Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti > Strip

Strip Kvadrat na kvadrat.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.06.2012., 01:49   #1
Talking Nipper Lawrence

Sjeca li se ITKO stripa o slavnom nogometasu Nipperu Lawrencu i njegovom psu Stumpyju?


Mislim, sad mi je 15 i ja nisam bila ni rodena kad je taj strip prestao s proizvodnjom; meni ga je prije 5-6 godina dao moj stric, i to svih 20 brojeva (nazalost, nedovrsena prica).
Kako sam zaludena nogometom (tada sam bila jos vise), citala bih ga svake godine iznova i iznova.

Jedino mi je zao sto svoje odusevljenje nisam mogla podijeliti ni s kim jer apsolutno nitko koga osobno znam (osim moje uze obitelji) nije ni cuo za taj strip. Sasvim ocekivano, doduse.

Pa sam napravila ovu temu ako ima jos nekih nostalgicara-fanatika koji bi takoder htjeli podijeliti svoja misljenja.
__________________
HCOONa Matata.
Stoic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2012., 10:56   #2
nipper je bog

kad se samo sjetim tih vremena

kakve driblinge je imao i kakve golove je zabijao

al i priče su bile zakon, uvijek ga je netko tlačio kolko se sječam

ma legenda

stumpy




Zadnje uređivanje Ajutokintumi : 17.06.2012. at 11:02.
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2012., 18:17   #3
Nipper je car.

TORCIDA BLACKPORT
Juan Libertador is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2012., 19:39   #4
A nec Nipper je bija najjaci roman ikad. Ima san svih 20 brojeva. Kad su igrali bosi, kad su igrali kriket, kad ga je gradonacelnik zajebava...Ma nema šta ludilo živo.

Jedino se ne sičan kako se zva kapetan Blackport Roversa??? Onaj neki zalizani visoki?? Šta je uvik puca punon nogon.
mUrMillo hRnIć is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2012., 07:48   #5
NIPPER Koji flashback nevjerojatno...bio sam dijete kad mi ga je stari kupovao,preko njega sam još više zavolio nogomet...zvijezda blackport roversa,uvijek ga je tlačio onaj neki njegov staritelj i maltretirao onaj trener njegov je mislim bio stewart,a kapetan Ian al nisam stoposto davno je to bilo...
Voltron is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 12:20   #6
Pozdrav,

obožavao sam taj strip. Imam svih 20 brojeva koji su bili izašli 90-ih u reizdanju.

Ovdje je jedna tema o tome:

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=36267

Problem je bio što je naprasno završio i pisalo je da je u engleskom originalu još izlazio (iako je to možda bila dezinformacija). Pokušao sam pronaći te nastavke ali nisam uspio.

Koliko sam ja shvatio, izlazio je u "Score'n'Roar", tamo negdje dok ne igraju sa Hanchester Unitedom, pa je taj strip prešao u "Score", pa u "Scorcher" te naposlijetku u "Scorcher and Tiger". Zbog tih mergera, jako ga je teško poloviti. Najkasnije što sam uspio nači jest download nekog Scorcher and Tiger-a iz 1. mjeseca 1975. U tome se nalazi dio kada je Nipper dobio u glavu pa nije vidio dobro, a za to vrijeme ga je maltretirao onaj novinar Crawford jer je Nipper lovio rekord u broju golova u sezoni. Mislim da je to tamo oko 12-13-og broja od ukupno 20 (po SD). Znači trebalo bi tražiti Scorcher & Tigere iz godina 1976 i kasnijih. Nisam uspio ništa pronaći, ali možda netko drugi bude bolje sreće. Zahvalan sam za svaku informaciju.

Strip je naprasno završio kada je Nipper provjerio informaciju preko novinara koji mu je rekao da je novi trener, Norman Hacker, zaista negativac kao što je Nipper i mislio. Nikada nisam uspio shvatiti o čemu je tu trebala biti riječ. Stari igrači su stalno bili ozlijeđeni i dolazili bi novi.

