Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.10.2011., 14:17   #41
Pozdrav svima, i molim za pomoć.

Otkad sam završila fakultet ekonomije prije godinu i po tražim posao. Bila sam na puno natječaja ali nikako da posao i dobijem upravo ja.
Može li mi netko na temelju karte reći kad će konačno svanuti i meni i u kojem će to poslu biti?? Te što bi mi prema karti odgovaralo. Inače samosoba puna energije i moram je negdje fizički ispucati pa mislim da bi mi neki terenski ili posao sa čestim putovanjima odgovarao više nego neki od 10 sati u uredu. Inače pišem za neke časopise i volontiram u udugama u kojima radim prezentacije i diskusije s ljudima i sve mi to jako odgovara jer si sama određujem vrijeme a nisam vezana za točnu satnicu ali sve je to bez prihoda.
I također jako sam vezana za prirodu i vanjski prostor i najradije bi cijeli dan bila vani na zraku, pa neki posao možda koji bi se uklopio u to također mislim da bi mi jako odgovarao.

Stvarno Vas svih molim da mi date neke smjernice i naputke kad će se konačno planeti poklopiti za neki posao s prihodima a da mi to odgovara što se tiče vlastitig zadovoljstva i karaktera.ž

Zahvaljujem svima koji imaju vremena pogledati i dati koji savjet.

http://www.astro.com/cgi/showgif.cgi...Hx-u1234623413
__________________
Uživam u životu!!!!

Zadnje uređivanje FASHION GIRL : 15.10.2011. at 15:05.
FASHION GIRL is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2011., 15:36   #42
dan.rođena sam 13.1.1989.,8:55 ujutro,zagreb.a treba mi pomoć u vezi interesa za umjetnost koji mi se javio zadnjih godina.naime,ispočetka sam pokušavala ignorirati poriv za kreativnošću,izražavanjem,ljubav za harmoniju,simetriju,ljepotu....jer se nisam od djetinstva time bavila i razvijala vještine,no sad me to sve više muči pa me zanima s astrološkog stajališta,kakav mi je potencijal,talent za crtanje i dizajn.uglavnom,vizualne i primijenjene umjetnosti.sada sam jako zahrđala i stvari štekaju,no kao mala sam imala smisla koji kasnije nažalost nisam razvijala pa me zanima postoji li još taj potencijalni talent.nemam problema s idejama,već me zanima samo vještina,tehnika.
hvala puno onome tko mi može pomoći.
__________________
just do it.
Lišće is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2011., 00:00   #43
Lijep pozdrav!
Djevica, podznak vaga...
Studiram financijsko poslovanje.
Imam veoma analitički um, sve previše analiziram, rastavljam na najsitnije djelove, volim organizirat, planirat, red, rad i disciplinu..također volim i astrologiju, psihologiju, sociologiju, književnost, religijske znanosti, sve još posve neistraženo, neobično. Veliki sam esteta te humanista.
Nisam baš skolna timskom radu prevelike grupe, već volim poslove gdje sama mogu da isplaniram i kontroliram, tako dam sve od sebe i zaista kvalitetno izvršim zadatak, bez gušenja ideja same grupe.
Imam mnogo energije, puna sam ideja i planova, samo ne znam na koje zanimanje da svu tu energiju usmjerim.
4 planete u 11 kući..imam osjećaj da me već duže vrijeme nešto koći u ostvarenju mojih ideja i snova...
Da li su financije, bankarstvo dobar odabir za mene ili bi se pak mogla snaći u nekom manje monotonom i samostalnijem poslu?
Zahvaljujem na odgovoru.

http://tinypic.com/r/w1zgq9/7

Zadnje uređivanje ruzicasto : 16.10.2011. at 00:06.
ruzicasto is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2011., 08:05   #44
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Za prodaju je jako dobra pozicija Merkura u 2. polju. Šteta što je vladar 2. polja Mars u biku na posljednjem stupnju jer to umnogome usporava stvari oko trgovine posebno kada su u pitanju komunikacije (retrogradni Merkur u biku).

