Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.07.2012., 10:04   #1
Ostati u braku ili srecu potraziti sa novim?

Pozdrav,



U braku sam 10godina bez dice. Udala sam se iz ljubavi ali iz navike jer smo dugo bili skupa, ustvari on je bio taj koji je toliko zelio brak, ja sam bila ta koja je bila nesigurna dali je to ispravan korak ali na kraju sam ipak pristala jer mislila sam da je to normalno da se covjek promislja kod takve velike stvari. Nije to nikad bila ona strastvena veza kakvu vidimo u nekim filmovima (ne sa moje strane), na samom pocetku poznanstva nije mi se ni svidio kao muskarac jednostavno godilo mi je njegovo drustvo, lijepo mi je bilo sa njim, pricati o svemu, da je tu pored mene pa sam se upustila u vezu, sa vremenom sam ga zavolila. Dok smo hodali stvarno je bio divan. Ugadjao mi je sve, volio je biti sa mnom, ali u braku su se vec neke stvari promjenile.
On muskarac koji dok smo bili u vezi nikad nije volio nesto pretjerano izlazit odjednom kad se ozenio dobio je zelju za pijankama i izlascima do ranih jutarnjih sati.
Doslo je do te mjere kad bi imali godisnji da sam ja cijelo vrijeme sama a on ujutro izadje van, vrati se predvecer nesto da pojede i nastavi dalje do rano ujutro. vidjala bi ga mozda svega sat ili dva u danu.
Na more vec godinama idem sama jer njemu je to glupo przit se po tom suncu a na moru ionako nema drustva.
Na pocetku sam pokusala sa pricoom da to sve smanji, da nadje vremena i za mene, ne trazim da je stalno uz mene ali nije u redu ni da sam stalno sama ali dzaba. Njegov odgovor na to je ako ja tebe ne prisiljavam da radis nesto sto ne zelis zasto ti meni hoces nesto braniti u cemu ja uzivam Vec godinama nas brak izgleda tako da ja ili sutim ili galamim jer sam nezadovoljna a njega nema, a ako je tu ona suti.
Pokusala sam razgovorom, svadjom, galamom sutnjom nista se nije promjenilo. On jednostavno radi sto mu je gust i gotovo i tako se vec godinama vrtimo u krug oko jedne iste stvari ja sam stalno sama a on stalno sa drustvom. Umorilo me sve to i osjecam se usamljenom a najgore da on to i nije ni primjetio, mozda i jest ali nije ga zanimalo.Najgore od svega sto smo sa vremenom postali kao neki stranci koji se samo pozdrave kad se vide i to je cijeli nas razgovor.
Prije pola godine u meni je nesto puklo, postalo mi je svejedno, nisam se ni trudila sa njim razgovarat. Dva mjeseca nismo progovorili ni rijec i u neku ruku to mi je odgovaralo.
U tome vremenu upoznala sam nekoga. Nije mi to bio plan niti sam zeljala da se sta desi ali dogodilo se, zaljubila sam se ko neka klinka.
Ni kod njega nije drugacije. On je mladji od mene 4 godine, samac. Osjetila se odmah ta kemija izmedju nas i prvo vrijeme sam se borila protiv toga, on isto ali sa vremenom desilo se.
Uz njega osjecala sam se toliko sigurno, sretno sto vec godinama nisam osjetila.
Probudio je u meni strast koju nikad ranije nisam osjetila.
Par mjeseci imali smo skrivenu vezu,sve je bilo idealno osim te jedne sitnice da sam ja u braku i sto se svake veceri vracam muzu. Ubijalo ga to sto se konacno ne odselim i dodjem njemu, a meni je sve nekako islo prebrzo za taj korak.
Posvadjali smo se i zaprijetio mi je ako ja ne priznam sve muzu da ce on, da on vise ne moze da se krije, zeli samnom imat normalnu vezu, zeli da sam stalno kraj njega, a ne samo na par sati. Ucinila sam. Sve sam muzu priznala.
Njega je to napocetku jako pogodilo da sam mu tako nesto napravila, a i trgnulo da vidi dokle je dovelo sve to, imali smo par sati dug razgovor i konacno popricali onako kako sam godinama to zeljala da napravimo. Objasnila sam da me umorio ovaj brak, kako mi je dosta da se osjecam stalno samom, kako smo stranci postali i na kraju on meni kaze da ce mi sve oprosti ako ostanem uz njega i da ce se promjenit. Razumje moje osjecaje i da je u neku ruku i sam kriv sto je dovelo do toga ali on to sad sve zeli da promjeni i da sve zaboravimo. Bio je budala sto je mislio da me nikad nece izgubit bez obzira sta on napravio.

