Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija

Mobilna tehnologija Podforumi: Android, Android aplikacije, iOS, iOS aplikacije, Usporedbe mobitela

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.07.2004., 14:24   #21
Quote:
ROAD RUNNER kaže:
1. Mob se može locirati metodom triangualcije i to točno koliko je točan GPRS.
Samo za vrijeme razgovora ili se i naknadno može ustanoviti gdje je u tom trenutku bio?
__________________
Fugit irreparabile tempus... Carpe Diem...!
Lakonogi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2004., 14:30   #22
Quote:
Lakonogi kaže:
Samo za vrijeme razgovora ili se i naknadno može ustanoviti gdje je u tom trenutku bio?
Samo za vrijeme dok je mob uključen. Za naknadno utvrđivanje, mislim da ne pali, tj. isto je ko i kod traženja lokacije fiksnog broja.
ROAD RUNNER is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2004., 16:48   #23
Quote:
ROAD RUNNER kaže:
1. Mob se može locirati metodom triangualcije i to točno koliko je točan GPRS.
2. Kada mob ugasite, on se odjavi sa repetitora na kojem se nalazite i više ga nitko ne može locirati dok se ne upali! Tako je poznat samo položaj prije gašenja.
3. Nasilno gašenje moba radi se vađenjem baterije dok mob radi i tada se on ne odjavljuje sa repetitora. Smatra se da je privremeno ostao bez signala i nedostupan je. Tako je opet poznat samo položaj prije gašenja.
4. Kada je mob ugašen nasilno ili milom, nema šanse da se locira do ponovnog paljenja!!!

5. ZA SETRU: Jesi li ti dao ime i prezime kad si kupio mob i karticu??? Nisi??? Pa zašto bi to onda Gotovina napravio? Misliš da je glup?
Frend, nisi u pravu. Mobitel se moze naci i dok je ugasen. To se dam kladiti u sve! Mozda ga nemoze naci operater klasicnim putem, ali sam 100% siguran da se moze.

A ja kad sam vadio svoju bateriju, prvo sam ugasio mob. I opet sam bio nedostupan, kao da sam u tunelu, ili kao sto si ti rekao, ko da sam je nasilno izvadi.
hrkronos is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2004., 18:31   #24
Quote:
hrkronos kaže:
Frend, nisi u pravu. Mobitel se moze naci i dok je ugasen. To se dam kladiti u sve! Mozda ga nemoze naci operater klasicnim putem, ali sam 100% siguran da se moze.

A ja kad sam vadio svoju bateriju, prvo sam ugasio mob. I opet sam bio nedostupan, kao da sam u tunelu, ili kao sto si ti rekao, ko da sam je nasilno izvadi.


imas pravo moze se naci ali samo ako je na istom mjestu kao i onda kad je ugasen


inace mob ne salje nikakve signale dok je ugasen (bilo vadjenjem baterije bilo software-skim gasenjem) provjereno na ZTEL-u



ako mi ne vjerujes dodji na FER i pitaj na ZTEL (zavod za telekomunikaciju)
draak is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2004., 21:23   #25
Ako se u mobu nista ne desava dok je isklucen, zasto se onda meni izbrisu sve poruke iz moba ako ga ugasim i izvadim karticu? Ocigledno on skuzi da se nesto desava! I od frenda panasonic; sve se postavke vrate na tvornicke ako izvadi bateriju.
hrkronos is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2004., 21:59   #26
Quote:
hrkronos kaže:
Ako se u mobu nista ne desava dok je isklucen, zasto se onda meni izbrisu sve poruke iz moba ako ga ugasim i izvadim karticu? Ocigledno on skuzi da se nesto desava! I od frenda panasonic; sve se postavke vrate na tvornicke ako izvadi bateriju.
Mobitel poruke sprema na karticu, ako ih ne meće na karticu, onda ih stavlja u memoriju, kao i postavke i sat i datum, a pošto mob nema kvalitetnu memoriju koja se ne briše kad ostane bez struje, onda se sve zbriše, logično
SETRA Samoborček is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2004., 22:59   #27
E pa da. Znaci, potrebna mu je nekakva srujica da on normalno funkcionira. Znaci, struja ipak tece.
hrkronos is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2004., 09:14   #28
Quote:
hrkronos kaže:
E pa da. Znaci, potrebna mu je nekakva srujica da on normalno funkcionira. Znaci, struja ipak tece.
Tvoja tvrdoglavost nema granica. Kakve veze ima to sto baterija sa nekoliko miliampera napaja karticu kada mobitel NE SALJE NIKAKVE SIGNALE??? Na koju da ga foru nadju? Da prate elektromagnetsko polje koje stvara napajanje kartice? Nema toga Boga.
Osim toga cak i da mobitel salje signal na nekoj bijesnoj frekvenciji koju oni u FER-u ne mogu uloviti, morao bi primjetiti vecu razliku u statusu baterije kada ga ponovno palis nakon nekog vremena. Odi na FER kao sto ti je draak rekao i uvjeri se da mobitel nista ne salje. Pogledaj koliko traje baterija dok je mobitel ukljucen, a nista ne radi (screen iskljucen) i samo komunicira sa mrezom povremeno. Onda ga probaj iskopcati i drzati DUPLO DUZE ugasenog i kad ga upalis skuzit ces da je baterija skoro jednako puna kao sto je i bila.
Nema sanse da ga nadju dok je ugasen, a pogotovo nema sanse dok je baterija izvadjena, kao sto si tvrdio nekoliko postova gore.
__________________
Netko mi je ukrao sig.
LeeBurn is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2004., 10:30   #29
Quote:
draak kaže:
imas pravo moze se naci ali samo ako je na istom mjestu kao i onda kad je ugasen


Quote:
LeeBurn kaže:
Tvoja tvrdoglavost nema granica. ?


