Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.09.2014., 20:09   #81
Macaklin u sredistu Zg-a?

Evo ovaj cas sa na zidu ulovio mladog macaklina, (upload-am slike kasnije navecer kad nabavim fotic ili sutra ujutro) zivim blizu Tresnjevackog placa, nedavno sam se selio tako da nisam cijeli zivot ovdje i ne znam da li ih inace ima. Do sada sam zivio blizu Maksimira, u svojih 27 godina nisam vidio niti jednoga. Jel normalno da ih tu ima? Uvijek sam ih vidjao samo na moru. Mozda dosao sa necijom prtljagom? Mama ostavila jaja nekome u torbu pa se izlegao ovdje? Ili se sire? Totalno sam zbunjen, uopce ne znam sa cime da ga hranim, nema vise tolko kukaca ko prije, da li da ga hranim ili jednostavno sprasim van ili dam nekome?
__________________
Pijem suze hadezenjara! :D
Srrrrrrk!
Leman_Russ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 13:11   #82
kakvo hranjenje, busti bestiju na miru.
traktor123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2014., 21:24   #83
Ja imam jednog malog koji mi je već tjedan dana u sobi na zidu.
Ja njemu ništa on meni ništa,bio je i jedan pauk u sobi kojeg bi samo poslijepodne vidija,ali nema ga više pa je vjerojatno posta žrtva tarantuli (macaklinu).
U ljetne mjesece kad se kasnije navečer vratin doma zna isprid ulaznih vrata biti njih 3-4 ponekad,a svake večeri iza TVa se jedan skriva
Mora da smo jako dobri ljudi
Teutonic is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2015., 00:39   #84
Quote:
V e n t u s kaže: Pogledaj post
Meni ih je puna kuća na moru jer moji ukućani stalno ostavljaju vrata otvorena. Napadnite me sad - meni su strašno gadljiviiii i bojim ih se da će plaziti po meni, užas! Ali isto tjeram svoje mace od njih da ih ne popapaju, koliko su mi gadni, toliko mi ih žao... Al da bi ih nekako bezbolno izbacila iz kuće, to bih, pa ako itko ima kakvu ideju nek piše. U kutiju ih ne mogu ulovit jer im se ne želim toliko približit, ako postoji koji drugi način bez da ih ozljedim bila bih jako zahvalna
Ja znam.... Usavršija sam sve. Uzmeš pet bocu od 2,5L i precizno odrežeš dno. Čep ostavi naravno. Prisloniš bocu na zid tako da ne može uteć, malo treskaš i upane u bocu. Nakon toga jednostavno je izbaciš! Dok ja to radim budem naježuren ko kokoš. Ipak drago mi je da nisam morao primjeniti silu.

:klap:
__________________
Bolje šutiti da svi misle da si glup nego progovoriti i odagnati svaku sumnju!
indio34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2015., 00:41   #85
Informacije radi... Počele su izlazit, zatoplilo je, ljeto nam se vratilo!
__________________
Bolje šutiti da svi misle da si glup nego progovoriti i odagnati svaku sumnju!
indio34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2015., 23:03   #86
Pošpricaš ga sa hladnom vodom , od toga uspori i lako ga uhvatiš
akademski is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2016., 21:22   #87
ja ne razumin kad netko kaže da su slatki.luda sam od njih, ima misec dana da su mi u kući, toliko je topla zima. meni jednostavno nije prirodno živit sa gušterom. nije i gotovo. i što je najjače od svega, imaju i IZMET. sad mi je jedan u veceu i ja pišati večeras neću.

dakle, ima li ikakav sprej ili miris koji ih drži podalje?

ja to ne mogu ubiti, ne mogu otirati, ne mogu u ništa uvatiti, toliko mi se gade. fuuuuj.
__________________
If I show you my dark side, would you still hold me tonight? And if I open my heart to you, and show you my weak side what would you do?
massive attack is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2016., 12:17   #88
Da su slatki , meni su bljak ona prozirna tjelesa ...volim bestije i nikad ne bi ubila (osim komarca)...udu mi te tarantele u portun, ali ih metlom izbacim
Splicanka123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2016., 20:51   #89
Meni nisu slatki nego su fuj! Kad sam preumorna da ga hvatam ostavim ga da seta po zidovima, ali u sobi di spavam nema sanse!
mirna1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2016., 22:47   #90
ja ih obožavam! preslatka, predivna mala stvorenja

jedan mi je bio danima u sobi pred koju godinu i mirnije sam spavala.
NiktaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2016., 07:22   #91
Quote:
NiktaX kaže: Pogledaj post
ja ih obožavam! preslatka, predivna mala stvorenja

jedan mi je bio danima u sobi pred koju godinu i mirnije sam spavala.
slažem se, ova tema je poput mnogih na ovom forumu sramotna jer poziva na bespotebno istrebljenje cijele vrste