Kapetan Blackport Roversa zvao se Len Duggan
dalibor7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 12:23   #7
Poslastica, netko se potrudio:
http://football-factory.weebly.com/nipper.html
dalibor7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2012., 11:43   #8
U, čitao sam ovo dok sam bio mlađi. Klinjo je bio dobar dribler!
Grupa Queen is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2012., 13:55   #9
Quote:
murmillo hrnic kaže: Pogledaj post
A nec Nipper je bija najjaci roman ikad. Ima san svih 20 brojeva. Kad su igrali bosi, kad su igrali kriket, kad ga je gradonacelnik zajebava...Ma nema šta ludilo živo.

Jedino se ne sičan kako se zva kapetan Blackport Roversa??? Onaj neki zalizani visoki?? Šta je uvik puca punon nogon.
Len Duggan... A glavni veznjak uz Nippera je bio Barry Day )
__________________
Some men you just can't reach. So you get what we had here last week, which is the way he wants it... well, he gets it. I don't like it any more than you men.
zamiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2012., 14:08   #10
Mike Bateson, Wilf Tucker, Gary Jones, vratar Don Wilson, trener Andy Stewart i pomoćni trener Ron Bayliss

Obožavao sam taj strip

Ni meni nije jasno u čemu je stvar s tim drugim trenerom. Koliko se sjećam, on je vodio neki klub Wigton Athletic () i uveo ih iz četvrte u prvu ligu, a kad je došao u Blackport, treninzi su mu bili takvi da igrači nisu mogli stajati na nogama.
__________________
Rock 'n' Roll City
user993 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2012., 14:20   #11
kad sam bio mal bio sam isti nipper
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2012., 12:50   #12
@user993
Da, nisam nikada shvatio. Svi igrači su bili ozlijeđivani a igrali su mladi i rezerve umjesto njih, a taj novinar je dobio zadatak da provjeri gdje su sada igrači koji su igrali za Wigton (a koje je uveo iz 5. u 3. ligu ili tako nešto).

Sjećate se izmijenjenih imena klubova klubova - Everpool, a na transparentu piše "You'll never walk alone"? Uvijek su mi bili jaki komentari iz publike na Nipperove majstorije, a još jači oni od protvinika na terenu - "gdje je nestao?" i "odakle se sad ovaj pojavio?"

I udarac - horizontala )

Sljedivost je često bila problematična (npr. ono oko rekorda po broju golova - jednostavno vremenski nisu štimale stvari, pa kad su igrali protiv najjačeg kluba u zemlji - "Hanchester uniteda", a poslije se bore za naslov a od tog kluba više ni traga ni glasa....), ali strip je i dalje bio prejak.

Da, meni su frendovi jednom rekli da sam njihov Nipper kad su me stariji počeli zvati da igram s njima
dalibor7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2012., 10:57   #13
Hehe, kao klinac sam uživao u Nipperu
Pablo is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2012., 11:34   #14
Ja sam očekivao da će ovaj topic biti pun života, kad ono...

Ta izmijenjena imena klubova su baš bila fora: Everpool - Liverpool, Hanchester - Manchester, Wigton - Wigan, Sandford - Sunderland valjda, Blackport je Blackburn, Carlton - Charlton, Tonmere - Tranmere, Redstoke - Stoke valjda, Rotherton - Rotherham, a najveća fora su bili španjolski klubovi Zordoba i Zosta

Radnja je često bila nepovezana što se vidi iz sljedećih primjera:

Nismo nikad saznali zašto se Brian Crawford prvo trudio da spriječi Nippera u lovu na rekord, a onda mu pomagao.

Gdje je nestao Danny Marvin koji je prvo bio u sukobu s Nipperom, a onda su postali prijatelji?

Gdje su nestali Jack Taylor i Charlie Summers?

Gdje je nestao Gary Jones?

