Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2017., 13:47   #401
Ja sam počela raditi u knjižnici (kao knjižničarka koja radi i u uredu i s korisnicima) gdje nema ovakvog poslovnog bankarskog dress codea o kojem se većinom priča na ovoj temi, no da ne otvaram novu temu, pišem tu...

Dakle, nose se traperice bez problema i ležernije su kombinacije (pamučne majice, veste, košuljice s uzorkom i sl.). Sad zimi mi je lako jer s trapericama i vestom ili košuljom ne možeš fulati, no što u ljeti? Imam problema sa znojenjem i već se znojim od same pomisli da budem u dugim hlačama ili suknjama s najlonkama cijelo vrijeme. Jesu gole noge (uz suknje do koljena ili lista (takve najčešće nosim)) baš zabranjene zabranjene?

A što se tiče majica - moraju biti baš s rukavima ili se mogu ramena vidjeti (na ovo mislim)? Imam puno takvih majica/bluza pa da znam hoću li to moći iskoristiti ili da polako kupujem samo s rukavima (da baš ne moram odjednom kupiti hrpu?

A inače, gdje god radili (u strogom poslovnom okruženju ili ležernom u kakvom ja radim), smatram da su veliki NO:
- minice na gole noge / najlonke boje kože (iako kad razmislim, ja ne bi ni na crne grilonke mogla)
- prozirne bluze/ majice/ košulje gdje se grudnjak nazire (u tom slučaju bih ispod obukla potkošulju i grudnjak boje kože da se uopće ne vidi)
- dekoltirane bluze/ majice/ košulje
- poderane traperice
- previsoke štikle
- previše boja u kombinaciji bez neke neutralne (u smislu da obučeš npr. roze hlače, zelenu majicu, žute cipele )
aliceocean is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 17:20   #402
Ja mislim da su dopuštene bluze/majice bez rukava koje prekrivaju ramena. Tako da mislim da nema ništa loše u onoj gore. Isto tako, mislim da neke hlače iznad gležnja su isto ok, malo kraće, a opet ne predugačke. Što se tiče suknji, ako je dužina do koljena ili duže, ne trebaju najlonke. Koliko ima lijepih haljina i suknji pristojne dužine. U knjižnici je bar casual stil, nije striktno formalno odijevanje.
artemida7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 11:07   #403
Quote:
aliceocean kaže: Pogledaj post
Dakle, nose se traperice bez problema i ležernije su kombinacije (pamučne majice, veste, košuljice s uzorkom i sl.). Sad zimi mi je lako jer s trapericama i vestom ili košuljom ne možeš fulati, no što u ljeti? Imam problema sa znojenjem i već se znojim od same pomisli da budem u dugim hlačama ili suknjama s najlonkama cijelo vrijeme. Jesu gole noge (uz suknje do koljena ili lista (takve najčešće nosim)) baš zabranjene zabranjene?
mislim da bluze koje otkrivaju ramena ovako malo kao ova na slici nisu problem za knjiznicu (ne pokazuju ni ledja, ni trbuh, ni prsa) ili druga lezernija radna mjesta. i mislim da ne moras brinuti za ljeto, suknje i haljine koje pokrivaju koljena i nisu super pripijene, lanane ili viskozne leprsavije hlace (duge ili 3/4) ce isto biti dobre
mislim da je ljeti veci problem s obucom na vrlo formalnim radnim mjestima jer se ne bi trebali vidjeti prsti. mislim da se peta moze vidjeti tako da su slingbacks ok. ali mislim da ce za knjiznicu bilo kakve normalne sandale (ne one za plazu i ne one za club) proci sasvim dobro
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 22:53   #404
cure, da li je dozvoljeno u ozbiljnim firmama sljedeće:

-košulja sa malim izrezom na leđima
-po ljeti otvorene sandale gdje se vide prsti
-košulje sa cvijećem (ostalo jednobojno)
-mali dekolte, tj izrez

Hvala
grožđe2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2017., 00:32   #405
Quote:
grožđe2 kaže: Pogledaj post
cure, da li je dozvoljeno u ozbiljnim firmama sljedeće:

-košulja sa malim izrezom na leđima
-po ljeti otvorene sandale gdje se vide prsti
-košulje sa cvijećem (ostalo jednobojno)
-mali dekolte, tj izrez

