Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.01.2012., 23:24   #1
eBay #2

Po pravilima pdf-a moda zabranjeno je davanje informacija (web linkovi, adrese, itd.) o dućanima koji prodaju fake dizajnersku robu, a koja je markirana kao original. Iako high street dućani (Zara, H&M, Mango, etc) i markirane tenisice/čizme (Nike, Adidas, Salomon, Ugg...) ne pripadaju dizajnerskoj robi, ovo će se pravilo primjenjivati i na sve druge fejkove, markirane kao original s obzirom da su oni također povreda intelektualnog vlasništa (od 08.11.2014). Svi koji će tražiti linkove na takve artikle, bit će kartonirani zbog kršenja pravila pdf-a. Isto tako, ako netko traži nešto slično ali ne fejk, a netko drugi mu da link na fejk, taj drugi će biti kartoniran.

________________


Pozdrav!

Zanima me jedna informacija.Dali je itko imao iskustva s prodajom stvari na ebayu.Konkretno me zanima koji su nacini naplate osim paypala moguci?

Money transfer,uplata na tekuci racun???

Zadnje uređivanje makyca : 08.11.2014. at 13:50. Reason: dodavanje pravila teme
-Projektant- is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2012., 00:50   #2
mozda da pogledas na pdf-u kupovanje na internetu tema ebay za prodavace? )
__________________
Live Love Laugh
Jelena1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2012., 01:52   #3
jel bi mi mogli lupiti carinu na 175 kn? (zg carina)
__________________
Destiny is for losers. It's just stupid excuse for wait for things to happen,instead of making them happen.
..ena.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2012., 02:18   #4
Ispričavam se ako sam off, no jedno ne shvaćam kod vas svih općenito, zašto kad kupujete preko ebaja, ne pošaljete poruku seleru i ne zamolite ga, da na paketu napiše jednostavno GIFT nema carine nema ničega, ja sam uvijek tako kupovala i nikad nije bilo problema
__________________
I don't shackle myself to people I don't know.
sarNevera is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2012., 02:25   #5
Ti onda mora da nisi dugo kupovala.

Apsolutno svaki paket čija je vrijednost preko 160kn, pa makar imao mašnu i sav bio ispisan oznakom gift, može biti carinjen. Bilo bi malo čudno da toliko Hrvata ima rodbinu Kineze koji im šalju poklone.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2012., 02:27   #6
Quote:
NeveCro kaže: Pogledaj post
Ispričavam se ako sam off, no jedno ne shvaćam kod vas svih općenito, zašto kad kupujete preko ebaja, ne pošaljete poruku seleru i ne zamolite ga, da na paketu napiše jednostavno GIFT nema carine nema ničega, ja sam uvijek tako kupovala i nikad nije bilo problema
troll ?


kresimirn is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2012., 02:47   #7
kinezi po defaultu napisu gift i vrijednost 5$. sto ne znaci da sa carine nece traziti racun
__________________
Live Love Laugh
Jelena1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2012., 10:31   #8
ena da, moguće je...
Sarita 17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2012., 15:54   #9
ma shvacam da je moguce,ali nadam se ovi u zg ipak progledaju kroz prste za tih par kn vise
__________________
Destiny is for losers. It's just stupid excuse for wait for things to happen,instead of making them happen.
..ena.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2012., 17:04   #10
meni je seller napisao na paket u kojem su bila tri sata ; gift i kao da su unutra neke figurice za igru, ali sumnjam da je to carinu zavaralo
melps is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2012., 14:36   #11
treba mi netko tko bi mi sutra naručio 1 stvar.odmah ću mu uplatit novce..treba mi hitnooo!
lila_kety is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2012., 22:40   #12
zanima me jel netko naručivao od sellera sanwoodsevena? tak dugo treba da dođu stvari koje sam naručila
versa_emerge is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2012., 14:24   #13
u subotu sam naručila jednu stvar s ebaya, u ponedjeljak još dvije. ALI još uvijek to nije poslano. vidim samo onu plavu oznaku dolara (znači da je plaćeno), ostalo ništa. na paypalu su sva plaćanja uredno prikazana. jučer sam poslala mail ovom selleru od subote, ali odgovora nema.

jel imao tko kakvu sličnu situaciju? već mi je sve to blesavo. osim ak imaju kakve novogodišnje praznike, al sumnjam, u takvim slučajevima piše da su nedostupni.
__________________
...and a rock feels no pain...
...and an island never cries...
cat_storm is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2012., 14:28   #14
Ne oznaće svi selleri da su poslali, tako da malo strpljenja...
Sarita 17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2012., 14:34   #15
Quote:
Sarita 17 kaže: Pogledaj post
Ne oznaće svi selleri da su poslali, tako da malo strpljenja...
misliš da je to? ma ne znam baš, već dosta dugo naručujem i uvijek jako brzo označe da je stvar poslana, a ovo mi je ipak malo prevelika slučajnost jer su 3 sellera u pitanju. i još k tome jedan od kojeg sam naručila već hrpu nakita. hmm, smrdi mi tu nešt.
__________________
...and a rock feels no pain...
...and an island never cries...
cat_storm is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2012., 14:38   #16
Quote:
cat_storm kaže: Pogledaj post
u subotu sam naručila jednu stvar s ebaya, u ponedjeljak još dvije. ALI još uvijek to nije poslano. vidim samo onu plavu oznaku dolara (znači da je plaćeno), ostalo ništa. na paypalu su sva plaćanja uredno prikazana. jučer sam poslala mail ovom selleru od subote, ali odgovora nema.

jel imao tko kakvu sličnu situaciju? već mi je sve to blesavo. osim ak imaju kakve novogodišnje praznike, al sumnjam, u takvim slučajevima piše da su nedostupni.
Pogledaj jel odsutan..? Vecina njih nije radila do 25.1.,a nekima pise i do 31.1.
Plavabarbie is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2012., 14:39   #17
Ako su Kinezi u pitanju još im traje NG i ne rade im pošte (tako su mi barem rekli neki selleri) i sve ono šta je nar u tom periodu šalju sutra ovo mi je napisa jedan od njih: Thanks for your purchase. Since our post office close at 21-25 Jan because of Chinese New Year holiday, we will send the item to you at 26 Jan 2012 when our post office opens. We apologize for the inconvenience cause to you.
Sarita 17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2012., 14:44   #18
Quote:
Sarita 17 kaže: Pogledaj post
Ako su Kinezi u pitanju još im traje NG i ne rade im pošte (tako su mi barem rekli neki selleri) i sve ono šta je nar u tom periodu šalju sutra ovo mi je napisa jedan od njih: Thanks for your purchase. Since our post office close at 21-25 Jan because of Chinese New Year holiday, we will send the item to you at 26 Jan 2012 when our post office opens. We apologize for the inconvenience cause to you.
hehe, stvarno se nadam da je to u pitanju. al inače bar imaju obavijesti da ne rade u određenom preiodu, sad se valjda podrazumijeva da čitav svijet zna da je nova godina, pa ne treba ništa dodatno pisati.
__________________
...and a rock feels no pain...
...and an island never cries...
cat_storm is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2012., 15:21   #19
Help
Kad selleri šalju iteme, na paketu piše samo vrijednost robe, ne skupa sa shippingom?
jer onda ako ti udaraju carinu, udaraju li na cijelu cifru ili samo cijenu robe?
Jenny888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2012., 16:54   #20
Obično napišu manju vridnost robe bez da ih zamoliš a carina ide na cifre veće od 160kn,zbraja se item + shipping
Sarita 17 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:04.