Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Autoplin

Autoplin Kuhari, bombaši, luđaci i ubojice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.06.2010., 15:55   #81
Probaj na Omv pumpama, hvale se da uvoze iz Italije i da je kvalitetniji od Pro-plina
__________________
Šta ko je rek'o, ja sam rek'o.....
gorancic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2010., 11:46   #82
a što je s ovim novim da kao garancija na plinske instalacije u HR je 10 godina,a u EU 20 bez obzira što su iste i navodno bi mi nakon 10 godina morali ponovno stavljati plinske instalacije
jel netko nešto čuo,to mi je jutros kolegica s posla rekla pa ne znam koliko je skužila i dobro prenijela...
provokator is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2010., 19:46   #83
kolegica

10 godina je rok u kojem vrijedi tlačna proba plinskog rezervara.
čitaj, potraži, sve je već o tome ovdje napisano.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2010., 20:31   #84
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
kolegica

10 godina je rok u kojem vrijedi tlačna proba plinskog rezervara.
čitaj, potraži, sve je već o tome ovdje napisano.

Poštovani,
ne znam što je smiješno u riječi kolegica,možda vas podsjeća na neka druga vremena ili neke druge krajeve,bliže ili dalje.
KOLEGICA je osoba ženskog roda koja radi na istom radnom mjestu kao i vi,dakle kolega ili kolegica s posla,u mom slučaju radi se o školi
Na odgovoru sam zahvalna.
provokator is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2010., 20:35   #85
Evo ako baš želite i na ovaj način....

koléga m 〈N mn -e〉


1. drug po učenju ili zanimanju, onaj koji ide s kim u školu, na fakultet ili zajedno radi posao iste struke [moj kolega; moje kolege; moji kolege su došli; moje kolege su došle]; suradnik
2. riječ kojom se (međusobno) oslovljava u nekim zanimanjima [izvolite kolega!]
3. u akademskim krugovima obraćanje starijega mlađemu (ne i obratno) ili međusobno oslovljavanje ravnopravnih (asistent, docent i profesor obraćaju se studentu, ali ne student njima, ni asistent profesoru ni znatno mlađi profesor znatno starijemu

Lijep pozdrav!
provokator is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2010., 21:24   #86
neki dan se je čovjek "žalil" kak mu je neka cura prodala nano premaz za stakla, uzela mu 100 kn za to, a nezna ni kako ni zašto.
ista stvar i kod tebe. bar sam mislio da je. i zato

ako je kolegica takva da ju nemreš u oči pogledati (zbog dekoltea), onda nije ni čudno da primiš foru o 10 godina bez pitanja. no, kako si i ti ženskog roda, to otpada.
svejedno, neznam zašto si se našla uvrijeđena.
i ovak je glupo da svakih 10 godina moramo mijenjati bocu (ustvari, obaviti tlačnu probu), a da mijenjamo cijelu plinsku instalaciju, to bi bilo suludo.

pozdrav i tebi, ljutko.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2010., 09:33   #87
ajd sto sam ja popusila foru jer zbilja nemam pojma o svemu tome kazem auto sam kupila neki dan...ali popusio je i moj ravnatelj,a kolegica je btw knjigovođa

a i nisam vise ljuta kupio si me s onim "ljutko"
provokator is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2010., 09:53   #88
da sam odmah znal da si cura, drukčije bi pisal.
eto, mislim da bi neki muškarac koji se nešto razumije u aute trebao zaključiti da je priča o 10 godina nečije neznanje. jer, puno je toga bilo oko plina, posebno ovih zadnjih par godina.
no, kak si ti friški korisnik auto plina, imaš pravo na čudna pitanja prvih godinu dana bez iščuđavanja

ako si iz ZG, imaš plina po 4,20 kn na staroj samoborskoj cesti, kod samog mosta preko save. najjeftiniji plin u gradu, od croduxa. nekima ne valja (auto im više troši), meni je odličan.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2010., 10:54   #89
hvala na tipu,ali iz Siska sam ništa idem sad tražit sve što ne znam na tražilici ,a toga imaaaaaaaaa
provokator is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2010., 13:07   #90
ako si iz ZG, imaš plina po 4,20 kn na staroj samoborskoj cesti, kod samog mosta preko save. najjeftiniji plin u gradu, od croduxa. nekima ne valja (auto im više troši), meni je odličan.[/QUOTE]


Kaj nije ta pumpa zatvorena od strane Pro-plina???
Šatro-rade nadstrešnicu!!!!
__________________
ja se konja bojim
FAuWE is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2010., 13:38   #91
ne. proplin je kao i kod ostalih, stavio lokot/pečat na točionik. pa onda nebi mogli kupovati plin od nikog drugog osim od proplina.
pa od tada ljudi otkazuju proplinove spremnike i stavljaju croduxove.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2010., 17:21   #92
Eto, još jedan u nizu pobjedničkih poteza Proplina....
__________________
No replacement for displacement!
a1zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2010., 20:52   #93
Pobjednički potez samo za koga?Pad prodaje UNP-a u Proplinu uzrok je upravo stavljanju lokota na točenje između ostalog.
miroslav k is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2010., 20:29   #94
Kaj nije ta pumpa zatvorena od strane Pro-plina???
Šatro-rade nadstrešnicu!!!![/QUOTE]



