Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2009., 02:47   #21
Evo ja bi nešto ovako za posao, naravno tamo di ne mora bit strogo poslovno oblačenje kao recimo u bankama



nisam se mogla odlučit koje cipele i koju torbu, al sigurno bi miksala pa u više navrata imala osnovnu kombinaciju sa različitim cipelama i torbom

ili


a ovo za toplijih dana ...
__________________
ormar
Moja mala trgovina nakita

Zadnje uređivanje shedevil : 25.02.2009. at 03:43.
shedevil is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 10:57   #22
Ja radim u banci, al kažem, ne radim sa strankama pa to i nije tako strogi kodeks. Imam 25 godinica i ne pada mi na pamet oblačit one kostime koje nosi moja stara (bljuv).. Recimo traperice su zabranjene i to mi je ok.. Ali ja ne nosim ni one finjak hlače (na crtu, ne daj Bože).. Kupim si lijepe uske crne hlače. Samo sad si razmišljam kaj ću nosit po ljeti.. Moram si kupit neke košuljice kratkih rukava i tak to.. Mislim da je Mango na redu za ovo ljeto. Oni mi imaju najljepše poslovne stvarčice a da izgleda ukusno i moderno..
NewArtist is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 11:58   #23
hvala curama na slikama koje su keep them coming

e sad imam par pitanja:

1. po vrucinama jel nosite gole noge na suknje do koljena ili kako?

2. da li dolaze u obzir (isto po vrucinama) duuugacke haljine ili vam je to pre hipijevski?

3. da li super tamne (modre/crne) traperice klasicnijeg kroja/na crtu dolaze u obzir u nekom elegantijem dress code-u?

naime zadnji posao mi je bio u podruznici internacionalne firme, i stilovi su jako varirali.. recimo cura na recepciji je uvijek imala traperice ili suknju/haljinu na tajice sto je meni osobno bilo malo preležerno. no s obzirom da je najvise iza stola bila, gore je furala najcesce neku kosuljicu

dok recimo ekipa iz marketinga se fino oblacila, mlađahno ali sa stilom - kao po ovim slikicama gore...

s obzirom da se radi o mladim curama - treba pazit na granici kod tih odijela i kostimica da ne budu "bapski" jer glupo mi je djelovat extra ozbiljno i uniformirano u srednjih dvadesetima..

zato mi je super kaj stavljate slikice malo mlađahnijih kombinacija
miss blondie is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 12:17   #24
1. nosim pretanke čarape boje kože. 15 den, po mogućnosti.
2. opet zavisi gdje radiš i kakav je kroj te duge suknje. ja ih se recimo, ne usuđujem nositi na posao.
3. hm, vidiš. mislim da dolaze u obzir, kombinovane sa sakoom i nekom košuljicom, ukoliko "vuče" na eleganciju.

posao u marketingu u odnosu na banke ipak dozvoljava relativnu slobodu u oblačenju
simply_black is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 12:40   #25

crni šos - suknja
__________________
Dirty Dancing
dabio is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 12:43   #26
Simply black je stavila super kombinacije za banke.
Srecom, ja ne radim u banci, pa se drzim osnovnih pravila: bez minica i dekoltea, majice ljeti samo na deblje naramenice.
Trapke, naravno, smijemo nosit. Ne bi inace imala sta obuc.
Electra8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 13:34   #27
Quote:
dabio kaže: Pogledaj post

crni šos - suknja
Vidiš meni je ovo prekrasno na primjer.. Ali pazi moj problem - niska sam relativno i imam široke bokove pa u ovakvim kombinacijama izgledam ko kruška.. I to ne ona lijepa kruška.. A inače uživam vidjet da to netko nosi..
NewArtist is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 14:35   #28
evo, ja sam u poly-u trazila neke stvarcice... jako mi se svidjaju pencil suknje i izgledaju elegantno i poslovno, nisu dosadne ak imaju nekih slatkih detanja kao gumbici... ovdje sam stavila samo kosulje sa kratkim rukavima, ugl. ti volanceki razbijaju monotomiju, a izgledaju lijepo. i par jaknica/sakoa, te naravno cipela sa profinjenim peticama i lijepim, elegantnim, a opet slatkim izgledom. a ove najvise desno trobojne sam jednostavno morala ubacit

__________________
Drunk or not, she's telling the truth
vallay is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 14:47   #29
Ovako nekako ja izgledam na poslu.. Lude cipele, luda torba.. Ostalo umjereno..
NewArtist is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 14:53   #30
NewArtist: Ja recimo nikako ne volim ovu dužinu. Iako mi ne stoji loše, ja se loše osjećam u tome.
A što se tiče kostima koje si spomenula (bapski ), ne moraju biti dosadni i staromodni. Isto i odijela, npr.












Ispričavam se moderatorima zbog prekoračenja broja slika.

