Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.09.2015., 12:05   #61
Quote:
feeling kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima...

Ovako supruga mi ima velikih problema sa proširenim venama...od samih bolova u nogama do proširenih vanjskih vena koje ružno izgledaju.
Radi se o nasljedstvu od svoje majke tako da nije uzrok prehrana, visoke petice i sl.
Otvorio sam ovu temu u nadi da postoji neka alternativa klasičnom liječenju koje smo ostavili za kraj kao nužno zlo...pokušala je prije desetak godina liječenjem nekakvom metodom sa injekcijama tj. brizganjem nekakve tekućine u vene, ali to naravno nije pomoglo...samo smo masno platili...
Išli smo i na tretman sa pijavicama kod Zlate Kamenjaš, ali i to nije pokazalo nekakvo drastično poboljšanje.

Ako ima netko bilo kakva saznanja o alternativnom liječenju proširenih vena (čajevi, trave i sl.) molio bih da to podjeli sa nama..

Unaprijed zahvaljujem.
Hej hej možda da supruga poboljša cirkulacija, jer je to i najveći problem proširenih vena.... može naizmjenično noge močiti u toploj pa u hladnoj vodi, to je super za bolju cirkulaciju, onda noge bi se trebale držati što se više može na nečem povišenom dakle kad leži može ih staviti na jastučić neki, a dobra je i krema od kestena, za to si pogledaj malo na netu recept da ju doma napravite a ako se nista ne poboljsa onda najbolje da ode na zahvat u neku polikliniku .... sretno... nadam se da ce biti bolje
MartinaL is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2015., 16:39   #62
Bok-pitanje-prije jedno 5-6 godina sam spavao u bermudama sa mrežicom i kako sam spavao-tako mi je ta mrežica pritisnula preponu (područje između testisa i lijeve noge) i odma mi se pojavila kvrga koja ne boli i koja jako sliči proširenoj veni na nogama koje često dobivaju stariji ljudi-mislim onak-tvrda je na dodir-ja sam zaključio da se radi o proširenoj venijer je to jedini logički zaključak-mrežica pritisnula dotok krvi i kvrga se pojavila-..e sad dakle zajeb je kaj ja to imam 6 godina i uopće me ne boli-ali sam ćuo da se to mora operirat-uglavnom pitam dal je to ful bad kaj to imam 6 godina-jel postoji neka veća opasnost?ima ko kakav pametan savjet?
sickdream is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2015., 17:14   #63
Naravno da ima pametan savjet, doktoru i odredi dijagnozu, poslije plan liječenja.
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2015., 17:22   #64
da znam to sam i planirao-al jel hitno da tipa danas odem u vinogradsku ili da pričekam sutra i odem kod doktora opće prakse-ovi u vinogradskoj će mi naplatit a nemam baš para-kaj bi ti na mom mjestu?glupo mi je odma ić u vinogradsku -tamo sad radi sam hitna-a neznam jel to hitan slučaj.Kaj ak sam mogo čekat 6 godina-mogu i još taj jedan dan-kaj ne?

Zadnje uređivanje sickdream : 27.11.2015. at 18:15.
sickdream is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2015., 18:02   #65
Quote:
sickdream kaže: Pogledaj post
ić u vinogradsku -tamo sad radi samo hitna-a neznam jel to hitan slučaj.kaj ak sam mogo čekat 6 godina-mogu i još taj jedan dan-kaj ne?
To možeš i susjeda pitati, imaš li ti 18 let uopće ????????
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2015., 18:10   #66
pa kaj-malo sam balaviji a i dosadno mi je doma-živim sam i nemam s kim pričati pa postavljam glupa pitanja-blaaaaa-pusa pusa...nego nisi mi odgovorio/la na pitanje nedam im pare ak mogu sutra đabe kod doktora opće prakse-kaj bi ti na mom mjestu-ha ha?pa glupo mi je ić sad-nije baš hitan prijem.

