Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.09.2008., 09:18   #41
2McGrubi> Vidim da se razlikuje od opcine do opcine. Poslao sam frenda do referenta opcine Tresnjevka, a ona kaze da su se donosenjem novog zakona ukinuli svi stari pravilnici, pa tako i onaj o jednostavnim gradjevinama. Ukratko, sad se bez dozvole za gradnju moze napraviti samo bazen do ? m3, septicka jama, spremnik goriva, stepenice i staza do kuce. Ako nekome treba:

Pravilnik o jednostavnim građevinama i radovima i njegova dopuna od prije mjesec dana.

Pa da si sam odgovorim, treba dozvola kao i za kucu od 399 m2. Nije problem ni projekt, ni statika, to bi radio i tako i onako radi vlastite sigurnosti, ali za garazu od 50 m2 visine 4 m se placa komunalni doprinos 200m3, kao i za kucu od 80 m2 sa visinom stropa 2,5m. Ako nisu ukinuli koeficijente, onda je manje, ali mislim da su ih ukinuli. Ne planiram uzimati novi vodomjer za garazu, predvidio sam ju prilikom projektiranja kuce pa na mjestu buduce garaze postoji izljev u kanalizaciju i cijev za dovod vode, prikljuceni na moj vodomjer.

2I.G.> Nije tako jednostavno, glava te obitelji ima terminalnu bolest u zadnjem stadiju i neprijavljeni pistolj. Ubojita kombinacija, doslovno. Policija je intervenirala 20tak puta kod njih i nikad nikome nista, naravno (nijednom ih nismo mi zvali jer smo tada stanovali puno dalje, na parceli do, pa nas nije bilo briga).
TommyZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2012., 14:39   #42
Garaža bez fert ploče

Pravim garažu 6 x 5 metara, i krov če biti na 4 vode, da li to može biti bez fert ploče (mislim što se stabilnosti tiče), i ako ploča ne treba da li trebam povezati sa nekim AB gredama.

Serklaž če biti oko garaže.
Alen_356 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2012., 21:46   #43
Naravno da može bez ploče (inače bi se sve starije kuće sa drvenim stropovima srušile). s tim da bi bilo pametno da napraviš tavan ispod krovišta, tj da postaviš nekoliko greda duljine 5m s jednog zida na drugi koje bi preuzimale horizontalni potisak (da krov slučajno ne napravi špagu).
Serklaž armiraš sa 4fi12 ili14mm. obavezno iz jednog serklaža u drugi da idu kuke, 60tak cm je dovoljno.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2012., 08:46   #44
Moja garaža je 6X4, novogradnja, projektirana zajedno s kućom pa se nadam da je sve po ps-u. Armirani serklaž je oko garaže, krovište je uzdužno povezano drvenim elementima 10X6 (malo jače štafle, na svakoj roženici bočno po 2 komada. Krov je na dvije vode. Djeluje mi čvrsto, a štafle ne dozvoljavaju da krov "legne" jer im je opterećenje na vlak.
bajadojaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2012., 10:19   #45
bauštelac je ispravno napisao, sve jednsotavnije i jeftinije vuće više rizika da krov legne...
marion56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2012., 09:22   #46
Krov če biti na 4 vode, i serklaž radim obavezno, a i to neče biti neki velik pad krova, mene samo brine mogu li zidovi pucati i takve stvari ?
Alen_356 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2012., 21:39   #47
Limena garaža

Dali je netko radio sam, nacrti, trošak, iskustvo ?
__________________
......................................
foruMAŠ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2014., 13:50   #48
Grijanje vanjskih prostora, garaža...

Grijanje za garazu


Znaci garaza, malo veca i visa, na vratima ima nesto propuha.

