Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.05.2010., 14:23   #41
Quote:
martiani kaže: Pogledaj post
Pozdrav.. ja sam friška vlasnica 4mj. bebača Yorkia..Mjesec dana je kod nas i do prošlog vikenda sve je bilo super. Pas je bio razigran,društven, jakoo aktivan( uopće nije htio spavati, preko dana, ako je netko od ukučana na nogama i ako se ima kome motat pod nogama)Ugl. Prošli vikend doživio je 2"nekakav" napadaj. Doslovno je kolabirao u pola sata. Bili smo u šetnji bio je vesel sve super i u vožnji doma odjednom je počeo jako cviliti, povračati, popiškio se u autu(iako je sve obavio10min prije ), dezorjentirano je hodao i padao sa nogu. Odmah sam krenula veterinaru..Kada smo iz trećeg pokušaja!! pronašli veterinara ,dežurnog nedjeljom, koji nam je htio pomoći( to je priča za sebe), pas je već bio malaksav, pala mu je temperatura na 37 i imao je slabe otkucaje srca. Veterinar nam je dao crne prognoze ali mišić se nakon noći na intenzivnoj i litara infuzije oporavio...bolje rečeno oporavlja se! Samo spava i jede( što je vjerujem normalno nakon takve epizode).
Krv je ok, dr. misli da mu je pao šečer i da je to izazvalo šok...ne želi raditi daljnje pretrage dok životinjica ne dođe malo sebi...
Ugl zanima me jel netko imao slična iskustva sa štencima, našao se u sličnoj situaciji?
Normalno jede,obavlja nuždu uredno.... dosada je jeo suhu hranu Royal Canin junior 33, 3 puta dnevno..Sada smo mu razbili hranjenje na 4-5 obroka..
Najvjerojatnije se radi o diskus herniji. Jorkići su osjetljivi na to. Pazite da ne divlja previše dok ne naraste i ne ojačaju mu mišići i kosti. Ako ga jako presječe, može ostati oduzetih nogu.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 15:09   #42
Ne vjerujem da je diskus hernija, napravili su rtg i sve izgleda normalno...
A i imamo doma pekinezera koji ima tu dijagnozu već 5 godina i simptomi mi nisu slični( dobro njega je "zaštekalo" prvi put sa 4,5g.ne 4mj. pa vjerojatno bolje podnosi bol...)
martiani is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 18:12   #43
Quote:
martiani kaže: Pogledaj post
Ne vjerujem da je diskus hernija, napravili su rtg i sve izgleda normalno...
A i imamo doma pekinezera koji ima tu dijagnozu već 5 godina i simptomi mi nisu slični( dobro njega je "zaštekalo" prvi put sa 4,5g.ne 4mj. pa vjerojatno bolje podnosi bol...)
Moj Codie zna imat takve ispade povremeno, i izgleda grozno. Prvo zabaci glavu u natrag, stane se na prednje noge, onda padne s nogu i ne može se više na noge osoviti. Pogled je totalno izbezumljen i izgubljen. Znali smo ga polijevati s hladnom vodom. Uglavnom, legnemo se s njim, zagrlimo ga dok ne prođe. Zna ga boliti još ostatak dana, trese se i tak. Vet mi je rekao da je to jer ga ukliješti u kralježnici živac. Skužila sam s vremenom da se ti ispadi pojavljuju nakon što recimo skoči sa stola (legne se na pisači stol, ako neko radi na njemu) jer slučajno netko pozvoni na vrata. Vet mi je preporučio da kad se to dogodi da mu stavim voltaren čepić u guzu. I stvarno mu je pomoglo.
Uglavnom, presječe ga, valjda taj disk napravi neki pomak i vrati se natrag, zato nema na rtg-u nema. Kad je diskus hernija dijagnoza, e onda je već problem i neurološki ispad je prisutan permanentno.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2010., 17:06   #44
imam vise pitanja.pa ovako da krenem.jako mi se svida yorki i htjela bi ga za rodendan pa me kao prvo zanima dal se kote tokom cijele godine ili samo odredeno doba.i jos jedno pitanje za ponosne vlasnike ovog malisana koliko otprilike trosite mjesecno na uzdrzavanje?
...Zlobnica... is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2010., 17:53   #45
Quote:
...Zlobnica... kaže: Pogledaj post
imam vise pitanja.pa ovako da krenem.jako mi se svida yorki i htjela bi ga za rodendan pa me kao prvo zanima dal se kote tokom cijele godine ili samo odredeno doba.i jos jedno pitanje za ponosne vlasnike ovog malisana koliko otprilike trosite mjesecno na uzdrzavanje?
Mislim da bi prije nabavke jorkija, ili bilo kojeg psa zapravo, trebala usvojiti barem osnovno znanje o psima, a ne bi bilo loše zaviiti ni u knjigu biologije.
Kupovinu odgodi do nekog drugog rođendana, a do tada se dobro informiraj.


