Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > Usporedbe mobitela

Usporedbe mobitela Usporedbe raznih modela, te savjeti i pomoć oko kupovine novog mobitela

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.10.2008., 07:41   #1
Mobitel za starije osobe

Pozdrav.....

Kupio bi tati mobitel.......ono što mi je najbitnije je da je sat "vidljiv", odnosno da nije samo mali broj u dnu ekrana, nego da je jasno vidljiv.........ili ono što bi mi bilo još bolje da sat bude screen saver, da se cijelo vrijeme može bez problema vidjeti koliko je sati.......bez da se mobitel mora otključati...........

Ostalo nije bitno....veličina, težina........i naravno da bude što jeftiniji........

Ima ko prijedlog, savjet..........
krwnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2008., 08:14   #2
Motorola F3
Sat je screensaver, dosta je velik mobitel (to je zato što su tipke velike), a i jeftin je (bio je u toamtu, sad ne znam di ima).

A bio je još neki tako veliki mobitel sa ogromnim tipkama- klizni.
Ali sam zaboravio koji je to.

Skoro svi mobiteli imaju sat kao screensaver, malo suzi izbor navodeći još neke funkcije.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2008., 10:23   #3
Quote:
A bio je još neki tako veliki mobitel sa ogromnim tipkama- klizni.
Ali sam zaboravio koji je to.
Emporia Life V100

http://ru5tag.blog.siol.net/files/2007/05/emporia.jpg
M a R k O is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2008., 19:53   #4
E, taj
Kolki je
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2008., 19:55   #5
http://www.gsmarena.com/samsung_x160-1555.php

Ja sam baki kupila ovog samsunga. Ima veliki sat koji namjestiš kao screensaver, ne mora se zezat sa zaključavanjem jer je preklopni, ima brzo biranje i ful je jeftin (bio je oko 200 kn).
bejbe is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2008., 10:22   #6
ja starcima nebi kupio mobitel. neznaju oni to koristit.
__________________
la puta madre que frio
captain_love is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 08:43   #7
nije da reklamiram, ali VIP je imao u ponudi mobitel za starije osobe.
tipke su ogromne,display je ogroman.Od opcija ima imenik, SMS, i pozive, i to je to...
Samo se nemogu sjetiti jel to bila Nokia, ili Motorola.
Ovu Motorolu ti nebih preporučio.
Ima ga moja stara, i furt sam bio na help desku.
Dok je nisam naučio, utipkaj, stisni zeleno, razgovaraj, stisni crveno, i više ne diraj!
exAzriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 11:12   #8
Ja sam djedu uzeo Nokiu 1200

Tele2 start paket za 195 kn, ne treba mu ništa više, jednostavna je za korištenje...
Pokazao sam mu osnovno, ne znam da li sam ga uspio naučiti kako da zove iz imenika, a možda je i bolje tako... Za SMS nisam niti pokušavao, znam kako je bilo pred par govina kad sam mu previše toga rekao, na kraju je bacio mobitel...

Ima 70.g. i nije od onih što se baš razumiju u svu tu tehniku, ali eto, s tim zna. Bon mu ja nadoplatim kad potroši i tako to...
smarty is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 21:38   #9
Quote:
M a R k O kaže: Pogledaj post
Mislim da je ovaj mobitel stvarno dobar za starije osobe.....ima sve, i nije kompliciran....iako ga nisam imao u rukama......

I sve super, svi ga preporučuju.......bio je i u VIPu za 200kn, ali BIO JE!.......i sada ga nema nigdje, pa ni u oglasniku...........i opet ga ne mogu kupiti......zna neko gdje ga ima???

Hoće ga netko prodati?
krwnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 23:36   #10
Quote:
krwnik kaže: Pogledaj post
Mislim da je ovaj mobitel stvarno dobar za starije osobe.....ima sve, i nije kompliciran....iako ga nisam imao u rukama......