Ne treba mi grijanje da se skinem u kupace gace, nego onako, da kad navratim mogu toliko zagrijati da mi se ne hvata led na alat

Mislio sam mozda nesto od ovog:
- kalorifer (koja snaga?)
- el. uljni radijator (koja snaga?)
- konvektor (koja snaga?)
- nesto trece?
__________________
Now Playing: Vrnul se bum makar v lesu, il nek Dravu sim donesu. Z dravskim peskom me pokrijte, z dravskom vodom poškropite.

Zadnje uređivanje fermina-daza : 08.10.2015. at 20:13. Reason: umetanje naslova u post zbog spajanja tema
Arash's friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2014., 18:19   #49
Izbaci ono šta ne puše zrak npr. uljni radijator. Najbolje neka vulgaris klima koja opet ne sluša kad je dosta hladno(defrost svako malo).
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2014., 18:57   #50
Mali prenosni termogen na plin ili lož ulje. Mi smo prošli tjedan kad je bilo -6 grijali 60m2/180m3 bez problema sa onim "Hercules"-"Endres"- "Einhell" kineskim termogenom kakvih imaš u bau-centrima a i na "njuškalu" po 500-tinjsk kuna.
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2014., 21:15   #51
s obzirom da vrata baš ne dihtaju, ima propuha, i treba ti grijanje samo dok si ti unutra, ne bi li bilo praktičnije montirati infra-crvenu grijalicu pod strop (štediš si i prostor na podu time), onakve kakve se koriste za grijanje terasa kafića - neće se otpuhati topli zrak van, grije zračenjem, i to instant čim se upali i prestane čim se ugasi. 1500 do 2000 W su ti dosta.

npr. http://www.egm.hr/infracrveno%20grijanje/grijalice ili

http://www.studiobar.hr/art/grijalic...e-heliossa-11/
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2014., 08:23   #52
to je baš razlog zašto je pričekam ljepše vrijeme za nešto raditi. Uostalom, na forumu su pod nazivom "Sam svoj majstor". Zadihtaj vrata i stavi kalorifer ili onu "kamenu" ploču (električni radijator). On grije samo u smjeru gdje je okrenut tako da ti tu može koliko toliko pomoći.
U biti netko je dobro napisao, sve ovisi kolio provodis vremena u garaži, toliko možeš i novaca odvojiti. Ako si tamo po cijeli dan, složi to kako treba, a ako si vikend majstor koji dođe svako malo i zavarava se da će ako bude toplije po ovom vremenu raditi svaki dan u garaži nešto, onda nemoj ništa (šalim se ali to je po mojem bit. Sve ovisi koliko vremena provodiš u garaži. Takvo rješenje i traži. Ovo sa infracrvenim grijalicama je u biti fantastičan prijedlog.)
Shadowcaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2014., 09:18   #53
Ja koristim kalorifer 1000/2000 W. To dosta mi je ak trebam nešto napraviti a da se prsti ne smrzavaju. Istini za volju u garaži nikad nije ispod 0, a i nisam dulje od 1,5-2 sata unutra i to povremeno.
ssm is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2014., 09:24   #54
Quote:
zh1 kaže: Pogledaj post
Mali prenosni termogen na plin ili lož ulje. Mi smo prošli tjedan kad je bilo -6 grijali 60m2/180m3 bez problema sa onim "Hercules"-"Endres"- "Einhell" kineskim termogenom kakvih imaš u bau-centrima a i na "njuškalu" po 500-tinjsk kuna.
Ja bih rekao da je ovo najbolja solucija
__________________
Nikada ne vjeruj čovjeku koji laže
Partfiš is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2014., 10:50   #55
@ Shadowcaster

nisam to bez veze blebnuo , imam kolegu koji radi s drvetom i u svojoj garaži ima 2 upravo takve infra-crvene grijalice. znači radi tamo čak i kad je vani -10, a vrata su mu često i samo pritvorena, za takvo grijanje nije bitno što ne dihtaju.

