Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti > Strip

Strip Kvadrat na kvadrat.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.07.2011., 18:45   #1
Veliki Blek

Jos jedan odlican strip dosta slican Marku , od istih tvoraca dolazi.
Ovaj put glavni likovi su Snazni plavokosi Blek Stijena , hrabri djecak Roddy te natprosjecno pametni i lukavi Profesor Occultis , a protivnici su takoder crvene odore.

Kod nas sada izlaze u Ludensovom izdanju citave epizode prilicno dugacke..Za razliku od Marka cij je svaki broj stranicama jednak Bleku no on sadrzi 3-4 epizode a Blek samo jednu .

Uglavnom jos jedan jako dobar strip.Vjerujem da ima mnogo fanova stripa koji i ovaj strip jako rado citaju
__________________
Everything has its beauty, but not everyone sees it :D
Antonio667 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2011., 17:35   #2
Komandant Mark je bio uvelike zanimljiviji. Tamo je bilo ozbiljnih borbi i ubijanja, a u Bleku skoro svaka epizoda ima istu temu: Blek dođe, premlati Engleze na mrtvo ime, i ode.
__________________
Štedi vodu. Pij pivo.
TomislavM is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 14:09   #3
Quote:
Antonio667 kaže: Pogledaj post
a protivnici su takoder crvene odore.
Kaže se crveni mundiri.
__________________
Moto jednog foruma: Mi jesmo za demokratiju, a ne da svatko priča šta oće. ;)
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2012., 19:21   #4
Čitam ga i moram priznati da je stvarno dobar ali nije toliko uzbudljiv kao ZAGOR
robert1232 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2012., 18:08   #5
Quote:
general Martok kaže: Pogledaj post
Kaže se crveni mundiri.
Naravno.

I Blek Stena.
__________________
to embody/
/soy este/
EcStAsY//X
16 shells is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2012., 22:25   #6
Da...Veliki Blek je jednom namrtvo prebio profesora Okultisa jer je potonji seksualno uznemiravao Rodija.
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2012., 00:02   #7
Ako nekog zanima prodajem kompletiće Bleka (1-12) i Marka (1-13 + spec 1) od Ludensa. Zainteresirani nek se jave na PM.
Lapinot is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2014., 18:21   #8
Za sve ljubitelje Veikog Bleka i Komadanta Marka - uskoro stiže serija Turn, sa puno crvenih mundira.
__________________
Moto jednog foruma: Mi jesmo za demokratiju, a ne da svatko priča šta oće. ;)
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2017., 10:00   #9
Quote:
Antonio667 kaže: Pogledaj post
Uglavnom jos jedan jako dobar strip.Vjerujem da ima mnogo fanova stripa koji i ovaj strip jako rado citaju
Evo još jedan fan ovdje kad se spomene Blek, odmah mi nekako kroz misli prođu epizode poput "Zatočenica močvare", "Robovi", "Prokleto srebro", "Lov", "Grad čarolija" itd., epizode koje sam prije (bez pretjerivanja) pročitao pa najmanje 20x

Sad sam pročitao ovaj najnoviji broj od Ludensa, Blek 70: Guvernerove kćeri. Baš sam uživao, točno za opuštanje i "mozak na pašu". Naslovnica je fenomenalna



Quote:
Antonio667 kaže: Pogledaj post
Kod nas sada izlaze u Ludensovom izdanju citave epizode prilicno dugacke..
Svaki Ludensov Blek ima 3 epizode u sebi, 3 priče koje su cca 75 stranica svaka, tako da je ukupno jedan Blek 224 stranice i nije puno 25 kn dati za to baš mi drago da Ludens ovo izdaje.
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2017., 19:13   #10
Quote:
ReemCP kaže: Pogledaj post

Svaki Ludensov Blek ima 3 epizode u sebi, 3 priče koje su cca 75 stranica svaka, tako da je ukupno jedan Blek 224 stranice i nije puno 25 kn dati za to baš mi drago da Ludens ovo izdaje.


