Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet

Internet Sve o internetu, sadržaju i tehnologiji
Podforumi: Web, Web development, Internet biznis, Nove web stranice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.01.2015., 12:29   #41
evo ja cekam vec tjedan dana da mi posalju ugovor na mail.
Zbilja su spori

Edit: Pozalio sam se na na njihovoj fb stranici .
I sve sređeno za 5 minuta.
Sada mi ostaje samo da cekam da me prebace na svoju mrezu .
Dal zna netko koje oni modem daju ?

Zadnje uređivanje sv3mir : 19.01.2015. at 13:40.
sv3mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 18:47   #42
Thumbs up

Javi ovdje kad te prebace i napiši kako je prošlo i jel sve funkcionira :-)
__________________
"Time is an illusion. Lunchtime doubly so."
Mr. Generator is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 22:57   #43
Quote:
sv3mir kaže: Pogledaj post
evo ja cekam vec tjedan dana da mi posalju ugovor na mail.
Zbilja su spori

Edit: Pozalio sam se na na njihovoj fb stranici .
I sve sređeno za 5 minuta.
Sada mi ostaje samo da cekam da me prebace na svoju mrezu .
Dal zna netko koje oni modem daju ?
Meni su dali tehnicolor 788, onda taj daju svima...
Čim sam spojio, odmah je radilo.
Što si uzeo od njih?
Borabor is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2015., 15:29   #44
Quote:
Borabor kaže: Pogledaj post
Meni su dali tehnicolor 788, onda taj daju svima...
Čim sam spojio, odmah je radilo.
Što si uzeo od njih?
Uzeo sam DUO KLASIK ( basic.tel + 10.net) . mislio sam uzeti 20Mbits internet ali iz nekoga razloga tcom ne dopustava da mi terrakom daje 20Mbits-a . premada mi parica dopustava full brzine . imam 150 m. do centrale.
i uzeo sam onaj mobitel koji nude za 200 kn. nek se nađe
sv3mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2015., 14:46   #45
Ima tko iskustva s njihovom optikom?

Jako bih se rado htio spojiti na optiku a Tcom previse zajebava, pa sam odustao od njih.

Koliko kod terrakoma kosta uvođenje optike u zgradu(2 kata)?