Zavolila sam toga drugog covjeka ali pomislila sam brak je brak i radit cu na njemu. Vezu sa ovim drugim sam prekinula i ako mi se duboko uvukao pod kozu. On me je i dalje stalno zvao da mu se vratim, molio, plakao ali nisam to napravila.
Od tada je proslo dva mjeseca. Moj muz je se promjenio. Vidim po njemu da se jako trudi oko mene, nema tu vise ni izlasaka sve je onako kako je ranije trebalo da bude ali ja sam se ohladila.
Kad pokusava da me poljubi ili dodirne izbjegavam ga a u mislima mi je stalno ovaj drugi.
Prosli tjedan sam mu se javila i odmah je dosao. Ne mogu opisat rijecima koliko mi je nedostajao u tome vremenu i koji mir sam u sebi osjecala dok je bio ponovo uz mene.
I sad sam opet na istome. Ne znam sto da napravim a osjecam da ovako ne mogu dalje.
Jedan je konacno onaj stari kakvog sam prije voljela, ali ovaj drugi muskarac mi je u mislima stalno.
Ovaj drugi me tjera da se konacno odlucim a ja ne znam sto da napravim. Bojim se pogrjesit cu kako god odaberem.
Strah me da je sa ovim drugim samo neka luda strast koja ce proci onako brzo kao sto je dosla jer nisu 5mjesci nesto velilo.. a ako ostanem u braku bojim se da se osjecaji koje sam nekad imala nikad vise nece vratit nazad i da cu sebe na kraju mrzit jer nisam napravila taj korak koji sam trebala.

Zbunjena sam totalno, a nemam koga da se povjerim.

Izvinjavam se na ovako dugom postu
nesigurna123 is offline  
Old 04.07.2012., 11:01   #2
Uopće tu ne vidim neku dilemu.
Ti i muž se uopće ne volite, djece nemate, stvarno mi nije jasno što vas točno drži u tom braku.
Što će selo reći?

Ajde, molim te.
Diži sidro i odlazi.
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Old 04.07.2012., 11:12   #3
Po ovoj priči ja mogu samo reći da mi se čini da ti zapravo nikada nisi iskreno voljela svog muža, ni prije braka, ni sada. A on mi se pak čini kao netko koga su zbog godina ili nečeg drugog stalno nagovarali da se ženi pa je, eto, oženio nekoga, u ovom slučaju tebe. Nakon toga pokazao je svoje pravo lice ali i to da te ne voli, barem ne iskreno. Zašto si nakon svega ostala u braku s njim, ko će ga znat. Čitala sam tvoj post 2 puta ali nisam našla pravi razlog TVOG ostanka u braku s njim. Možeš li ga reći sada? Onako, iskreno.


Potrudila se jesi spasiti brak, koliko si to mogla, unatoč svemu što ti je muž priređivao. Dakle, nitko ti ne može reći da si olako sve pustila. Ja navijam za onog drugog, njega si prikazala kao jedinu svijetlu točku u svemu tome. Sretno!
__________________
*Real eyes realize real lies!!*
Pandorah is offline  
Old 04.07.2012., 11:16   #4
Quote:
nesigurna123 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,


