Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.11.2013., 20:59   #221
Božo, mislim da ćeš bolje odgovore na ta pitanja dobiti na Zdravlju pa probaj tamo.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2013., 00:49   #222
Quote:
Ribež kaže: Pogledaj post
Moj muž je bio strastven hrkač. Najbolji u ulici. Mislim da smo organizirali neko natjecanje sve medalje bi pobrao.
Onda sam jednog dana pukla i poslala ga doktoru. Naravno, poslali su ga u Centar za spavanje u sklopu bolnice Vrapće.
Njegova legendarna izjava kod naše doktorice kada je uzimao uputnicu je bila: "znao sam da će me kad tad žena otjerati u Vrapće"
Utvrđen mu je teški oblik apneje i u pravilu ja ga spasih od ne disanja što uzrokuje velike tegobe pa čak i moždani, srčani i druge boleštine povezane s ne disanjem...
Sada spava sa svojim najdražim aparatom i kada ga stavi na lice izgleda kao neki lik iz SF filmova
Ponekad još zarokče na usta ali to je ništa u usporedbi s prije..
Nego.......sada sam ja počela hrkati - čini mi se i da se meni bliži Vrapće
Već nas vidim svaki sa svojim aparatom liježemo

Ovo kao da moja strina piše...striko spava s aparatom, ne mrda se cijelu noć, prezadovoljan je jer je odmoran i naspavan, znao je zaspati za volanom zbog toga, imao totalku itd...i tako ja jednom prilikom kod njih i čujem opet hrkanje pitam bratića pa šta on ne stavlja taj aparat bla bla, kaže to je ona hahahaha drama...mogla bi i strina s aparatićem
sojoza10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 15:03   #223
Iskustva iz bolnice Vrapče

pozdrav od mene ponovo!

htio bih sa vama podijeliti svoje iskustvo s noćnim snimanjem i pregledom neurologa u bolnici Vrapče!

Jučer naveče u 20h sam došao na noćno snimanje s tim da mi je med. sestra spojila tamo aparatić pa sam išao doma spavati (tako sam ja htio). O spavanju jutros s tim aparatom i sa svim tim silnim žicama s kojima sam bio spojen bolje da i ne pričam. Nisam gotovo oka sklopio, možda ukupno sat vremena, jednostavno nisam mogao spavati. Ujutro u 7h sam bio ponovo u bolnici, vratio sam aparat za snimanje pa mi je rekla sestra da pregled kod neurologa počinje oko 8 sati. Sve je to skupa malo kasnilo jer je neurolog još morao na neko vijeće pa sam na red došao tek negdje iza 10h... Neurolog je pregledao nalaze od aparata koji me snimao tokom noći (tj. one silne isprintane papire sa brojkama - to znaju oni koji su prošli isto)... nakon toga smo popričali i pregledao mi grlo i rekao je da operacija nikakva nije potrebna i da nejdem ''pod nož'', ali da ću morati nositi aparatić prilikom spavanja.

Nakon pregleda platio sam 250,00 kn (pošto nemam dopunsko zdravstveno). Nalazi će mi biti gotovi za cca tjedan dana, a u međuvremenu mi je dr. rekao da si čim prije izvadim dopunsko te kad mi počne teći da se javim telefonski na odjel da mi odrede termin kad mogu doči na daljnje bolničke pretrage. Ovdje mislim na pretrage na način da ću 4-5 noći provesti (prespavati) u bolnici da mi detaljno mogu provjeriti aparat te kasnije podesiti najbolje kako bi mi odgovarao.

