Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.04.2010., 00:08   #61
Prije svega lijep pozdrav svima ovako ako hočete da gladujete počnite se baviti sunčanom jogom jer če vam donijeti i izlječenje svih bolesti a i prestat če tr uzimatihranu ne zato što ne želite.Več zato što vam tjelo neće tražiti uopče hranu već samo vodu napišite joga suncem i idite na drugi post tad će vam se pojaviti sve u žutoj boji i to pročitajte.
franckvz is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2010., 09:07   #62
Begemotica, nadam se da si našla načina da se nosiš sa svojom bolešću. Gladovanje se ne radi tako da čovjek prestane jesti. Ono mora biti kontrolirano i uz uzimanje sokova od povrća i određenih biljnih čajeva i juha. Kao i u svemu drugome - bitno je da točno znamo što radimo pa se moramo malo prethodno informirati. Odlična je knjiga na tu temu ona dr. Breussa. Prevedena je i na hrvatski.

I samo mala napomena: bioenergetski tretmani ne mogu nikom naškoditi. U najgorem slučaju, ako se radi o šarlatanu - neće biti nikakvog efekta i to je sve. No, radi se o tome da liječenje bioenergijom, kao i nekom drugom "alternativom" (npr. homeopatijom) često podrazumijeva da će ti u početku biti lošije jer se tijelo čisti i buni se. To treba izdržati jer nakon toga nastupo poboljšanje. Već sam drugdje napisala - tko u alternativi očekuje instant rješenja taj se vara i neka se u to niti ne upušta. No, to nikako ne znači da ona nije učinkovita niti da ta osoba može tvrditi da je npr. bioenergija neučinkoviti ili još gore - štetna.

Nažalost je tako - u životu nema instant rješenja. Tko nema snage i volje izdržati da bi trajno uklonio uzroke svoje bolesti, taj je osuđen na palijativu. No neka se ne nada trajnim rješenjima.
__________________
slobodni net za slobodni svijet!
LinaLena is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2010., 14:56   #63
Quote:
LinaLena kaže: Pogledaj post
No, radi se o tome da liječenje bioenergijom, kao i nekom drugom "alternativom" (npr. homeopatijom) često podrazumijeva da će ti u početku biti lošije jer se tijelo čisti i buni se. To treba izdržati jer nakon toga nastupo poboljšanje.
Da, nešto slično ima i u ayrvedi - da bi se izlječila kronična bolest, mora se najprije dovesti iz kroničnog stanja u akutno, i onda osječaš pogoršanje, ali ako ne prekineš taj kontinuitet kroničnog stanja, nema ozdravljenja.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 15:09   #64
Pozdrav svima!

Počela sam gladovati prije 3 tjedna na način da bih pila puno vode, zelenog čaja, soka od višnje i puno, puno juhe.

Oduvijek sam imala problema s tenom i ove godine počele su se pojavljivati naznake simptoma policističnih jajnika. U međuvremenu, lice mi se donekle pročistilo, sitni miteserčići su još uvijek tu, no kako je bilo, mogla bih reći da mi je lice čisto.
Međutim, prije par dana pojavio mi se ogroman osip između dojki i hrpa prištića po čitavom tijelu. Rekli su mi da bi to mogla biti reakcija tijela na gladovanje i čišćenje tijela od toksina, međutim, nisam nigdje naišla na informaciju kako je jedna od nuspojava - osip iliti prištići.