Na žalost od negdje 60-og broja Ludensa nedostaje po jedna stranica, dakle obično zadnja epizoda nema jednu stranicu u odnosu na original LMS, ne znam kako je to u talijanskoj ediciji, da l isu i oni izbacili stranicu onako namjerno.
Kruger Jr is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2017., 20:12   #11
Quote:
Kruger Jr kaže: Pogledaj post
Na žalost od negdje 60-og broja Ludensa nedostaje po jedna stranica, dakle obično zadnja epizoda nema jednu stranicu u odnosu na original LMS, ne znam kako je to u talijanskoj ediciji, da l isu i oni izbacili stranicu onako namjerno.
Šteta ako je tako, da izbace jednu stranicu vidio sam na jednom popisu (ovdje: http://skab612.com/index.php?site=bs...LEK&stranica=1) da zadnji Blekovi imaju 75-75-74 stranice, a ne znam zašto je tako.
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 13:08   #12
Popis, ali nije krajnj.


Brojevi Ludensa ( Blek ) u zagradi stranice koje nedostaju iz LMS-a i dodatni podatak ako koja stranica nedostaje u LMS_u:

54. 328. Arhipelag gusara ( str. 25 )
55. 345. Šumski čovek ( prva pasica sa str 38, druga pasica sa str 41 )
56. 362. Zlatna munja 3 str, pomiješane str 154 i 155 iz Ludensa )
57. 370. Fantastičan kišobran ( str 42 )
58. 375. Zakon odmazde ( str 9, a u LMS_u nedostaje str 6 iz Ludensa )
59. 462. Grog Drakuls ( druga pasica sa str. 48 i prva pasica sa 49 str. )
60. 501. Trista čuda ( druga pasica sa str. 58 i prva pasica sa str 59 )
61. 589. Barunica i topovi ( str. 32, a u LMS-u nedostaje 157 str. iz Ludensa )
62. 612. Pirat Mačak ( str. 55 )
63. 641. Bes zlatokosog ( str. 35 )

To su podatci za zadnjih 10 brojeva, za ostalo bi trebalo provjeriti, ima dosta posla.

Epizode koje nisu izašle u Ludensu:

LMS ( Cedroni, stariji sitniji crtež )
561. Nahoče
664 Palikuće – obje priče
666. druga priča

LMS ( od eseGese ):
244. ( str. 44 – 111 ) 248. ( str. 3 – 5 ) = 71 str.
248. ( 5 – 85 str. ) = 81 str.
248. ( 85 – 107 str. ) 252. ( 3 – 54 str ) = 74 str.
252. ( 55 – 107 str. ) 256. ( 3 – 24 str. ) = 75 str.
256. ( 99 – 107 str. ) 260. ( 3 – 68 str. ) = 77 str.
Kruger Jr is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 16:30   #13
Nije mi jasno zašto izostave te stranice i kako biraju koju će maknuti.

Imam doma Bleka epizodu "Zatočenica močvare" koja mi je definitivno naj epizoda još od djetinstva. Pogledao sam je danas (doduše, bez korica je), i ima 77 stranica. A po mom proračunu, ako sve bude išlo kako treba, trebala bi biti objavljena od Ludensa na početku sljedeće 2018. godine, pa me baš zanima hoće li se i koja će se stranica izbaciti.

Krugeru, da li znaš možda koliko su Talijani izdali epizoda Bleka ukupno?
Koliko ima uopće LMS epizoda Bleka?

Moram priznati da mi je taj popis dosta nejasan (onaj popis iz excela), početak ok, ali kasnije uopće ne znam niti koji je broj zadnji i koliko ih je ukupno objavljeno.
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 08:31   #14
Quote:
ReemCP kaže: Pogledaj post
Nije mi jasno zašto izostave te stranice i kako biraju koju će maknuti.

Imam doma Bleka epizodu "Zatočenica močvare" koja mi je definitivno naj epizoda još od djetinstva. Pogledao sam je danas (doduše, bez korica je), i ima 77 stranica. A po mom proračunu, ako sve bude išlo kako treba, trebala bi biti objavljena od Ludensa na početku sljedeće 2018. godine, pa me baš zanima hoće li se i koja će se stranica izbaciti.


Moram priznati da mi je taj popis dosta nejasan (onaj popis iz excela), početak ok, ali kasnije uopće ne znam niti koji je broj zadnji i koliko ih je ukupno objavljeno.
Ne znam koji je razlog izbacivanja tih stranica. Dobar je popis od Asteoorida, Ispočetka su epizode od EseGesea i kasnije onih drugih crtača, a onda idu po 3 epizode ( trebale bi biti od 75 stranica kako je u originalu ).
Kruger Jr is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 08:41   #15
Quote:
ReemCP kaže: Pogledaj post

Krugeru, da li znaš možda koliko su Talijani izdali epizoda Bleka ukupno?
Koliko ima uopće LMS epizoda Bleka?