Zadnje uređivanje simply_black : 25.02.2009. at 14:59.
simply_black is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 15:28   #31

dobra suknja i da je bar mrvicu ispod koljena
__________________
Dirty Dancing
dabio is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 16:55   #32
Quote:
shedevil kaže: Pogledaj post
Evo ja bi nešto ovako za posao, naravno tamo di ne mora bit strogo poslovno oblačenje kao recimo u bankama


super, samo za polsovni look traperice zaboravi
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 17:02   #33
must have za (strogi)poslovni look:
- hlače klasičnog kroja (crne, sive, bež, plave)
- nekoliko suknji (ne kraćih od 2,3 prsta iznad koljena) također u neutralnim bojama
- nekoliko užih košulja "muškog" kroja i topića pastelnih boja za kombiniranje
- meni najdraži komad odjeće gdje se mogu zaigrati tunike različitih dužina i boja
- sako kraći (bež i crni)
- baloner (svijetlosivi ili tamnosivi ili crni)
- puloveri, veste, prsluk (volim sa romb uzorcima u skladu sa košuljom)
- obuća sa peticom između 4-6cm (udobna i jednostavna dizajna)

i za ležerniji pristup
- tamnije traperice (šireg kroja ili trapez peglane na crtu)
- majice dvoslojnog izgleda (sa uzorcima, od raznih materijala)
- lepršave suknje i haljine (kraće se mogu odlično iskombinirat sa uskim hlačama)
- veste i kardigani sa kapuljačom
- obuća-cipele/tenesice, platforme, spartanke ...
modni detalji
- zanimljive ogrlice, velike torbe, široki remeni, narukvice, marame

kategorija zabranjenog
- premali/preveliki, prozirni, prekratki, preotvoreni odjevni komadi, životinjski uzorci (leopard, zebra isl.)
- isprani, "ofucani", poderani traper
- nošenje ultrakratkih suknji i haljina na golu nogu, štikle i obuća sa raznim detaljima (zakovicama, kristalima, nitnama...)
- kičasti nakit i pretjerivanje sa istim
- stil treba odgovarati prigodi i tjelesnoj građi osobe, a ne trenutnoj modi i želji da se nešto odjene

kod kombiniranja bilo kojeg od poslovnih izgleda najvažnije je da je odjeća po mjeri, da su boje i materijali dobro izbalansirani, te paziti da se ne uđe u područje vulgarnog i kičastog. jednom riječju teži se "sređenom" diskretnom i urednom izgledu. meni je sinonim takvog načina odijevanja j.aniston -profinjenog ukusa, ležerna, minimalist u kombiniranjima, daje dojam da se ne trudi previše, a opet sve je na njoj po mjeri i skladno
__________________
Ako ne znaš što ti je cilj, ni jedan put nije pravi.

Zadnje uređivanje shirl : 25.02.2009. at 17:21.
shirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 17:10   #34
Quote:
miss blondie kaže: Pogledaj post
1. po vrucinama jel nosite gole noge na suknje do koljena ili kako?

2. da li dolaze u obzir (isto po vrucinama) duuugacke haljine ili vam je to pre hipijevski?

3. da li super tamne (modre/crne) traperice klasicnijeg kroja/na crtu dolaze u obzir u nekom elegantijem dress code-u?
1. ovo ce mi biti prvo ljeto s tim dress kodom, pa cekam da vidim ostale kak to izvode
2. meni to nije za taj stil
3. imam crne trperice, malo trapezaste, na crtu... na visu petu i uz neku kosuljicu/vesticu/tuniku izgledaju super
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 17:25   #35
Ja radim u jednoj državnoj firmi i dosta mi je teško se oblačiti za posao..odjeću kupujem odvojeno za posao i privatno..kostime ne nosim jer mi je 21 pa se ne osjećam udobno u tome. najčešće sam u trapericama,kušuljici/majici i balerinkicama. pete jako volim nositi,ali ih ne nosim na posao jer mi se užasno gadi kad mi oni pedofili/fosili stanu dobacivati i sliniti..u principu mi je zapravo dista teško naći nekakvu obleku za posao..

zato će mi super doći ova tema jer možda i uočim nešto za sebe.
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 17:40   #36
hvala Katrin! ma to sam ja zamislila za manje strogu firmu (ja bi u sl. trebala uskoro počet radit pa se nadam da ću moć tako nešto nosit )

sad sam se navukla na ove poslovne kombinacije, kvrapcu!

__________________
ormar
Moja mala trgovina nakita
shedevil is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 19:06   #37
ovo mi se jako svidja! kosuljica i suknja su prekrašni
a crvenilo super razbije c/b kombinaciju...

i da, ja bih se slozila da eventualno samo jako tamni i crni traper klasicnijeg kroja dolaze u obzir. tako da bih izbacila trapke iz tvoje prijasnje kombinacije
miss blondie is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 23:49   #38
ma i ja se u biti slažem i draži mi je tamni traper, al jučer i danas nisam mogla uopće nikakve normalne stvari nać na tom poly-u! nisam dugo bila, al prije mi je za jedan pojam, recimo suknje izbacilo stotinjak str., a sad jedva jednu!? zna netko zašto?
sorry na off-u

edit: dok ne skontam šta je s poly-em, igram se s ovim šta mi izbaci
__________________
ormar
Moja mala trgovina nakita

Zadnje uređivanje shedevil : 26.02.2009. at 00:37.
shedevil is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 01:16   #39
gola ramena
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 01:20   #40
Quote:
Katrin kaže: Pogledaj post
gola ramena
a ne bi bila gola, gore ide ovaj sakoić ili šta već bi to bilo i preko toga remen samo nisam mogla to tako namjestit a da se sve vidi
__________________
ormar
Moja mala trgovina nakita
shedevil is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:01.