Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Autoplin

Autoplin Kuhari, bombaši, luđaci i ubojice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.09.2012., 12:04   #81
Quote:
Bhakti kaže: Pogledaj post
a sto si ocekivao, da ce profi ugradjivaci autoplina piliti granu na kojoj sjede pazi ti u sto se pretvorio ovaj podforum.....ovdje se ne smiju imenovati plinski sistemi jer bi se neki zastupnici i instalateri mogli uvrijediti....pa ciji je ovo forum? Da li je ovo strucni forum za zastupnike plinskih sistema ili nas obicnih korisnika, neka mi netko na to odgovori? Ukoliko je za plinske zastupnike onda ja osobno otvaram drugi forum gdje mogu slobodno svi pisati sto kod kojeg sistema ne valja, a sto je dobro bez bojazni da ce netko radi toga biti baniran ili editiran. Mislio sam da je internet slobodan medij gdje ljudi u civiliziranoj atmosferi mogu slobodno iznositi svoja iskustva da bi pomogli jedni drugima a ne ovako da ne smijes imenovati o cemu pricas. Nevjerojatno na sto ljudi sve pristanu...ovce za sisanje to smo mi.


To je kao da netko krene braniti pisanje i brisati sve upise o Windows OS ili Linux OS ili kojemu već jer će se neki distributer, instalater, kurac, palac, uvrijediti

Zašto jednostavno ne napraviti tablicu u kojoj će biti uspoređeni razni sustavi i lijepo ispisati njihove karakteristike od brzine injektora, normu motora u koji se može ugraditi ili koji već parametri.

Kako nije zabranjeno napraviti tu tablicu za teleoperatore a za plinske sustave je to čaranje, baranje, sotonizam?

Zadnje uređivanje peropopero : 06.09.2012. at 12:09.
peropopero is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2012., 12:13   #82
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
a ja ne potpisujem. evo i zašto.

puno je savjeta i mišljenja a bez dubinskog znanja.
puno puta ćeš naići na savjet nekoga tko hvali svoj BAZX plin a ne kuži da plin radi dobro zato jer je ugrađen u stariju verziju motora ili je korištenje plina bilo skroz nezahtjevno i kratko.

a bilo je ponavljano barem deset puta, što treba raditi i kako ugraditi plin.
koji plin, to ovisi o samom motoru i njegovim zahtjevima.
euro II motor može odraditi svaki plinski sustav na tržištu. što je motor zahtjevniji i moderniji, to bolji plin mora ići u njega.

i to je sva mudrost.
sad tu ide ono sa blizinom servisa i dostupnosti dijelova, ali je činjenica da bi serviser sam trebal znati koji plinski sustav odabrati i ne navlačiti ljude ali to je već do svakog pojedinca kolko će se sam informirati.

i sad da se tu prepucavamo koji je bolji ili brži?
pa kad bi se složili? uvijek ima onih kojima je neki sustav dobar, onih kojima nije. jedna serija injektora je dobra, druga nije, bučni su- nisu...ljudi imaju različite zahtjeve. nekom paše, nekom ne.

i čemu onda tražiti naj-proizvod kad je taj overshoot za Euro IV motor a cijena mu je veća nego neki jednostavniji plin koji će biti teže servisirati ili slično?
Ne kužim. Upravo to je dragomago rekao, a krebi potpisao. On nije niti tražio najbolji sustav, već je eksplicitno rekao da ne želi najbolji i najskuplji nego neki koji je dovoljno dobar. Ali ne može znati koji je to ako se ne priča o konkretnim sustavima te njihovim prednostima i manama.
Što se tiče servisera oni znaju samo ono što se im iz tvornice kažu, a ne vjerujem da kažu evo naš je sustav smeće a ti ga probaj prodati. I serviseri su žrtve marketinga kao i svi mi. Kvalitetni podaci se dobiju reversed engineeringom, a to ne znaju svi raditi. Siguran sam da nitko od servisera nema izvorni kod od plinskog ecu-a, a i da ga ima većina ga ne bi znala čitati. Kako sam ja programer, odgovorno tvrdim, da ono što se vidi iz izvornog koda programa i ono što se vidi iz dokumentacije vrlo često nije isto, a preuzimao sam tuđe kodove nebrojeno puta. A kada vidim marketinšku prezentaciju proizvoda najčešće se upitam da li je to isti onaj proizvod kojega sam ja programirao.
dinkocar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2012., 13:05   #83
ne. vi i dalje želite izrazitu tvrdnju: TO je najbolje.
a TO može biti ne samo najbolje nego i jedino (pametno) rješenje za...neznam....novi hyundaijev motor od 100 KS.