Spominjao mi je doktor da je cijena tih par dana bolničkog liječenja tisuću, ili možda par tisuća kn, a ako imam dopunsko da će mi to pokriti (navodno) sve troškove. Osim toga, rekao je da bi me aparatić koji bi nosio dok spavam koštao bez dopunskog 7.000,00 kn, , a ako imam dopunsko da bi onda ili došao 1.500,00kn, ili čak besplatno!

e sad, da li je netko (osim forumašice Ribež, koju sam već kontaktirao u vezi teme), prošao istu proceduru te mi iz prve ruke može reći koliko je platio trošak bolničkog liječenja (od 4-5 noći provedenih u bolnici), te trošak aparata. Naravno, podrazumijeva se da pacijent ima dopunsko.

Unaprijed se zahvaljujem te se nadam da nismo samo nas 2-3 prošli taj postupak, nego da ima još nekog da podijeli svoja iskustva!

živjeli!

Božo
Božo* is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2014., 20:36   #224
Pozdrav,
vi koj iste išli u vrapče - kako ste dosli do tamo? mm je pitao doktoricu pa mu je rekla nek zgugla

i jos nesto: jel bolje vrapce, jordanovac ili rockfellerova? i svugdje je besplatno s dopunskim?
__________________
A rabbit a day keeps the doctor away.

Zadnje uređivanje HarveyNorman : 22.07.2014. at 20:52.
HarveyNorman is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2016., 13:50   #225
Protiv hrkanja preporučam da se kod dentista dogovoris za udlage. Evo primjer jedan: Udlaga protiv hrkanja .. vjerujem da je super rješenej a ni nije skupo. Bolje tako nego razne operacije il tablete. Što se mene tiće.
Nešo5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2016., 11:23   #226
Quote:
Seamaiden kaže: Pogledaj post
Moj bivsi muz je dosta glasno hrkao, ali mi nije smetalo. Stovise, kad je radio nocnoj smjeni, a i nakon razvoda, trebalo mi je vremena da se naviknem zaspati bez tog zvuka. Moj trenutni partner hrce izuzetno glasno. Doslovno stakla na prozorima vibriraju. Meni opet ne smeta. Trudim se da ne zaspe u avionu kad putujemo, jer mi bude bed zbog drugih ljudi. Ali vidi vraga, otkako su ga poslali na misiju, ja jako tesko zaspim! hahaha...
Potpuno te shvačam, moj hrče da drma prozore u susjednoj zgradi a ja pored njega spavam ko beba....inače se budim na najmanji nepoznati šum, ali dok on hrče pored mene ja mogu spavati koliko hočeš...na žalost, moju veliku, nemam pojma kako mi to uspijeva pa ne mogu podijeliti nikakve savjete, jednostavno je tako...
jajazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2016., 12:18   #227
Da li ima netko iskustva s tretmanom hrkanja laserom?
Ja naime hrčem, a moj dragi ima lagan san i to je nocna mora :P
Ugl, bila sam na operaciji nosa jer sam imala devijaciju, medutim, to nije pomoglo pa me zanima da li je netko bio na tom laserskom tretmanu i ima li smisla to uopce placati?
__________________
:)
just5ra is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 19:34   #228
Ja dosta glasno hrcem, kazu da se mogu mjerit s mlaznim avionom

Poslano preko spolnog uda koristeci Tapatalk
__________________
Moja cura ima decka mozda i dva
oni imaju para, da saznao sam ja!!!
Brutalis is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 17:00   #229
brutalis, opet se srećemo
ahem, dakle, hrčem, ali samo ako zaspem na leđima. snom sexy pravednice.
potrebno me samo gurnuti na drugu stranu.
__________________
je, ja sam i kriva sam za sve.