Zašto je Wilf Tucker prvo imao crnu kosu i brkove, a kasnije plavu kosu bez brkova? (ovo je, naravno, nevažno za radnju, ali mi je upalo u oči)

Je li legendarni igrač Blackporta Bill Hammond bio slijep? Mislim, naravno da nije bio slijep dok je igrao, ali u stripu je bio dosta star i meni se činilo da je slijep.
__________________
Rock 'n' Roll City
user993 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2012., 03:37   #15
ko je taj nipper o kome ovdje svi govore?

jel me netko tražio?
NipperLawrence is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2012., 00:48   #16
Ne rade neki linkvoi gore
Pablo is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2012., 10:13   #17
Quote:
user993 kaže: Pogledaj post
Ja sam očekivao da će ovaj topic biti pun života, kad ono...

Ta izmijenjena imena klubova su baš bila fora: Everpool - Liverpool, Hanchester - Manchester, Wigton - Wigan, Sandford - Sunderland valjda, Blackport je Blackburn, Carlton - Charlton, Tonmere - Tranmere, Redstoke - Stoke valjda, Rotherton - Rotherham, a najveća fora su bili španjolski klubovi Zordoba i Zosta

Radnja je često bila nepovezana što se vidi iz sljedećih primjera:

Nismo nikad saznali zašto se Brian Crawford prvo trudio da spriječi Nippera u lovu na rekord, a onda mu pomagao.

Gdje je nestao Danny Marvin koji je prvo bio u sukobu s Nipperom, a onda su postali prijatelji?

Gdje su nestali Jack Taylor i Charlie Summers?

Gdje je nestao Gary Jones?

Zašto je Wilf Tucker prvo imao crnu kosu i brkove, a kasnije plavu kosu bez brkova? (ovo je, naravno, nevažno za radnju, ali mi je upalo u oči)

Je li legendarni igrač Blackporta Bill Hammond bio slijep? Mislim, naravno da nije bio slijep dok je igrao, ali u stripu je bio dosta star i meni se činilo da je slijep.
Valjda je onome tko je crtao Wilf Tuckera Freddy Mercury bio uzor, samo obrnutim rediosljedom i uz bojanje kose

A najjači je ikad bio prijevod izjave trenera mlade reprezentacije - "tako je, prije sam vodio mladu reprezentaciju, a sada vodim mladu reprezentaciju"
Ako sam to dobro skužio, ono prvo za što je Nipper igrao (kad je na trening utakmici pola minute trčao oko drugog igrača D) su valjda bili juniori, a ono kasnije U-21.

Također, malo smiješno je što, kao valjda najveći talent u Engleskoj, koji je doveo svoj klub do naslova prvaka Engleske i Europe, nije već tada igrao za seniorsku reprezentaciju.

Hammond je bio slijep, nisu nikada objasnili što mu se dogodilo, ali bio je.
dalibor7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2012., 17:49   #18
Quote:
dalibor7 kaže: Pogledaj post
Valjda je onome tko je crtao Wilf Tuckera Freddy Mercury bio uzor, samo obrnutim rediosljedom i uz bojanje kose

A najjači je ikad bio prijevod izjave trenera mlade reprezentacije - "tako je, prije sam vodio mladu reprezentaciju, a sada vodim mladu reprezentaciju"
Ako sam to dobro skužio, ono prvo za što je Nipper igrao (kad je na trening utakmici pola minute trčao oko drugog igrača D) su valjda bili juniori, a ono kasnije U-21.


Također, malo smiješno je što, kao valjda najveći talent u Engleskoj, koji je doveo svoj klub do naslova prvaka Engleske i Europe, nije već tada igrao za seniorsku reprezentaciju.

Hammond je bio slijep, nisu nikada objasnili što mu se dogodilo, ali bio je.
Ovako je tekao razgovor:

Nipper: Gordon Jackson?! Bio nam je trener u mladoj reprezentaciji!
Gordon: Da, ali više nisam! Sad sam u mladoj reprezentaciji, a tu ćeš i ti zaigrati!

Kad sam prvi put to pročitao, mislio sam da sad i Jackson igra za mlade.