a već stariju verziju od 109 KS bez problema pogoni svaki plinski sustav kojeg možeš nabaviti u HR, čak i onaj od 5 000 kn.
nema tu klasifikacije jer su moderni auti osuđeni na par plinskih sustava a detalje nek svatko pogleda za sebe, što mu paše ili ne.
ostali koji imaju starije aute imaju i više opcija pa nek sami odlučuju na temelju pročitanog ili čega već.

samo za primjer.
moj auto je Euro II i radi odlično sa onim najglupljim LCS plinom.
sve mane koje taj sustav ima (veća potrošnja, ponekad vise okretaji, mogućnost detonacije.....) su za moje poimanje daleko premašene vrlinama, koje su jednostavnost, pouzdanost i nezahtjevnost.
i nema boga da me uvjeri da bi za MOJE potrebe direkcija bila bolja.
pa zar to onda gurati kao idealno rješenje za sve?
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2012., 13:28   #84
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
ne. vi i dalje želite izrazitu tvrdnju: TO je najbolje.
a TO može biti ne samo najbolje nego i jedino (pametno) rješenje za...neznam....novi hyundaijev motor od 100 KS.

a već stariju verziju od 109 KS bez problema pogoni svaki plinski sustav kojeg možeš nabaviti u HR, čak i onaj od 5 000 kn.
nema tu klasifikacije jer su moderni auti osuđeni na par plinskih sustava a detalje nek svatko pogleda za sebe, što mu paše ili ne.
ostali koji imaju starije aute imaju i više opcija pa nek sami odlučuju na temelju pročitanog ili čega već.

samo za primjer.
moj auto je Euro II i radi odlično sa onim najglupljim LCS plinom.
sve mane koje taj sustav ima (veća potrošnja, ponekad vise okretaji, mogućnost detonacije.....) su za moje poimanje daleko premašene vrlinama, koje su jednostavnost, pouzdanost i nezahtjevnost.
i nema boga da me uvjeri da bi za MOJE potrebe direkcija bila bolja.
pa zar to onda gurati kao idealno rješenje za sve?
Hvala ti što si mi objasnio šta želim, jer nekada i sebe samoga zbunim
No dopusti da ti objasnim šta ja mislim da želim iako sam očigledno u sporu sam sa sobom.
Baš imam sličnu situaciju kao i dragomago. Vozim Landi Renzo Omegas već preko 150000 km. Uzeo sam ga jer ga je Miro dobro izreklamirao kao jednog od boljih, dakle pod utjecajem marketinga, a o sustavima tada nisam znao ništa. U tom trenu sam imao tu lovu i nije mi bio problem. Sa plinom sam zadovoljan i nisam imao nikakvih većih problema osim izmjene injectora, za razliku od Kerbija. Međutim kada bih uzimao novi/polovni auto i odlučio se za ugradnju plina, nije baš da imam neke kvalitetne informacije na osnovu kojih bih mogao odabrati neki jeftiniji sustav, osim onih standardinh preporuka "evo kod mene radi već 100000 bez greške". Dakle u mom slučaju najbolja odluka je ponovo Landi Renzo jer sa njim imam dobra iskustva, dok sam siguran da će Kerbi reći nikako Landi Renzo.
Baš ono što bih ja želio je ovo kako si ti opisao LCS, znati mane i prednosti nekog sustava i kako se ponaša na kojoj grupi auta, pa tako npr. mogu znati da ako kupim Astru iz 2001 na nju bez problema mogu staviti najjeftiniju direkciju, a ako hoću Pasata iz 2006 onda bi mi bili bolji ti i ti sustavi, ali nikako ne te i te (naravno ovo je samo primjer koji nije zasnovan na činjenicama). Pa to sve jo argumentirati sa ovim argumentima kakve i vidimo u ovoj raspravi.
BTW. osobno ne vjerujem u postojanje najboljeg bilo čega, pa tako niti plinskog sustava, ili možda vjerujem samo nisam toga svjestan
vjerujem da je nešto najbolje prilagođeno mojim potrebama, željama i mogućnostima, koje su uvijek različite od nečijh tuđih.
dinkocar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2012., 14:49   #85
Mislim da ste fulali temu kolektivno, a tema je ući dublje u principe rada injektorskih sustava i demistificirati često spominjane parametre, poput brzine računala (po meni neutemeljeno), brzine injektora (možda najbitnije) itd...