on mi je baš spomenuo koliko mu je važno da mu nisu na putu, jer je inače sve zakrčeno alatom i materijalima i radnim stolom

ovisi i koji posao radiš - ako ima ikakvog brušenja, rezanja, farbanja, boja i lakova onda će ti puhalice tipa kalorifer napraviti štetu. a svim drugima, tipa uljni ili mramorni radijator treba neko vrijeme da zagriju prostor (imam ove kamene u vikendici i to ne grije dovoljno da bi bilo ugodno prvih nekoliko sati)

Zadnje uređivanje uzadnjicas : 11.02.2014. at 11:01.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2014., 12:06   #56
Koji se poslovi vrse u garazi? Koliko je to kvadrata.... ?
U mene je cca 90kvadrata i krenuo sam na naj jeftinijiom varijantom... (staro motorno ulje) a koliko je pametan izbor pokazat ce vrijeme
RENT-A-IDIJOT is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2014., 13:42   #57
Quote:
RENT-A-IDIJOT kaže: Pogledaj post

krenuo sam na naj jeftinijiom varijantom... (staro motorno ulje)
kak, imaš peć na lož-ulje i sagradjen dimnjak u garaži? i taj dimnjak ne smrdi u prozor nikome? koliko dugo ložiš dok ne zagriješ 90 kvadrata? (jel to greška, tko ima garažu od 90 kvadrata? ili imaš bus?)
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2014., 14:30   #58
Hvala svima na prijedlozima i idejama. Da sad ne odgovorama svakom ponaosob, probati cu odgovoriti na vecinu postavljenih pitanja.

Garaza je cca 25 kvadrata, s time da je volumen dosta veci jer je graza dosta visoka, mozda cak 2,5m.

Radim li stvarno po zimi? Nekad me nema mjesec, ali nekad bas trebam nesto obaviti. Obicno sam sat, dva, tri, rijetko cetri unutra. Dodatno, garaza nije u Zagrebu nego jedno 15km od mene, dolazim biciklom i budem znojan kad stignem.

Sto se radi u garazi? Sarafi se po biciklima, reze se, busi, brusi, tvrdo lota. Ponekad se nesto s pemzlom ili s bocicom boja. Nekad treba zamijesiti neki epoxy i ostaviti ga da dozrije 24 sata. Ovo s farbanjem i epoxy-em se ne mora raditi bas zimi, ali bi mozda bilo zgodno da se u proljece i jesen moze po potrebi dogrijati do idealne temperature.

Glede zadihtavanja vrata, s obzirom da je u garazi plinska boca i anlaga za lotanje s istom, a vrata imaju lufta uz pod, nekako mi je i drago da imaju lufta, pa ako nesto procuri, ima i neke sanse i da se samo razlufta.

E sad koliko sam mislio potrositi. Skrtac kakav jesam, nadao sam se sad na izmaku zime kupiti nesto za 200-400kn.

Termogen mi se cini malo prevelika naprava za moju garazu i nekako mi se cini da to ono bas jako puse.

One toplinske svjetiljke mi se cine mozda najzgodnije, ali me ubi cijena. Pa zar to nije isti vrag kao i kupaonska grijalica?

Tako da mozda sad za prvu ruku prica ipak zavrsi na kaloriferu, a ako ce se iduce godine bas puno raditi onda mozda nesto kvalitetnije. Ima li tko iskustva s onim konvektorima?
__________________
Now Playing: Vrnul se bum makar v lesu, il nek Dravu sim donesu. Z dravskim peskom me pokrijte, z dravskom vodom poškropite.
Arash's friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2014., 15:33   #59
ma da, to je to, takve infracrvene grijalice su na isti princip kao one u kupaonicama. obidji par većih centara tipa bauhaus naći ćeš ih i jeftinije, ne treba ti ništa veliko ni neki super dizajn.

drugo će ti i trošiti struju i puhati zrak van iz garaže a nisu ni kaloriferi ni konvektori besplatni
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2014., 11:32   #60
Arash friend, ako obiđeš trgovine pribilježi cijene pa nam napiši šta gdje ima i pošto - zanima i druge
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:55.