Zadnje uređivanje sickdream : 27.11.2015. at 18:22.
sickdream is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2015., 19:30   #67
Quote:
sickdream kaže: Pogledaj post
pa kaj-malo sam balaviji a i dosadno mi je doma-živim sam i nemam s kim pričati pa postavljam glupa pitanja-blaaaaa-pusa pusa...nego nisi mi odgovorio/la na pitanje nedam im pare ak mogu sutra đabe kod doktora opće prakse-kaj bi ti na mom mjestu-ha ha?pa glupo mi je ić sad-nije baš hitan prijem.
Pa ako te ne boli,
i kak veliš 6 godina to furaš (dan-dva sim -tam ne igra ulogu) odi svojoj doktorici, dijagnostika kaj je, o ćemu se radi i buš videl kaj ti doktor veli sutra,
al sutra NE odgađaj za preksutra, sretno.
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2015., 13:57   #68
Molim vas ako je itko čuo sličnu info da mi kaže razlog, jer ovo mi je nešto novo.

Naime, prijateljica od moje prijateljice kaže da joj je dr. koji joj je operirao vene kazao da nikad, ali nikad ne smije nositi CRNE čarape, i da to važi za svakoga s problemom vena... mislim ono... nema mi logike, ali eto, ako itko zna više o tome, bila bh zahvalna.

LP
-vedrana- is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2015., 21:54   #69
Quote:
-vedrana- kaže: Pogledaj post
Molim vas ako je itko čuo sličnu info da mi kaže razlog, jer ovo mi je nešto novo.

Naime, prijateljica od moje prijateljice kaže da joj je dr. koji joj je operirao vene kazao da nikad, ali nikad ne smije nositi CRNE čarape, i da to važi za svakoga s problemom vena... mislim ono... nema mi logike, ali eto, ako itko zna više o tome, bila bh zahvalna.

LP
Draga moja ima logike. Crna boja više privlači sunce, na suncu ( povišenoj temperaturi ) se vene i arterije šire i to je to. Nije doktor glup i oni nešto znaju.
Reci ti meni zašto svi ljudi koji imaju povišen tlak, po ljetu imaju niži tlak ????
__________________
čovik i magarac znaju više nego sam čovik.
Ne radi nikad ono što ne želiš da tebi rade.
jenki zj is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2015., 22:30   #70
Quote:
jenki zj kaže: Pogledaj post
Draga moja ima logike. Crna boja više privlači sunce, na suncu ( povišenoj temperaturi ) se vene i arterije šire i to je to. Nije doktor glup i oni nešto znaju.
Reci ti meni zašto svi ljudi koji imaju povišen tlak, po ljetu imaju niži tlak ????
Jesi li to znao i prije, ili zaključuješ onako logički? Zanima me jer mi se čini da je to malo pretjerano...
-vedrana- is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2015., 22:55   #71
Quote:
-vedrana- kaže: Pogledaj post
Molim vas ako je itko čuo sličnu info da mi kaže razlog, jer ovo mi je nešto novo.

Naime, prijateljica od moje prijateljice kaže da joj je dr. koji joj je operirao vene kazao da nikad, ali nikad ne smije nositi CRNE čarape, i da to važi za svakoga s problemom vena... mislim ono... nema mi logike, ali eto, ako itko zna više o tome, bila bh zahvalna.

LP
Meni je ovo glupost, osim u slučaju da cijele dane provodis na suncu u dokoljenkama. Meni čarape ni ne vide sunce tako da mi je smiješno uzimati njihovu boju kao nekakav faktor.
Racine Carree is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2015., 08:40   #72
Quote:
-vedrana- kaže: Pogledaj post
Jesi li to znao i prije, ili zaključuješ onako logički? Zanima me jer mi se čini da je to malo pretjerano...
To sam znao i prije četrdeset godina dok mi je pokojna majka muku mučila sa proširenim venama. Dok su se žene oblačile kao žene u suknje i haljine.
Odgovorih na tvoje pitanje ali ti nisi na moje!!
__________________
čovik i magarac znaju više nego sam čovik.
Ne radi nikad ono što ne želiš da tebi rade.
jenki zj is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2015., 20:30   #73
Quote:
jenki zj kaže: Pogledaj post
To sam znao i prije četrdeset godina dok mi je pokojna majka muku mučila sa proširenim venama. Dok su se žene oblačile kao žene u suknje i haljine.
Odgovorih na tvoje pitanje ali ti nisi na moje!!
Ne znam točan odgovor. Moglo bi biti zbog širenja krvnih žila.