Možemo otvoriti novu temu koja će se baviti konkretnim markama, ali to ovdje nije cilj. Moderator neka me ispravi ako griješim.
__________________
Nullius addictus iurare in verba magistri... In a name of science, question everything
sonata-LPG is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2012., 14:50   #86
Kad sam ugrađivao postojeći plinski sustav, dobio sam savjet od prijatelja koji je već koristio isti sustav na sličnom autu. Poznavajući osobine prijatelja prihvatio sam njegovu preporuku i tada sam uštedio 4000 kn na ugradnji jer nisam prihvatio NAJBOLJI plinski sustav (ili jedan među njima). Pokazalo se da je to bio dobar izbor.
Kada bih sada ugrađivao neki drugi sustav, mogao bih još jeftinije proći za oko 5000 kn, nego što sam tada platio. I to me zanima, što povoljnije ugraditi sustav koji će mi odgovarati i nad kojim neću titrati.
Ne vozim najbolji auto, pa ne želim kupovati najbolji sustav kad mogu proći puno povoljnije uz iste uvijete ekploatacije. Tko želi ekskluzivu, taj će si to priuštiti bez čitanja foruma.
dragomago is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2012., 15:04   #87
Quote:
dinkocar kaže: Pogledaj post
Hvala ti što si mi objasnio šta želim, jer nekada i sebe samoga zbunim
No dopusti da ti objasnim šta ja mislim da želim iako sam očigledno u sporu sam sa sobom.
ne pokušavam ti objasniti što ti želiš nego ti govorim na što liči tvoj upis.
evo, i sad tražiš koji bi sustav bio najbolji.
nema unikatnog rješenja jer to ovisi o tebi isto koliko o plinu.

na neku staru astru bi ja bez problema ugradil LCS, miro bi platil egzorcista za tebe a neki serviser bi ti to bez pitanja ugradil.
da li bi ti poslije bil sretan s tim ili ne, to ovisi o tebi.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2012., 15:08   #88
Quote:
sonata-LPG kaže: Pogledaj post
Mislim da ste fulali temu kolektivno, a tema je ući dublje u principe rada injektorskih sustava i demistificirati često spominjane parametre, poput brzine računala (po meni neutemeljeno), brzine injektora (možda najbitnije) itd...

Možemo otvoriti novu temu koja će se baviti konkretnim markama, ali to ovdje nije cilj. Moderator neka me ispravi ako griješim.
Znam. Ali ovdje je pitanje zašto izbjegavati spominjanje marke uz određene vrijednosti parametara? Po meni je nepotrebno. Zašto ne reći Landi Renzo Med injectori imaju minimalno vrijeme otvaranja xx ms, dok valtek ima yy ms, čemu govoriti neki injectori imaju xx ms, dok drugi imaju yy ms? To su naprosto činjenice, nije niti blaćenje niti marketing, a ovo je forum, dakle objektivnost je zabranjena
dinkocar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2012., 15:22   #89
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
ne pokušavam ti objasniti što ti želiš nego ti govorim na što liči tvoj upis.
evo, i sad tražiš koji bi sustav bio najbolji.
nema unikatnog rješenja jer to ovisi o tebi isto koliko o plinu.