.


Bleka je u LMS-u izašlo 251 broj, zadnja 4 su ponavljane epizode od EseGesea, zadnja talijanska je broj 882, čini mi se da je od Cerdonija.E sad imaš dosta epizoda Yu crtača.

Imam talijanski popis, Ludens je preskočio neke brojeve, nema još puno epizoda za izaći od LMS-a.




Na primjer u ovom zadnjem 70 broju Ludensa prva epizoda nije izašla u LMS-u.

Ovo je nekakav popis Yu Blek crtača, nisam ga nikad obradio, ne znam hoće li ti pomoći, a i ovaj popis što sam stavio treba bolje obraditi, to je ustvari popis što Ludens preskočio iz LMS-a, ima jošbrojeva iznad broja 300:

Jučer sam na forumu gledao naslovnice Blekova iz LMS i primjetio sam da su većinu crtali crtači iz ex juge,od kojih mi se najviše svidio
(Leb).Pošto mi prijatelj ima te Blekove išao sam kod njega u kontrolu,da vidim ko su crtači stripova i da zabilježim one koje bi u dogledno vrijeme mogao nabaviti.Ali,pošto je on imao sve yu Blekove iz LMS odlučio sam prepisati podatke i staviti ih ovdje na raspolaganje drugim članovima.
broj-naslov stripa-crtač korice-pisac-crtač
296.Gužva u Bostonu-Plavšić??-????-????
300.Blago zelenih močvara-Plavšić??-????-????
489.Čegrtuša i Largo-Kerac-Obradović-Plavšić
492.Crne marame-Žunjević-Obradović-Žunjević
495.Gvozdena ruka-Žunjević-Obradović-Žunjević
499.Ostrvo crnih vitezova-Žunjević-Obradović-Žunjević
512.Gvozdeno lice-Žunjević-Obradović-Žunjević
526.Pleme kajmana-Žunjević-Obradović-Žunjević
538.Rodijeva otmica-francuska?-Obradović-Žunjević
547.Prljava igra-Žunjević-Obradović-Žunjević
556.Crni jahači-Mesaldžija-Aladžić-Muminović
572.Lažni rodoljubi-Žunjević-Aladžić-Muminović
579.Zaliv vampira-Žunjević-Obradović-Muminović
605.Izgubljeni sat-francuska-Aladžić-Popović
617.Pakleno ostrvo-Pejak-Aladžić-Pejak
703.U sopstvenoj mreži-Maslovar-Aladžić-Krstić
706.Tajanstveni saveznik-Mikica-Obradović-Mikica
714.Ubica-Koza-Obradović-Koza
722.Blekova prevara-mikica-Aladžić-Mikica
735.Potopljeno oružje-Pivac-Obradović-Pivac
738.Nesavladivi zatvor-Mikica-Obradović-Popović
741.Lažni grof-Mikica-Aladžić-Mikica
748.Oružje za rodoljube-Mikica-???-Kulauzović
761.Sinovi magle-Pejak-Obradović-Pejak
766.Potonulo blago-??domači crtač-Obradović-Ljubičić
770.Samurajski mač-Lebović-Obradović-Lebović
776.Lov na Bleka-domaći crtač??-Aladžić-Plavšić
779.Pobuna gladijatora-Brajdović-Obradović-Brajdović
810.Povratak iz Brokvila-Mikica-Milanović-Mikica
812-Trka za nevestom-Pejak-????-Pejak
820.Doseljenici-Filipov-Milanović-Filipov
826.Dugotrajni dvoboj-Ivković-Milanović-Ivković
829.Poručnik Dejzi-Pejak-Milanovič-Pejak
833.Steline avanture-Filipov-Milanović-Filipov
838.Topovi za rodoljube-Lebović-Milanović-Lebović
843.Crni panter-Mikica-Obradović-Mikica
851.Kraljevstvo rogatih-Pejak-Obradović-Pejak
861.Kula smrti-Filipov-Milanović-Filipov
868.Robovi-francuska???-Aladžić-Kulauzov
872.Blek sređuje račune-domaći crtač-Milanović-Zarić
886.Legenda o plavom varvarinu-domaći crtač?-Obradović-Pejak
892.Crni sombrero-Mikica-Milanović-Mikica
898.Plavi uvojci-Lebović-Obradović-Lebović
903.Kameno srce-Mikica-Milanović-Ivković
907.Užarene oči-domaći crtač??-Obradović-Čurdinjaković
915.Tajna majora Finča-domači crtač??-Milanović-Čurdinjaković
920.Lov-Mikica-P.Ivanović-Mikica
975.Kavanahova zavera-Mikica-????-????
981.Liga pravde-Pejak-????-????
987.Blago kapetana Kida-Ivanović-????-????
992.Na zlatnom tragu-????-????-????
995.Balon-????-????-????
Strip Zabavnik
64,66,68,70,72.Divlja mačka-Kerac-Obradović(5x12 str)
78,81,83,86,90.Slomljeno srce-Kerac-Obradović(5x12 str)
100,101.Osmatračnica u plamenu-????-????
107.Medveđa posla(Rodijevi doivljaji)-????-????
Strip Zabavnik mali
8.Večera(Rodijevi doživljaji)-????-????
Vanredni broj Strip Zabavnika
3.Vatrena zamka-????-????
6.Atentat-????-????
8.Lažni traperi-????-????
Almanah
2.Veliki talas-????-????
8.Dvostruka igra-????-????
Album sa sličicama-Kradljivci krzna
Podatke o strip zabavniku,almanahu i sličicama sam preuzeo sa stranice strip kluba Darkwood!