I sve super, svi ga preporučuju.......bio je i u VIPu za 200kn, ali BIO JE!.......i sada ga nema nigdje, pa ni u oglasniku...........i opet ga ne mogu kupiti......zna neko gdje ga ima???
http://www.bossiz.hr/hr/katalog/deta...ia_life-721/17
M a R k O is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 07:55   #11
e baš sam na taj mislio...
samo neznam kak sam rekao Nokia ili motorola
exAzriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2009., 22:22   #12
Podižem temu: trebam nekakav mobitel za baku od 80 godina, jedan od onakvih koji imaju tipku za nuždu sa jednim ili više brojeva. Naime, baka je već poluslijepa pa joj nema puno koristi od brojčanika tj. tipkovnice itd, najradije bih da mobitel ima samo jednu tipku koju kad pritisne zove moj broj. Postoji li išta takvo na našem tržištu?
moses is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2009., 23:39   #13
ima i u vipovoj i t-mobile ponudi...

link za vip: http://www.vipnet.hr/cw/show?idc=165...7&idphone=1541

a link za t-mobile...nisam mogla pronać xD al ga ima u t-centrima i izgleda ovako http://www.gadgeterija.net/wp-conten...remium-V29.jpg

jako zgodna stvar za starije osobe
__________________
I'm not fluent in Idiot, so please speak slowly and clearly.
Pucca&Garu is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2009., 09:02   #14
Super- hvala!!
moses is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2009., 20:43   #15
EMPORIA samo 180 sati na ćekanju
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2009., 22:32   #16
A gle cijenu, pa za to kupiš 13 spejs šatlova.
__________________
ex load katfile upstore filejoker
EasyOn is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2009., 10:49   #17
Ovi mobiteli vjerovatno imaju male serije pa su zato tako skupi a sigurno se i operaterima ne da uvesti neki popust na njih jer to nije primarna kategorija mobitela tj. specificna grupa kupaca to uzima. Tu je mozda drzava trebala uvesti neko ogranicenje cijene da budu dostupni penzionerskim primanjima!!!
10aLEX is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2009., 13:29   #18
Vidiš da pola penzionera jedva spaja kraj s krajem, što će im još mobitel (kojim se ne znaju koristiti)?
Moja baka ne razlikuje bežični fiksni telefon i mobitel.
Htjela je s mobitela zvati Australiju...

Uglavnom, penzioneri kojima je i mobitel potreban (iako ih nema puno, većina ih i odbija- što zbog neznanja, straha, bezvoljnosti...) dobe mobitel od mlađih generacija (vjerojatno njihov "stari" mobitel) i koriste ih nešto sitno.
Tako da ne vjerujem da su ovakvi mobiteli neki veliki hit- radije si kupim pošten mobitel za te novce, a baki ili kome već dam neku nokiju 3310 ili tako nešto.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2009., 18:18   #19
da, 3310 je zakon za starije... moji baka i djed imaju taj mob i prezadovoljni su. a šta će im više? naučili su pozivati, primati pozive, poslati sms i pročitati ga i to im je sasvim dovoljno
__________________
I'm not fluent in Idiot, so please speak slowly and clearly.
Pucca&Garu is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2009., 13:32   #20
Quote:
Pucca&Garu kaže: Pogledaj post
da, 3310 je zakon za starije... moji baka i djed imaju taj mob i prezadovoljni su. a šta će im više? naučili su pozivati, primati pozive, poslati sms i pročitati ga i to im je sasvim dovoljno

Na ovim specijaliziranim je sve to što si nabrojao još i lakše
__________________
Ma stari moj... Neki HDZ-ovac može biti ratni profiter, lažni branitelj, kriminalac u pretvorbi ili običan; izdajnik nacionalnih interesa, plagijator, lokalni šerif, lažov, lopov, seljačina, nasilnik, licemjerni lizač oltara, općenito muljator, neznalica, provokator ili uhljab vulgaris... sve pet... ali ono... nemoj mu reći da se jebe!

Ivan Kovačić 25. travnja 2016. "Neka se j e b u"
niqueclyde is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:33.