Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.01.2012., 21:42   #61
Ja mućkam ulje već neko vrijeme i javljali su mi se razni simptomi u prva 4 tjedna, inače sam imala problema s mjehurom kroz duže vrijeme prije nekoliko godina no mislila sam da sam riješila.Međutim, nakon 4 dana mućkanja ulja osjetila sam potpuno iste tegobe kao pod jačom upalom mjehura koje su u roku od 3 dana potpuno nestali, zatim uho, imala sam simptome upale isto toliko dana i nestalo, a uho me je znalo boljeti još u djetinjstvu, dakle prije nekih 25 godina, tako da sam sigurna da pomaže i svakome bih preporučila ovu metodu čišćenja ali i da se naoruža strpljenjem jer ne ide to nekom neviđenom brzinom
GABYSOLIS is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 12:06   #62
Quote:
GABYSOLIS kaže: Pogledaj post
Ja mućkam ulje već neko vrijeme i javljali su mi se razni simptomi u prva 4 tjedna, inače sam imala problema s mjehurom kroz duže vrijeme prije nekoliko godina no mislila sam da sam riješila.Međutim, nakon 4 dana mućkanja ulja osjetila sam potpuno iste tegobe kao pod jačom upalom mjehura koje su u roku od 3 dana potpuno nestali, zatim uho, imala sam simptome upale isto toliko dana i nestalo, a uho me je znalo boljeti još u djetinjstvu, dakle prije nekih 25 godina, tako da sam sigurna da pomaže i svakome bih preporučila ovu metodu čišćenja ali i da se naoruža strpljenjem jer ne ide to nekom neviđenom brzinom
slično se i meni događa. dakle kako prođe jedna stvar javi se druga. mogu zaključiti da sve što me je do sada morilo izlazi na površinu ali i odlazi. recimo sinusi su mi se raspadali sada je sve ok, grlo također itd.
RIJAMU is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2012., 08:07   #63
u zadnje vrijeme sam na žalost zanemario ovu metodu. od sutra krećem opet.
RIJAMU is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2012., 08:32   #64
Quote:
RIJAMU kaže: Pogledaj post
slično se i meni događa. dakle kako prođe jedna stvar javi se druga. mogu zaključiti da sve što me je do sada morilo izlazi na površinu ali i odlazi. recimo sinusi su mi se raspadali sada je sve ok, grlo također itd.
Ja sam oko toga u nedoumici: imam dosta kroničnih bolesti i nijedna mi nije se pogoršala, znači li to da na mene ta metoda ne djeluje?

Jer ayurveda inače smatra da kroničnu bolest je moguće izliječiti samo kroz akutnu fazu.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2012., 08:56   #65
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Ja sam oko toga u nedoumici: imam dosta kroničnih bolesti i nijedna mi nije se pogoršala, znači li to da na mene ta metoda ne djeluje?

Jer ayurveda inače smatra da kroničnu bolest je moguće izliječiti samo kroz akutnu fazu.
ovo je zanimljivo. moralo bi proći kroz akutnu fazu. koliko vremenski mućkaš. možda bi trebalo malo duže ili češće. neki mućkaju i tri puta dnevno po 20 min. probaj.
RIJAMU is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2012., 09:55   #66
Mućkam par mjeseci, odmah čim se probudim, prije pranja zubiju. Eventualno mogu još jednom prije spavanja, ali više nikako.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2012., 09:59   #67
čudno. trebale bi postojati reakcije. kako sam već pisao od sinusa preko grla do tetiva na rukama i nogama sve me otkidalo.
RIJAMU is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2012., 10:03   #68
Možda je to zbog yoge?

Ayurvedac mi je rekao da kod ljudi koji se bave energetskim vježbama tijelo ne reagira na bolesti i lijekove jednako kao kod onih koji se tim ne bave.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2012., 11:42   #69
kada sam prestao s aktivnim bavljenjem boksom i prešao na rekreativno, smanjenjem intenziteta treninga došlo je do upale gotovo svih tetiva. taj problem sam riješio yogom koju i danas uz trening često prakticiram.
RIJAMU is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 15:13   #70
Pozdrav svim mućkatorima
Ja sam krenila s mućkanjem prije hmmm jedno 2-3 tjedna
e sada prvo što me zanima,dakle ja mućkam sa maslinovim uljem,razlog je što je to maslinovo ulje od moga tate,znam da je ekstra djevičansko,nerafinirano i hladno prešano pa se mislim kako mi to ulje ipak ulijeva više povjerenja od bilo kojeg kupovnog
Ne znam dali griješim i dali bi zaista tribalo biti suncokretovo

