Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Mačke

Mačke Vlast s karakterom

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.08.2016., 00:03   #81
ni ne trebaš sterilne posudice iz ljekarne može neka staklenka ili sl., samo čuvaš u frižideru
3 uzorka, najbolje kroz 3 dana; oko 100 kn

rezultati budu kroz par dana

možeš i na Veterinarski institut (Savska), cijena 130 kn


do rezultata probiotici i neka medicinska hrana za probavu
mopsica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2016., 11:20   #82
Aha, zaboravio sam javiti... Mačka je "na slijepo", bez analize stolice, prošla tjedan dana Medazola i odmah nakon prve tablete se situacija počela popravljati. Sad je sve u redu s njom, potpuno je zdrava
_MK_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2017., 10:45   #83
Batleri,

debeli mačak mi jutros ima proljev... sinoć je imao dosta mekanu kenju, a jutros je već bio 3x na kenjari, prvo isto jako mekana kenja, a onda 2x nakon toga samo vodica popraćena neveselim prdcima. Isprčavam se na slikovitom opisu... I dalje je vesel i uobičajeno se ponaša, jede, trči, skače. Drugog mačka ne muči probava.

Nije bilo promjena u prehrani, nije bilo stresa, nismo ih hranili ničim novim već duže vrijeme. Nisu ukrali našu hranu. Cijepljeni su protiv zaraznih bolesti. Jedino sam ja prehlađena pa kišem i balim po debelom, štaš kad se on uvijek trpa u krilo, na trbuh, oko vrata itd...

Šta mu mogu dati da ublaži proljev?
shelby-eleanor is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2017., 12:07   #84
Quote:
shelby-eleanor kaže: Pogledaj post
moji uopće ne reagiraju na catnip
Ni moja isto kako je predvideno...ali zato puno kiše cim je blizu necega posprejanog time, pa ne koristim sprej...dok susenu u igrackama ne dozivljava...ali svejedno naganja okolo sve sto stigne....pogotovo voli razne spage, pa treba micati tenisice, ruksake, kablove na sigurno
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2017., 13:37   #85
Za proljev - skuhati malo riže i piletine da se skoro raspada. Nekima pomažu i kuhana ili pečena na tavi pileća jetrica.

Ako se ne zaustavi do ponedjeljka pitaj veta za savjet.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2017., 15:40   #86
To sto Cats pise. Raskuham rizu gotovo do paste i pomjesam sa kuhanim pilecim prsima. Plus ako je bas ruzan proljev zavaljam u u usta tabletu carbomeda. Ako se ne smiri u roku 36 sati ili se pogorsa u roku 24 sata trcim vetu....
__________________
*Gazing through the window at the world outside.
Wondering will Mother Earth survive.
Hoping that mankind will stop abusing her, sometime.*
ChienSaintHuber is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2017., 09:24   #87
Sinoć sam raskuhala rižu i pomiješala s par komadića konzerve koju inače jede (proljev nije od nje jer bi i drugom mačku bilo isto) i to je pojeo bez problema. Piletinu ne jede fina guzica. Jučer je kenjao 5-6x i tokom noći još 3x al bar više nije sama vodica... Jutros sam skuhala komorač za djecu i ulila mu 3 žličice u zdjelicu s rižom i malo konzerve i to je fino jeo. I dalje se ponaša uobičajeno, nema nikakvih znakova da je bolestan ili da ga nešto boli, a baš grdo zvuči dok je u kenjari, krulji, stenje, prdi... jadničak i dalje nema nikakvih naznaka što je mogao pojesti
shelby-eleanor is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2017., 17:22   #88
Ljudske Linex tablete za probavu, zrnati sir iz Lidla Milbona Cottage cheese i ovu klopicu: http://www.pet-centar.hr/detalji_pro...e-crijeva.aspx uvijek imam kod kuće zbog njih u slučaju proljeva.
Na sir su se istina navukli pa ga žicaju kad god otvorim frižider

Na toj klopi sam othranila puuno malih mačića sa užasnim proljevima.
ozanavg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 11:03   #89
Meni micek ima osjetljivu probavu u zadnje vrijeme i čim nešto krivo pojede odmah proljev.