EDITED: Znači ako osoba ne provodi dane vani na suncu, boja nije važna. Jel tako?
-vedrana- is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2015., 20:32   #74
Quote:
Racine Carree kaže: Pogledaj post
Meni je ovo glupost, osim u slučaju da cijele dane provodis na suncu u dokoljenkama. Meni čarape ni ne vide sunce tako da mi je smiješno uzimati njihovu boju kao nekakav faktor.
Meni isto tako zvuči, ali dr je bio decidiran... a ova to prenijela dalje kao sveto pismo.
-vedrana- is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2015., 21:23   #75
Quote:
-vedrana- kaže: Pogledaj post
Ne znam točan odgovor. Moglo bi biti zbog širenja krvnih žila.

EDITED: Znači ako osoba ne provodi dane vani na suncu, boja nije važna. Jel tako?
Zbog širenja krvnih žila odnosno vena. Odgovor je točan. Što se crne boje tiče neznam u tekstilnoj industriji na koji način dobiju crnu boju. Možda kemija iz te boje utječe na podpomaganju proširenju vena.Nevjerujem da bi decidirano čovjek to naglasio svojoj pacijentici a da nešto nema točno u tome.
Kako ti nevjeruješ na izjavi toga liječnika tako većina zapadnjačke medicine nevjeruje u neke istočnjačke načine lječenja.
__________________
čovik i magarac znaju više nego sam čovik.
Ne radi nikad ono što ne želiš da tebi rade.
jenki zj is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2015., 10:10   #76
Quote:
jenki zj kaže: Pogledaj post
Što se crne boje tiče neznam u tekstilnoj industriji na koji način dobiju crnu boju. Možda kemija iz te boje utječe na podpomaganju proširenju vena.Nevjerujem da bi decidirano čovjek to naglasio svojoj pacijentici a da nešto nema točno u tome.
To je isto malo vjerojatno, jer je lako moguće da se sama tehnologija dobivanja boje mijenja, kao i to da je sam proces u različitim tvornicama drugačiji... ne znam mnogo o bojama, ali to mi zvuči logično.

Quote:
jenki zj kaže: Pogledaj post
Kako ti nevjeruješ na izjavi toga liječnika tako većina zapadnjačke medicine nevjeruje u neke istočnjačke načine lječenja.
Istočnjačke metode, kao i ostale prirodne metode liječena su se dokazivale i kroz tisućljeća. Moderna medicina kao glasnogovornik farmaceutske industrije nije niti u istoj kategoriji.

Svakako zahvaljujem na odgovoru.
-vedrana- is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2015., 11:45   #77
Quote:
feeling kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima...

Ovako supruga mi ima velikih problema sa proširenim venama...od samih bolova u nogama do proširenih vanjskih vena koje ružno izgledaju.
Radi se o nasljedstvu od svoje majke tako da nije uzrok prehrana, visoke petice i sl.
Otvorio sam ovu temu u nadi da postoji neka alternativa klasičnom liječenju koje smo ostavili za kraj kao nužno zlo...pokušala je prije desetak godina liječenjem nekakvom metodom sa injekcijama tj. brizganjem nekakve tekućine u vene, ali to naravno nije pomoglo...samo smo masno platili...
Išli smo i na tretman sa pijavicama kod Zlate Kamenjaš, ali i to nije pokazalo nekakvo drastično poboljšanje.

