješio stan, da li moram aplicirati za radnu dozvolu već sad iz hrvatske (tipa u Nizozemskoj ambasadi) prije nego odem tamo ili tek kad tamo nađem posao ću aplicirati za radnu dozvolu (ili će poslodavac za mene) ?

3. Da li netko ima iskustva i da li ima smisla obraćati se Niz ambasadi u pomoći kod preseljenja i traženja posla u Niz?

Pročitao sam puno članaka na engleskom u vezi boravka u nizozemskoj, radne dozvole, visoko kvalificirane radne snage itd, i spominje se tamo Hrvatska svugdje kao izuzetak, al nekako iz svega toga nema nečeg konkretnog tipa: da bi iznajmio stan treba ti to to to i to. Ako želiš radit, izvadi si vizu pa traži posao...Ako me razumijete...

Unaprijed hvala na svakoj pomoći!!
budo0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2017., 16:18   #2980
Quote:
budo0 kaže: Pogledaj post
1. našao sam stan u Nizozemskoj koji želim iznajmiti, što mi sve od dokumentacije treba, i koji je postupak cijele te priče?
Za najam stana nisam siguran, ali cini mi se da dosta toga ovisi o stanodavcu.
Vjerojatno ti je najbolje poslati mail direktno stanodavcu, ukratko objasnit situaciju, i pitati sto traze. Doduse, bez ugovora o radu stanodavci nisu bas odusevljeni, tako da bi ti mogli traziti prilican polog.

Quote:
budo0 kaže: Pogledaj post
2. Kad sam riješio stan, da li moram aplicirati za radnu dozvolu već sad iz hrvatske (tipa u Nizozemskoj ambasadi) prije nego odem tamo ili tek kad tamo nađem posao ću aplicirati za radnu dozvolu (ili će poslodavac za mene) ?
Jos barem godinu dana ti treba radna dozvola, a nju mora zatraziti poslodavac.
Bas sam bacio oko, IND je preveo kratke upute i na hrvatski.

https://ind.nl/en/Forms/3094.pdf

Quote:
budo0 kaže: Pogledaj post
3. Da li netko ima iskustva i da li ima smisla obraćati se Niz ambasadi u pomoći kod preseljenja i traženja posla u Niz?

Pročitao sam puno članaka na engleskom u vezi boravka u nizozemskoj, radne dozvole, visoko kvalificirane radne snage itd, i spominje se tamo Hrvatska svugdje kao izuzetak, al nekako iz svega toga nema nečeg konkretnog tipa: da bi iznajmio stan treba ti to to to i to. Ako želiš radit, izvadi si vizu pa traži posao...Ako me razumijete...

Unaprijed hvala na svakoj pomoći!!
Prema mom iskustvu od pred 10ak godina, ljudi u NL ambasadi u ZG su prilicno pristupacni, a i nije neka guzva, tako da ne bi trebao imati nikakvih problema s njima, nazovi ili odi tamo ako ti nije daleko i popricaj.

A sto se konkretnih koraka tice, mislim da je vise manje sve ovdje pri dnu stranice:

https://ind.nl/en/other/eu-eea/Pages/Croatian.aspx
__________________
Uchinaguchi ryukyu matsu noguchi gera!
Okinawa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:49.