na neku staru astru bi ja bez problema ugradil LCS, miro bi platil egzorcista za tebe a neki serviser bi ti to bez pitanja ugradil.
da li bi ti poslije bil sretan s tim ili ne, to ovisi o tebi.
Ja stvarno ne vidim gdje sam ja tvrdio to što si ti pročitao. Mislim da sam bi vrlo jasan. Ja želim znati koja tvarnica proizvodi najbolji plinski sustav na svijetu, zatim želim otići u tu tvornicu i tražiti da za mene proizvedu najbolji primjerak najboljeg plinskog sustava na svijetu i da se on ugradi u moj najbolji auto na svijetu. Nikada nisam tražio ništa više od toga. Nadam se da smo se konačno razumjeli.
dinkocar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2012., 15:41   #90
Po meni treba reći konkretna svojstva pojedinih plinskih sustava i koja svojstva konkretno moraju zadovoljavati sustavi koji se ugrađuju u određenu normu ili tip motora. Makar za to otvorili i drugu temu a ovu ostavili za virtualnu raspravu o "neimenovanim junacima". Iz toga bi bi svatko mogao usporediti što mu treba. Uvijek će biti genijalaca koji toče eurodizel BS Clas u svoga golfa jedinicu jer hoće najbolje za svoga Golfa, no ono što bi većini ljudi bi koristila konkretna informacija o performansama pojedinih sustava i performansama koje sustavi trebaju zadovoljiti a ugradnju u konkretne motore.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2012., 15:41   #91
tak sam te ja shvatil.
a ti si spreman platiti ugradnju takvog najboljeg plina 15 000 kn i biti osuđen na jednog servisera u HR, ili još bolje, da za reklamaciju moraš ići u italiju?
i to sve strpati na astru 11 godina staru? nema smisla.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2012., 15:52   #92
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
tak sam te ja shvatil.
a ti si spreman platiti ugradnju takvog najboljeg plina 15 000 kn i biti osuđen na jednog servisera u HR, ili još bolje, da za reklamaciju moraš ići u italiju?
i to sve strpati na astru 11 godina staru? nema smisla.
15000kn je jeftino taj je sustav sigurno teški šit. Ja plaćam u zlatu, kolika je težina plinskog sustava toliko zlata dajem. Servisera imam na paušalu i hoću da ga mogu nazvati u pola noći. I namoj mi vrijeđati auto, ja imam Ladu 11 godina staru.
dinkocar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2012., 16:14   #93
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Po meni treba reći konkretna svojstva pojedinih plinskih sustava i koja svojstva konkretno moraju zadovoljavati sustavi koji se ugrađuju u određenu normu ili tip motora. Makar za to otvorili i drugu temu a ovu ostavili za virtualnu raspravu o "neimenovanim junacima". Iz toga bi bi svatko mogao usporediti što mu treba. Uvijek će biti genijalaca koji toče eurodizel BS Clas u svoga golfa jedinicu jer hoće najbolje za svoga Golfa, no ono što bi većini ljudi bi koristila konkretna informacija o performansama pojedinih sustava i performansama koje sustavi trebaju zadovoljiti a ugradnju u konkretne motore.
Tako je, to i ja tvrdim (nadam se da su svi osim I wondera to shvatili). Ali mislim da nema potrebe za otvaranjem posebne teme jer ne vidim ništa loše da se spominju imena uz određene konkretne parametre i konkretna mjerenja koja je netko izvršio, dakle nije baljezganje nego argumentirana rasprava. Ako neki jeftini sustav dobro odrađuje skupinu automobila A, a loše skupinu B, onda je dobro znati zašto je dobar za A, a loš za B, pa vlasnici automobila iz skupine A mogu bez bojazni ugraditi jeftiniji sustav, a pri tome biti sigurni da će dobro raditi, a k tome se otklanja mogućnost da će vlasnici iz skupine B paušalno govoriti taj sustav je smeće ja ga ne bih ugradio ni u jedan auto. Dakle argumentirana rasprava nije niti reklama niti blaćenje, a pogotovu ako se odvija na forumu. Zašto se igrati HRT-a pa zabraniti spominjanje brendova?
dinkocar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2012., 01:18   #94
Quote:
dinkocar kaže: Pogledaj post
Tako je, to i ja tvrdim (nadam se da su svi osim I wondera to shvatili). Ali mislim da nema potrebe za otvaranjem posebne teme jer ne vidim ništa loše da se spominju imena uz određene konkretne parametre i konkretna mjerenja koja je netko izvršio, dakle nije baljezganje nego argumentirana rasprava. Ako neki jeftini sustav dobro odrađuje skupinu automobila A, a loše skupinu B, onda je dobro znati zašto je dobar za A, a loš za B, pa vlasnici automobila iz skupine A mogu bez bojazni ugraditi jeftiniji sustav, a pri tome biti sigurni da će dobro raditi, a k tome se otklanja mogućnost da će vlasnici iz skupine B paušalno govoriti taj sustav je smeće ja ga ne bih ugradio ni u jedan auto. Dakle argumentirana rasprava nije niti reklama niti blaćenje, a pogotovu ako se odvija na forumu. Zašto se igrati HRT-a pa zabraniti spominjanje brendova?
Nisam hteo da upadam al .... Zasto ondak postoje serviseri??? Kako vlasnik auta moze proceniti koji uredjaj je dobar za njegov auto, pa nece valjda svaki vlasnik auta uciti koji sistem je potreban za njegovog ljubimca.
Nikako nisi u pravo da serviseri samo slusaju ono sto im kazu iz fabrike, serviseri zapravo nalaze greske fabrike, i uticu na njihovo otklanjanje. Ako serviser ustanovi da uredjaj koji ugradjuje nije takav kao sto su mu rekli iz fabrike ili uvoznika, i ima probleme koji se neresavaju, on trazi brend koji je bolji i ima bolju tehnicku pomoc proizvodjaca, ili uvoznika. Ako je neki krsteni servis ugradio LPG uredjaj on garantuje da to sto je ugradjeno, odgovara zahtevima vaseg auta. Verovatno niko nije lud, da montira uredja koji nemoze obaviti zahteve auta, jer automatski sleduju vrlo neprijatni kontakti sa musterijom, a ako se ovo ponavlja taj servis gubi ime i automatski i musterije. Renomirani proizvodjaci vode racuna da njihovi proizvodi odrade ono za koje su predvidjeni. Ne mora se traziti najskuplje, kao garancija da je to formula za kvalitet.
kerting is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2012., 01:29   #95
Sad ću ja glumiti moderatora, ali cijela ova stranica navodi samo na jednu misao: "promašili ste ceo futbal". Ovaj se topic pokušava baviti čistom tehnikom, ali u tome sve manje uspijeva. Najbolje bi bilo da cijelu ovu stranicu moderator prekopira u neki novi topic otpriličnog naziva "Koji plinski sustav odabrati?", pa da se tamo nastavi sa iživljavanjem koje nema veze sa brzinom ECU-a, a brate mili, nema veze ni sa brzinom injektora...