Ako ima netko bilo kakva saznanja o alternativnom liječenju proširenih vena (čajevi, trave i sl.) molio bih da to podjeli sa nama..

Unaprijed zahvaljujem.

Hm... ovako... čula sam da je za proširene vene jako dobra nevenova mast, a i mast od kestena, da zbilja pomaže, osim toga, dobro je i držati noge dok odmara na povišenom, na jastuku nekom ili tako nešto... I za tuširanje sam nešto citala ali se ne sjećam vise... možes si pogledati blogove neke ima ih o svemu, ja sam nasla ovaj, pa tu pise o venama malo, a možeš si i sam potraziti sta ljudi govore ! Lijep pozdrav i nadam se da će se supruzi stanje barem malo poboljsati, ako nista drugo, neka ode na zahvat...
MartinaL is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2016., 19:25   #78
HI!

Quote:
feeling kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima...

Ovako supruga mi ima velikih problema sa proširenim venama...od samih bolova u nogama do proširenih vanjskih vena koje ružno izgledaju.
Radi se o nasljedstvu od svoje majke tako da nije uzrok prehrana, visoke petice i sl.
Otvorio sam ovu temu u nadi da postoji neka alternativa klasičnom liječenju koje smo ostavili za kraj kao nužno zlo...pokušala je prije desetak godina liječenjem nekakvom metodom sa injekcijama tj. brizganjem nekakve tekućine u vene, ali to naravno nije pomoglo...samo smo masno platili...
Išli smo i na tretman sa pijavicama kod Zlate Kamenjaš, ali i to nije pokazalo nekakvo drastično poboljšanje.

Ako ima netko bilo kakva saznanja o alternativnom liječenju proširenih vena (čajevi, trave i sl.) molio bih da to podjeli sa nama..

Unaprijed zahvaljujem.
KAZES TO JE NASLJEDILA OD SVOJE MAJKE,,, ALI JE NASLJEDILA I SISTEM PREHRANE OD SVOJE MAJKE PA IMA I SLICNE PROBLEME KAO I NJENA MAJKA...
IVAN 2013 is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 23.02.2016., 17:24   #79
Quote:
feeling kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima...

Ovako supruga mi ima velikih problema sa proširenim venama...od samih bolova u nogama do proširenih vanjskih vena koje ružno izgledaju.
Radi se o nasljedstvu od svoje majke tako da nije uzrok prehrana, visoke petice i sl.
Otvorio sam ovu temu u nadi da postoji neka alternativa klasičnom liječenju koje smo ostavili za kraj kao nužno zlo...pokušala je prije desetak godina liječenjem nekakvom metodom sa injekcijama tj. brizganjem nekakve tekućine u vene, ali to naravno nije pomoglo...samo smo masno platili...
Išli smo i na tretman sa pijavicama kod Zlate Kamenjaš, ali i to nije pokazalo nekakvo drastično poboljšanje.

Ako ima netko bilo kakva saznanja o alternativnom liječenju proširenih vena (čajevi, trave i sl.) molio bih da to podjeli sa nama..

Unaprijed zahvaljujem.
prvo neka svako jutro popije mjesavinu od jabukovog sirceta /2 caj. k./malo meda I narandje soka .napravite u procesoru mjesavinu djindjera,kore od limuna I malo meda I neka jede I kasiku dnevno.sveovo je dobro za zdravlje,krvne sudove ... kupite tablete od divljeg kestena /PLANETARY HERBALS HORSE CHESTNUT VEIN STRENGTH I PLANETARY HERBALS HORSE CHESTNUT CREAM/ ova krema je 5x efikasnija od dr.theiss gela ila venogela ovo je iz moga vlasitog iskustva .ove proizvode mozete naci na amazonu
fortitudo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2016., 08:03   #80
Ima tih proizvoda i na iHerb-u, ako netko želi od tamo kupovati dat ću svoj link za popust
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:46.