Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Za napredne korisnike > Linux, UNIX i ostali unixoidi

Linux, UNIX i ostali unixoidi Open source OS-ovi i sve o njima

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.02.2010., 18:35   #61
path za cc češ dobiti preko komande , a gdje je cc tu su i compileri i za fortran i c++ te ostatak što , nego u čemu imaš instaliran Solaris ? Možda u Virtualboxu

Kod:
which cc
vidra is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2010., 18:37   #62
Ma uninstalliral budem ga, jer ga nisam del u /opt, budala. Prekasno sam videl Annatarov post. Vjerojatno zato nije odma sam prepoznal kompajlere.

Ili se uvijek mora podesavat taj path?

U VMWareu mi je solaris.
Tool is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2010., 18:47   #63
Meni dela normalno cc kompajler , Sun Studio pita da li želiš da on automatski izlinka /usr/bin kompajlere pri instalaciji .
vidra is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2010., 19:28   #64
Quote:
Tool kaže: Pogledaj post
Sve sam uspjel installirati.

I netbeans.

Al dok udjem u netbeans graficko sucelje mi trazi da podesim path za compilere, kaj ne znam.

Iz terminala radi cc inace.
/opt/sunstudio12.1/bin
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2010., 19:30   #65
Quote:
Tool kaže: Pogledaj post
Ma uninstalliral budem ga, jer ga nisam del u /opt, budala.
Dobro, ali bar si iz tega nekaj navcil.

Kad zavrsis s time, procitaj man stranicu za filesystem(5), do kraja. Vidl bus i zakaj.
Kod:
% man filesystem
Pretpostavljam da si do sada vec skuzil da je "% " korisnicki shell prompt, a "# " rootov shell prompt?
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2010., 19:32   #66
Quote:
vidra kaže: Pogledaj post
Meni dela normalno cc kompajler
Tebi dela normalno jer si ga instaliral u defaultnu lokaciju.
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2010., 19:57   #67
A kak deinstallirati Netbeans? NIgdje nisam nasel uninstall za njega a ostal mi je poslje deinstalacije.
Tool is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2010., 20:11   #68
Ok, evo i ja krenuo instalirati Solaris, da ga malo vidim. Instaliravam ga preko VMware Playera. Stavio sam 1GB RAM-a i 8 GB HDD-a (da raste prema potrebi do max. 8 GB). I ugl, sad na instalaciji stoji na jednom mjestu već pol sata. Nekak mi se ne čini da je to normalno. Stoji na "Please wait while the system is configured with your settings..." i onaj neki progress bar ide lijevo-desno. I tako pol sata. Fizička veličina "diska" (.vmdk) na disku je nešto više od 1 MB. Jel to normalno ili se instalacija zblesirala?
__________________
...
Wrbhhh is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2010., 20:11   #69
Sa Sun Studio installerom.

http://docs.sun.com/app/docs/doc/820...jq?l=en&a=view

Procitaj jos i ovo:

http://docs.sun.com/app/docs/doc/820-7601?l=en

Poglec, dalmatino ti je lepe napisal, imas VSE na docs.sun.com.
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2010., 20:14   #70
Quote:
Wrbhhh kaže: Pogledaj post
Ok, evo i ja krenuo instalirati Solaris, da ga malo vidim. Instaliravam ga preko VMware Playera. Stavio sam 1GB RAM-a i 8 GB HDD-a (da raste prema potrebi do max. 8 GB). I ugl, sad na instalaciji stoji na jednom mjestu već pol sata. Nekak mi se ne čini da je to normalno. Stoji na "Please wait while the system is configured with your settings..." i onaj neki progress bar ide lijevo-desno. I tako pol sata. Fizička veličina "diska" (.vmdk) na disku je nešto više od 1 MB. Jel to normalno ili se instalacija zblesirala?
Hajde lijepo te molim, NEMOJ koristiti GUI instalaciju; odaberi "text console" ili kak se vec zove i instaliraj iz toga.

Dajte se vise oducite od koristenja tih glupih GUI-ja, samo problemi i komplikacije s tim smecem.

GUI-i ZAGLUPLJUJU!!!

I daj toj virtualki 2GB RAM-a.
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2010., 20:16   #71
Quote:
Annatar kaže: Pogledaj post
Hajde lijepo te molim, NEMOJ koristiti GUI instalaciju; odaberi "text console" ili kak se vec zove i instaliraj iz toga.