No:

"Telekomunikacija - od grčke riječi tele (dalek, udaljen) i latinske communicare (zajedno raditi, saopćiti) označava uopćeno svaku razmjenu informacija preko velike udaljenosti bez materijalnog transporta." (wiki)


Pa bi u samoj osnovi telekomunikacije bile vezane uz Uran...ovdje je Jupiter u znaku strijelca u 9. polju (veletrgovina) u egzaktnoj konjunkciji s Uranom (telekomunikacije) što znači i da se osoba bolje snalazi u toj međunarodnoj i "većoj" trgovini nego nekoj lokalnoj. Ovo je sve u svemu jako dobar raspored za rad u trgovini u području telekomunikacija, možda će samo malo prilagodbe trebati - vladar 3. polja (informacija, komunikacija) egzaktno 150º Jupiter/Uran.
Joj puno ti hvala za odgovor, divna si!!! Sigurna sam da će trebati prilagodbe, uvijek mi treba samo mi je bitno da me malo krene na tom području da steknem samopouzdanje u poslu imam osjećaj da samo negativno osjetim od ovog retro Merkura!
girl from vener is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 19:12   #45
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Pročitaj plavi post iznad i nadopuni pitanje.
tek sad videh ovaj post



jos jedna stvar me je zanimala a to je psihoterapija, ja generalno umem da dignem ljude

verovatno to nece biti moj posao ali me zanima da li imam takvih potencijala.
Karta
http://i54.tinypic.com/r9ebdf.gif



Ovako navescu sva zanimanja koja sam radila ili koja bih volela da radim pa ako neko moze da mi kaze sta je najidealnije:

-profesor spanskog jezika
-deciji animator
-turisticki vodic
-psihoterapeut
-stjuardesa
-domacica ovo ne bih volela ali ko zna mozda mi zapadne
......
ili nesto skrzo drugo sto mi nikad nije palo na pamet

Zadnje uređivanje skorpija_strela : 24.10.2011. at 19:17.
skorpija_strela is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 22:42   #46
Evo i moje natalne karte
Da ne duljim, voljela bi čut što vi vidite, ja imam neke svoje teorije za koje nisam sigurna jesu li imalo točne (ali pošto ih ionako uvijek imam, ne zamaram se trenutno njima )
Zahvaljujem!
P. S. Zanima me kojim poslovima ću zarađivati za život? I u kakvom okruženju ću raditi?

http://i56.tinypic.com/a4al5.gif
__________________
"It's very dull work."
"I like dull work."

Zadnje uređivanje lady vintage : 25.10.2011. at 00:11. Reason: url
lady vintage is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2011., 11:35   #47
http://i56.tinypic.com/106hh6d.gif

koji posao bi mi pasao? u što bih se trebala usmjerit?
stjuardesa i odvojenost od mojih?
a pogotovo se bojim jer sam puna straha, depre i crnih misli..neznam kako se riješit toga, nosit s tim..utječe na sve pa tako i na posao

sad sam nezaposlena od kolovoza lani
hvala
smile4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2011., 09:39   #48
Pozdrav,
obzirom da mi je Neptun u 10 kući, znači li to da bi zanimanje u medicini bilo za mene? Da li postoji neka druga opcija, jer sada je već kasno za medicinski fakultet....
hvala unaprijed

