Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Biciklizam

Biciklizam Na dva kotača uokolo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.03.2017., 22:03   #3801
27.5 mi je dimenzija.

Bedasto mi je uzimati ove kak ih ja zovem "zimske" sa velikim ripnama kad takve imam sad , bajk nema ni 500km..

RAzmisljam o necem .. ravnijem za grad.Al nisam strucnjak, ne izgleda ni taj Michelin lose.
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 18:37   #3802
Quote:
MMachéte kaže: Pogledaj post
27.5 mi je dimenzija.

Bedasto mi je uzimati ove kak ih ja zovem "zimske" sa velikim ripnama kad takve imam sad , bajk nema ni 500km..

RAzmisljam o necem .. ravnijem za grad.Al nisam strucnjak, ne izgleda ni taj Michelin lose.
A hebiga onda i taj 27.5, ne kaže se badave da je MTB+26 kotači i dalje car na tronu.Za klasiku 26 veličinu kotača, u hrvatskoj imaš veliki izbor gradskih/cestovnih guma i cijene su ok.

Kaj se tiče 27.5 to je šipak, teško moš nač niti dvije-tri malo uže gume(bez traktorskih MTB ripni) normalne cijene.U hrvatskim bic dučanima šipak od 27.5 guma, jedina normalna cijena je ovaj Michelin World Tour model.Ako na bajsu imaš i malo naranđaste boje, to je to plati i nosi ne moraš dalje niti tražit.Moguče da Ciklocentar na lageru ima i takvu crnu Michelin gumu.Nazovi ih pa se informiraj, jer njihov Web Shop baš i nije updejtan sa preciznim informacijama.

http://www.ciklo-centar.hr/new/artikli.asp?ID=777

Eto tu je i Kenda Khan model, po sredini bez ikakvih ripni+sitne bočne ripnice i nema frke.Takvu 26 gumu sam ja koristil na svom bajsu.Cijena je vrlo ugodna, pa eto ti normalne uže cestovne ili gradske gume.

https://markoprojekt.com/guma-275x16...proizvod-7692/

Zadnje uređivanje tirox : 23.03.2017. at 19:02.
tirox is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 22:42   #3803

Michelin world tour nije 27.5" guma.
To je 27, odnosno ISO 630 (konkretno za michelinku 27x1.1/4 je 32-630)
27.5 su ISO 584 (gore linkana kenda je 42-584)
Kao da probaš 29" gumu staviti na 26" kotač
__________________
Kad preživiš Jarun, onda si spreman na sve!
+++ Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++
Mali Maleni is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 00:54   #3804
Ima Schwalbe Kojak za 27.5" na njuski

http://www.njuskalo.hr/bicikl-gume/g...oglas-19481990

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
g-flash is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 09:38   #3805
27.5 schwalbe gume za asfalt:
ima hurricane i ima big ben - barem to imam u trgovini na lageru ako će kome trebati.
cijene su ...uh ne znam...170 kuna +/- 20 kuna.
__________________
"If you don't risk anything, you risk even more." - Erica Jong
hazzarder is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 22:26   #3806
Hm, to je ko kod autiju, dimenzija kotaca koja je , takva mora biti i guma?
zato kaj sam kod kupovine bicikla uzeo rezernu zracnicu i dali su mi 26colnu .. bas sam pogledao danas.

primjetio sam da je jako mala ponuda 27.5 guma, vanjskih jel.
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 19:18   #3807
Pozdrav,

kupujem dva seta guma za 2 treking bicikla, izbor je pao još davno ma Scwalbe Marathon, međutim u to doba sam vozio čini mi se običnu maratonku (i izdržala čini mi se oko 7000km) stvari su se u međuvremenu razgranale te sam poslije pomnijeg proučavanja došao do izbora tri gume: green guard touring ili mondial ili energiser plus tour - sve tri da žicom oko ruba gume.
Iako sam najviše želio Mondialku ipak sam postavio problem: Marathon Green guard v. Marathon Mondial v. emergizer plus tour

tablica usporedbe sa schwalbe web stranice bi spala pojednostavljeno ovako nekako:

Roling Road grip Off-road grip Protection Durability težina gume

G.G. + - - + + 640g (32-622)

Mondial + - + - - 580g (37-622)

Energiser + + + + - 730g (37-622)


Nekako je najviše prednosti dobila guma za e-bicikle Energiser plus tour.