Hvala
Ja bih rekla da je sve osim otvorenih sandala
__________________
Fairy tales are more than true:
not because they tell us that dragons exist,
but because they tell us that dragons can be tamed.
Querencia is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2017., 01:51   #406
A što je to s tim otvorenim sandalama? Nikad to nisam primjećivala kao nešto loše. Gore mi je kad se vidi dekolte :/
aliceocean is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2017., 10:23   #407
Quote:
grožđe2 kaže: Pogledaj post
cure, da li je dozvoljeno u ozbiljnim firmama sljedeće:

-košulja sa malim izrezom na leđima
-po ljeti otvorene sandale gdje se vide prsti
-košulje sa cvijećem (ostalo jednobojno)
-mali dekolte, tj izrez

Hvala
Ozbiljna firma je vrlo rastezljiv pojam. Ja radim u ozbiljnoj firmi koja nema nikakav dress code, svatko dolazi kako mu paše.
Hoćeš li raditi s klijentima?
Je li ti itko iz firme spominjao dress code ili piše nešto u pravilniku?
Quote:
aliceocean kaže: Pogledaj post
A što je to s tim otvorenim sandalama? Nikad to nisam primjećivala kao nešto loše. Gore mi je kad se vidi dekolte :/
Potpis.
Flying Buttress is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2017., 10:46   #408
Quote:
Flying Buttress kaže: Pogledaj post
Ozbiljna firma je vrlo rastezljiv pojam. Ja radim u ozbiljnoj firmi koja nema nikakav dress code, svatko dolazi kako mu paše.
Hoćeš li raditi s klijentima?
Je li ti itko iz firme spominjao dress code ili piše nešto u pravilniku?
Potpis.
Istina... ja isto radim kao voditelj odjela u ozbiljnoj firmi sa 350 ljudi, bez nekakvog određenog dress code-a. Ne bi me crni vrag natjerao da po ljeti nosim zatvorene cipele ili najlonke. Ne oblačim se vulgarno (ni privatno, ni poslovno), ali bez problema po ljeti imam gole noge (suknje/haljine do koljena ili mrvicu iznad), gola ramena i bose noge. Naravno, ne dolazim na posao u japankama za plažu (niti bi to tolerirala kolegama), ali normalne lijepe sandale ili peep toe cipele (na petu ili ravne) su mi sasvim pristojne za posao i lijepo za vidjeti.
Po zimi si dozvolim čak i minjake pristojne dužine na grilonke i gležnjače...

Jasno mi je da je dress code u nekim prvenstveno državnim ustanovama obavezan, ne možeš se u Ministarstvo ili na sud ušetati ko na plažu, djelatnici za šalterom bi isto trebali biti pristojno obučeni, al u nekakvim normalnim firmama bi trebalo prolaziti normalno oblačenje, nešto u čemu se dobro osjećaš, a da je pristojno i na izvolte...
__________________
>> Ponekad, nakon razgovora s nekim ljudima, čovjek osjeti potrebu da prijateljski pomiluje kamen, osmjehne se drvetu i sa puno poštovanja skine kapu pred magarcem...<<
Andrijana1312 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 12:52   #409
Propisan je dress code; business. Za muškarce znam da su odijela i kravata, nikako ni po ljeti košulja sa kratkim rukavima. Jedino za žene nisam sigurna. Radimo isti posao; rad u uredu i sa klijentima (klijenti su banke uglavnom).

Da, kužim razliku.

Čisto da si planiram kupnju, jer mi je to prvi posao pa da znam što već sad gledati za razdoblje kad dođu vrućine
grožđe2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2017., 06:29   #410
Quote:
Andrijana1312 kaže: Pogledaj post

Jasno mi je da je dress code u nekim prvenstveno državnim ustanovama obavezan, ne možeš se u Ministarstvo ili na sud ušetati ko na plažu, djelatnici za šalterom bi isto trebali biti pristojno obučeni, al u nekakvim normalnim firmama bi trebalo prolaziti normalno oblačenje, nešto u čemu se dobro osjećaš, a da je pristojno i na izvolte...
jao. na Ministarstvima ima svega, to je najmanje strogo
__________________
Carpe diem
bug_lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2017., 14:07   #411
I na sudovima isto
__________________
Don't confuse my personality with my attitude. My personality is who I am. My attitude depends on who you are.
(Frank Ocean)
MarLov is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 15:12   #412
Cure, gdje ima za kupiti strukiranih kompletića?