moja natalna

http://tinypic.com/r/vrexcx/5
Skymy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 04:24   #49
I mene zanima koji bi posao bio idealan za mene. Studiram ekonomiju, ali informaticki smer, sada sam treca godina, ostalo mi je jos 4 ispita i imacu zvanje ekonomista, s tim da planiram i cetvrtu godinu s kojom postajem dipl.ekonomista, ali za 2 godine, jer do tada nisam u finansijskoj mogucnosti. Dakle, zavrsavam 3 godine ekonomije u prvoj polovini iduce godine, nadam se, i planiram odmah traziti nekakav posao. Sta mislite sta bi meni odgovaralo? Volim ekonomiju, iako sam je u zadnje vreme vec pomalo sita.
Moja natalna karta: http://tinypic.com/r/n623ys/5
zondira is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 14:13   #50
Quote:
zondira kaže: Pogledaj post
I mene zanima koji bi posao bio idealan za mene. Studiram ekonomiju, ali informaticki smer, sada sam treca godina, ostalo mi je jos 4 ispita i imacu zvanje ekonomista, s tim da planiram i cetvrtu godinu s kojom postajem dipl.ekonomista, ali za 2 godine, jer do tada nisam u finansijskoj mogucnosti. Dakle, zavrsavam 3 godine ekonomije u prvoj polovini iduce godine, nadam se, i planiram odmah traziti nekakav posao. Sta mislite sta bi meni odgovaralo? Volim ekonomiju, iako sam je u zadnje vreme vec pomalo sita.
Moja natalna karta: http://tinypic.com/r/n623ys/5
Ova natalna karta je atipična karta ekonomiste. O ekonomiji smo već pisali i ona u onom svom izvornom smislu podrazumjeva prije svega: istaknutu seriju 2. (os 2. polje/8. polje), Jupiter te istaknut zemljani element. Ovdje jest jak taj jarčevski zemljani tač, te Jupiter koji je uz to u znaku egzaltacije, no cijela kombinacija jednostavno "nije ekonomska". Trebala si rudarstvo ili arheologiju s ovakvom kombinacijom upisati.


Shalim se malo, ali evo odgovora:

Ovdje je osnovna kombinacija škorpion/jarac/strijelac, a ako bi se natalna karta promotrila u kontekstu ekonomije onda bih rekla da je osobi naklonjen najviše neki oblik upravljanja jer ova karta pokazuje sklonosti za upravu (škorpion/jarac, Saturnovski ASC, vladar MC-a u 10. polju u konjunkciji s Suncem) ili pak uloga financijskog savjetnika (Sunce 0º Merkur/vladar 6. polja, Merkur na MC-u).

Također ekonomisti u samoj srži svoje profesije moraju imati sklonost da znaju ekonomično raspolagati (Saturn) dobrima (Jupiter), ovdje postoji opozicija na toj relaciji, a vladar 2. polja je u 12. polju što je dosta nezahvalna pozicija za rukovanje novcem i vrijednostima jer postoji sklonost da novac "nestane".
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 20:29   #51
Quote:
Skymy kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
obzirom da mi je Neptun u 10 kući, znači li to da bi zanimanje u medicini bilo za mene? Da li postoji neka druga opcija, jer sada je već kasno za medicinski fakultet....
hvala unaprijed

moja natalna

http://tinypic.com/r/vrexcx/5
Bilo bi to super kada bi na osnovi položaja jedne planete određivala profesija. Pisali smo na topicu profesije o medicini pa možeš pobliže pogledati koji je fokus bitan kod medicinske profesije.


Što se tiče ove karte ono što bih doista istaknula a ističe se i u samoj temeljnoj kombinaciji (lav/jarac/jarac) jesu organizatorske sposobnosti (Merkur/Mars u lavu 60º Saturn, Merkur 120º Jupiter, Merkur je dispozitor Saturna).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 21:10   #52
Fish 1968, hvala ti puno.
Ono u čemu se doista snalazim je kad treba biti praktičan i na brzinu nešto organizirati.Obzirom da tražim posao već duže vrijeme, da li mi možeš reći hoću li uskoro dobiti posao.
Još jednom puno puno hvala.

