Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.06.2006., 14:21   #61
ja sam obojala jednom majicu doma. uzas zivi.ostale mrlje.
a drugu na kojoj nije bilo mrlja odjenuh. i kad sam dosla doma imala sma sto vidjeti- koza obojana tamo gdje sam se oznojila..boja je pustila


al sad imam jedan laneni kardigal kojeg je unistio vanish (izbijelilo mi crvenu boju nakon 2 minute ) i moram ga obojati...ovaj put bi negdje to odnijela. gdje, pitam i ja?
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2006., 14:33   #62
Ja sam ofarbala bijelu vestu u smeđe u kemijskoj čistionici u konzumu na vukovarskoj. Koštalo nekih 30-ak kn i super je ispalo
keana is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2006., 15:47   #63
Koliko ja znam, moja mama sve farba doma.
Nedavno mi je ofarbala jednu laganu majicu za koju sam sigurna da nema veze sa pamukom (sebi je ofarbala tuniku iz zeleno u smeđe). Isto tako, u crno mi je ofarbala nekakve kvazi lanene hlače, za koje mislim da nisu baš od lana ali nisu niti pamučne.

Tako da, može se farbat bilo šta.
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2006., 15:51   #64
imam ja jednu majicu za pofarbati, bijela je, sastav pamuk + elastin.... pretpostavljam da to moze u bilo koju boju, jel?
meg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2006., 15:52   #65
Quote:
Bootylicious kaže:
Još samo da skužin one upute...
a šta imaš skužit?
Imaš dvije posude, odrežeš im vrhove i obje staviš u bubanj + 1kg soli + roba koju farbaš, okreneš na 60 i to je to.
Ali ovo tvoje se neće ofarbati, samo prirodni materijali prolaze, nix sintetika
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2006., 15:52   #66
može; a moš je i prat lošim deterđentom; pa će biti siva nakon nekog vremena.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2006., 15:54   #67
Quote:
meg kaže:
imam ja jednu majicu za pofarbati, bijela je, sastav pamuk + elastin.... pretpostavljam da to moze u bilo koju boju, jel?
može ali riskiraš s koncem, ako je sintetički on se neće ofarbati nego ostaje bijel pa češ recimo imat zelenu majicu a na rubovima bijeli konac.
oh kako puno iskustva imam
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2006., 15:56   #68
cek, cek samo malo, ali kaj ne ostanu ostaci te boje u bubnju? ne bih ja bas stavljala tu farbu u svoju ves-masinu, nekako mi je to riskantno...
meg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2006., 15:58   #69
ne ostanu; ima znaš ona funkcija ispiranje.
mislim, veš mašina.

ako te baš strah; moš okrenut bez ičega mašinu koji djir.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2006., 16:00   #70
Quote:
meg kaže:
cek, cek samo malo, ali kaj ne ostanu ostaci te boje u bubnju? ne bih ja bas stavljala tu farbu u svoju ves-masinu, nekako mi je to riskantno...
rekoh da imam iskustva

farbala sam u crno i odmah po završetku ubacila stari bijeli šugaman na normalno pranje, ostao je star i bijel.
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2006., 16:06   #71
Quote:
Tija kaže:
rekoh da imam iskustva
Jupi! A da li se poslije farbanja majica jako ispire kad je normalno perem?
 
Odgovori s citatom
Old 09.06.2006., 16:52   #72
ja dosta farbala u vesmasini (crno i crveno). poslije se slobodno pere drugi ves, nis se nebu dogodilo. tak i tak se obleka nakon farbanja mora isprat pa se pokupi boja ako ostane u masini.
a farbana obleka poslije...obleka ne pusta jako boju, al svejedno perem crno samo sa crnim itd.
jedino kaj me smeta je ta kakti crna boja kaj ima za kupit kaj nije zapravo crna nek tamno plava i samo je za crni ves da ga potamni a ostale boje ispadnu tamno plave tak da za crnu moram trazit negdje po gradu di farbaju.grr.
mrkvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2006., 20:09   #73
ja pitam za savjet onda odgovorite svima osim meni

onda nis, moje nije pamuk ...a otici cu pa cu pitat...nemam kaj izgubit, ovu boju tirkiznu necu nosit, a ak zajebu opet je necu nosit samo ce me jos malo vise kostat ...
Hana_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2006., 21:51   #74
Quote:
Grim kaže:
Jupi! A da li se poslije farbanja majica jako ispire kad je normalno perem?
ne

Hana, Hanči , odgovorila sam ti. Hoćeš da ti pevam?
Viskozu moš farbati jer je prirodan materijal, elastin ne.
Ako imaš para i vremena a majica ti nije jako bitna, kupi tu farbu i itni ju na 40 stupnjeva, nemoj viskozu na 60 nikako.
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2006., 16:44   #75
Quote:
Hana_ kaže:
To se radi u kemijskim cistionicama?

Imam majcu od viskoze i elastina, jel se ona da obojat u crno recimo ?

Koji materijali se mogu bojat?

hvaaaaaaala
Radi se u kemijskim cistionama ali oni ti boje samo pamuk jer koriste (pretpostavljam) direktna bojila. E sad viskoza je dobivena od celuloze pa po toj logici moze se farbati sa direktnim bojilom. Inace kad sam jos studirala znam da sam koristila reaktivna bojila za pamuk jer su najbolja.
Elastin i sinteticka vlakna boje se disperznim bojilima jer se direktna nemogu kemijski vezati na njih. Postupak je kompliciran jer uz to trebas i sredstvo za dispergiranje i carrier.
Vuna i svila se boje kromnim, metalokompleksnim ili kiselo-baznim bojilima.
Svaki materijal ima svoje bojilo.
Ovo je otprilike ono cega se ja sjecam sa predavanja
Najbolje da odes pitat negdje ali bojim se da bi mogla dobit sarenu majicu ako se boja ne uhvati za elastin....
Bamby is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2006., 16:31   #76
hvala svima na odgovorima

Tijic i tebi
Hana_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2006., 16:24   #77
farbanje kaputa

da li netko zna da li i gdje mogu dati na farbanje bijeli kaput u smeđu boju? i kakva su vam iskustva s tim?
frenchkiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2006., 04:41   #78
Quote:
frenchkiss kaže:
da li netko zna da li i gdje mogu dati na farbanje bijeli kaput u smeđu boju? i kakva su vam iskustva s tim?
ne znam odakle si...? vjerojatno zagreb... probaj u kemijskim cistionama. tam bi trebali radit bojanje. imam nekih iskustava s tim. mislim da ti je najbitnija stvar od kakvog je materijala kaput. i ne znam da li bas imaju smedju boju vecinom - crvena, crna, i plava. no u zg-u mozda i imaju... svijetlo plavi sako sam dala prebojati u crni. pozitivno iskustvo negativnog se ne zelim niti sjecat
foxylady is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2006., 19:05   #79
da, iz zagreba sam.
frenchkiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2007., 13:02   #80
bojanje traper jakne

Znam da ovakvi topici već sigurno postoje ali zanima me gdje se i po kojim cijenama u zg može obojati traper jakna? znam da postoji u super konzumu ali ima li još negdje i koliko otprilike košta? I zanima me kako bi to ispalo kad bih rozu traper jaknicu ofarbala u crno.....ima li to šanse?.....kakva su iskustva? tnx
__________________
THINGS TURN OUT BEST FOR THOSE WHO MAKE THE BEST OUT OF ZHE WAY THINGS TURN OUT.
gđa. Putin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:31.