Onda je na red došlo pitanje novaca i usporedba chainreaction, wiggle kasnije bike-discount ali i cijene u Srbiji(pošto sam na krajnjem istoku)
rezultat:
4xMondial guma koja je skupila najmanje pluseva u tablici iz chainreactiona s dostavom oko 95eura
4xGreen guard (32-622 /640g ili 37-622/730g) u chainreaction s dostavom oko 85.5eura
4xGreen guard (37-622/730g) u wiggle s dostavom oko 76 ili 80.5eura u ovisnosti od vrste dostave
4xGreen guard(37-622/730g) ALI u paketu sa još 4 unutarnje gume (posebno košta svaka oko 4,5eura) u bike-discount s dostavom košta oko 102,5eura (ovdje je Jaako skupa poštarina - 23eur)
4xEnergizer plus tour (37-622/730g) na oglasima u 2bike.rs košta oko 84eura-mislim da nema poštarine ali mi treba dostavna adresa u Srbiji(izvodivo-mislim)
najpovoljnije sam našao 4xEnergizer u Slovačkoj na mtbiker.sk gdje 37-622 košta 72eura a 40-622(koja je još teža) 64eura- poslao sam upit za dostavu, čekam odgovor.

stoga mislim da sam se odlučio za Energizer u SK ili RS.

Naravno kažem mislim pošto me zanima vaše mišljenje da li sam se dobro odlučio također me zanima je li dobra širina gume (težina vozača 75 i 90kg), trenutno vozimo na gumama Continental town ride 42x622 i Schwalbe Tyrago 42-622(700x40c)

Nadam se da će ove informacije biti od koristi i nadam se vašim dodatnim sugestijam prije same kupnje.
imedunav is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 19:29   #3808
očigledno, od moje tzv. tablice u predhodnom postu ništa, odnosno postala je nepregledna
imedunav is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 19:56   #3809
Tu ti je Energizer Plus 40-622 x 4 = 73.80 Eur, sa dostavom u HR. Klikneš, platiš i ne mejlaš se s nikim
__________________
"Samo ću otresti ovo kako i inače napravim, ne bi mi bio prvi put."
Grinch_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 21:55   #3810
Schwalbe Citizen,za asphalt.
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 22:55   #3811
Koju bi gumu 700x25 preporučili do nekih 20 € po komadu? Nije neki budget pa samim time i nije možda neki izbor, ali za početak želim preć na nešto tanje i laganije od mojih Schwalbe Spicer 700x30.
Za ovaj bike
http://www.marinbikes.com/us/bikes/d...14-fairfax-sc4 čije se komponente malo razlikuju od mojih,a među njima su i drugačiji kotači. Imam ove, osim sta je na mojim drugacija naljepnica i pise ar seven thirteen al je valjda to to.
https://alexscycle.com/products/aray...32h-clincher-1
Vidim da su dimenzije uske pa bi trebale moć takve gume.

Zasad se mislim između ovih
http://www.chainreactioncycles.com/h.../rp-prod122101

i ovih
http://www.wiggle.co.uk/continental-...ing-road-tyre/

na tim stranicama su najjeftinije, kad se uzmu zračnice i poštarina. Jel ima tko kakvih iskustva s jednim ili drugima? Ne znam zašto, ali malo mi veću prednost imaju michelinke, valjda zbog ovog njihovog gumenog čovječuljka
Naravno mogu i drugi prijedlozi ako ima sta za samu folding gumu do 20 €...Zahvaljujem
asamoah3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 00:38   #3812
Quote:
Grinch_zg kaže: Pogledaj post
Tu ti je Energizer Plus 40-622 x 4 = 73.80 Eur, sa dostavom u HR. Klikneš, platiš i ne mejlaš se s nikim
Hvala , kliknuo (ipak 37-622), platio i čekam...
imedunav is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 15:03   #3813
A sad ovako čisto realno, dvije stvari ne zanimaju :

koliko ću dobiti ako predem sa trenutnih 27.5 2.1 MTB guma s ripnama na recimo mog favorita, schwalbe big ben 2.0 ?
Puno uže ni ne mogu, felga je mrcinska..

Što se tiče nekog lakšeg kotrljanja odnosno brzine i s druge strane što se tiče rinzola po gradu, dali će to biti problem za takvu gumu?

Prikocim ja koliko se da, dignem guzu i to, al opet..

Hazzarder ajde mi pogledaj cijenu za tog big bena u 27.5 dimenziji, jer u ciklo centru stoji cijena 100kn po gumi..
Jel se može u boji uzeti, ima 4 boje inače na izbor..
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 15:47   #3814
Inače ne vozim baš MTB pa se ne kužim baš u njihove gume. Ali ovo ljeto planiram na Meridi O.nine 26" odraditi nekoliko ruta s utabanim makadamom. Znači, nisu to nikakva korijenja niti spektakularni skokovi, ali nije staza nikako za trekking kojeg inače vozim.
Bicikl posuđujem na korištenje od pola godine. Moram odmah na početku promijeniti obje gume, možda čak i unutarnje. To će ujedno biti i cijena najma koju ću platiti vlasniku (znači, kupim mu gume koje ću voziti možda 2-3 tisuće km).

Mislim da mu je trenutna širina 2.1, Smart Sam je na biciklu.