Ono što definitivno primjetim jest svjetlije zube i čist jezik, uopće ne četkam više jezik nakon pranja zubi.
E sad,u međuvremenu mi je izletio disk iz kralježnice al to neću prepisati mućkanju i počelo me boliti uho iako s uhom nisam davno imala problema ali ko mala jaao i sada čitam isto gore netko naveo istu stvar,baš me začudilo.
Onda,prošle godine su me počele prvi puta hvatati alergije, ove godine nisam imala problema dok nisam krenila mućkati,ali to je trajalo par dana i sad je ok.
julianna-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 17:34   #71
Quote:
julianna-24 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svim mućkatorima
Ja sam krenila s mućkanjem prije hmmm jedno 2-3 tjedna
e sada prvo što me zanima,dakle ja mućkam sa maslinovim uljem,razlog je što je to maslinovo ulje od moga tate,znam da je ekstra djevičansko,nerafinirano i hladno prešano pa se mislim kako mi to ulje ipak ulijeva više povjerenja od bilo kojeg kupovnog
Ne znam dali griješim i dali bi zaista tribalo biti suncokretovo

Ono što definitivno primjetim jest svjetlije zube i čist jezik, uopće ne četkam više jezik nakon pranja zubi.
E sad,u međuvremenu mi je izletio disk iz kralježnice al to neću prepisati mućkanju i počelo me boliti uho iako s uhom nisam davno imala problema ali ko mala jaao i sada čitam isto gore netko naveo istu stvar,baš me začudilo.
Onda,prošle godine su me počele prvi puta hvatati alergije, ove godine nisam imala problema dok nisam krenila mućkati,ali to je trajalo par dana i sad je ok.
maslinovo ulje je jednako dobro.
RIJAMU is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2013., 09:45   #72
Pozdrav svima!

Ja sam počela prije jedno mjesec dana s tim mućkanjem ulja, koristim suncokretovo hladno prešano. Počela sam iz čiste znatiželje, a razlozi poboljšanje zdravlja, naravno. Ono što bih pripisala dobrobiti tog mućkanja, je svakako povlačenje lišaja na zglobovima nogu. Lišaje na pregibima nogu i ruku, tj. zglobovima (lichen ruber planus, iliti ravni crveni lišaj) imam jedno dvije do tri godine (nisam sigurna točno kad sam primijetila, ali sam dermatologu otišla prije dvije zime) ali pojavila se gruba i hrapava koža, crvena i počela se perutati. To bi se javilo zimi više, i ne bi otišlo nikako osim Belodermom, mazanje dva puta dnevno mjesec dana. Dakle, klasika, kortikosteroidi.

Jednostavno sam ove godine odbila koristiti Beloderm, da se ne trujem više time. Moram priznati da mi je na zglobu, iznad rista, ostala još samo jedna točkica. Skoro pa sam se pomirila da ću te lišajeve vući zauvijek. Ne kažem da je gotovo, ali pripisujem to mućkanju uljem.
Ako je i placebo, onda je predobar placebo

Nadam se da je i barem nekome osim meni pomoglo. Inace cu pomisliti da fantaziram
mumtaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2013., 13:49   #73
Quote:
mumtaz kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Ja sam počela prije jedno mjesec dana s tim mućkanjem ulja, koristim suncokretovo hladno prešano. Počela sam iz čiste znatiželje, a razlozi poboljšanje zdravlja, naravno. Ono što bih pripisala dobrobiti tog mućkanja, je svakako povlačenje lišaja na zglobovima nogu. Lišaje na pregibima nogu i ruku, tj. zglobovima (lichen ruber planus, iliti ravni crveni lišaj) imam jedno dvije do tri godine (nisam sigurna točno kad sam primijetila, ali sam dermatologu otišla prije dvije zime) ali pojavila se gruba i hrapava koža, crvena i počela se perutati. To bi se javilo zimi više, i ne bi otišlo nikako osim Belodermom, mazanje dva puta dnevno mjesec dana. Dakle, klasika, kortikosteroidi.