http://tinypic.com/r/vrexcx/5
Skymy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 22:25   #53
Quote:
Skymy kaže: Pogledaj post
Fish 1968, hvala ti puno.
Ono u čemu se doista snalazim je kad treba biti praktičan i na brzinu nešto organizirati.Obzirom da tražim posao već duže vrijeme, da li mi možeš reći hoću li uskoro dobiti posao.
Još jednom puno puno hvala.

http://tinypic.com/r/vrexcx/5
Ovakva pitanja idu na topic Natalne karte - pitanja pa ti budem tamo odgovorila. Samo obavezno pročitaj prvi post i u skladu s njim formuliraj svoje pitanje. Također bilo bi dobro da napišeš u kojoj struci tražiš posao.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2011., 18:33   #54
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Ova natalna karta je atipična karta ekonomiste. O ekonomiji smo već pisali i ona u onom svom izvornom smislu podrazumjeva prije svega: istaknutu seriju 2. (os 2. polje/8. polje), Jupiter te istaknut zemljani element. Ovdje jest jak taj jarčevski zemljani tač, te Jupiter koji je uz to u znaku egzaltacije, no cijela kombinacija jednostavno "nije ekonomska". Trebala si rudarstvo ili arheologiju s ovakvom kombinacijom upisati.


Shalim se malo, ali evo odgovora:

Ovdje je osnovna kombinacija škorpion/jarac/strijelac, a ako bi se natalna karta promotrila u kontekstu ekonomije onda bih rekla da je osobi naklonjen najviše neki oblik upravljanja jer ova karta pokazuje sklonosti za upravu (škorpion/jarac, Saturnovski ASC, vladar MC-a u 10. polju u konjunkciji s Suncem) ili pak uloga financijskog savjetnika (Sunce 0º Merkur/vladar 6. polja, Merkur na MC-u).

Također ekonomisti u samoj srži svoje profesije moraju imati sklonost da znaju ekonomično raspolagati (Saturn) dobrima (Jupiter), ovdje postoji opozicija na toj relaciji, a vladar 2. polja je u 12. polju što je dosta nezahvalna pozicija za rukovanje novcem i vrijednostima jer postoji sklonost da novac "nestane".
Fish1968, puno hvala na odgovoru.
zondira is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2011., 20:56   #55
fish, citala sam kako ti lijepo i krasno izvlacis simboliku za profesije, radna okruzenja u vezi sa 2.-6.-10. kucom, pa sam i ja probala nesto vidjeti kod sebe ali sam ili nesposobna ukapirati kako da to da uoblicim u neku smislenu sliku ili ne znam sta drugima i nekako mogu naci simboliku, ali sebi nikako!...naime, zavrsavam medicinu(poprilicno se oteglo)i razmisljam u posljednje vrijeme u kojoj oblasti bih se mogla pronaci, posto sam shvatila da sam sada vise zbunjena nego na pocetku
elem, "poslovne kuce " su mi zemljane, vladalac 6. i vladalac10. u konjukciji(VE0 ME) i 90 su sa NE-bolesni mladi ljudi???, a 120 sa UR. merkur i venera su mi u 4. ne kontam kakvi bi to bili moji pacijenti i kojom bi se jato granom medicine mogla baviti??
help, if you can


http://tinypic.com/r/160uamq/5
tum peccet is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2011., 23:17   #56
Quote:
tum peccet kaže: Pogledaj post
fish, citala sam kako ti lijepo i krasno izvlacis simboliku za profesije, radna okruzenja u vezi sa 2.-6.-10. kucom, pa sam i ja probala nesto vidjeti kod sebe ali sam ili nesposobna ukapirati kako da to da uoblicim u neku smislenu sliku ili ne znam sta drugima i nekako mogu naci simboliku, ali sebi nikako!...naime, zavrsavam medicinu(poprilicno se oteglo)i razmisljam u posljednje vrijeme u kojoj oblasti bih se mogla pronaci, posto sam shvatila da sam sada vise zbunjena nego na pocetku
elem, "poslovne kuce " su mi zemljane, vladalac 6. i vladalac10. u konjukciji(VE0 ME) i 90 su sa NE-bolesni mladi ljudi???, a 120 sa UR. merkur i venera su mi u 4. ne kontam kakvi bi to bili moji pacijenti i kojom bi se jato granom medicine mogla baviti??
help, if you can