Udala sam se iz ljubavi ali iz navike . Nije to nikad bila ona strastvena veza

Zavolila sam toga drugog covjeka ali pomislila sam brak je brak i radit cu na njemu.
Moj muz je se promjenio. Vidim po njemu da se jako trudi oko mene, nema tu vise ni izlasaka sve je onako kako je ranije trebalo da bude ali ja sam se ohladila.
Kad pokusava da me poljubi ili dodirne izbjegavam ga a u mislima mi je stalno ovaj drugi.
osjecam da ovako ne mogu dalje.im. Bojim se pogrjesit cu kako god odaberem.
Strah me da je sa ovim drugim samo neka luda strast koja ce proci onako brzo kao sto je dosla jer nisu 5mjesci nesto velilo.. a ako ostanem u braku bojim se da se osjecaji koje sam nekad imala nikad vise nece vratit nazad i da cu sebe na kraju mrzit jer nisam napravila taj korak koji sam trebala.
Draga,
pokušala sam ti izvući dijelove posta kojima,čini mi se,sama sebi daješ odgovor...
mislim da nije bit u tome hoće li veza s "novim" uspjeti ili ne,u redu,naravno da bi voljela da uspije i budeš sretna,ali bit je da vaš brak NIJE brak u onom lijepom,dobrom smislu.
Mislim da si jaaako nesigurna i neodlučna-toliko godina guraš u takvoj vezi/braku(po meni papir nebitan...)razmisli zašto si tako dugo i ostala u tako lošem odnosu,nauči nešto o sebi,pa možda ubuduće ostvariš i bolju,kvalitetniju vezu.

Svako dobro i hrabro naprijed kojim god putem odlučiš
gwendolyn is offline  
Old 04.07.2012., 11:23   #5
Quote:
Morticia Addams kaže: Pogledaj post
Uopće tu ne vidim neku dilemu.
Ti i muž se uopće ne volite, djece nemate, stvarno mi nije jasno što vas točno drži u tom braku.
Što će selo reći?

Ajde, molim te.
Diži sidro i odlazi.
Iskreno i to sto ce selo reci. Dolazim iz male sredine gdje samo cekaju ovako nesto da bi poceli tracevi, a poznavajuci i svoje ne bi samnom vise pricali jer je to jedan drugi muskarac kojeg sam upoznala jos u braku.

Evo jedan primjer: Cijela ova prica me toliko optrecivala da sam sve ispricala svojoj jako bliskoj prijateljici kojoj sam mogla vjerovat, ona nakon toga prekinula je nase prijateljstvo jer ne zeli imati nikakva posla sa nekom osobom poput mene. Boji se da bi kad bi se to saznalo moglo i o njoj svasta pricati.

Bojim se tih reakcija.
nesigurna123 is offline  
Old 04.07.2012., 11:26   #6
Quote:
nesigurna123 kaže: Pogledaj post
Iskreno i to sto ce selo reci. Dolazim iz male sredine gdje samo cekaju ovako nesto da bi poceli tracevi, a poznavajuci i svoje ne bi samnom vise pricali jer je to jedan drugi muskarac kojeg sam upoznala jos u braku.

Evo jedan primjer: Cijela ova prica me toliko optrecivala da sam sve ispricala svojoj jako bliskoj prijateljici kojoj sam mogla vjerovat, ona nakon toga prekinula je nase prijateljstvo jer ne zeli imati nikakva posla sa nekom osobom poput mene. Boji se da bi kad bi se to saznalo moglo i o njoj svasta pricati.

Bojim se tih reakcija.
A onda se zbog sela zatuci do kraja života u nesretan brak.

Mislim, što da ti drugo kažem.
Razumijem da nije ugodno, ali ako dozvoliš da ti život zbog malo tračanja koje će u roku par mjeseci i tako svi zaboraviti prođe u ovakvom tonu onda i nisi ništa bolje zaslužila, jbga.
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Old 04.07.2012., 11:30   #7
Quote:
Pandorah kaže: Pogledaj post
Po ovoj priči ja mogu samo reći da mi se čini da ti zapravo nikada nisi iskreno voljela svog muža, ni prije braka, ni sada. A on mi se pak čini kao netko koga su zbog godina ili nečeg drugog stalno nagovarali da se ženi pa je, eto, oženio nekoga, u ovom slučaju tebe. Nakon toga pokazao je svoje pravo lice ali i to da te ne voli, barem ne iskreno. Zašto si nakon svega ostala u braku s njim, ko će ga znat. Čitala sam tvoj post 2 puta ali nisam našla pravi razlog TVOG ostanka u braku s njim. Možeš li ga reći sada? Onako, iskreno.