U stvari, nova tema je sasvim legitimna (i počinje sa postom #74), pa je šteta da propadne, ali je isto tako šteta da se nalazi ovdje.
__________________
Nullius addictus iurare in verba magistri... In a name of science, question everything
sonata-LPG is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2012., 07:27   #96
Quote:
kerting kaže: Pogledaj post
Nisam hteo da upadam al .... Zasto ondak postoje serviseri??? Kako vlasnik auta moze proceniti koji uredjaj je dobar za njegov auto, pa nece valjda svaki vlasnik auta uciti koji sistem je potreban za njegovog ljubimca.
Nikako nisi u pravo da serviseri samo slusaju ono sto im kazu iz fabrike, serviseri zapravo nalaze greske fabrike, i uticu na njihovo otklanjanje. Ako serviser ustanovi da uredjaj koji ugradjuje nije takav kao sto su mu rekli iz fabrike ili uvoznika, i ima probleme koji se neresavaju, on trazi brend koji je bolji i ima bolju tehnicku pomoc proizvodjaca, ili uvoznika. Ako je neki krsteni servis ugradio LPG uredjaj on garantuje da to sto je ugradjeno, odgovara zahtevima vaseg auta. Verovatno niko nije lud, da montira uredja koji nemoze obaviti zahteve auta, jer automatski sleduju vrlo neprijatni kontakti sa musterijom, a ako se ovo ponavlja taj servis gubi ime i automatski i musterije. Renomirani proizvodjaci vode racuna da njihovi proizvodi odrade ono za koje su predvidjeni. Ne mora se traziti najskuplje, kao garancija da je to formula za kvalitet.
DA je sve idealno to bi tako bilo, al bogme nije. U praksi svi ugrađivaći tvrde da je ono što oni ugrađuju upravo vrhunac tehnologije za svaki auto koji dođe na ugradnju, a kad poćnu problemi, večinom mušterije naj... i to često završi mušterijom koja na kraju sve povadi van uz parolu: "jebo me plin, nikad više to u moj auto"
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2012., 10:12   #97
Quote:
sonata-LPG kaže: Pogledaj post
Sad ću ja glumiti moderatora, ali cijela ova stranica navodi samo na jednu misao: "promašili ste ceo futbal". Ovaj se topic pokušava baviti čistom tehnikom, ali u tome sve manje uspijeva. Najbolje bi bilo da cijelu ovu stranicu moderator prekopira u neki novi topic otpriličnog naziva "Koji plinski sustav odabrati?", pa da se tamo nastavi sa iživljavanjem koje nema veze sa brzinom ECU-a, a brate mili, nema veze ni sa brzinom injektora...