http://tinypic.com/r/160uamq/5
Evo ovako...ovdje je osnovna kombinacija ovan/strijelac/škorpion, dakle kombinacija koja pršti istaknutim Marsom. Mars se nalazi u znaku ovna te radi 0º Merkur pa što se tiče grane medicine tu bih prije svega izdvojila kirurgiju i oftalmologiju.

Merkur u ribama ne daje toliko sigurnu ruku, no on radi 120º na Uran pa je ovo rad "laserom". Također kako je ovdje 6. polje pod vladarstvom Venere a u znaku bika je i Chiron ovo je jako dobro i za smjer nutricionizma.

Što se tiče radnog okruženja budući da su i vladar MC-a i vladar 6. polja u 4. polju ovo je privatan posao u domeni istraživačkog rada opremljen labosom "modernijeg usmjerenja" (Uran u 12. polju.)
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2011., 13:31   #57
tnx fish nadala sam se nekoj ginekologiji ili internoj ...zbog vladaoca asc u 8. i MO u skorpiji ali znaci od tog Mo bas nista dobro nutricionizam mi je bas dosadan, a sto se tice hirurgije za nju mi je prosao voz hvala ti jos jednom
tum peccet is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2011., 20:31   #58
Quote:
tum peccet kaže: Pogledaj post
tnx fish nadala sam se nekoj ginekologiji ili internoj ...zbog vladaoca asc u 8. i MO u skorpiji ali znaci od tog Mo bas nista dobro
Aa ne, ginekologija je jako dobar izbor ...ne samo zbog ovog što si navela već i zbog toga što je Mars ovdje jako istaknut, što je kod ginekologa također važno. U konjunkciji s Merkurom u ribama daje spretne i nježnije ruke/prste, a vladar 6. polja (liječnik) je Venera (vagina).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 12:54   #59
hvala za analizu fish
tum peccet is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 22:14   #60
Quote:
tum peccet kaže: Pogledaj post
fish, citala sam kako ti lijepo i krasno izvlacis simboliku za profesije, radna okruzenja u vezi sa 2.-6.-10. kucom, pa sam i ja probala nesto vidjeti kod sebe ali sam ili nesposobna ukapirati kako da to da uoblicim u neku smislenu sliku ili ne znam sta drugima i nekako mogu naci simboliku, ali sebi nikako!...naime, zavrsavam medicinu(poprilicno se oteglo)i razmisljam u posljednje vrijeme u kojoj oblasti bih se mogla pronaci, posto sam shvatila da sam sada vise zbunjena nego na pocetku
elem, "poslovne kuce " su mi zemljane, vladalac 6. i vladalac10. u konjukciji(VE0 ME) i 90 su sa NE-bolesni mladi ljudi???, a 120 sa UR. merkur i venera su mi u 4. ne kontam kakvi bi to bili moji pacijenti i kojom bi se jato granom medicine mogla baviti??
help, if you can


http://tinypic.com/r/160uamq/5
Ja bih preporučila sportsku medicinu. Imaš Sunce (uspijeh) u petom polju (sport), pa još k tome u egzaltirano (najjače) znaku Ovna (opet sport). Tu je i Mars (sportaši) u svom sjedištu u lijepom aspektu sa Jupiterom (zarada).
Kako je Sunce (uspijeh) u najboljem aspektu prema Neptunu (psihijatrija) preporučila bih i to. Neptun još vlada i anestezijom, pa je dobar posao i anesteziologa. Također i epidemiologija (Neptun).
Alexiel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:23.