Definitivno bi se racuni srezali za trecinu.
GamerBeast is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 13:23   #46
Quote:
sv3mir kaže: Pogledaj post
Uzeo sam DUO KLASIK ( basic.tel + 10.net) . mislio sam uzeti 20Mbits internet ali iz nekoga razloga tcom ne dopustava da mi terrakom daje 20Mbits-a . premada mi parica dopustava full brzine . imam 150 m. do centrale.
i uzeo sam onaj mobitel koji nude za 200 kn. nek se nađe
Koliko si dugo čekao da te prebace na terrakom nakon potpisivanja ugovora. Ja sam ga potpisao krajem godine no evo još ništa od njih
Jerry_nidžo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2015., 17:35   #47
Quote:
Jerry_nidžo kaže: Pogledaj post
Koliko si dugo čekao da te prebace na terrakom nakon potpisivanja ugovora. Ja sam ga potpisao krajem godine no evo još ništa od njih
prvo sam cekao mjesec dana da bi mi rekli da nemogu dobiti 20Mbits i sada cekam kojih 7 dana od potpisivanja ugovora na 10Mbits . i koliko cu jos cekati neznam. kada me prebace javim.
sv3mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2015., 09:31   #48
Evo dobio sam poziv od terrakoma da cu 29.1.2015 biti prebacen na njih.
Znaci 10 dana mi treba da me prebace.
sv3mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2015., 21:43   #49
Quote:
sv3mir kaže: Pogledaj post
Evo dobio sam poziv od terrakoma da cu 29.1.2015 biti prebacen na njih.
Znaci 10 dana mi treba da me prebace.
Ti si dobar, bratić potpisao ugovor prije božića još nije dobio, kao sad će samo što nije.
sharkri is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2015., 01:11   #50
ja sam potpisao prid novu godinu i evo javili mi telefonski da će me spojiti 3.veljače. A još nisam dobio opremu.
Jerry_nidžo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2015., 15:51   #51
Quote:
Jerry_nidžo kaže: Pogledaj post
ja sam potpisao prid novu godinu i evo javili mi telefonski da će me spojiti 3.veljače. A još nisam dobio opremu.
nisam ni ja dobio jos opremu a sutre me prebacuju na terrakom . valjda ce modem doci sutra , kada vec danas nije
sv3mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2015., 18:25   #52
Quote:
sv3mir kaže: Pogledaj post
nisam ni ja dobio jos opremu a sutre me prebacuju na terrakom . valjda ce modem doci sutra , kada vec danas nije
Nadam se da nisu ostali bez modema na zalihi i da vas neće prebaciti, a da ne možete koristiti uslugu
__________________
"Time is an illusion. Lunchtime doubly so."
Mr. Generator is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 18:54   #53
Ovako.
Modem je dosao , prebacen sam na terrakom .
Prvi dojmovi. (preko t-com zica idem na terrakom)
brzina premda je download isao i brze .
Znaci internet radi a telefon radi ali zvuci kao los voip. Da se razgovarati , na pocetku je malo srao . Jedino na sta se moram naviknuti je kada dignem slusalicu nema tu-tu signala nego stalno se cuje tuuuu .
E sada modem . Modem je zakljucan tako da se nista ne moze na njemu mijenjati . tako da sam danas vec tri puta razgovarao sa sluzbom za korisnike da mi ip adresu modema prebace na 192.168.1.1 . eto jos to nisu napravili.
E sada razina znanja SZK je do te mjere da se znaju javiti na telefon.
Ako tko ima admin username i password za uci u modem neka veli koji je . moze i u privatnu poruku da mi javi.
Eto to su prvi dojmovi .
Sa modemom je i dosao i onaj mobitel koji daju i na njemu nema one terrakom aplikacije.
sv3mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2015., 07:37   #54
Quote:
sv3mir kaže: Pogledaj post
Sa modemom je i dosao i onaj mobitel koji daju i na njemu nema one terrakom aplikacije.
Koliko sam razumio aplikaciju za mobitel moraš skinuti s terrakom google diska.
Svaki operater ima pristupnu šifru za modem i operater bi ti morao dati pristupnu šifru jer ti kao korisnik moraš imati pristup modemu ako ništa drugo onda da namjestiš ili promjeniš wirless šifru. Pogledaj u uputstvima koje si dobio da li piše negdje koja je šifra, ako nema izištiraj da ti je daju..
Ja još nisam dobio opremu
Jerry_nidžo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2015., 08:13   #55
Pošto sam zainteresiran za Terrakom imao bih par pitanja za one koji ga imaju preko T-com linije:

1. Da li je telefon normalan ili VoIP
2. Da li ste dobili username i password za spajanje na internet (tako da mogu koristiti drugi router)
__________________
I don't have a problem with treating people fairly, but as a straight white male I always get treated unequally.
tosho1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2015., 10:17   #56
Quote:
Jerry_nidžo kaže: Pogledaj post
Koliko sam razumio aplikaciju za mobitel moraš skinuti s terrakom google diska.
Svaki operater ima pristupnu šifru za modem i operater bi ti morao dati pristupnu šifru jer ti kao korisnik moraš imati pristup modemu ako ništa drugo onda da namjestiš ili promjeniš wirless šifru. Pogledaj u uputstvima koje si dobio da li piše negdje koja je šifra, ako nema izištiraj da ti je daju..
Ja još nisam dobio opremu
Da dobis user sifru i sa njom mozes uci u modem ali nista nemozes mijenjati , nemozes ni wireless opcije mjenjati. jedino sta wireless mozes upaliti i zagasiti sa gumbomm koji je na modemu

Quote:
tosho1 kaže: Pogledaj post
Pošto sam zainteresiran za Terrakom imao bih par pitanja za one koji ga imaju preko T-com linije:

1. Da li je telefon normalan ili VoIP
2. Da li ste dobili username i password za spajanje na internet (tako da mogu koristiti drugi router)
telefon je voip. znaci zica iz modema ide u telefon . Tako je bar kod mene.
i ne daju ti user i pass za spajanje . nema koristenja drugoga modema. Modem koji dobis od terrakoma je podesen za tebe i to je to . upikni i vozi . za promjene ip adrese modema i wirlessa moras njih kontaktirati da oni to promjene. A oni nisu bas brzi
sv3mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2015., 11:35   #57
znači ništa od MAC adress filtering i rezerviranja IP adrese prema MAC adresi, šteta
__________________
I don't have a problem with treating people fairly, but as a straight white male I always get treated unequally.
tosho1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2015., 20:18   #58
oprema konačno stigla, ali samo modem i uputstvn kako spojiti modem, bez ikakvih šifri, email šifri za korisničke stranice rekli su da ćemo o tome razgovarati kad se obavi prijelaz, ali nije mi došao ni smartphone. Nazvao sam ih da vidim dolazi li on naknadno ili u... I onda mi oni kažu da kod njih piše da imam 3 mj 30% nizu naknadu iako je dogovoreno mobitel. I onda sam im opet morao na mail poslati zahtjev za izmjenu.
Ok čekam utorak (3.veljače) kad me prebacuju na terrakom. Onda vam javim svoje dojmove.
Jerry_nidžo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 18:15   #59
Quote:
Jerry_nidžo kaže: Pogledaj post
oprema konačno stigla, ali samo modem i uputstvn kako spojiti modem, bez ikakvih šifri, email šifri za korisničke stranice rekli su da ćemo o tome razgovarati kad se obavi prijelaz, ali nije mi došao ni smartphone. Nazvao sam ih da vidim dolazi li on naknadno ili u... I onda mi oni kažu da kod njih piše da imam 3 mj 30% nizu naknadu iako je dogovoreno mobitel. I onda sam im opet morao na mail poslati zahtjev za izmjenu.
Ok čekam utorak (3.veljače) kad me prebacuju na terrakom. Onda vam javim svoje dojmove.
Pa piše ti na zahtjevu koja je beneficija. Pa nisu oni ovce pasli pa da ce se zaje** s ugovorima...
Borabor is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2015., 14:35   #60
Kako je najavljeno tako je i obavljeno. Danas sam prebačen na Terrakom i već prvi dojmovi su razočaravajući. nadam se da je to samo zbog toga dog ne legne sve kako triba.
najprije brzina priko speedtesta.
Jutros mjereno na dosadašnjem operateru (VIP)
VIP i manje više uvijek je bio konstantan iznad 4 Mbs
brzina Terrakom Znam da u ugovoru piše do 4 i da nesmije biti manja od 50% i da im nemam šta na to prigovoriti, ali ne mogu tvrditi da parica ne propusta veće brzine.

Modem
Modem je tehnicolor isti kao i u vip-a No kod spajanja na modem (router) novo razočarenje.
U njemu se ne može vidjeti Broadband konekcija
ono SNR margine Line Attention, pucanje veze i sl. Nema ga, znači ne mogu imati uvid u zagušenje, pucanje veze i sl.
WIFI password

Novo razočarenje je to kad sam vidio da se ne može promjeniti WIFI password i user.
Oni tvrde da ne daju taj podatak zbog zaštite postavki modema i sl. Ne tražim ih da mi daju šifre za pristup internetu već da mogu kad želim promjeniti šifru tako da ju je jedini ja imam i onaj komu ja želim dati.
ja tu šifru u pravilu mijenjam svaka 2-3 mjeseca, a recimo za primjer dam nekome šifru du se posluži s mobitelom ili laptopom na internetu i sad sutra ne želim d je on ima ja jednostavno promijenim tu šifru i opet je sve OK. No sad u terrakoma to ne mogu, jedini operater koji mi to ne dozvoljava.
Telefon
Pomalo je irintantan zvuk koji dolazi iz telefonske slušalice, jer nije onakav na koji smo navikli kad je slobodna linije umjesto tu-tu-tu imamo tuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

Kažem ovo su moji prvi dojmovi kod terrakoma, možda se sutra, prekosutra poprave jer računam možda još nije sve leglo na svoje mjesto,
ali ako ovo sve ostane ovako kako je sada ove 2 godine koje sam potpisao s terrakomom će mi biti jaaaakooo duuuugeeeee, s uvjerenjem ako se u ove dvije godine ne poprave produženje vjernosti će biti jako teško ili nikako.

Onome kome ne smetaju ove stvari koje sam naveo neka slobodno dođe u terrakoma uprotivnom neka ga zaobilaze u širokom luku.

P.S. za sad ovi moji prvi dojmovi su takvi, za par dana se opet javim pa ću vam reći da li se stanje popravilo.
Da se razumijemo VIP nisam napustio zbog kvalitete usluge već njihovog odnosa prema korisnicima.

Zadnje uređivanje Jerry_nidžo : 03.02.2015. at 15:34.
Jerry_nidžo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:27.