Ima li tko kakav savjet?
straw20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 16:40   #65
Čuo sam da je gladovanje kvalitetan lijek za pretilnost. Jel je to istina ili sam čuo pogrešno?
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2010., 21:07   #66
Ne bi znala, ja sam se rodila mršava i takva sam cijelog života.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2010., 21:14   #67
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
Čuo sam da je gladovanje kvalitetan lijek za pretilnost. Jel je to istina ili sam čuo pogrešno?
istina, ja sam tako smršavila najbrži mogući način za skidanje viška kila
Dijaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2010., 18:21   #68
Ja sam početkom ove godine gladovala 12 dana, samo voda, čajevi i sok, svježe iscijeđen. Dalje nisam stigla, postala sam opako gladna. Ali tih 12 dana sam se osjećala odlično, izgleda da mi paše taj prazni osjećaj u želucu. Jedino loše bio je, kao što je netko već spomenuo, nekakav metalni okus u ustima, a kako ne smiješ uzeti žvaku ili išta drugo, to mi je bio najveći bed. Stalno sam prala zube. Inače, kod raznih bolesti, pogotovo tumora, preporuča se gladovanje po Breusu, pričala s ljudima koji su se tako izvukli iz kandža melanoma i još nekih užasa.
Što se tiče kila, smršavila jesam, ali čim sam počela jesti sve se odmah vratilo. Kada se ide na gladovanje jako je važno postepeno prestati jesti, ali i postepeno početi jesti. I klistir svaki dan dok se gladuje. Pa tko želi... Preporučam knjigu P. Airola: Gladovanje uz sokove. Pozz.
ti.bi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2010., 18:25   #69
e ovako planiram gladovati 2tjedna da bi ocistila organizam malo, jer sam u fazi odvikavanja od pusenja i losih navika, nezdravih, pa zelim totalno od svih toksina ako je moguce ocistiti organizam, i od lose hrane, ... ali ne bi volila smrsaviti previse, nadam se da necu ako budem 2tjedna gladovala izgubiti vise od 2,3 kg, jer imam na visinu od 175 54kg..
*The*one is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2010., 16:49   #70
Quote:
*The*one kaže: Pogledaj post
e ovako planiram gladovati 2tjedna da bi ocistila organizam malo, jer sam u fazi odvikavanja od pusenja i losih navika, nezdravih, pa zelim totalno od svih toksina ako je moguce ocistiti organizam, i od lose hrane, ... ali ne bi volila smrsaviti previse, nadam se da necu ako budem 2tjedna gladovala izgubiti vise od 2,3 kg, jer imam na visinu od 175 54kg..
Nikako ti ne preporučujem sa takvom visinom i težinom gladovati 2 tjedna, nemoj više od 3 dana, a za detoksikaciju organizma ima dobrih dijeta.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2010., 00:58   #71
GLADOVANJE

Pozdrav svima,

slučajno sam nabasala na ovu temu (na žalost meni dobro znanu) i vidjela da zapravo i nemate baš neke informacije o svemu.
Gladovanje je ESENCIJA ZDRAVLJA, jer se organizam, ne samo čisti, već i u potpunosti vraća sebi. To znači da se apsolutno svi organi revitaliziraju i regeneriraju, kao i cjelokupni organizam sa svim svojim funkcijama - kao na fizičkoj razini, tako i na duhovnoj .....
Također se i pomlađuje, kako izvana tako i iznutra (vani čak postoje klinike u tu svrhu gdje bogatuni debelu lovu daju za to).
Ali da bi se "zdravo" gladovalo - potrebno je znati neke jako bitne stvari, koje se na žalost nigdje ne mogu pročitati (nedopustivo je da u knjizi Rudolfa Breuss-a toga nema).
Bitan je proces prije samog gladovanja, za vrijeme i poslije.
Kako ja imam debelog iskustva u tome, jer sam u godini dana gladovala 2 puta po 50 dana - ako imate nekih pitanja, rado ću vam pomoći.

pozdrav
SVJETLOST 9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2010., 13:21   #72
Quote:
SVJETLOST 9 kaže: Pogledaj post
Ali da bi se "zdravo" gladovalo - potrebno je znati neke jako bitne stvari, koje se na žalost nigdje ne mogu pročitati.
Bitan je proces prije samog gladovanja, za vrijeme i poslije.
može malo o tome što se ne može nigdje pročitati?
izrod is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2010., 01:08   #73
dobro, kako se ona djeca u africi ne hrane suncem? nego umiru od gladi..
ajd, povremeni post može bit dobar i te stvari sa čišćenjem organizma..al ne znam kako bi čovjek trebao normalno funkcionirati nakon 40 dana gladovanja?! mislim, to je blizu smrti,..kolko čovjek uopće može izdržat bez hrane?
znam da kad smo bolesni, da nismo gladni, jer zapravo hranom samo hranimo bakterije i ta sranja u tijelu. zato je možda i normalno da se čovjek izliječi od gripe ili čak raka.. ali za ovako neke normalne stvari mislim da baš nije dobro.,. :/
seronjaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2010., 11:29   #74
@seronjaa, ja odkad se sječam nemam apetita, pa normalno da jedem puno manje od onog što se smatra normalnim ( a težina mi ispod onog što se smatra normalnim - 45 kg na 165 cm visine), ali ja sam uvijek sasvim normalno funkcionirala, čak sam se u mladosti bavila vrlo fizički zahtjevnim sportom. Jedino vrijeme u kojem sam jela toliko koliko se smatra normalnim je bila trudnoća, tada sam stalno bila gladna.