ako mislis o necemu previse, i ti si kriv/a. ;)
eilee is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 10:59   #230
Zadnje dvije veze, razlog prekida, moje Hrkanje...
SAD imam zbilja komplekse od toga
Scopio is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 15:20   #231
Quote:
Scopio kaže: Pogledaj post
Zadnje dvije veze, razlog prekida, moje Hrkanje...
SAD imam zbilja komplekse od toga
Pa kaj ne riješiš taj problem?
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 17:40   #232
Breathe Right strips
spas
siguro ih ima kupit i negdi kod nas ili on line
__________________
Zbog jedne ljubavi s kojom se rodimo .....
Zloba je neograničeno oružje ograničenih ljudi!
spalatinaS is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 18:06   #233
Probao sve, od oni traka, udlaga, magičnih jastuka, prstenova za nos...
Samo navodno operacija može koju ne pokriva hzzo, a košta 16000 kn.
Scopio is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2018., 01:06   #234
Dobro jel ima ikakva pomoc kod hrkanja? Stari mi hrce, pa izludit cu ne mogu zaspat od njega u drugoj sobi. Na koju god stranu da se okrene, hrce.

Ubit cu se ak jednog dana budem zivjela sa deckom, muzem koji hrce
šećerna vata is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2018., 12:50   #235
Quote:
šećerna vata kaže: Pogledaj post
Dobro jel ima ikakva pomoc kod hrkanja? Stari mi hrce, pa izludit cu ne mogu zaspat od njega u drugoj sobi. Na koju god stranu da se okrene, hrce.

Ubit cu se ak jednog dana budem zivjela sa deckom, muzem koji hrce
A hoće ti se dečko ili muž trebati ubiti ako ti slučajno budeš hrkala?

Inače, imaš za kupiti čepiće za uši u DMu ili Muelleru.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2018., 14:03   #236
Quote:
šećerna vata kaže: Pogledaj post
Dobro jel ima ikakva pomoc kod hrkanja? Stari mi hrce, pa izludit cu ne mogu zaspat od njega u drugoj sobi. Na koju god stranu da se okrene, hrce.

Ubit cu se ak jednog dana budem zivjela sa deckom, muzem koji hrce
Čepići za uši, smanjenje kilaže kod starog, operacija krajnika kod starog.
__________________
Shop smart. Shop S-Mart.
Panga is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2018., 00:41   #237
Quote:
Panga kaže: Pogledaj post
Čepići za uši, smanjenje kilaže kod starog, operacija krajnika kod starog.
Nije stari debeli, nikad ni bio. Ima mozda 2-3 kg viska u trbuhu, tako da to kod njega ne igra ulogu. Lrajnike jeoperirao koliko znam.

A sto se tice cepica, jel samo meni oni smetaju? Imam filing da mi prosiruju usi, tj tu rupu u uhu (koliko god to glupo zvucalo)

Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
A hoće ti se dečko ili muž trebati ubiti ako ti slučajno budeš hrkala?

Inače, imaš za kupiti čepiće za uši u DMu ili Muelleru.

Pa puno cesce muski hrcu nego zene, koliko cujem. A i sumnjam da cu ja hrkati, obicno to pocne laganije vec u mladjim danima, a ja nisam nikad hrkala.
šećerna vata is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2018., 00:42   #238
Fakat mi dodje da ga klepim po glavi zbog toga. Kako ljudi trpe to uopce?

Znaci prehrana, kretanje.. to nista ne igra neku ulogu?
šećerna vata is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2018., 07:52   #239
Quote:
Scopio kaže: Pogledaj post
Zadnje dvije veze, razlog prekida, moje Hrkanje...
SAD imam zbilja komplekse od toga
Ovo ti ne vjerujem!

Quote:
šećerna vata kaže: Pogledaj post
Fakat mi dodje da ga klepim po glavi zbog toga. Kako ljudi trpe to uopce?

Znaci prehrana, kretanje.. to nista ne igra neku ulogu?
A da spavate u odvojenim sobama kao nekad bogatasi u dvorcima i bogati hrcu zar ne?
__________________
Computers Rule the World!
Cibor is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2018., 09:10   #240
Quote:
šećerna vata kaže: Pogledaj post
Pa puno cesce muski hrcu nego zene, koliko cujem. A i sumnjam da cu ja hrkati, obicno to pocne laganije vec u mladjim danima, a ja nisam nikad hrkala.
Samo se ti zavaravaj...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:15.