Vlasnik je vratio skid proplinu i stavio je skid od Crodux-a.
dmen is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2010., 20:50   #95
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
kolegica

10 godina je rok u kojem vrijedi tlačna proba plinskog rezervara.
čitaj, potraži, sve je već o tome ovdje napisano.
Zar atest ne vrijedi 5 godina?
Hvala na odgovoru.
fulcrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2010., 21:25   #96
nova boca vrijedi 10 godina.
nakon toga mora na tlačnu probu. sa dvije tlačne probe može se rok trajanja boce produžiti na 20 godina. nakon toga mora se staviti nova boca.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2010., 23:33   #97
A di ti vidiš tamo skid?
Tamo nitko ne radi,popušili foru...
Quote:
dmen kaže: Pogledaj post
Kaj nije ta pumpa zatvorena od strane Pro-plina???
Šatro-rade nadstrešnicu!!!!


Vlasnik je vratio skid proplinu i stavio je skid od Crodux-a.[/QUOTE]
prc909 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2010., 23:34   #98
Di je tamo skid???
Nitk one radi!

Quote:
dmen kaže: Pogledaj post
Kaj nije ta pumpa zatvorena od strane Pro-plina???
Šatro-rade nadstrešnicu!!!!


Vlasnik je vratio skid proplinu i stavio je skid od Crodux-a.[/QUOTE]
prc909 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2010., 10:55   #99
Provjereno! Danas je na 1.sjednici Vlade RH pod točkom 5.donesena odluka prema kojoj se stavlja van snage odluka o trošarinama na UNP u iznosu od 912,5 kn po toni i vraća se na stari iznos od 100 kn po toni, s tima da se isto opterećuju i UNP za grijanje kao i onaj za pogon /autoplin/. Malo prije donošenja te odluke paralelno je zasjedala Hrvatska UNP udruga u Ministarstvu financija gdje je gospođa Marinović, pomoćnica ravnatelja carinske uprave, zajedno sa svojim najbližim suradnicima primila delegaciju UNP udruge i HAK-a te HIVIA. Sve se događa ne temelju zahtjeva vozača i UNP udruge i to je NAJVEĆA POBJEDA u ovom biznisu!!!
Što god tko mislio ali pogledajte tko je još uspio "srušiti" trošarine osim ovih "luđaka" iz UNP udruge?!?!? Svaka im čast! Ni ja baš nisam vjerovao ali eto dogodilo se...
I evo još nekoliko provjerenih najava:
u srijedu, 13.01.2010. u 10 sati u Ministarstvu gospodarstva održava se sastanak u svezi onog famoznog Pravilnika o formiranju cijene UNP-a. Udruga ide s prijedlogom da se isti izmijeni, da se drži 50:50 posto, ili smanji cijena /odmah/ za 5-10 %, kao i da UNP postane ekološki proizvod koji će država poticati.paralelno s tim nastavljaju se razgovori s Državnim zavodom za mjeriteljstvo glede novih pravilnika u svezi motora s plinom, počinju pregovori s Fondom za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost glede onih famoznih 550, odnosno 2000 kn,a radi se i na novom pravilniku o autoplinu....
Još da se INA d.d. očituje glede kvalitete i da se održi njihovo obećanje oko promjene načina i uvjete proizvodnje i distribucije, tko zna možda ova godina bude godina ugodnih iznenađenja.
Svega ovog ne bi bilo da nije i naših reakcija,pisama,peticija...
EH, DA! Nekako su prorijedila slanja peticije,nemojmo sada da sve stane zbog prvog uspjeha! Treba skupljati potpise i slati na e-mail: [email protected] ili na faks: 01 5560786 .
Držimo palčeve!!!
Upravo sam bio na tehničkom sa RENO cangoo zatvoreni i lijepo platio 3000kn naknadu za ceste zato kaj imam plin .
Pa koji je ovo k..c od države mi bi kao u Yuropu ma dajte zgadi mi se država i svi politikanti kaj donose takve zakone . Pa ja sam kažnjen zato kaj imam plin umjesto da me stimuliraju. I gle sad reklame na tv-u jedna banka daje kredite za ugradnju plina ,,, kao podignimo ekološku svijest .OOOO bolesna državio i vi k..rče. vi koji donosite zakone. Ma ludnica kak sam ljut i kaj možeš nemaš se kome ni kaj žaliti nego raspali ovako na forumu. OOOOOO
DRŽAVO DA BOGDA CRKLA.........
ne nije šala imam sve crno na bijelo, Posebna naknada za okoliš =432,00kn , Naknada za ceste i još nešto sitno uz to =3576,04+Tehnički pregled 399,75 i još +2.600,00kn za osiguranje .Pa se vozi i obavljaj posao. Onda kaže
majstor je skup.
sfar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2010., 11:36   #100
platio si cestarinu redovni dio po kubikaži motora i dodatnu od 2 000 kn za teretna vozila na pogon plinom.
imaš pravo biti ljut, ali je ipak i tvoja greška što se nisi informirao o tome kod prerađivanja auta na plin.

ovo što si komentirao se odnosi na trošarinu na plin, a ne na cestarinu za vozila na plin, ono što tebe (i sve nas) muči.

da nebi još pisao i prosipao otrov...pazi da ti auto ne digne pauk.
jer i tu ide pod teretni, i onda su cijene daleko veće od dizanja običnog auta.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:50.