Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Biciklizam

Biciklizam Na dva kotača uokolo

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.03.2017., 16:34   #8861
To je srednja debljina. Uzmi tu.
pakleni_patuljak is offline  
Old 15.03.2017., 16:35   #8862
Ova debela je vise za jako loše podloge
pakleni_patuljak is offline  
Old 16.03.2017., 19:44   #8863
Quote:
pakleni_patuljak kaže: Pogledaj post
To je srednja debljina. Uzmi tu.
Tnx
Na kraju sam se i odlučio za tu srednju
Lotterer is offline  
Old 24.03.2017., 18:14   #8864
Ima netko od vas sa foruma Jagwire pakne? Citam reviewe na netu, kazu svi da su odlicne...
Markkonen is offline  
Old 25.03.2017., 17:34   #8865
danas napravio 150km sa svježe instaliranom LS dsp 2,5mm, super traka pa eto ako se neko dvoumio dali je vrijedno novaca po meni je
toni_89 is offline  
Old 25.03.2017., 20:04   #8866
Quote:
Markkonen kaže: Pogledaj post
Ima netko od vas sa foruma Jagwire pakne? Citam reviewe na netu, kazu svi da su odlicne...
Nisam ni znao da postoje.
Vozio sam njihove bužire na nekoliko bajkova i tu su definitivno najbolji na svijetu, ali za pakne zaista nikad nisam ni čuo.
pakleni_patuljak is offline  
Old 27.03.2017., 22:17   #8867
može li se na stare cestovnjake staviti lula na koju idu 31.8mm drop barovi?
koja je najveća širina starih drop barova 25,6/26mm?
g-flash is offline  
Old 27.03.2017., 22:52   #8868
Jedno pitanje oko veličine rame - probao sam isti model specke, samo jedna 56 i druga 58 cm (visina 183, inseam 82).
Ovaj od 58, iako bi mogao voziti tu veličinu, nisam se osjećao sigurno na njemu. U sjedećem položaju nožnim prstima sa obje noge sam dodirivao tlo (recimo ovako). Čovjek koji mi je pomagao pri odabiru tvrdi da bi tako trebala sjedati odgovarajuća rama na odgovarajuću visinu te da nije neobično da u sjedećem položaju ne možeš sa obje noge dodirivati tlo, već si samo nagnut na jednu nogu (tipa ovo).
Ipak sam se odlučio za 56 cm ramu jer mi je djelovao sigurnije i stabilnije za noge (mogao sam bez nekog razmišljanja sa obje noge polovicom stopala držati bicikl na mjestu).. Da karikiram, na njega bi se usudio sjesti i nakon 2 čašice, dok bi ovog drugog radije nosio do doma

E sad, je li doista tako da je 58 cm rama bolja opcija za mene?
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho

Zadnje uređivanje Walkman : 27.03.2017. at 23:35.
Walkman is offline  
Old 28.03.2017., 00:25   #8869
Quote:
walkman800 kaže: Pogledaj post
Jedno pitanje oko veličine rame - probao sam isti model specke, samo jedna 56 i druga 58 cm (visina 183, inseam 82).
Ovaj od 58, iako bi mogao voziti tu veličinu, nisam se osjećao sigurno na njemu. U sjedećem položaju nožnim prstima sa obje noge sam dodirivao tlo (recimo ovako). Čovjek koji mi je pomagao pri odabiru tvrdi da bi tako trebala sjedati odgovarajuća rama na odgovarajuću visinu te da nije neobično da u sjedećem položaju ne možeš sa obje noge dodirivati tlo, već si samo nagnut na jednu nogu (tipa ovo).
Ipak sam se odlučio za 56 cm ramu jer mi je djelovao sigurnije i stabilnije za noge (mogao sam bez nekog razmišljanja sa obje noge polovicom stopala držati bicikl na mjestu).. Da karikiram, na njega bi se usudio sjesti i nakon 2 čašice, dok bi ovog drugog radije nosio do doma