Potrudila se jesi spasiti brak, koliko si to mogla, unatoč svemu što ti je muž priređivao. Dakle, nitko ti ne može reći da si olako sve pustila. Ja navijam za onog drugog, njega si prikazala kao jedinu svijetlu točku u svemu tome. Sretno!
Prije muza sam imala jednu malo poduzu vezu u kojoj je taj moj decko bio pravi gad. Kad sam muza upoznala privuklo me je to sto je dobar.Napisala sam strasti sa moje strane nikad nije bilo.. znate kad imate stalno onaj osjecaj da nesto fali, e tako je i kod mene bilo.
Osjecaji su dosli sa vremenom ali nikad onako kako treba da bude.

A kod njega.. On je bio lud za mnom. Radio je toliko stvari a i pokazivao mi je koliko mu znacim. Njega su cak svi njegovi zezali da je ko telac jer me toliko voli i trci oko mene. Mozda je i to bio jedan od razloga "nece me nitko ovako volit i bit dobar prema meni"... Boze kako to jadno zvuci.
Ja prije par dana kad sam mu rekla da mislim da ga ne volim bio je gotov rasplakat se. Sam je tada rekao ne boli ga toliko sto sam to napravila koliko ta rijec da ga mozda vise ne volim.
On sam ne zna zasto je to sve radio sto je radio.Nekakva sigurnost bas zbog sela da necu nigdje otic..ili bit ce vremena i kasnije za nas dvoje. Uglavnom vidim jako se trudi da ne odem.

A mislim da je prije bio razlog da smo premladi bili.. Ja 23 a njemu 26. Ja sam htjela jos cekati a on je toliko zelio da se konacno vjencamo.
nesigurna123 is offline  
Old 04.07.2012., 11:31   #8
da je on tebe volio,zvao bi te van izlaziti ,sa drustvom a ne sam, sve ti govori ,zasto muski sami izlaze,pogotovo ako ste dugo skupa dugooooo (malo promjene)
bolje da si ostala sa ovime drugime, jer ocito ga jos volis ,i vjerovatno te puno vise cijeni kao zenu,nego ovaj tvoj ...
puno lakse ti se i razvest ,jer nemate dijece...
jer ako to opet nenapravis i ostanes s njime,biti ces nesretna ,opet koliko god se on bude promjenio
adryy is offline  
Old 04.07.2012., 11:32   #9
Quote:
nesigurna123 kaže: Pogledaj post
Evo jedan primjer: Cijela ova prica me toliko optrecivala da sam sve ispricala svojoj jako bliskoj prijateljici kojoj sam mogla vjerovat, ona nakon toga prekinula je nase prijateljstvo jer ne zeli imati nikakva posla sa nekom osobom poput mene.
Nemam riječi... Daj se makni od takvih ljudi, seljakuša je prekinula s tobom prijateljstvo, zašto?? Zato što si se zaljubila? Učinila ti je uslugu maknuvši svoje lažljivo dupe od tebe.

Zašto bi netko uopće morao znati razloge vašeg prekida braka? Ok, povjerit ćeš se nekim ljudima, ali pazi kojima. A ostali su nebitni. Zaista živiš u selu s 5 kuća ili što? Čak i da živiš, otići ćeš od tamo i basta. Ne moraš nikoga od tamo više nikada vidjeti. Barem ćeš se riješiti znatiželjnih babetina koje su se uvijek našle na prozorima i balkonima kada si ti dolazila navečer doma, ili tvoj muž... :bljuv:


Quote:
nesigurna123 kaže: Pogledaj post
A kod njega.. On je bio lud za mnom. Radio je toliko stvari a i pokazivao mi je koliko mu znacim. Njega su cak svi njegovi zezali da je ko telac jer me toliko voli i trci oko mene.
A gdje je bila ta njegova silna ljubav kada te stalno samu ostavljao doma i odlazio bančiti bez da se okrene? Mislim, dolazio je doma kao u hotel, jesti i spavati. Gdje ti tu vidiš ljubav? Ako i je bilo ljubavi, valjda ga je brzo pustila. I zaboravi na te godine... Neki s 35 ulaze u brak manje zreli od onih koji ulaze s 25. Sve je stvar kako su ti prioriteti i stvari posloženi u glavi ili nisu.
__________________
*Real eyes realize real lies!!*
Pandorah is offline  
Old 04.07.2012., 11:34   #10
Quote:
gwendolyn kaže: Pogledaj post
Draga,
pokušala sam ti izvući dijelove posta kojima,čini mi se,sama sebi daješ odgovor...
mislim da nije bit u tome hoće li veza s "novim" uspjeti ili ne,u redu,naravno da bi voljela da uspije i budeš sretna,ali bit je da vaš brak NIJE brak u onom lijepom,dobrom smislu.
Mislim da si jaaako nesigurna i neodlučna-toliko godina guraš u takvoj vezi/braku(po meni papir nebitan...)razmisli zašto si tako dugo i ostala u tako lošem odnosu,nauči nešto o sebi,pa možda ubuduće ostvariš i bolju,kvalitetniju vezu.

Svako dobro i hrabro naprijed kojim god putem odlučiš
Nesigurna i neodlucna istina. Zato me i boli sve ovo jer znam da moram nesto poduzet a ja se ne pomicem
nesigurna123 is offline  
Old 04.07.2012., 11:41   #11
Quote:
Morticia Addams kaže: Pogledaj post
A onda se zbog sela zatuci do kraja života u nesretan brak.

Mislim, što da ti drugo kažem.
Razumijem da nije ugodno, ali ako dozvoliš da ti život zbog malo tračanja koje će u roku par mjeseci i tako svi zaboraviti prođe u ovakvom tonu onda i nisi ništa bolje zaslužila, jbga.
Razumjem. Ma fuckalo bi mi se i za selo kad bi znala da je to to, ali znam to necu znat dok ne probam.
Joj kakve se meni sve misli motaju po glavi da me sve to izludjuje.

Jebote gledam veceri muza i mislim ponekad ajde pritrpit cu ja to nekako jer nije zasluzio da ga na taj nacin ostavljam a i vratit ce se ono sto je nestalo ipak 14godina ukupno nije mala stvar da bacam za par mjeseci, onda se nadjem sa ovim drugim i sretna sam i pomislim da ne zelim i njegovog zagrljaja nikud. I onda se kuci vratim i sve opet isto.. stalno u krug.
nesigurna123 is offline  
Old 04.07.2012., 11:45   #12
Quote:
adryy kaže: Pogledaj post
da je on tebe volio,zvao bi te van izlaziti ,sa drustvom a ne sam, sve ti govori ,zasto muski sami izlaze,pogotovo ako ste dugo skupa dugooooo (malo promjene)
bolje da si ostala sa ovime drugime, jer ocito ga jos volis ,i vjerovatno te puno vise cijeni kao zenu,nego ovaj tvoj ...
puno lakse ti se i razvest ,jer nemate dijece...
jer ako to opet nenapravis i ostanes s njime,biti ces nesretna ,opet koliko god se on bude promjenio
zvao je on mene uvijek da izadjem sa njim, to sam na pocetku i cinila ali sa vremenom dosadi. ne ispunjavaju te vise samo izlasci, napijanje i glupe muske price..zelis nesto vise od zivota.
trudna sam bila, izgubila dite u trudnoci. nakon toga 3godine pokusaja nista mada je kod oboje sve u redu.. ja kazem mozda je i to neki znak da nas dvoje ne bi trebali imat dicu

ovog zadnjeg se najvise bojim.
nesigurna123 is offline  
Old 04.07.2012., 11:50   #13
Quote:
nesigurna123 kaže: Pogledaj post
trudna sam bila, izgubila dite u trudnoci. nakon toga 3godine pokusaja nista mada je kod oboje sve u redu.. ja kazem mozda je i to neki znak da nas dvoje ne bi trebali imat dicu

ovog zadnjeg se najvise bojim.
Nemoj misliti na to, samo će te izjedat.