Ne smatram da je moguće hraniti suncem, ali smatram da ima puno ljudi koji previše jedu samo iz navike, a njihov organizam i ne treba toliku hranu, želudac navikne na velike količine hrane i kad njih ne dobije, čovjek osjeća glad, a zapravo mu hrana treba samo za napuniti želudac, a ne za je potrošiti tj pretvoriti u energiju.

S tim što potrebe čovjeka u hrani razlikuju se i po metabolizmu, i po tom čime se čovjek u životu bavi i tko zna po čemu sve još.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2010., 16:55   #75
Gladovanje je čovjeku najstarija poznata terapeutska metoda.
To je esencija zdravlja, jer se organizam vraća sebi, kao i svi organi, krvotok, kosti, srce, pluća .......
Time se jako i imunitet diže.

Prije pojave vještine liječenja čovek se instiktivno suzdržavao od hrane dok mu se zdravlje ne bi poboljšalo (a to i životinje instinktivno rade).
Gladovanje se koristilo kroz cijelu povijest, pa i danas, ne samo u terapeutske svrhe liječenja, nego i u cilju podmlađivanja i regeneracije organizma (postoje klinike gdje ljudi daju debele novce za to – jer se to mora raditi pod nadzorom liječnika, ili se barem treba dosta znati o svemu tome).

Ono je najdelotvorniji način pročišćavanja tijela od nagomilanih toksina, otpadaka i otrova koje u sebu skupljamo kroz život.
Kroz povijest medicine gladovanje se smatralo najpouzdanijim ljekovitim i podmlađujućim sredstvom.
Otac medicine, Hipokrat, je i sam preporučivao gladovanje protiv bolesti, kao i Galen i Paracelzus. Mnogi mislioci poput Platona i Sokrata takođe su ga upražnjavali radi postizanja veće mentalne i fizičke sposobnosti.
Suprotno uobičajenom vjerovanju, organizam ne biva oslabljen ili iscrpljen, već suprotno - zdravstveno stanje biti će poboljšano, a fizički i mentalni kapaciteti povećani i organizam podmlađen.

Dolaskom moderne medicine i silne kemije (lijekova), ova od davnina poznata metoda je pala u zaborav, pa se na nju danas gleda vrlo podozrivo.

Srećom, ljudi se ponovo okreću prirodi (a time i samima sebi), a samim tim i naučnici kreću u istraživanje ove metode, pa se i u Evropi i Americi javljaju klinike, koje ju uspješno sprovode u cilju liječenja i prevencije bolesti.
Svaku stanicu organizma treba nahraniti kisikom i hranjivim materijama. Uslijed nedostatka hranjivih materija, usporenog metabolizma, statičnog načina života, nedostatka sviježeg zraka, stresa, prekomjernog unošenja aditiva i konzervansa kroz ishranu, nedostatka fizičke aktivnosti, stanice nemaju potrebnu hranu, počinje njihovo propadanje i degeneracija, kao i proces taloženja otrova i toksina u organizmu.
Tako neotporan organizam napadaju razne bolesti. Ukoliko stanice propadaju brže nego što se izgrađuju nove ubrzava se i proces starenja. Zašto treba povremeno gladovati?

Sa stranice "Izvor" klub prirodnog zdravlja :

Za vrijeme produljenog gladovanja (poslije prva tri dana) tijelo će živjeti na vlastitim supstancama. Kada organizam nema potrebnu prehranu, naročito proteine i masti, ono će sagorijevati i probaviti vlastita tkiva u procesu autolize ili samoprobave.
Organizam će to učiniti točno ustrojenim redom. Tijelo će prvo razgraditi i sagorjeti stanice koje su bolesne, oštećene ili mrtve. Za vrijeme gladovanja organizam se hrani najlošijim materijalima kao što su odumrle stanice, nezdrave akumulacije, tumori, apscesi, oštećenja tkiva, masne naslage itd...