Malo mi je glupo što su golove za Blackport zabijali isključivo Nipper, Len, Mike i kasnije Freddie Leach. Čak ni Barry i Wilf nisu zabijali, Barry je zabio jednom, a Wilf mislim da nije nikad.

Nedugo nakon što je Wilf promijenio look, u Blacport je stigao Ray Jarvis koji je izgledao kao njegov brat blizanac.

E još nešto:

Jednom su navijači od šalova napravili natpis Nipper, onda im je Nipper rekao da je to lijepo, ali da trebaju podržati i ostale igrače pa su napravili natpis TKER, a ja nikad nisam skužio je li to trebalo značiti Tucker ili nešto drugo.
__________________
Rock 'n' Roll City
user993 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2012., 15:24   #19
Quote:
user993 kaže: Pogledaj post
Ovako je tekao razgovor:

Nipper: Gordon Jackson?! Bio nam je trener u mladoj reprezentaciji!
Gordon: Da, ali više nisam! Sad sam u mladoj reprezentaciji, a tu ćeš i ti zaigrati!

Kad sam prvi put to pročitao, mislio sam da sad i Jackson igra za mlade.

Malo mi je glupo što su golove za Blackport zabijali isključivo Nipper, Len, Mike i kasnije Freddie Leach. Čak ni Barry i Wilf nisu zabijali, Barry je zabio jednom, a Wilf mislim da nije nikad.

Nedugo nakon što je Wilf promijenio look, u Blacport je stigao Ray Jarvis koji je izgledao kao njegov brat blizanac.

E još nešto:

Jednom su navijači od šalova napravili natpis Nipper, onda im je Nipper rekao da je to lijepo, ali da trebaju podržati i ostale igrače pa su napravili natpis TKER, a ja nikad nisam skužio je li to trebalo značiti Tucker ili nešto drugo.
Hm, ovog zadnjeg se ne sjećam, morat ću obratiti pozornost kad budem ponovo čitao

Da, Ray Jarvis, podsjećao me na mnoge lajavce s kojima sam kasnije igrao, jedino što se za ovoga poslije ispostavilo da je dobronamjeran i da laje iz srca, dok za ove moje na žalost nije....

Dobro, ovo s golovima sam pripisao činjenici da su oni zabijali ključne golove a da se većina utakmica ipak preskakala, a i nije za ta stara vremena to bilo toliko neobično. No taj protok vremena, to mi je i bilo najnesljedivije. Pogotovo kad gledaš ono oko lova za rekord. Događaji neki kao da se dogode unutar dva tjedna, a po logičnom protoku vremena trebalo je proći barem par mjeseci. Nemam sad strip kraj sebe pa da to malo bolje pojasnim. Eh da, sjećam se da je poslije zabio nešto i onaj Conway, uglavnom mislim da je to bolje bilo riješeno kada su došli svi oni novi igrači. Možda je i netko drugi pisao priču, iako mislim da nije.

A sjećaš se da je Blackport na početku imao drugog centarfora, Lofty Gray ako se dobro sjećam, a onda ga je odjednom zamijenio Len. Doveden je kao pojačanje, ali ovaj je samo nestao.

A najsmješniji mi je bio onaj što je držao rekord po broju golova prije Nippera, baš je bio glavonja D

Najdraži su mi uvijek bili oni dijelovi stripa gdje Nipper igra s nekim starijima pa ih onako lijepo zaveže sve Koliko je Nipper uopće godina imao kad je strip završio, 20 ja mislim?
dalibor7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2012., 15:25   #20
U principu kad malo razmisliš, strip je funkcionirao kao sit-com, mislim u originalu se i izdavao po par stranica samo. Jeste da je radnja bila u kontinuitetu, ali činjenica je da se neki likovi i događaji pojave, a kasnije jednostavno nestanu iz priče, iako bi se u glavnim likovima zbog tih događaja nešto trebalo promijeniti.
dalibor7 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:59.