Stvarno žalosno.
__________________
Mind Blown
Herbicidna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2016., 16:18   #92
Nedavno sam jednog spašavao da ga mačka ne sredi, jedva smo se izborili nas dvojica ili je bilo nas dvoje, nisam siguran Uglavnom, ostao je bez repa, a kada je situacija bila skroz kritična pokrio sam ga rukom, a zatim futrolom od mobitela. Kad je mačak bio dovoljno daleko skupio sam futrolu i pogurao ga pod kamen. Zadnji tren se zavukao. Mačak je bio nesretan.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2016., 17:05   #93
Nemam macakline, ali konacno sam se dogovorio s Garom da gustere (siva gusterica) ne treba dirati, da su to 'nasi'.... :zubo
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2016., 11:34   #94
Jel ima ko blizu Krka a da ima viska macaklina pa da mi pokloni ili proda par komada? Naime terasa u vrtu mi je puna buba i komaraca, pa bi mi zapravo jako dobro doslo imati neku zivotinju koja ih lovi i jede. A ko za vraga, nigdje ne mogu naci nijednog.

Da, znam da su zasticena vrsta, al ne mislim ih drzati u terariju nego samo pustiti u svoje dvoriste koje im je u biti prirodni ambijent pa ono...
enax is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2016., 19:09   #95
Quote:
enax kaže: Pogledaj post
Jel ima ko blizu Krka a da ima viska macaklina pa da mi pokloni ili proda par komada? Naime terasa u vrtu mi je puna buba i komaraca, pa bi mi zapravo jako dobro doslo imati neku zivotinju koja ih lovi i jede. A ko za vraga, nigdje ne mogu naci nijednog.

Da, znam da su zasticena vrsta, al ne mislim ih drzati u terariju nego samo pustiti u svoje dvoriste koje im je u biti prirodni ambijent pa ono...
U onoj knjizi za turiste tvrde damacaklina ima na Krku i da se okupljaju ispod lampi ulične rasvjete kako bi lovili kukce, ja ih u životu nisam vidio a tražio sam ih.

Najbliže što znam je da ih ima na Lošinju trebalo bi otići trajektnom uloviti dvadeset komada i pustiti na Krku.

Na wikipedijinom članku o kućnom macaklinu piše da žive u cijelom svijetu jer su se raširili preko tereta pa je čudno da ih ima na lošinju a nema na Krku.

https://en.wikipedia.org/wiki/Mediterranean_house_gecko

http://www.iucnredlist.org/details/157261/0
Torrio888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2018., 11:50   #96
Oko kuće ima hrpa žohara koje planiram špricati insekticidom. No, ima i jedan macaklin (nadam se da ih ima i više) i sad ne znam da li bi njemu štetio taj insekticid Tator. Ne bih da mu se nešto dogodi. Bilo bi lijepo da ga mogu istrenirati da jede žohare, ali koliko sam proučila jede samo meke kukce a ne i ove hrskave gadove.
Lastane pomagaj, smijem li se špricati žohare?
__________________
otpor je uzaludan
DomacaPlijesan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2018., 13:20   #97
Bolje su ti kućice za žohare, tako ćeš ih više pokosit.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2018., 16:44   #98
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Bolje su ti kućice za žohare, tako ćeš ih više pokosit.
ne znam koliko su kućice korisne vani.

za u stanu da, srećom, u stanu ih još nisam vidjela inače bih bila izgrebane kože od psihotične fobije. ali vani ih ima za plakanje.

i nekako im trebam smanjiti broj, da se ne krenu useljavati, a ne bih ovom ljepuškastom macaklin naštetila.

glupi žohari.
__________________
otpor je uzaludan
DomacaPlijesan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2018., 19:06   #99
Ja bih pitala veterinara ili one u veterinarskoj apoteci.
Nisam znala sta je macaklin, bas je sladak
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2018., 11:20   #100
Ao su to oni narančasti, meni su isto slatki
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=VilnSa3qyJ4&ab_channel=SeinfeldShorts
emanuel shiver is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:05.