Osnovna tkiva i vitalni organi, žlijezde, živčani sistem i mozak potpuno su pošteđeni.
Za vrijeme gladovanja dok se stare stanice i bolesna tkiva razgrađuju, podstiče se i ubrzava izgradnja novih, zdravih stanica.

U toku gladovanja pomoću sokova pročišćavajuća sposobnost organa kao što su pluća, jetra, bubrezi i koža znatno se povećava i mnoštvo nakupljenih otpadaka i toksina se izbacuje iz organizma.

Gladovanje pomoću sokova pruža fiziološki odmor probavnim, asimilativnim i zaštitnim organima tijela. Nakon gladovanja znatno se poboljšava probava hrane i iskorištavanje prehrambenih tvari te se sprječava sporost probave i daljnja retencija otpadaka.
Gladovanjem se postiže normalizirajući i pomlađujući učinak na sve vitalne fiziološke, živčane i umne funkcije. Pomlađuje se živčani sistem, jača se sposobnost svijesti, pospješuje se rad žlijezda i lučenje hormona, uspostavlja se biokemijska i mineralna ravnoteža u tkivu.

ŠTO POSTIŽEMO TERAPEUTSKIM GLADOVANJEM?
• čišćenje i pomlađivanje organizma
• gubitak masnog i bolesnog tkiva i obnova zdravog tkiva
• prirodnu regulaciju svih funkcija organizma
• promjenu metabolizma
• pružanje mogućnosti organizmu za samoizlječenje malignih i neizlječivih bolesti.

Postoji udruga "Izvor" klub prirodnog zdravlja - http://www.izvor-zdravlja.hr/ koja se bavi terapeutskim gladovanjem, čija je predsjednica (i osnivačica) jedna zaista fantastična liječnica koja nevjerovatno puno zna, koja sagledava čovjeka u cjelini (a ne kao nakupinu organa) i koja će vam dati sve informacije, odgovoriti na sva vaša pitanja ....
SVJETLOST 9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2010., 20:45   #76
Quote:
SVJETLOST 9 kaže: Pogledaj post
Gladovanje je čovjeku najstarija poznata terapeutska metoda.
To je esencija zdravlja, jer se organizam vraća sebi, kao i svi organi, krvotok, kosti, srce, pluća .......
Time se jako i imunitet diže.
...
Isuse boze...rijeci ne mogu opisati koliko je ovo krivo.
Gladovanje, se ne postize apsolutno nista od ovoga sto navodis. Dapace, uzasno je nezdravo.
Balansirana i umjerena ishrana uz redovitu fizicku aktivnost je jedini zdravi nacin zivota.
Ako je covjek ozbiljno bolestan, treba modificirati ishranu (po mogucnosti preci na makrobiotiku), ali nikako gladovati. Da gladovanje dize imunitet...koji klasik...

Usput, cijeli tvoj post mi uzasno slici na najobicniju reklamu. A koliko ja znam, to na forumu nije dopusteno.
Gospa Sinjska is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2010., 21:12   #77
Quote:
Gospa Sinjska kaže: Pogledaj post
Isuse boze...rijeci ne mogu opisati koliko je ovo krivo.
Gladovanje, se ne postize apsolutno nista od ovoga sto navodis. Dapace, uzasno je nezdravo.
Balansirana i umjerena ishrana uz redovitu fizicku aktivnost je jedini zdravi nacin zivota.
Ako je covjek ozbiljno bolestan, treba modificirati ishranu (po mogucnosti preci na makrobiotiku), ali nikako gladovati. Da gladovanje dize imunitet...koji klasik...

Usput, cijeli tvoj post mi uzasno slici na najobicniju reklamu. A koliko ja znam, to na forumu nije dopusteno.
A kako ti znaš da je to sve krivo, i to jako

Kako znaš da se ne postiže ništa ?? Jesi možda ti postio pa znaš iz 1. ruke da je to ništa ?
Koliko si dugo gladovao (postio, jer se uvijek konzumiraju čajevi i povrtni, a mogu i voćni sokovi) - 7, 14, 21, 28, 36 ili možda čak 42 dana, kada tako samouvjereno govoriš kako je sve to totalno krivo i da se postom ne postiže baš ništa ??!!
Dapače, da je nezdravo ??!!

