Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.01.2012., 21:20   #1
Tjedni mode

RTW FALL 2015.

12.02. - 19.02. NYC
20.02. - 24.02. London
25.02. - 02.03. Milan
03.03. - 11.03. Paris

style.com, thefashionspot.com, nymag.com/thecut, elle.com
__________________
Say something perfect, something I can steal.

Zadnje uređivanje me in honey : 12.02.2015. at 21:15.
me in honey is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2012., 23:29   #2
Ne vidim da je za ovogodišnje fashion showove otvoren topic pa ću tu staviti link na Diorovu novu couture reviju. Definitivno bolje od one sramote ljetos, ali djeluje mi kao nešto što je otpalo od prošlih kolekcija jer nije bilo dovoljno dobro. Mislim prvenstveno na FW 2008. Vratite natrag Galliana!
__________________
Reality is overrated.
Jedri mala jedrilica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2012., 12:41   #3
Quote:
Jedri mala jedrilica kaže: Pogledaj post
Ne vidim da je za ovogodišnje fashion showove otvoren topic pa ću tu staviti link na Diorovu novu couture reviju. Definitivno bolje od one sramote ljetos, ali djeluje mi kao nešto što je otpalo od prošlih kolekcija jer nije bilo dovoljno dobro. Mislim prvenstveno na FW 2008. Vratite natrag Galliana!
Joj meni je ova nova revija predobra
Sve bi nosila
__________________
Svako zašto ima svoje jbg....
Nikita Durango is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2012., 17:48   #4
Ma stvarno jest prekrasno, ali meni to nije couture. Pa za nosive stvari, kao što i samo ime kaže, postoji RTW. Couture = snovi.

Evo kako je netko na TFS-u usporedio Gallianov i novi Dior:


http://forums.thefashionspot.com/showpost.php?p=10200829&postcount=361


__________________
Reality is overrated.
Jedri mala jedrilica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2012., 22:03   #5
Quote:
Jedri mala jedrilica kaže: Pogledaj post
Ma stvarno jest prekrasno, ali meni to nije couture. Pa za nosive stvari, kao što i samo ime kaže, postoji RTW. Couture = snovi.

Evo kako je netko na TFS-u usporedio Gallianov i novi Dior:


http://forums.thefashionspot.com/showpost.php?p=10200829&postcount=361


Sto su iskopirali sve to je strasno.
Stoji to sto ti pricas samo ja kad sam vidjela ove krace kreacije vise nisam mogla razmisljati o nacelima mode vec sam odmah pocela razmisljati sta bi sebi od toga mogla sasiti (posto jelte nemam para za Dior)
__________________
Svako zašto ima svoje jbg....
Nikita Durango is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2012., 16:11   #6
Meni je Elie Saab kolekcija preeedivnaaa Haljine su bajkovite i ove pastelne boje obožavam, cijela je kolekcija dobra, imaju možda dvije haljine koje nisam stavila, nekako mi se ne uklapaju u tu cijelu priču.
Malo ću vas zatrpati fotkama ako smijem



artist*angie* is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2012., 16:12   #7


artist*angie* is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2012., 16:13   #8


artist*angie* is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2012., 16:14   #9


artist*angie* is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2012., 17:11   #10
Artist*Angie, i meni je Elie Saab super. On je poznato po svojim haljinama i nikada neće odstupiti od svog standarda. Dobio je same pohvale...mislim da svi apte za njegovim haljinama u Svijetu! Jos da je napravio tako jednako dobar parfem, pa di bi mu bio kraj
__________________
http://bleauog.blogspot.com/
APOM is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2012., 17:12   #11
A Menswear?

ove sezone i nisu bile pretjerano zanimljive, nazvala bi ih Burberry-evske s dozom minimalizma i dandy-a(kao i zadnjih par).. ali oku ugodno u svakom slučaju, najbolje su mi bile ove:


Phillip Lim 3.1.


Acne


Wang


Andrea Pompilio


Burberry Prorsum


Calvin Klein Collection


Carven


Comme des Garcons


Costume National


(mogu li ovoliko manjih slika stavljati ili da podijelim u dva posta)
p.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2012., 17:18   #12
uh, ja sam bila toliko zaokupljena glupostima zadnja dva tjedna (i još uvijek sam, zapravo) da sam potpuno zaboravila pregledati slike za menswear - iako su mi inače puno zanimljivije nego ovi naši fashion weekovi, čast pojedinačnim revijama vidim da bi moglo pasti neko upoznavanje s novitetima večeras uz čaj
xavierkat is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2012., 17:36   #13
Damir Doma


Dior Homme


Dries Van Noten


LV


Margiela


Mugler
p.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2012., 17:37   #14
meni je menswear uglavnom zabavniji nego ženski, ali ovaj je bio poprilično dosadan, kao što se vidi sve je na isti kalup, priča se da je zbog recesije..;P
p.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2012., 18:00   #15
Prada