E sad, je li doista tako da je 58 cm rama bolja opcija za mene?
sto se mjera tiče , imam iste , visina 183 inseam 82 , i vozim specku 58 , prije toga sam imao 56 i vozio je bez problema , na 58 se osjecam vise udobno i opusteno , doduse , korigirao sam tvornicke postavke sjedala i volana i napravio takozvani you tube DIY bodifit , ono sto je bitno u ovoj priči jest da ni na 58 a ni na 56 nisam mogao spustiti nogu na pod dok sjedim na sjedalu jer da bi mi noga bila u pravilnom polozaju u odnosu na sjedalo (duzina kurble na oba 175) ,postavljen optimalni kut i sve da se najmanje umaraju noge i zglobovi a opet dobijem maximum snage prijenosa noge na pedalu kod mene mora biti tako , eventualno bi mozda uspio ako nagnem se na jednu stranu stajat na vrhu prstiju, ali nisam pokusavao jer lakse mi je sici sa sjedala i lijepo stati na pod po potrebi . mozda sam te krivo shvatio po tvojoj prici ali mislim da ti nisi shvatio najbolje poaantu veicine bicikla , mislim u redu , svakako sigurnost na prvom mjestu i svakako da ni sa 56 ramom neces puno pogrijesiti kod specke , ali imam osjecaj da ce ti sjedalo biti prenisko , te ces ili osjecati umor u nogama nakon kratkog vremena ili bolove u koljenima radi nepravilnog polozaja ..
phoenixos is offline  
Old 28.03.2017., 07:35   #8870
Ako u sjedećem položaju dodiruješ tlo s obje noge, definitivno ti je sic prenisko...
__________________
Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.
nyxter is offline  
Old 28.03.2017., 09:36   #8871
uzmi 56 sic lako digneš
toni_89 is offline  
Old 28.03.2017., 13:32   #8872
OK, hvala vam na inputu Testirat ću ga danas pa ću definitivno znati treba li korigirati sic.
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho
Walkman is offline  
Old 28.03.2017., 18:06   #8873
Pozdrav,
Molio bi mišljenje o isplativosti kupnje ovog bicikla:
http://giant.hr/items/akcija/20-za-2...sl-1-2017/7158
Dosta mi je treking bicikla pa razmišljam o prelasku na cestovni, ionako sam uvijek na cesti, na vožnjama od 30 do 100 km, uglavnom samoborsko gorje, žumberak, tu i tamo sljeme.
Visina 189, veličina bi bila L.
Model s disk kočnicama ima samo XL, a on mi je malo predugačak, teško hvatam kočnice.
Unaprijed hvala na mišljenjima i savjetima.
goggot is offline  
Old 28.03.2017., 18:34   #8874
Quote:
goggot kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
Molio bi mišljenje o isplativosti kupnje ovog bicikla:
http://giant.hr/items/akcija/20-za-2...sl-1-2017/7158
Dosta mi je treking bicikla pa razmišljam o prelasku na cestovni, ionako sam uvijek na cesti, na vožnjama od 30 do 100 km, uglavnom samoborsko gorje, žumberak, tu i tamo sljeme.
Visina 189, veličina bi bila L.
Model s disk kočnicama ima samo XL, a on mi je malo predugačak, teško hvatam kočnice.
Unaprijed hvala na mišljenjima i savjetima.
Koji ti je budžet? Pošto kažeš da voziš dosta i uzbrdice ja bi ti svakako preporučio da gledaš kod Gianta TCR.
Nemoj se zaletiti pa odmah uzeti u Giantu bajk jer nisu otvoreni za dogovor oko cijene, radije Vivasport ako misliš uzimati Giant u Hrvatskoj, ali ja bi ti preporučio da baciš oko i na ponudu u Sloveniji. Puno povoljnije cijene nego kod nas.
sun888 is offline  
Old 28.03.2017., 18:58   #8875
Quote:
sun888 kaže: Pogledaj post
Koji ti je budžet? Pošto kažeš da voziš dosta i uzbrdice ja bi ti svakako preporučio da gledaš kod Gianta TCR.
Nemoj se zaletiti pa odmah uzeti u Giantu bajk jer nisu otvoreni za dogovor oko cijene, radije Vivasport ako misliš uzimati Giant u Hrvatskoj, ali ja bi ti preporučio da baciš oko i na ponudu u Sloveniji. Puno povoljnije cijene nego kod nas.
To je već skoro pa preko budžeta, malo keš, malo rate.
Nisam našao ništa u 105 grupi po ovakvoj cijeni. Čak i slabije za više para.
goggot is offline  
Old 28.03.2017., 19:37   #8876
Quote:
goggot kaže: Pogledaj post
To je već skoro pa preko budžeta, malo keš, malo rate.
Nisam našao ništa u 105 grupi po ovakvoj cijeni. Čak i slabije za više para.
Probaš se dogovoriti za popust, u dosta dućana se može dogovoriti, posebice kad spomeneš gotovinu.
Imaš u 105 grupi još nekih http://biciklopedija.hr/index.php/pr...5/#prettyPhoto

http://proteasport.com/index.php?kat...792&parent=343

https://keindl-sport.hr/cube-attain-...roizvod-17301/
sun888 is offline  
Old 28.03.2017., 19:44   #8877
Quote:
sun888 kaže: Pogledaj post
Probaš se dogovoriti za popust, u dosta dućana se može dogovoriti, posebice kad spomeneš gotovinu.
Imaš u 105 grupi još nekih http://biciklopedija.hr/index.php/pr...5/#prettyPhoto

http://proteasport.com/index.php?kat...792&parent=343

https://keindl-sport.hr/cube-attain-...roizvod-17301/
Pogledati ću, hvala na linkovima i pomoći.
goggot is offline  
Old 28.03.2017., 20:45   #8878
https://www.rosebikes.de/bike/rose-p...-uk/aid:855945

full 105-ica za 1000 € sa dostavom, ispod 8 kg
munjeviti.juric is offline  
Old 28.03.2017., 20:51   #8879
Ne znam tražim li na pravom mjestu - molim neki link o cestovnom bicikliranju za dijete od 12 godina, kako kvalitetno organizirati vožnje, pripremiti bicikl i slično. Pravi dječji trening, a ne natjeravanje starijih.
haznfefl is offline  
Old 28.03.2017., 21:04   #8880
ja bih rekao da su treneri ( bilo kojega sporta ) u Hr ogroman problem. jos kada u jednadzbu ukljucis dijete i biciklizam , nailazis na pakao.
__________________
lovci su skupina smiješno obučenih, naoružanih i pijanih ljudi koji teturaju šumom u potrazi za gostionicom
bubica1 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:06.