703.U sopstvenoj mreži /Naslovnu stranicu je crtao Stevo Maslek, a ne Maslovara./
748.Oružje za rodoljube /Ovdje je riječ o strip autoru Spasoju Kulauzovu http://www.mokrin.net/prikaz.asp?rubrika=5&id=76&s=50 /
776.Lov na Bleka-/Naslovnu stranicu je crtao Branko Plavšić/
886.Legenda o plavom varvarinu/Naslovnu stranicu je crtao Slavko Pejak/
992.Na zlatnom tragu/Naslovnu stranicu je crtao Miroslav Žarić/
Vatrena zamka-Obradović-Plavšić

SZ 100 & 101 Osmatračnice u plamenu ( Muminović & Obradović )
SZ 107 Rodijevi doživljaji ( Medveđa posla ) ( Nikola Maslovara )

766 autor naslovnice je Ljubičić a mislim da se potpisiva kao Pink.

776 to mi je kroz maglu ali nedavno sam tramaka neke Blekove i mislim da je autor naslovnice Plavšić.

779 bi triba biti Brajdić a ne Brajdović

868 mislim Italija

987 naslovnica Ivković

Kod br.499 crtez nije Zunjevic nego A.Muminovic

975 P. Ivanović i M. Ivanović (Tj. Mikica i njegova brat Peka?), naslovnica Mikica
981. S. Obradović i Pejak Nasl. Pejak
987. Ivica Mitrović nasl. Ivković
992. M. Milanović i M. Žarić nasl- ŽArić
996. Ivica i Željko Mitrović

Ono što vrijedi od Yu Bleka su dvije epizode Branislava Kerca, to bi svakako trebalo imati, svakako neobičan Blek, Kerac je nacrtao i jedan specijal Zagora.


http://www.megablog.rs/veliki-blek-i...islava-keraca/
Kruger Jr is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 09:04   #16
Ovaj popis je bolji:


LUNOV MAGNUS STRIP

1. 296 - Gužva u Bostonu .................. Tekst: S.Obradović / Crtež i Naslovna: B.Plavšić

2. 300 - Blago zelenih močvara............Tekst: S.Obradović / Crtež i Naslovna: B.Plavšić

3. 489 - Čegrtuša i Largo. Tekst: S.Obradović / Crtež: B.Plavšić / Nasl.: B.Plavšić i B.Kerac

4. 492 - Crne marame ................ Tekst: S.Obradović / Crtež i Naslovna: S.Žunjević

5. 495 - Gvozdena ruka..................... Tekst: S.Obradović / Crtež i Naslovna: S.Žunjević

6. 499 - Ostrvo crnih vitezova. Tekst: S.Obradović / Crtež: B.Kerac i S.Žunjević/ Nasl.: S.Žunjević

7. 512 - Gvozdeno lice ............... Tekst: S.Obradović / Crtež i Naslovna: S.Žunjević

8. 526 - Pleme kajmana........ Tekst: S.Obradović / Crtež i Naslovna: S.Žunjević

9. 538 - Rodijeva otmica..................... Tekst: S.Obradović / Crtez: S.Žunjević