Npr. nešto tipa ovoga (dama lijevo bez krzna):
https://postimg.org/image/ovbkclurp/

Nije bitna boja, pa čak ni model. Bitno mi je da kompletić nije bezličan i da je strukiran.
Na slici je inače španjolska kraljica Letizia sa argentinskom prvom damom.
Sviđa mi se i kako se oblači Melania Trump. Sviđalo mi se kako se oblačila Kolinda dok je bila ministrica vanjskih poslova.

Ovi kompletići su mi mrak, ali su presvečani (to je baš za svadbe ):
http://www.carlaruiz.com/es/madrina/
Royal Red is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 06:50   #413
Quote:
Royal Red kaže: Pogledaj post
Cure, gdje ima za kupiti strukiranih kompletića?

Npr. nešto tipa ovoga (dama lijevo bez krzna):
https://postimg.org/image/ovbkclurp/

Nije bitna boja, pa čak ni model. Bitno mi je da kompletić nije bezličan i da je strukiran.
e to i ja dugo tražim, nevjerovatno koliko je teško naći strukirano sako (sa remenom)

kupila sam 1 u Peek&Clop., marka Jake's
__________________
Carpe diem
bug_lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 09:52   #414
Quote:
bug_lady kaže: Pogledaj post
e to i ja dugo tražim, nevjerovatno koliko je teško naći strukirano sako (sa remenom)

kupila sam 1 u Peek&Clop., marka Jake's
Hvala! Obratit ću pažnju. Ponekad uđem u Peek, uglavnom samo prošećem kroz njega. Ne volim ga baš. Rijetko mi se tamo što svidi, a kad mi se svidi bolje da ne gledam cijenu

Meni je inače teško pronaći bilo što strukirano.
Royal Red is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 06:20   #415
Quote:
Royal Red kaže: Pogledaj post
Hvala! Obratit ću pažnju. Ponekad uđem u Peek, uglavnom samo prošećem kroz njega. Ne volim ga baš. Rijetko mi se tamo što svidi, a kad mi se svidi bolje da ne gledam cijenu

Meni je inače teško pronaći bilo što strukirano.
Jake ima jedan dio modernije linije (ne sjećam se točno kako se zove)
__________________
Carpe diem
bug_lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 00:13   #416
Postoje li ikoje cipele na visoku petu u kojima je moguće biti skoro cijeli dan? One prave poslovne cipele na cca 8-10 cm pete. Užasno me bole noge u nekima, a sljedeće bi htjela da su provjerene...
tipkaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 01:37   #417
Quote:
tipkaz kaže: Pogledaj post
Postoje li ikoje cipele na visoku petu u kojima je moguće biti skoro cijeli dan? One prave poslovne cipele na cca 8-10 cm pete. Užasno me bole noge u nekima, a sljedeće bi htjela da su provjerene...
Nije osobno iskustvo, al bivša kolegica se klela u Geox
__________________
Fairy tales are more than true:
not because they tell us that dragons exist,
but because they tell us that dragons can be tamed.
Querencia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 07:15   #418
Quote:
tipkaz kaže: Pogledaj post
Postoje li ikoje cipele na visoku petu u kojima je moguće biti skoro cijeli dan? One prave poslovne cipele na cca 8-10 cm pete. Užasno me bole noge u nekima, a sljedeće bi htjela da su provjerene...
inače hodaš u petama?
ja sam svaki dan u 10+cm satima i bolje hodam u njima nego balerinkama

ako inače ne nosiš pete, bit će ti teško u bilo kojem brandu. Hoegl, Geox....za početak. I izbjegavaj cipele sa tankim potplatom i tankom petom

Quote:
Royal Red kaže: Pogledaj post
Hvala! Obratit ću pažnju. Ponekad uđem u Peek, uglavnom samo prošećem kroz njega. Ne volim ga baš. Rijetko mi se tamo što svidi, a kad mi se svidi bolje da ne gledam cijenu

Meni je inače teško pronaći bilo što strukirano.
pogledaj i u Reserved
__________________
Carpe diem
bug_lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 13:54   #419
Razmisli i o 6-7 cm. To je već petica, a opet nije tako visoka. Tamaris ima stvarno udobne modele. I može prilično pomoći silikonski jastučić pod prednjim dijelom stopala jer dosta rastereti. Ima ih u dmu i muelleru, scholl je skup, ali njihove marke Balea i CadeaVera ili tak nekak, pa i baerfuss su pristupačni.
cici1810 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 19:41   #420
Hvala! Da, inače nosim pete, već godinama, ali nekako uvijek i dalje sanjam o trenutku kad ću ih skinuti
pogledat ću i Geox, nisu onako "babske"?
tipkaz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:07.