Jednostavno sam ove godine odbila koristiti Beloderm, da se ne trujem više time. Moram priznati da mi je na zglobu, iznad rista, ostala još samo jedna točkica. Skoro pa sam se pomirila da ću te lišajeve vući zauvijek. Ne kažem da je gotovo, ali pripisujem to mućkanju uljem.
Ako je i placebo, onda je predobar placebo

Nadam se da je i barem nekome osim meni pomoglo. Inace cu pomisliti da fantaziram
placebo nije sigurno. ovo je jedna od rijetkih alternativnih metoda koja ima učinak i to drastični. puno toga sam probavao od alternative i tvrdim da oil pulling i mješavina đumbira i meda imaju fantastičan učinak.
RIJAMU is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2013., 13:59   #74
eto da se i ja javim kak kod mene to muckanje funkcionira...imala sam vise od godinu dana tanku, visecu bradavicu kod pazuha...muckati sam pocela 14.11.2013. i to jednom dnevno na taste..nakon dva dana je bradavica pocela mijenjati boju („glava“ bradavice mijenjala je boju), sa crvene na crnu i jucer 19.11.2013. je otpala. U prehrani nista nisam mijenjala, osim tog muckanja na taste.. Vjezbati sam pocela 14.10.2013. (imala sam pauzu od 2 godine), moguce da je i to pripomoglo izmjeni tvari u organizmu, ali tek prve naznake promijene na bradavici su bile vidljive 16.11.
Ifaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2013., 15:34   #75
Quote:
Ifaz kaže: Pogledaj post
eto da se i ja javim kak kod mene to muckanje funkcionira...imala sam vise od godinu dana tanku, visecu bradavicu kod pazuha...muckati sam pocela 14.11.2013. i to jednom dnevno na taste..nakon dva dana je bradavica pocela mijenjati boju („glava“ bradavice mijenjala je boju), sa crvene na crnu i jucer 19.11.2013. je otpala. U prehrani nista nisam mijenjala, osim tog muckanja na taste.. Vjezbati sam pocela 14.10.2013. (imala sam pauzu od 2 godine), moguce da je i to pripomoglo izmjeni tvari u organizmu, ali tek prve naznake promijene na bradavici su bile vidljive 16.11.
stvarno misliš da je to od mućkanja ulja u ustima?
mogla si staviti i pero od svrake pod jastuk...
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2013., 09:19   #76
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
stvarno misliš da je to od mućkanja ulja u ustima?
mogla si staviti i pero od svrake pod jastuk...
da...vidis, vidis...budem...dobra ideja..

a vjerujes svojm listicu sa slikice?
Ifaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2013., 09:43   #77
Quote:
Ifaz kaže: Pogledaj post
da...vidis, vidis...budem...dobra ideja..

a vjerujes svojm listicu sa slikice?
ne baš listiću, prije cvjetiću...ženskom.
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2013., 09:54   #78
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
ne baš listiću, prije cvjetiću...ženskom.
eto vidis, ti cvijeticu vjerujes, a ja i ulju i drugim biljkama (jer meni dobro cini), a takodjer vjerujem i "tvojiem" cvijeticu i to u raznim bojama i svojstvima, ali i od iste stabiljke vjerujem i liscu i sjemenkama i nadam se da cemo uskoro i industrijsku stabiljku poceti koristiti na svakojake nacine (nadam se u blizoj buducnosti)..

Zadnje uređivanje Ifaz : 21.11.2013. at 10:03.
Ifaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2014., 17:53   #79
Da oživimo opet malo ovu temu.., ja sam počeo jučer mučkati prevenstveno jer mi se počelo povlačiti zubno meso, a čul sam da je dobro kod paradentoze. Sad će mo vidjeti dal bude kakvih simptoma iducih dana.
Kakva je situacija kod onih koji su to radili/rade zbog zubnog mesa?
El_gec is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2014., 10:49   #80
@El_gec: i ja sam patila od parodontoze, kakvu ulje koristiš? Ja sam mućkala sezamovo. Pomaže ako se radi samo o povlaćenju mesa, ali ako već se počeli upale zubnog mesa pomaže samo kiretaža kod zubara. Nakon kiretaže mir barem godinu dana (i anke dvije).
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:42.