Kuje nemaju određeno doba godine za tjeranje, a tjeraju se dva puta godišnje.
Razmak između dva legla treba biti minimalno godina dana. Sve ostalo je maltretiranje kuje.

Troškovi držanja bilo koje pasmine nisu neznatni, ako ih držiš kako treba.
__________________
...We sail tonight for Singapore
We're all as mad as hatters here...

Tom Waits, Singapore
Tupelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2010., 12:37   #46
Ciao,
vidim opet se otvorila tema o Jorkicima, veseli me.
Ja imam Jorksirku Bonny, u 7.mjesec ce imati pune 4 godine Inace je strasno razigrana, vesela, neumorna ali je ujednoi moja najbolja prijateljica.
Nekad imam osjecaj da malo nedostaje da progovori jer je jako pametna i poslusna.

I vidim da je neko pitao koliko trosimo na psice......ja poprilicno, volim da moja Bonny papa kvalitetnuhranu, da ima lijepu ogrlicu i puno igrackica, a i takoder redovito idemo kod veta, sisamo se, kupamo i tako to.

Jedino nismo nasli neko drustvo za setnje ali mozda uskoro
__________________
Kad srce kaže dijete, ne kaže Hrvatska
bebać is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2010., 13:50   #47
Pozdrav svima,
Evo da se i mi malo javimo.
Taša ima sljedeći tjedan 6 mj-prije desetak dana uspješno smo obavili sterilizaciju kod dr. Čirića u Vetpointu i izuzetno smo zadovoljni obavljenim.
Brzi oporavak, bez šavova i skidanja istih malička je već kroz dva dana bila potpuno ista kao prije op.
Uheka i dalje ne stoje-no svejedno, nama je najljepši Yorki na svijetu.
voila is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2010., 13:31   #48
Quote:
voila kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,
Evo da se i mi malo javimo.
Taša ima sljedeći tjedan 6 mj-prije desetak dana uspješno smo obavili sterilizaciju kod dr. Čirića u Vetpointu i izuzetno smo zadovoljni obavljenim.
Brzi oporavak, bez šavova i skidanja istih malička je već kroz dva dana bila potpuno ista kao prije op.
Uheka i dalje ne stoje-no svejedno, nama je najljepši Yorki na svijetu.
Bokić
Drago mi je da je sterilizacija male Tašice uspješno prošla
Mom Friu se uheka nisu uspravila, nisam znala da je to nešto o čemu moram voditi računa, i šišati dlaku po uhu da mu ne otežava uspravljanje, al bez obzira na to, kao i tebi tvoja Taša, moj Frio je meni najljepši na svijetu
The_Tea is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2010., 10:51   #49
Imamo danas novi problem-naotečene očne kapke, njuškicu , pa i oko usana.
Inače je bez zankova bolesti-vesela , jede, pije, igra se.
Da li je u pitanju alergija, ili nešto drugo saznati ćemo danas kod veta.
Ima li tko slična iskustva?
Javim kad saznamo dijagnozu.
voila is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2010., 12:01   #50
Quote:
voila kaže: Pogledaj post
Imamo danas novi problem-naotečene očne kapke, njuškicu , pa i oko usana.
Inače je bez zankova bolesti-vesela , jede, pije, igra se.
Da li je u pitanju alergija, ili nešto drugo saznati ćemo danas kod veta.
Ima li tko slična iskustva?
Javim kad saznamo dijagnozu.
Da, ovo je vjerojatno alergija.
Jorkići su, zahvaljujući breederima kojima su dlaka, boja i ostale eksterijerne karakteristike u prvom planu i daleko važnije od zdravlja, između ostalog poprilično skloni i alergijama.

Što se alergo testova tiče, budući da ti je pas mlađi od godinu dana, savjetujem da pričekate s testovima jer nisu pouzdani kod pasa mlađih od godinu dana.
__________________
...We sail tonight for Singapore
We're all as mad as hatters here...

Tom Waits, Singapore
Tupelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2010., 13:01   #51
Da radi se o alergiji-krvna slika pokazala da se radi o alergijskoj reakciji u opadanju.
Dobili smo par inekcija-koliko znam radi se o kalciju, antihistaminu...
Sada je još blago naotečena.
Uzrok možemo samo nagađati, a testove nismo radili i dobro je znati da ni ne treba prije godine dana.
Sve u svemu nije bilo strašno-no pitam se da li će sljedeća reakcija biti žešća, ili ne mora biti?
voila is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 19:34   #52
Pozdrav svima,ne mogu nigdje naći dali se yorkićima režu repovi ili ne,dali je 4 dana od rođenja kasno ako se režu.U zadnje vrijeme viđam yorkije sa repovima,naša yorkica 3 god stara ga nema.......Hvala za odgovor.......
kaya7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 20:01   #53
Ne, repovi se više ne režu.
__________________
...We sail tonight for Singapore
We're all as mad as hatters here...