Želiš li imati djece? Ne znam koliko imaš godina, po nekom izračunu pretpostavljam da imaš oko 37, još uvijek nije kasno za bebicu, ali s ovim drugim, ne s mužem.
__________________
*Real eyes realize real lies!!*
Pandorah is offline  
Old 04.07.2012., 11:51   #14
Quote:
Pandorah kaže: Pogledaj post
Nemam riječi... Daj se makni od takvih ljudi, seljakuša je prekinula s tobom prijateljstvo, zašto?? Zato što si se zaljubila? Učinila ti je uslugu maknuvši svoje lažljivo dupe od tebe.

Zašto bi netko uopće morao znati razloge vašeg prekida braka? Ok, povjerit ćeš se nekim ljudima, ali pazi kojima. A ostali su nebitni. Zaista živiš u selu s 5 kuća ili što? Čak i da živiš, otići ćeš od tamo i basta. Ne moraš nikoga od tamo više nikada vidjeti. Barem ćeš se riješiti znatiželjnih babetina koje su se uvijek našle na prozorima i balkonima kada si ti dolazila navečer doma, ili tvoj muž... :bljuv:

Najgore znam je jos iz djetinstva i nisam ni sanjala da ce tako reagirati.
Ne zna skoro nitko o tome nista, zna jos jedna prijateljica i sestra a njihov komentar je da prestanem sa tim jer je muz sad konacno onakav kakav je trebao bit i kao sta si umisljam da ce vjecno ta ljubav trajati, bit ce i sa ovim isto kao i sa muzom za par godina.
Quote:

A gdje je bila ta njegova silna ljubav kada te stalno samu ostavljao doma i odlazio bančiti bez da se okrene? Mislim, dolazio je doma kao u hotel, jesti i spavati. Gdje ti tu vidiš ljubav? Ako i je bilo ljubavi, valjda ga je brzo pustila. I zaboravi na te godine... Neki s 35 ulaze u brak manje zreli od onih koji ulaze s 25. Sve je stvar kako su ti prioriteti i stvari posloženi u glavi ili nisu.
To sam mu pitanje i ja postavila njegov odgovor: bio sam glup nisam vidio.
nesigurna123 is offline  
Old 04.07.2012., 11:55   #15
Quote:
Pandorah kaže: Pogledaj post
Nemoj misliti na to, samo će te izjedat.

Želiš li imati djece? Ne znam koliko imaš godina, po nekom izračunu pretpostavljam da imaš oko 37, još uvijek nije kasno za bebicu, ali s ovim drugim, ne s mužem.
naravno da zelim.obozavam djecu samo nije uspjelo do sada.
ovaj drugi isto kaze bio bi najsretniji covjek kad bi rodila njegovu djecu.. nekako razmisljajuci o djeci trenutno ih vidim samo sa njim.

Meni su 33, muzu 35, a ovom drugom 29.
nesigurna123 is offline  
Old 04.07.2012., 11:59   #16
Quote:
nesigurna123 kaže: Pogledaj post
naravno da zelim.obozavam djecu samo nije uspjelo do sada.
ovaj drugi isto kaze bio bi najsretniji covjek kad bi rodila njegovu djecu.. nekako razmisljajuci o djeci trenutno ih vidim samo sa njim.

Meni su 33, muzu 35, a ovom drugom 29.
Aha, znači 14 je zbroj godina koliko ste zajedno sveukupno, ne samo u braku.

Eto vidiš, najbitnije je kako se TI osjećaš i što TI želiš i nemoj dopustiti da netko drugi upravlja tvojim životom.

Lako moguće da bi za par godina i ovaj drugi bio čudan i promjenio se. To nikada ne možemo znati, možda se i ti promjeniš. Uopće nije stvar u tome. Najvažnije je da radiš kako misliš da je SADA najbolje.
__________________
*Real eyes realize real lies!!*
Pandorah is offline  
Old 04.07.2012., 12:03   #17
Quote:
nesigurna123 kaže: Pogledaj post
Razumjem. Ma fuckalo bi mi se i za selo kad bi znala da je to to, ali znam to necu znat dok ne probam.
Aha.