10. 547 - Prljava igra......................... Tekst: S.Obradović / Crtež i Naslovna: S.Žunjević

11. 556 - Crni jahači .................................... Tekst: P.Aladžić / Crtež: A.Muminović

12. 572 - Lažni rodoljubi .. Tekst: P.Aladžić / Crtež: A.Muminović / Naslovna: S.Žunjević

13. 579 - Zaliv vampira .... Tekst: S.Obradović / Crtež: A.Muminović / Naslovna: S.Žunjević

14. 605 - Izgubljeni sat .................................... Tekst: P.Aladžić / Crtež: Z.Popović

15. 617 - Pakleno ostrvo .................... Tekst: P.Aladžić / Crtež i Naslovna: S.Pejak

16. 703 - U sopstvenoj mreži...... Tekst: P.Aladžić / Crtež: V.Krstić / Naslovna: S.Maslek

17. 706 - Tajnstveni saveznik.. Tekst: S.Obradović / Crtež i Naslovna: M.Ivanović i B.Plavšić

18. 714 - Udica.................................... Tekst: S.Obradović / Crtež i Naslovna: P.Koza

19. 722 - Blekova prevara............. Tekst: P.Aladžić / Crtež i Naslovna: M.Ivanović

20. 735 - Potopljeno oružje.............. Tekst: S.Obradović / Crtež i Naslovna: D.Pivac

21. 738 - Nesavladivi zatvor.... Tekst: S.Obradović / Crtež: Z.Popović / Naslovna: M.Ivanović

22. 741 - Lažni grof ................... Tekst: P.Aladžić / Crtež i Naslovna: M.Ivanović

23. 748 - Oružje za rodoljube... Tekst: I. Ilić / Crtež: S.Kulauzov / Naslovna: M.Ivanović

24. 761 - Sinovi magle ............... Tekst: S.Obradović / Crtež i Naslovna: S.Pejak

25. 766 - Potonulo blago........... Tekst: S.Obradović / Crtež i Naslovna: B.Ljubičić

26. 770 - Samurajski mač.............. Tekst: S.Obradović / Crtež i Naslovna: M.Lebović

27. 776 - Lov na Bleka ......................... Tekst: P.Aladžić / Crtež i Naslovna: B.Plavšić

28. 779 - Pobuna gladijatora .............. Tekst: S.Obradović / Crtež i Naslovna: S.Brajdić

29. 810 - Povratak iz Brokvila. Tekst: M.Milanović / Crtež: M. i P.Iv / Naslovna: M.Ivanović

30. 812 - Trka za nevestom................... Tekst: S.Obradović / Crtež i Naslovna: S.Pejak

31. 820 - Doseljenici ............... Tekst: M.Milanović / Crtež i Naslovna: Lj.Filipov

32. 826 - Dugotrajni dvoboj........ Tekst: M.Milanović / Crtež i Naslovna: D.Ivković

33. 829 - Poručnik Dejzi................... Tekst: M.Milanovic / Crtež i Naslovna: S.Pejak

34. 833 - Steline avanture............ Tekst: M.Milanović / Crtež i Naslovna: Lj.Filipov

35. 838 - Topovi za rodoljube........... Tekst: M.Milanović / Crtež i Naslovna: M.Lebović

36. 843 - Crni panter..................... Tekst: S.Obradović / Crtež i Naslovna: M.Ivanović

37. 851 - Kraljevstvo rogatih ............. Tekst: S.Obradović / Crtež i Naslovna: S.Pejak

38. 861 - Kula smrti ....................... Tekst: M.Milanović / Crtež i Naslovna: Lj.Filipov

39. 868 - Robovi .................................... Tekst: P.Aladžić / Crtež: S.Kulauzov

40. 872 - Blek sređuje racune......................... Tekst: M.Milanović / Crtež: M.Zarić

41. 886 - Legenda o plavom varvarinu... Tekst: S.Obradović / Crtež i Naslovna: S.Pejak

42. 892 - Crni sombrero ....... Tekst: M.Milanović / Crtež i Naslovna: M. i P.Ivanović

43. 898 - Plavi uvojci .............. Tekst: S.Obradović / Crtež i Naslovna: M.Lebović

44. 903 - Kameno srce................ Tekst: M.Milanović / Crtež i Naslovna: D.Ivković

45. 907 - Užarene oči.............................. Tekst: S.Obradović / Crtež: A.Čurdinjaković

