Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.02.2012., 12:32   #21
dakle, kako sam bolesna i sama doma, konačno je došao onaj dan sa šalicom čaja i pregledavanjem muških FW2012 kolekcija.
zaključak: zaista je sve nešto skromnije nego inače, a djeluje i nekako manje inspirirano; čak i kad su stylinzi jako dobri, kao kod recimo Ann D., komadi za sebe kao da nemaju onaj isti šarm kao u prošlim kolekcijama. Osrednji su mi bili čak i standardni favoriti: Dries Van Noten nije se iskazao svojim inače čarobnim printovima (premda sam, priznajem, pala na dupe na onu vestu s duuugim zadnjim dijelom), kojih je ovdje manjkalo, a ni Jil Sander kolekcija (koja nije, doduše, mirisala na recesiju) me nije oduševila; Watanabe je pak predstavio odličnu ideju, ali izvedba mi je bila prije duhovita nego nosiva (dok ga inače volim jer je oboje u isto vrijeme). Ali evo svejedno par random choices:

1. Ann Demeulemeester
Dizajnerica koju jako volim, ali i čija mi je muška moda uvijek draža nego ženska me ovaj put pomalo razočarala, jer je svoje 'viktorijanske' jakne i sakoe 'prizemljila', plus dala im toliko boje i sjaja da su u konačnici ispričali neku drugu priču od one koju ja imam u glavi kada gledam njene kolekcije. Ono što mi je zbilja sjajno je superdugo pletivo, čizme (visoke - kao i uvijek) i ono po čemu je Ann za mene paradigmatski primjer pametnog dizajnera - izbor modela



2. Prada
Oh bože kakav blesavi dandy look! U zadnjih par sezona (doduše, nešto manje kroz ovu minulu godinu) Prada se poigravala s muškarcima na način koji je meni daleko najdraži: slikajući ih istovremeno kao moderne ratnike i krhke dječarce, koji su nepobjedivi sa svojim high-tech igračkama, ali ih tako lako (pa makar i gumbima na leđima i rajfišlusima na bokovima) može potpuno smotati, pokoriti i baciti na koljena jedna žena. ovosezonski pak Prada muškarac je cinik, koji je odrastao u smislu da je stariji, ali ne i ozbiljniji. On je i pomalo pompozan, ali zato sasvim sigurno nije dosadan, ali da li je baš pravi gentleman ili je takav samo u prividu, e o tome bi se već dalo debatirati. U svakom slučaju jako zabavna kolekcija, koju će moći nositi samo 'pravi muškarci' Kad razmislim, opet je ona taj dojam 'muške moći' okrenula sasvim naglavce - i dobro da jest!



3. Raf Simons
Oh, divno! Moderni momak u boji. Priznajem, meni je Simons uvijek najbolji kad je crn (plus je on sam bolji od svih svojih kolekcija ) ali ovo je jako jako simpa.



4. Veli GQ 'think Sherlock Holmes' - i totalno su u pravu! Čovjek koji radi najudobniju odjeću na svijetu napravio je istu za 'kraljeve' i klošare prašnjavih gradova. Prekrasno kao i uvijek i jako cool.

boje!


Inače, special mention ide McQueen kolekciji, koja je zaista jako u duhu 'pravog' McQueena (što meni kad je o muškoj modi riječ nije uvijek pozitivna stvar, ali ovdje je jako simpa), ali mene neopisivo podsjeća na nešto drugo - Orkanske visove Andree Arnold.