Dakle, ne smatraš nepoštenim i prema mužu i prema sebi ostati u braku za koji ustvari ZNAŠ da nije to, samo zato što nisi sigurna kako će ispasti s ovim drugim?

Čuj, s ovim drugim može ispasti i totalno sranje, ali kakve to veze ima?
Ostaje ti se u ovakvoj žabokrečini od odnosa do kraja života?
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Old 04.07.2012., 12:07   #18
Ne možeš biti u braku iz sažaljenja, i jer se bojiš okoline... Po meni tu ljubavi nema, ono živjet s nekim i 2 mjeseca ne pričati s njim
I ja vjerujem da je znak neki što ne možete imati dijete, bolje je neke stvari ne forsirati.
Bori se za sebe, još si u super godinama za krenut ispočetka, nemaš što izgubiti
__________________
“I seldom end up where I wanted to go, but almost always end up where I need to be.”
marlene_m is offline  
Old 04.07.2012., 12:07   #19
Quote:
Morticia Addams kaže: Pogledaj post
Ostaje ti se u ovakvoj žabokrečini od odnosa do kraja života?
Upravo tako! Nemoj si to dopustit! Nikad se ne zna, i sama si rekla da ne znaš kako će biti dok ne pokušaš... ili je to pak netko drugi napisao...
__________________
*Real eyes realize real lies!!*
Pandorah is offline  
Old 04.07.2012., 13:43   #20
evo ti još dulji post :D

koliko ja vidim, ti u životu radiš samo ono na što te netko drugi natjera. vidim da si jako nesigurna i neodlučna, ali vidim da čak i kad napokon sama sa sobom uspiješ dogovoriti što zapravo želiš, na 'prvu' molbu od ikoga sa strane (i muškarac 1 i 2, i selo i svi) pucaš i radiš kako ti se kaže jer kao da misliš da su svi pametniji od tebe.
gledaj, nisu. svi smo mi glupi. i oni su jednako glupi kao i ti. i ja sam glupa. nitko nema tajne života. to ti ljudi samo prodaju bajke. i selo ti prodaje bajke isto. ti koji će te tračati, ti isti bi reagirali drugačije da su oni u tvojim cipelama. i te iste je isto strah baš kao i tebe.
a jel ti stvarno nešto u životu znači da kuma anđa kaže da si ti razumna žena po njenom ukusu? kad budeš umirala, hoće li ti se srce kidati za 'da su me barem susjeda anđa i baba mara i prija štefica više hvalile'? bi li se uopće sjetila što je selo pričalo o tebi? mislim, ako i napraviš sve kako selo misli da treba, što ti zapravo od toga imaš? jer evo, do te afere si tako sve po špagi radila pa ne vidim da si bila imalo sretna ili zadovoljna ili nešto manje uplašena života. ne vidim da od silne korektnosti uopće imaš bar jednu osobu s kim bi mogla bar poluiskreno popričati a da te ne poklapa. čak i najbolja prijateljica je zbrisala na prvi znak da bi te se moglo tračati (neš' ti prijateljstva ). eto koliko si i sigurnosti i sreće dobila zauzvrat za življenje po špagi i odustajanje od svojeg ja. dođeš nekad, inače, na slično kad živiš po svom (jer NITKO nema garancija), ali barem si ispunjenija i imaš svoje ja.