46. 915 - Tajna majora Finča ........... Tekst: M.Milanović / Crtež: A.Čurdinjaković

47. 920 - Lov .................... Tekst: P.Ivanović / Crtež i Naslovna: M.Ivanović

48. 975 - Kavanahova zavera........... Tekst: P.Ivanović / Crtež i Naslovna: M.Ivanović

49. 981 - Liga pravde ................. Tekst: S.Obradović / Crtež i Naslovna: S.Pejak

50. 987 - Blago kapetana Kida .... Tekst: I.Mitrović / Crtež: Ž.Mitrović / Naslovna: D.Ivković

51. 992 - Na zlatnom tragu ............... Tekst: M.Milanović / Crtež i Naslovna: M.Žarić

52. 995 - Balon ............................ Tekst: I.Mitrović / Crtež: Ž.Mitrović


STRIP ZABAVNIK – VELIKI FORMAT A4


53. Divlja mačka-(5x12 stranica) izlazila u brojevima:


- 64 - Noc užasa (Divlja mačka-1.deo).. Tekst: S.Obradović / Crtež i Naslovna: B.Kerac
- 66 - Presuda bez milosti (Divlja mačka-2.deo).. Tekst: S.Obradović / Crtež: B.Kerac
- 68 - Druga strana medalje (Divlja mačka-3.deo). Tekst: S.Obradović / Crtež: B.Kerac
- 70 - Izgubljeni trag (Divlja mačka-4.deo) ... Tekst: S.Obradović / Crtež: B.Kerac
- 72 - Divlja mačka (Divlja mačka-5.deo) .... Tekst: S.Obradović / Crtež: B.Kerac

54. Slomljeno srce-(5x12 stranica) izlazila u brojevima:

- 78 - Tajanstveni lovac (Slomljeno srce-1.deo) ... Tekst,Crtež i Naslovna: B.Kerac
- 81 - Mala šapa (Slomljeno srce-2.deo) ......... Tekst,Crtež i Naslovna: B.Kerac
- 83 - Otava - Te (Slomljeno srce-3.deo) ............... Tekst i Crtež: B.Kerac
- 86 - Dedhed (Slomljeno srce-4.deo) .................. Tekst i Crtež: B.Kerac
- 90 - Fort Kiler (Slomljeno srce-5.deo).................. Tekst i Crtež: B.Kerac


55. Osmatračnice u plamenu izlazila u brojevima:


- 100 - Osmatračnice u plamenu (1.deo)....... Tekst: S.Obradović / Crtež: A.Muminović
- 101 - Osmatračnice u plamenu (2.deo) .Tekst: S.Obradović / Crtež: A.Muminović / Naslovna: B.Plavšić

56. medveđa posla - priča od 12 stranica izašla u broju:

- 107 - Medveđa posla (Rodijevi doživljaji) ..... / Crtež: N.Maslovara




STRIP ZABAVNIK - MALI FORMAT A5

57. večera – priča od 5 stranica izašla u broju:

- 8 - Večera (Rodijevi doživljaji) ..................... Tekst i Crtež : N.Maslovara



STRIP ZABAVNIK - VANREDNI BROJ


58. 3 - Vatrena zamka Tekst: S.Obradović / Crtež: B.Plavšić / Naslovna: B.Plavšić i B.Kerac

59. 6 - Atentat .......................... Tekst: P.Aladžić / Crtež i Naslovna: P.Koza

60. 8 - Lažni traperi....... Tekst: S.Obradović / Crtež i Naslovna: B.Plavšić & S.Žunjević


STRIP ZABAVNIK - ALMANAH

61. 2 - Veliki talas ............................... Tekst: S.Obradović / Crtež: P.Koza

62. 5 - Đavolji učenik ............................ Tekst: S.Obradović / Crtež: M.Lebović

63. 8 - Dvostruka igra .......................... Tekst: P.Ivanović / Crtež: M.Ivanović




ALBUM SA SLIČICAMA

64. Kradljivci krzna....... Tekst: S.Obradović / Crtež: S.Žunjević , B.Plavšić i B.Kerac



PORIN

65. 14. - Bostonski fantom ........ Tekst: S.Obradović / Crtež: P.Koza


DEVETA DIMENZIJA

66. Gradonačelnik malog Rima.............Tekst: M. Milanović / Crtež: R. Mijatović



NEOBJAVLJENE EPIZODE

67. Izgubljena Dolina ................Tekst : Obradovic / crtež B.Kerac i P. Koza

68. Kavez (trebalo izaći u LMS 999)........Tekst: S.Obradović / Crtež: M.Lebović

69. Lov na ćurke.....................Tekst: S.Obradović / Crtež: M.Lebović

70.Metak za izdajnika ......................Tekst: S.Obradović / Crtež: M.Lebović