Pringle of Scotland


Raf Simons


Yohji Yamamoto
p.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2012., 19:06   #16


Meni je ovo daleko najljepša haljina. Elie Saab
 
Odgovori s citatom
Old 30.01.2012., 20:55   #17
Zanima me što mislite o Zahii Dehar i njenoj "couture" kolekciji. Malo mi je smiješno što je Karl Lagerfeld podupire, a još mi je smješnije što većina medija prenosi vijesti da je njena kolekcija "couture". Znam da su stroga pravila prema kojima neka modna kuća može biti haute couture pa mi je onda ovo sve još gluplje.

KillinHOES is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2012., 23:51   #18
Sta da mislim?U jednoj rijeci: katastrofa !
__________________
Il faut sourire pour être belle!
Mikany is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2012., 22:11   #19
Quote:
KillinHOES kaže: Pogledaj post
Zanima me što mislite o Zahii Dehar i njenoj "couture" kolekciji. Malo mi je smiješno što je Karl Lagerfeld podupire, a još mi je smješnije što većina medija prenosi vijesti da je njena kolekcija "couture". Znam da su stroga pravila prema kojima neka modna kuća može biti haute couture pa mi je onda ovo sve još gluplje.
Nema tu ničega "smiješnog" i "glupog". Radi se naprosto o tome da je za izradu ovih kreacija angažirano više couture ateljea te su za promociju uzeli osobu koja trenutno može pobuditi pažnju publike i medija. Dokaz tome je i tvoj post. Jedan od umjetnika koji je sudjelovao u projektu je npr. Francois Tamarin koji izradjuje korzete i ovo je dobar način da se dodje do šire publike.


kreacija - Francois Tamarin

Šok je svakako bio poželjan u ovom slučaju, a sasvim je moguće da je Zahia Dehar mogla kreatorima dati svoje stučno mišljenje o tome što muškarci vole (obzirom na njena odredjena iskustva i bez obzira na mladjahnu dob). Francuska ima bogatu tradiciju kurtizana i ne zgražaju se nad tim načinom života. Naprotiv. Lagerfeld je znao tko stoji iza tih kreacija i već je po toj osnovi pružio podršku ovoj kolekciji; da ne govorimo da je on vrlo tolerantna osoba i čovjek široke vizije. Sve je to kombinacija businessa i umjetnosti. Ima tu uključenih i couture cvjećara kao i majstorskih radionica koji se bave ručnim vezom (embroidery).


Zahia Dehar - kreacija iz couture kolekcije rublja

Dobar dio tih manjih couture ateljea radi za velike kuće poput Givenchya, Valentina ili Diora. Chanel ima pod svojim okriljem nekoliko tih majstorskih radionica. I ova gornja zavodljiva cvjetna opravica neodoljivo podsjeća na razne kreacije koje se u slučaju našivenih uzoraka mogu vidjeti kod velikih couture kuća.

A što se marketinga tiče, tu su stvari poprilično jasne. Vjerojatno je ove couture ateljee ohrabrio slučaj Berlusconijeve maloljetne Ruby Rubacuore koja je nakon skandala s pohotnim talijanskim premijerom zadobila priličnu popularnost (očito je bila popularna i ranije, ali u malo užim krugovima) pa je bila angažirana na promociji bečkog Opera Bala. (kao gost organizatora, isto malo postarijeg gospodina koji smatra kako Berlusconi baš i nije tako bedast).Eto, imaju i Francuzi svoju maloljetnu medijsku sex atrakciju.

Nekome ta kolekcija može biti dobra, nekome loša. Ima sjajnih i bogato izradjenih kreacija. Sigurno je da se kolekcija gleda drugim očima već i zbog osobe koja ju potpisuje. Ali, to uopće nije pitanje, rekao bi Karl Lagerfeld. Važno je da pažnja medija privučena, a s njom će doći i bogati kupci. Dosad smo raspolagali (neopravdanim) manjkom informacija o zanimljivoj osobi ljupke Zahie Dehar koja je svojim čarima uspjela nekolicinu francuskih nogometnih reprezentativaca dovesti pred sud zbog maloljetničke prostitucije. Tako im i treba. Nisu li vidjeli osobu nježne konstrukcije zamišljenog pogleda u daljinu? Pa gdje su gledali?


Zahia Dehar - naslovnica V magazina
bbc is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2012., 22:15   #20
Quote:
bbc kaže: Pogledaj post
...
O nekim stvarima koje si tu napisala, nisam imala pojma, iskreno. Baš me zato tvoji postovi uvijek vesele.

Što se tiče kolekcje kao kolekcije, bila mi je ok, ništa posebno.
KillinHOES is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:33.