Moja procedura je prva 2-3 dana dok je jak proljev kuhano meso i raskuhana riža s time da to sameljem sa štapnim onako u mousse, lakše se probavlja i rađe jedu nego ovako kad je u komadu. Biorela daily probiotike obavezno dajem tokom dana (najeftnije su za tu količinu bakterija i broj sojeva, dođu 50-tak kn, imaju 10 milijardi bakterija i 3 različita soja), rastvorim kapsulu i na nekoliko puta im dam, u hranu ili na špricu ako ne žele jesti.
Uvijek doma imam za svaki slučaj rehidracijski prašak od Royal canina (ima za kupiti u pet centru, dođe nekoliko kuna ta vrećica i nije ju loše imati po doma za svaki slučaj, može dosta dugo se ne otvori) pa ako je baš jak proljev ili ako uz to povraćaju to im rastopim u vodi i dajem. I obavezno neko vrijeme kad se smiri proljev davati gastro klopu, ja svojima uzimam mokru od purine i suhu hills/rc, to mi se pokazalo da najrađe jedu.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 18:30   #90
zaboravih napisati... prošlo je još u pon/uto, sad je sve ok
shelby-eleanor is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2022., 08:15   #91
Mačak dobio proljev da nije od te Vet hypo hrane? dam mu po 100grama dnevno,sta sad? smijem li mu razmutiti kapsulu probiotika i injekcijom dati?
Deathwing is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2022., 20:49   #92
Quote:
shelby-eleanor kaže: Pogledaj post
debeli mačak mi jutros ima proljev... sinoć je imao dosta mekanu kenju, a jutros je već bio 3x na kenjari, prvo isto jako mekana kenja, a onda 2x nakon toga samo vodica popraćena neveselim prdcima. Isprčavam se na slikovitom opisu... I dalje je vesel i uobičajeno se ponaša, jede, trči, skače. Drugog mačka ne muči probava.

Nije bilo promjena u prehrani, nije bilo stresa, nismo ih hranili ničim novim već duže vrijeme. Nisu ukrali našu hranu. Cijepljeni su protiv zaraznih bolesti. Jedino sam ja prehlađena pa kišem i balim po debelom, štaš kad se on uvijek trpa u krilo, na trbuh, oko vrata itd...

Šta mu mogu dati da ublaži proljev?
Kod mene doslovce identicno od jucer. Macak koji inace nema problema sa probavom odjednom proljevcuga i svako malo na wc. Trenutno je na 12.danu kortića (Prednicortone 5 mg uju 5 mg navecer) vezano za svoju astmu pa mi palo na pamet jedino to al gdje god da citam, ne pise da je proljev nuspojava. Nije bilo promjene u hrani, jede isto sto i zadnjih mjesec dana (Animonda Carny konzervu i dehić).

Dala sam mu 1/4 Carbomed ugljena oko 13 h a oko 17 h probiotik...jel 1/4 ugljena malo, moze li veca doza? Ima 4 kg. Znam da se ugljen mora odvajati od probiotika. Nisam pametna. Doma nemam nikakvih biljaka, nije se dohvatio nikakve nedozvoljene hrane, ostale 3 macke imaju urednu stolicu.
Joshira is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2022., 11:02   #93
Jedino kaj mi pada na pamet je da je pojeo kakvu bubu, moj je redovito znao povraćati kad je pojeo smrdljvog martina
f@ye is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2022., 08:45   #94
Meni isto mačka ima proljev,prvo sam mislila da je mačak zbog mijenjanja i suhe i mokre hrane ali je mačka, nemam pojma zasto,dala sam joj dva dana na špricu probiotik,neznam da li jos smijem davati( ovaj za ljude) i ako mi moze netko pomoci kako da ju našopam sa rižom da se to smiri? Smijem li joj dati na spricu crnog čaja mozda? Bubam sad neznam kako zaustaviti a na silu ju hraniti ne mogu jer nije bas pitoma kod takvih stvari...
Deathwing is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2022., 13:43   #95
Quote:
Deathwing kaže: Pogledaj post
(...) kako da ju našopam sa rižom da se to smiri?
Ostalo ne znam, ali kod riže ti je bitna voda koja ostane nakon kuhanja pa to možeš navući u špricu.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2022., 14:38   #96
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Ostalo ne znam, ali kod riže ti je bitna voda koja ostane nakon kuhanja pa to možeš navući u špricu.
hvala

Zvala sam vise veterinarskih ordinacija i dobila odgovore kao: hitno na injekcije ili infuziju, macji probiotici ili ljudski, aktivni ugljen, a jedna mi je na pitanje o crnom caju odgovorila sa smijehom i rekla neznam

Dat cu joj na spricu moje probiotike jednu kapsulu sada i jednu navecer,i dati cu joj to od rize....
Deathwing is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2022., 07:22   #97
moj se sredio, ne znam sto je bilo al evo 2 dana ugljena i probiotika i dobro je.
Joshira is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2022., 09:35   #98
Quote:
Joshira kaže: Pogledaj post
moj se sredio, ne znam sto je bilo al evo 2 dana ugljena i probiotika i dobro je.
Kak si mu to davao, u hrani?
-skyfall- is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2022., 22:35   #99
Ja se nadam,da ne ureknem,da se isto smirilo,jela je jucer cijeli dan rizu,jedva sam joj ubrizgla dvije sprice sluzi i probiotik i to je ispovracala jednostavno nju nemogu šopati,danas sam joj dala da jede staru hranu suhu....
Deathwing is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2022., 07:49   #100
Quote:
-skyfall- kaže: Pogledaj post
Kak si mu to davao, u hrani?
Ugljen smrvljen i pomijesan u antihairball pastu jer ga jedino s time mogu zeznuti da pojede...nekad cak ni tako al uglavnom funkcionira. Probiotik je u kapsulama dakle isto, istresla sadrzaj i pomijesala s pastom.
Joshira is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:25.