nije ni institucija braka neko pravilo u tvom slučaju, jer se 'brak je brak' uzrečica po meni odnosi na brakove gdje ili ti je partner bio velika ljubav, ili je bilo barem pravo partnerstvo, ili gdje ste rodili djece pa treba misliti i na taj dio obitelji. a ja sam ti inače baš stroga po pitanju braka. ali ovo vaše se meni čini neozbiljnije i bezveznije nego nečije studentske veze od po godinu dana. jer mislim, što vrijedi 14 godina kad si ga jedva u zadnjih 10 vidjela, kad si niste uopće bili muž i žena na način da idete kroz život skupa (pa makar i bez strasti, ali vi niste skupa uopće živjeli). što ta povijest vrijedi zapravo. što se tu ima spašavati, što? što vrijedi brak ako si u njega ušla jer eto on je htio a ti bi trebala htjeti iako zapravo ne želiš. meni ti to sve zvuči strašno neozbiljno. ja bi na tvom mjestu brojala samo one početne godine, kad jesi djelila nešto više od formalnosti s njim. meni se čini da se vi praktički ne poznate. što tu bacaš? stranca koji ne zna tko si i kojeg ni ti ne poznaš? s time da za to nije samo on odgovoran, jer ti njega (kao i sebe i sve ostale) od početka lažeš. iz straha. s njim si se i spojila zbog straha, i evo gledaj koliku ti je sreću to donijelo. po meni to stvarno nije uopće brak, bez obzira koliko je trajalo. pa vi se maltene igrate braka. joj. i inače, ne bi ostavljala muža zbog dečka, nego zbog ovog sad navedeno valjda. valjda bi ga ostavila ZBOG SEBE. jer TI nisi sretna i nisi bila sretna od početka tog nesretnog 'braka' jer i kad je bio on dobar, ti brak s njim nisi zapravo željela. a sa sobom si više od 14 godina, pa eto ti da ti i sestra mjerite ako je to neki argument.

a još se čudim što te briga za okolinu jer koliko vidim, ionako te nitko tamo ni ne razumije, ni muž ni prijateljice ni sestra ni susjeda mara, pa ni tvoji. čak ni ljubavnik možda. ne gubiš ništa time da preuzmeš kontrolu nad svojim životom. a tvoji te možda i iznenade. možda ne. ostali ljudi isto mijenjaju ploču kako se situacija mijenja. nije se jednom desilo. možda budu, možda ne, možda će promijeniti ploču više puta. i to ti nije isto sigurno. zato nemoj u strahu od drugih ljudi pogaziti sve što ti misliš i osjećaš, jer jedino sa svojim srcem i svojom savjesti ti zapravo živiš i umireš. sigurnost na koju računaš isto nije sigurna, i prijateljice i muž možda isto lažu ili će se predomisliti. ni s njima nema garancije. nema ni s tobom. možda odeš sa ljubavnikom i baš ti njega ostaviš nakon 5-10 godina jer ga eto prestaneš voljeti.

odi si u šetnje bez mobitela nekamo gdje nema ljudi i gdje možeš razmišljati na miru. i zamisli se ko staru babu na umoru i zapiši si što bi TI htjela da si proživjela u ovom životu. što se TEBI čini bolje, za TEBE.

meni se čini da bi ti najradije otišla s dečkom i imala pravi brak i djecu i obitelj s njim. meni to zvuči puuuuno bolje nego ovo što imaš sad. puno moralnije, ako ćemo o tome. možete vi i odseliti iz tog sela, znaš. nije da te netko vezao lancima tamo, ima i drugih sela. a mužu ako želiš raditi usluge, onda umjesto da ostaješ s njim, možda da mu ne lažeš kako ga voliš i da vi imate uopće što za spasiti u ovom trenu? možda se ja varam što ti želiš, nema veze što ja mislim - dok god si iskrena sa sobom oko toga ŠTO ti je bitno (dakle TEBI, a ne tati, mužu ili dečku itd), i to slijediš, odlučit ćeš ispravno za sebe i bit ćeš sretnija/zadovoljnija/ispunjenija nego u drugoj opciji.
druga opcija je da sjediš u strahu čitav život i ne radiš ništa čega se ne bojiš (dakle ništa što ti netko drugi ne naturi da bi trebala. ili ništa čemu nisi impulzivno pokleknula). ja tu garantirano sreće ne vidim, i to je jedina garancija koju vidim u svemu tome, ali ja sudim po sebi. meni se čini da je život podređen strahu teroriziranje samog sebe bez ama baš ikakvog smisla.
Evil Cookie is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:22.