Gledao sam u dućanu, cijena jednog komada Smart Sam je 22 eura, u dućanu besplatno rade montažu. Je li to best buy opcija, ili je ta guma već prastari model nakon kojeg su se pojavile puno bolje gume za istu cijenu?
miroslav kadlec is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 17:07   #3815
Quote:
MMachéte kaže: Pogledaj post
Hazzarder ajde mi pogledaj cijenu za tog big bena u 27.5 dimenziji, jer u ciklo centru stoji cijena 100kn po gumi..
Jel se može u boji uzeti, ima 4 boje inače na izbor..
uzmi tamo. kod mene je minimalno 150 kuna, ako ne i 180.
__________________
"If you don't risk anything, you risk even more." - Erica Jong
hazzarder is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2017., 18:51   #3816
Sto kazu snalci, dali je dovoljan Kevlarguard kod Schwalbe guma za grad ili bas mora biti Greenguard? Koja su iskustva? Pitam jer mi je zapela Little Big Ben za oko, inace bi uzeo maratonku. Ali osim izgleda je i nesto laksi.
__________________
Never try to argue with an idiot, he will lower you to his level and beat you with experience
silentBOB is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 21:41   #3817
Narucio sam prije 14 dana u ciklocentru Scwhalbice, zovem jucer, zovem danas ,konfuzija kod njih, nemogu naci moj mail, mail im par dana nije radio (dobio sam povratni mail da im je inbox pun) .. pa mi covjek kaze na telefon da mogu po crnu gumu doci odmah, a ovo ne znaju kad ce doc, zvuci mi iskreno da nisu ni narucili..

Ima netko iskustva s njima, jesu zmotani samo zato kaj je pocetak sezone , ili da prekrizim gume te ? Cijena je najpovoljnija kod njih i mogu pricekati nije mi problem, ali se bojim da nista ne bude od njih na kraju.
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 21:47   #3818
CC je jedan od najboljih ducana sa odlicnom ekipom trgovaca/servisera... nazalost sa webom su negdje u 1997oj no svakako preporucam za bilo kakvu kupovinu/dogovor, ovo je slucajnost da su zeznuli nesto
__________________
PRO
litrenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 23:38   #3819
Quote:
asamoah3 kaže: Pogledaj post
Koju bi gumu 700x25 preporučili do nekih 20 € po komadu? Nije neki budget pa samim time i nije možda neki izbor, ali za početak želim preć na nešto tanje i laganije od mojih Schwalbe Spicer 700x30.
Za ovaj bike
http://www.marinbikes.com/us/bikes/d...14-fairfax-sc4 čije se komponente malo razlikuju od mojih,a među njima su i drugačiji kotači. Imam ove, osim sta je na mojim drugacija naljepnica i pise ar seven thirteen al je valjda to to.
https://alexscycle.com/products/aray...32h-clincher-1
Vidim da su dimenzije uske pa bi trebale moć takve gume.

Zasad se mislim između ovih
http://www.chainreactioncycles.com/h.../rp-prod122101

i ovih
http://www.wiggle.co.uk/continental-...ing-road-tyre/

na tim stranicama su najjeftinije, kad se uzmu zračnice i poštarina. Jel ima tko kakvih iskustva s jednim ili drugima? Ne znam zašto, ali malo mi veću prednost imaju michelinke, valjda zbog ovog njihovog gumenog čovječuljka
Naravno mogu i drugi prijedlozi ako ima sta za samu folding gumu do 20 €...Zahvaljujem

Nisam nesto aktivan na forumu pa jbg ako si vec uzeo.
AKo si spreman dodati još 2,90€ po gumi, onda je obični Conti grandprix odlična ponuda.
Imao sam ih na bivšem bajku 2 sezone, i to baš te 25mm, za tu lovu odlična guma, super grip, trajnost, udobnost, iskreno ne osjetim neku razliku između njih i s2 koje sad imam. Ne kažem da nema razlike ali u nekoj normalnoj vožnji, osobno neku veliku razliku ne osjetim. Drugo su sad one fore 9 sekundi uštede na TT od 40km pri 40kmh...e jbg. Marginal gainsi su skup sport.

Kako god, dobra ponuda:

https://www.bike24.com/1.php?content...B4%5D=1;page=2
jack knife is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 08:55   #3820
Quote:
litrenka kaže: Pogledaj post
CC je jedan od najboljih ducana sa odlicnom ekipom trgovaca/servisera... nazalost sa webom su negdje u 1997oj no svakako preporucam za bilo kakvu kupovinu/dogovor, ovo je slucajnost da su zeznuli nesto
slažem se. i sam sam poslao poveću količinu ljudi gore. morao sam lol. mislim da im se desilo da imaju najbolju cijenu schwalbica u okolici pa ih je zatrpalo. ako je i bilo žalbi, bilo je jer su se pobrkali u gužvi pa je netko ostao zaboravljen.

zašto je tome tako ne znam. mogu posumnjati da schwalbe ima istu fintu sa lošijim gumama za istočno tržište kao i continental, samo što continental to ne krije. morat ćemo to provjeriti nekako.
__________________
"If you don't risk anything, you risk even more." - Erica Jong
hazzarder is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:13.