Jesi možda razgovarao s nekim tko zna ponešto o tome ? Po mogućnosti pametnijim od tebe ??? Ili možda s nekim tko je prošao to, pa si iz 1. ruke čuo što se događa ??

Ne kužim zašto ljudi tako olako govore neke stvari, napamet, bez iskustva i ikakvog znanja ....

Inače, ja o tome govorim iz vlastitog iskustva, i to debelog iskustva. I niti jedna jedina riječ nije bez podloge u vlastitom iskustvu, jer sam sama sve to prošla.
A uz to sam užasno puno čitala o tome, razgovarala s vrlo stručnim osobama i drugima koji su to prošli....

Što se drugog dijela tiče - apsolutno se slažem s tiobom (o prehtrani).

Post sam napisala, jer vidim da ima zainteresiranih ljudi. A o tome valja nešto i znati, ako se netko želi upustiti u to ....
SVJETLOST 9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2010., 21:54   #78
Quote:
SVJETLOST 9 kaže: Pogledaj post
Inače, ja o tome govorim iz vlastitog iskustva, i to debelog iskustva. I niti jedna jedina riječ nije bez podloge u vlastitom iskustvu, jer sam sama sve to prošla.
A uz to sam užasno puno čitala o tome, razgovarala s vrlo stručnim osobama i drugima koji su to prošli....
....
kolko ja znam ti time nisi izlijecila rak, a mnogi su ti fino ukazali da gladovanjem samo dodatno unistavas svoju sposobnost borbe s njim
__________________
がんばれ
Kronični Vlado is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2010., 22:20   #79
Quote:
SVJETLOST 9 kaže: Pogledaj post
Time se jako i imunitet diže.
zbog cega bi ti se imunitet dizao kod gladovanja? i na sto tocno ciljas kad kazes imunitet?

Quote:
SVJETLOST 9 kaže: Pogledaj post
Ono je najdelotvorniji način pročišćavanja tijela od nagomilanih toksina, otpadaka i otrova koje u sebu skupljamo kroz život.
kolko sam cuo, gladovanje oslobađa toksine iz masnih naslaga, ali ih oslobađa U tijelo tj .krvotok ... to mi ne zvuci pozitivno
mene zanima, sto ti mislis ti di "toksini" odlaze i kako se tocno "oslobadjaju"?

Quote:
SVJETLOST 9 kaže: Pogledaj post
Kroz povijest medicine gladovanje se smatralo najpouzdanijim ljekovitim i podmlađujućim sredstvom.
Otac medicine, Hipokrat, je i sam preporučivao gladovanje protiv bolesti, kao i Galen i Paracelzus. Mnogi mislioci poput Platona i Sokrata takođe su ga upražnjavali radi postizanja veće mentalne i fizičke sposobnosti.
totalna glupost ... molio bih izvor informacija ... inace je ovo cisto naklapanje

Quote:
SVJETLOST 9 kaže: Pogledaj post
Suprotno uobičajenom vjerovanju, organizam ne biva oslabljen ili iscrpljen, već suprotno - zdravstveno stanje biti će poboljšano, a fizički i mentalni kapaciteti povećani i organizam podmlađen.
zasto? KAKO?

Quote:
SVJETLOST 9 kaže: Pogledaj post
Organizam će to učiniti točno ustrojenim redom. Tijelo će prvo razgraditi i sagorjeti stanice koje su bolesne, oštećene ili mrtve. Za vrijeme gladovanja organizam se hrani najlošijim materijalima kao što su odumrle stanice, nezdrave akumulacije, tumori, apscesi, oštećenja tkiva, masne naslage itd...
organizam ce se hranit TUMORIMA???? mislim da je obrnuto

Quote:
SVJETLOST 9 kaže: Pogledaj post
• pružanje mogućnosti organizmu za samoizlječenje malignih i neizlječivih bolesti.
KAKO?
__________________
がんばれ
Kronični Vlado is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2010., 23:02   #80
Quote:
Kronični Vlado kaže: Pogledaj post
kolko ja znam ti time nisi izlijecila rak, a mnogi su ti fino ukazali da gladovanjem samo dodatno unistavas svoju sposobnost borbe s njim
Pročitaj još jednom post koji sam napisala !!!! I ovaj i onaj na karcinomima !!!!
Ali sumnjam da će ti išta biti jasnije .... Ikada ....
SVJETLOST 9 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:29.