Dajte se vise oducite od koristenja tih glupih GUI-ja, samo problemi i komplikacije s tim smecem.
Ok, probat ću... To je bila defaultna opcija pa sam ostavio...
__________________
...
Wrbhhh is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2010., 20:18   #72
I moze biti jos da ne voli kad mu je disk "dinamicki". Tko zna. Nemam Solaris 10 na virtualki, pa nemrem ni rec'.

Ako koristis VMware, on ima opciju kofiguracije virtualnog stroja eksplicitno za Solaris 10 (barem VMware ESX ima). Je li to odabrano?
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2010., 20:21   #73
Quote:
Annatar kaže: Pogledaj post
Ako koristis VMware, on ima opciju kofiguracije virtualnog stroja eksplicitno za Solaris 10 (barem VMware ESX ima). Je li to odabrano?
Je, je... Bilo je to odabrano. I još je dodatno instalirao VMware Toolse za Solaris...
__________________
...
Wrbhhh is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2010., 20:44   #74
Ozbiljno? Sad ima i VMwareTools za Solaris?
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2010., 20:48   #75
Jep i to dosta vremena
vidra is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2010., 20:48   #76
Quote:
Annatar kaže: Pogledaj post
Ozbiljno? Sad ima i VMwareTools za Solaris?
Valjda... Pitao je hoću li to... Makar nemam pojma što je to...
__________________
...
Wrbhhh is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2010., 21:03   #77
Quote:
Wrbhhh kaže: Pogledaj post
Valjda... Pitao je hoću li to... Makar nemam pojma što je to...
Kad vrtis Linux virtualku (napr. SLES), montira ti sa ESX servera repozitorij u kojem je VMwareTools RPM (na /media/cdrom ili /mnt, ne sjecam se sad).

Kad instaliras taj RPM, i ako vrtis dovoljno novu verziju Zbljinuxa, i ako je default run nivo 5, dakle GUI, VMwareTools ti omogucava da sa strelicom ides nutra-van virtualke bez pritiskanja [CONTROL]-[ALT] tipki, a trebal bi omogucavati i copy-paste izmedju virtualke i Windowsa, odn. izmedju virtualke i host operativnog sustava.
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2010., 21:31   #78
Quote:
Annatar kaže: Pogledaj post
Kad vrtis Linux virtualku (napr. SLES), montira ti sa ESX servera repozitorij u kojem je VMwareTools RPM (na /media/cdrom ili /mnt, ne sjecam se sad).

Kad instaliras taj RPM, i ako vrtis dovoljno novu verziju Zbljinuxa, i ako je default run nivo 5, dakle GUI, VMwareTools ti omogucava da sa strelicom ides nutra-van virtualke bez pritiskanja [CONTROL]-[ALT] tipki, a trebal bi omogucavati i copy-paste izmedju virtualke i Windowsa, odn. izmedju virtualke i host operativnog sustava.
Aaaa... Fora.

Vidim da će bit posla s ovim... Za početak, u shellu mi ne radi backspace, nego mi baca ^H.

A glupi VMware Player mi je iskoristio pogrešnu LAN karticu za virtualnu mašinu i ne vidim gdje to promijeniti. Na hostu imam 2 LAN kartice i još jednu virtualnu od Hamachija. On je iskoristio tu od Hamachija. Na Serveru se je moglo (koliko se sjećam) birati koju da karticu koristi, a ovdje na Playeru nigdje to ne mogu izabrati. Joooj...
__________________
...
Wrbhhh is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2010., 22:31   #79
Sredil sam kompajler, kolko tolko. Bar za C.

Buildanje projekta je successfull.

Ali kad stavim RUN, javi mi se terminal s ovom porukom:
Kod:
/opt/sunstudio12.1/netbeans/cnd2/bin/dorun.sh: ./dist/Debug/SunStudio_10-Solaris-x86/welcome_1: not found
I di da podesim linkanja za kompajlanje? Prije mi je dolazil sve dok ga nisam podesil, sad ga vise nemrem najti.
Tool is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2010., 22:52   #80
Annatar daj mi reci koji file da linkam za c++ kompiler u
/opt/sunstudio12.1/bin

i koji za make.

Za C sam stavil cc.
Tool is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:42.