Quote:
LeeBurn kaže:
Da prate elektromagnetsko polje koje stvara napajanje kartice?



blondie_30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2004., 19:26   #30
Jooj! Ostavi mob ugasen neko dulje vrijeme, i vidjeti ces da ce se baterija malo isprazniti. Djelom zbog izjednacavanja polariteta, a djelom zbog ovog vec navedenog.

I nemojte meni vi o nekom feru, ja sam isao u koncar.
hrkronos is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2004., 20:57   #31
Quote:
hrkronos kaže:
Jooj! Ostavi mob ugasen neko dulje vrijeme, i vidjeti ces da ce se baterija malo isprazniti. Djelom zbog izjednacavanja polariteta, a djelom zbog ovog vec navedenog.

I nemojte meni vi o nekom feru, ja sam isao u koncar.

Moguće je locirati ugašen mob., blondi i twister te namjerno drže u mraku i neznanju.

Držao sam tečaj u HT-a prije nego ga je preuzeo DT, i obučio sam 7 njihovih djelatnika gledanju u kristalnu kuglu.

Nažalost, nakon preuzimanja HT-a od nijemaca, izgubio sam taj honorarni posao, jer u tu svrhu oni imaju zaposlenu svjetski poznatu stručnjakinju madam Zazel.



V.
Vještac is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2004., 21:26   #32
Quote:
Vještac kaže:
Moguće je locirati ugašen mob., blondi i twister te namjerno drže u mraku i neznanju.



V.
Zato se koristi potreban software da te ne locira.
A da te nađu kad je mobaš ugašen teško, ne bi da si Gotovina pa upru svim silama jako teško.
Freek is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2004., 21:39   #33
Znam da ovo nije kompetentno, ali ja sam gledao neki film, i policajci su rekli kak je tesko naci i prisluskivati mafijaše jer mjenjaju mob svakih 12 sati.
hrkronos is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2004., 01:50   #34
Quote:
hrkronos kaže:
.................................

I nemojte meni vi o nekom feru, ja sam isao u koncar.

FER je fakultet a ne srednja

draak is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2004., 03:03   #35
Quote:
Freek kaže:
Zato se koristi potreban software da te ne locira.
Kakav je to softver? Imaš link?
__________________
Fugit irreparabile tempus... Carpe Diem...!
Lakonogi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2004., 03:16   #36
Quote:
Lakonogi kaže:
Kakav je to softver? Imaš link?

Link za software za nemogucnost lociranja mobitela



Zadnje uređivanje blondie_30 : 12.07.2004. at 12:57.
draak is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2004., 07:19   #37
ajde pametni..
objasnite, kako su onda rusi ubili raketom onog čečena?
(kad je laprda na mobilnom)
nn-st1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2004., 10:48   #38
heba vas patak i teorija zavjere

al bas je zabavno pa ode na top temu

big brother is watching you

P.S. Nemres locirati ugasen mob (osim ako nije ostao na istom mjestu gdje je i ugasen )
blondie_30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2004., 10:57   #39
koje teorije zavjere? koje gluposti?
nije nikakav problem locirati mobitel. nije problem ni locirati ugašen (pokretan) mobitel.
prije pol godine je bilo u novinama - u GB njihov telekom nudi novu uslugu- lociranje željenog mobilnog.. idealno za roditelje da znaju gdje su im dječica... ili ako sumnjate da vas mužić/ženica vara.. i to naplaćuju neku sitnu lovu.. što govori koliko je to teško izvest..

Quote:
inace mob ne salje nikakve signale dok je ugasen (bilo vadjenjem baterije bilo software-skim gasenjem) provjereno na ZTEL-u
koja glupost. pa mobilni je SOFTVERSKI ugašen. što znači da postoji mogućnost da se i određenim signalom/porukom kratkotrajno uključi i tako otkrije svoj položaj..

hoćete usporedbu?
pa običan PC tako radi.. kad ga ugasite on je ugašen softveski.. dakle dio pc je i dalje uključen.. i tako se omogućuju opcije: uključivanje PC preko LAN-a, preko modema i tipkom na tastaturu..

pa da se neš takvog ne može izvest na mobilnom..
djeco, djeco..
nn-st1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2004., 11:06   #40
Quote:
nn-st1 kaže:
što znači da postoji mogućnost da se i određenim signalom/porukom kratkotrajno uključi i tako otkrije svoj položaj..
a kojom to porukom ili signalom mozes UKLJUCITI mobitel ? remote ukljucivanje mobitela ???

kada hoces locirati mobitel (ili poslati bilo sto prema mobitelu) MSC salje paging prema mobitelu koji moze ici s razlicitim indikatorom (dakle, da li trazi IMSI, IMEI ili vec stogod) - na paging ce mobitel odgovoriti SAMO ako je ukljucen

na www.3gpp.org su sve specifikacije za UMTS, ove osnovne procedure su iste u GSMu i UMTSu - check them
blondie_30 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:03.