Tom Waits, Singapore
Tupelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 20:09   #54
uffff,hvala,čačkam i čačkam po netu,na fotkama imaju repove,a u opisima rase piše da se režu.........
kaya7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2010., 01:25   #55
Zakonom je zabranjeno izvoditi zahvate na zivotinjama samo zbog "estetske prirode" (rezanje repa, kupiranje usiju, itd...).
__________________
"It may help to understand human affairs to be clear that most of the great triumphs and tragedies of history are caused,
not by people being fundamentally good or fundamentally bad, but by people being fundamentally people."
- Good Omens
Misery's Crown is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 17:53   #56
eto da se i mi javimo!!!!!!!!!!!!
mi imamo našu bebu sukie koja za tjedan dana slavi svoj prvi rođendan!!!!!!
zaljubili smo se u nju čim smo ju vidli!uzeli smo ju u virovitici,bez papira je jer smo željeli prvenstveno psa za nas a i financijski nam je bilo puno izdvojiti novce za psa sa rodovnicom.Naša ljepotica ima 2,2kg i jako je sitna ali je zato velikog srca.ljudi na cesti stalno komentiraju da je to pas na baterije što je nama već dosadno slušati.....ima dvije najbolje prijateljice sa kojima se svaki dan igra.na cesti se baš ne voli družiti sa ženskim psima ali čim vidi kakvog dečka odma se raspameti!jede više manje suhu hranu koja joj stalno stoji u zdjelici i dobi jedan mokri obrok,i naravno obožava kuhanu piletinu ali to ne dobi baš često jer sam ljena kuhati samo za nju...jedini problem nam je obavljanje nužde....na cesti to sve lijepo obavi ali doma u vrtu nema šanse...dođe iz vrta i onda to u stanu obavi....ali valjda će joj doć iz guzice u glavu....živimo u španskom i jako smo žalosni jer nikako da neletimo na nekog drugog yorkia sa kojim bi se poigrali...
ne znam dal bi ju dali sterilizirat jer se još nemremo odlučit dal ćemo ju dati parit...nadam se da ćemo se dugo tipkati sa vama i naći korisne savjete
melica.zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 18:33   #57
Quote:
melica.zg kaže: Pogledaj post
ne znam dal bi ju dali sterilizirat jer se još nemremo odlučit dal ćemo ju dati parit...nadam se da ćemo se dugo tipkati sa vama i naći korisne savjete
Sama pišeš da ste je nabavili za kućnog ljubimca.
Zašto, o, zašto bi dizala legla s njom?

Jorkići su pasmina koju su već mnogi breederi dobro "načeli" i imaju jako puno zdravstvenih problema. Pridonositi tome nekontroliranim 'uzgojem' je zadnja stvar koja je pasmini potrebna.

Sterilizirajte malenu i uživajte u njoj.
__________________
...We sail tonight for Singapore
We're all as mad as hatters here...

Tom Waits, Singapore
Tupelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 19:34   #58
mislili smo ju jednom dati parit jer nam je tako veterinar savjetovao a i neki iz familije si žele imati bebice od naše sukie
melica.zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 20:31   #59
Quote:
melica.zg kaže: Pogledaj post
mislili smo ju jednom dati parit jer nam je tako veterinar savjetovao a i neki iz familije si žele imati bebice od naše sukie
Za početak: promijenite veterinara. Ovaj kod kojeg idete, nema pojma o čemu priča.

Dalje: jesi li svjesna komplikacija koje su česte kod štenjenja patuljastih pasmina?
Dalje: jesi li upoznata s nasljednim pasminskim bolestima?
__________________
...We sail tonight for Singapore
We're all as mad as hatters here...

Tom Waits, Singapore
Tupelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2010., 18:13   #60
Pozdrav svima! Već dugo si želim yorkića i sad konačno imam uvijete, pa namjeravam nabavit jednog u 7.mj. Nadam se zajedničkom druženju jer ste mi svi simpa.
The Tea pročitala sam da si ti svog psića nabavila u Virovitici, pa te molim da mi napišeš kod koga jel i ja tamo nabavljam. Budući da je tvoje iskustvo pozitivno bila bi mirnija da znam da je netko nabavio od istog čovjeka. inače, i ja sam na Trešnjnevci, pa...
katija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:15.