Inače, ako se netko zapita što sam zapela za velike modne kuće - razlog je što za većinu ostalog nisam mogla naći fotke. Wooyoungmi, Blaak, Ute Ploier...kao da u zemlju propadoše. Meh.
xavierkat is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 21:12   #22
Quote:
xavierkat kaže: Pogledaj post
Veli GQ 'think Sherlock Holmes' - i totalno su u pravu! Čovjek koji radi najudobniju odjeću na svijetu napravio je istu za 'kraljeve' i klošare prašnjavih gradova. Prekrasno kao i uvijek i jako cool.
joooj
mene ova njegova zadnja kolekcija totalno podsjetila sve na neke filmske i knjizevne epohe i zanrove, likove i licnosti...
bas je nekako raznovrsna, s mnogo referenci, sto mi je dosta netipicno za njega, a opet, tako dobro zaokruzena u cjelinu.

ima sherlocka dosta, da.


i keatona i chaplina


sve do eastwooda iz spageti western faze sergia leonea


pa i dickensovih likova


i jos hrpa toga, od film noira, klasicnih elemenata viktorijanskih odijela itd...
__________________
*
vanchaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 21:27   #23
ajme predivna kolekcija
__________________
Instagram
<Lady in Black> is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 23:11   #24
Ajme,ajme!Oduševljena sam apsolutno svime na ovoj strani!
yuma is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 23:25   #25
Acne Pre-Fall 2012

Stajling lookbooka mi nije nešto,ali ima odličnih komada.
Najviše mi se sviđaju hlače,cipele i torbe.



yuma is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 23:27   #26


yuma is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 23:29   #27


yuma is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 23:30   #28
yuma is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 23:43   #29
Akris Pre-Fall 2012-predivna kolekcija.Predivne boje i materijali.



yuma is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 23:44   #30


yuma is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 23:46   #31


yuma is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 23:47   #32


yuma is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 23:52   #33
Issey Miyake Pre-Fall 2012-vrlo zabavna kolekcija.evo nekih meni najboljih.



yuma is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 23:55   #34


yuma is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 23:58   #35




Cijelu kolekciju možete pogledati ovdje:
http://www.style.com/fashionshows/re...12PF-ISMIYAKE/
yuma is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2012., 00:18   #36
Quote:
vanchaaa kaže: Pogledaj post
joooj
i jos hrpa toga, od film noira, klasicnih elemenata viktorijanskih odijela itd...
vanchaaa, odličan prikaz. Sistematičan, logičan, vrlo pregledan i jednostavan. Izvrsno.

Sezona muške mode za jesen 2012 je bila doista sjajna. Thom Browne bez premca, a po općoj ocjeni najbolje je prošao YSL, što mi je posebno drago zbog njihovog dizajnera koji će (možda, možda..) nakon ove kolekcije konačno utišati kritičare i zadržati mjesto koje zaslužuje.

Dries van Noten je dao dobru kolekciju. Mnogo unisex komada. Sjajni kaputi, ali pogledajmo printane sakoe i kratku jaknu koja bi mogla proći kao sako s duplim kopčanjem ili kao trench.







bbc is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2012., 00:23   #37
dries


evo jedan audioslideshow sa fotkama sa revije na koji sam danas naišla na guardianu

http://www.guardian.co.uk/fashion/au...ow?INTCMP=SRCH
Rumpus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2012., 00:24   #38
Corneliani jesen 2012.
Tu nema promjena i uvijek je sve na svom mjestu. Savršeni klasični casual za svako doba dana i večeri. Nepogrešivi styling.



bbc is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2012., 00:25   #39
mene se Dries ovaj put nije dojmio; niti printovi, ali posebno nedostatak onog piđamastog, mekanog dojma koji inače ostavljaju njegove revije, a koji ja jako volim; ovdje mi je sve bilo zericu preusko, prestrogo, i pre 'toned down' da bi me oduševilo

V, skroz si u pravu
xavierkat is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2012., 00:38   #40
Quote:
bbc kaže: Pogledaj post
vanchaaa, odličan prikaz. Sistematičan, logičan, vrlo pregledan i jednostavan. Izvrsno.
o! hvala!
za yamamota sam spremna biti cak i sistematicna i logicna, sto inace nikako nisam, toliko ga volim.
i moram spomenuti da me oduvijek odusevljava njegov izbor muskih modela, svih velicina i visina, starosne dobi i boje koze.
ne znam da li itko drugi to radi, samo na njegovim runway fotkama sam to vidjela...
__________________
*
vanchaaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:29.