71. Posljednja misija/plaćenik(najavljena u horusu)...Tekst : Obradovic / crtež B Plavšić i P. Koza

72. Nedovršena epizoda bez naslova... Tekst : ???? / crtež B Plavšić i P. Koza
Edited by - zlatan bihac on 20/07/2016 18:22:32

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=22672
Kruger Jr is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 16:50   #17
Hvala puno na popisu, sad su mi neke stvari jasnije. Vjerujem da će i drugima dobro doći. Baš me zanima ova YU izdanja, da li je to bilo samo za tržište bivše Yuge ili i za Talijane i dr.
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 22:57   #18
Quote:
ReemCP kaže: Pogledaj post
Hvala puno na popisu, sad su mi neke stvari jasnije. Vjerujem da će i drugima dobro doći. Baš me zanima ova YU izdanja, da li je to bilo samo za tržište bivše Yuge ili i za Talijane i dr.
Mislim kako će ovi popisi pomoći mnogima, mada to nije do kraja dovršeno ( očito sam i sam kriv ).

No, nekako oživljavaš ove teme, bilo bi dobro da ove teme budu življe, ja ću ti svakako pomoći.

Original talijanska izdanja će izdati dio Yu crtača, mislim na ovu seriju koju prati Ludens.
Kruger Jr is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 16:58   #19
Quote:
Kruger Jr kaže: Pogledaj post
No, nekako oživljavaš ove teme, bilo bi dobro da ove teme budu življe, ja ću ti svakako pomoći.
Ja bi isto to volio, tko zna, možda se s vremenom pridruže i ostali.

Prije dok sam čitao stripove, pa tako i Bleka, sjećam se da nismo uopće obraćali pažnju na crteže i tekst, odnosno tko su autori. Niti se naravno znalo za popise niti da se iz stripova izbacivale stranice/pasice, da je bilo i cenzure. Ali naravno, primjetilo se tada da je s vremenom Blek malo drugačiji, a Rodi pogotovo u ovoj primjeru koji ću staviti.

Imam doma ovaj:

Quote:
47. 920 - Lov .................... Tekst: P.Ivanović / Crtež i Naslovna: M.Ivanović


..pa sam se pitao kako su se likovi tu fizički "promijenili", ali kao što sam pisao, nije to tada uopće smetalo.

U toj epizodi "Lov", Blek mi je još i dobro nacrtan, ali Rodi je pomalo smiješan





Baš me zanima hoće li Ludens i taj broj izdati.
Ova epizoda ima 62 stranice.
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 10:08   #20
Quote:
ReemCP kaže: Pogledaj post
Ja bi isto to volio, tko zna, možda se s vremenom pridruže i ostali.

Prije dok sam čitao stripove, pa tako i Bleka, sjećam se da nismo uopće obraćali pažnju na crteže i tekst, odnosno tko su autori. Niti se naravno znalo za popise niti da se iz stripova izbacivale stranice/pasice, da je bilo i cenzure. Ali naravno, primjetilo se tada da je s vremenom Blek malo drugačiji, a Rodi pogotovo u ovoj primjeru koji ću staviti.

Imam doma ovaj:





..pa sam se pitao kako su se likovi tu fizički "promijenili", ali kao što sam pisao, nije to tada uopće smetalo.

U toj epizodi "Lov", Blek mi je još i dobro nacrtan, ali Rodi je pomalo smiješan





Baš me zanima hoće li Ludens i taj broj izdati.
Ova epizoda ima 62 stranice.
Taj mi crtež ne izgleda kao Mikicin ( Miodrag Ivanković ), morat ću to provjeriti, mada je moguće da se Mikicin crtež dosta promijenio. Ovi iz Dnevnika su znali davati netočne podatke.

Da Yu Blek ima 62 odnosno 60 strana, 15 manje od talijanskog, u LMS-u i ZS-u epizode počinju od 3 stranice.
Hoće li ga Ludens izdati, treba provjeriti u talijanskom popisu.
Kruger Jr is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:07.