U stvari, nova tema je sasvim legitimna (i počinje sa postom #74), pa je šteta da propadne, ali je isto tako šteta da se nalazi ovdje.
micek, u ovoj raspravi nema podataka koji bi korisnicima autoplina bili korisni, nego eventualno 3-4 covjeka koji mozda znaju o cemu pricaju
sve do sad napisano je zanimljivo za procitati, ali barem ja osobno nisam od tog citanja postao nista pametniji
naprotiv, kao korisnik vulgaris, sad samo imam ideju periodicno ili po potrebi nazvati i prepustiti se u ruke ili mirekovih deckiju, ili tidali
milisekunde, signali, picke, macke...
ne zelim slagati auto, ne zelim vaditi i rafinirati naftu i ne zelim pisati jebene software za preko nekoliko kompjutera i njihovih veza i rodaka koji su porazmjesteni po automobilu

zelim natociti gorivo, zelim uredno odrzavati sto treba odrzavanje i zelim taj jebeni auto voziti, ako ne trazim previse za svoju krvavo zaradenu lovu
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2012., 10:42   #98
Onda si definitivno fulao topic. Šteta što više nisi moderator pa da prebaciš ovaj dio sasvim opravdane rasprave u novi topic (ili thread, kako je kome draže).
__________________
Nullius addictus iurare in verba magistri... In a name of science, question everything
sonata-LPG is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2012., 10:52   #99
Baš me interesira tko je taj koji bi ovdje mogao klasificirati i uspoređivati razne marke plinskih sustava nadasve objektivno.
Oni serviseri koji su ovlašteni za nekoliko marki plinskih sustava ne poznaju niti jedan koji zastupaju 100% jer nikada nisu ušli u srž jednog plinskog sustava a kamo li u sve koje servisiraju i ugrađuju.Odluka da servisiraju i budu ovlašteni za više plinskih sustava je uvijek u tome da servisiranjem i izborom plinskog sustava (jeftiniji ili skuplji )mogu zadržati svaku potencijalnu stranku misleći kako će više zaraditi.
A nalizirajući drugi aspekt servisera koji imaju ovlaštenja za više marki plinskih sustava dolazimo do saznanja da su ta ovlaštenja skupljali kroz određeni period poslovanja a na način da je počeo surađivati i ugrađivati jednu vrstu plinskog sustava, a kroz poslovanje i neplačanje došao je u situaciju da mu uvoznik više nije želio isporučivati robu pa je onda ugovor o suradnji sklopio sa drugim uvoznikom plinskog sustava i tako sve dalje i dalje.
Svaki proizvođač plinskog sustava stalno poboljšava svoje proizvode kao mehaničke sklopove tako i softverske da bi ostao ili išao u korak sa vodečima.
Ako više ne surađuješ sa nekim od uvoznika kako ćeš znati koja su poboljšanja najnovija i kako to funkcionira.
Svi ste zapeli za plinski softver a to je samo jedan dio plinskog sustava kojeg treba (tu se slažem sa vama)u potpunosti savladati, a što je sa kvalitetom isparivača koji treba u jedinici vremena proizvesti određenu količinu isparenog plina kao i održavati kontinuitet tlaka za plinske injektore.
Žao mi je što je tema skrenula ali osjetio sam potrebu da pojasnim neke stvari kako se ne bi dogodilo da neke plinske sustave kategorizirate po plinskim injektorima a neke po softveru dok sve ostalo što utiče na pravilan rad plinskog sustava na određenom motoru zanemarujete.
Pravilan odabir plinskih komponenti za određeni motor je ključ cijele priče.
Zašto na neke motore moramo ugraditi dva isparivača ili čak duple plinske injektore?
I što sad ako netko ugradi najbolji plinski sustav ali sa jednim isparivačem i jednim redom plinskih injektora na takav motor?????
Hoćemo li za taj plinski sustav reći da nije dobar????
Često puta čujem da se zbog cijene ugradnje pribjegava najjeftinijoj ugradnji ne vodeči računa o zahtjevima motora u punom opterećenju pod izlikom da neće divljati sa autom i da neće voziti u visokim brojevima okretaja što neki od plinskih marki imaju u softveru mogućnost prebacivanja automatski natrag na benzin kada motor prijeđe u više okretaje nego što mu serviser zada u softveru što je potpuno nepotrebno ako se pravilno odaberu komponente plinskog sustava koji u svim režimima rada motora mogu zadovoljiti zahtjevima motora.
Napisali ste dizertacije oko brzine plinskog računala a sva plinska računala su na nivou bivšeg Comodorea.U usporedbi sa Vems stand alone elektronikom koja na plinskom sustavu radi sa svega 5 % svojih mogućnosti sve druge marke plinskih računala su kišne gliste .Pitanje je samo koliko košta jedna a koliko druga elektronika.Što će plinski injektori propustiti u ciklusu od nekoliko mili sekundi ne ovisi samo o njihovoj brzini već i o stabilnosti tlaka kojeg ipak regulira isparivač.
Na benzinu je to regulator tlaka benzina jer benzinska pumpa mora proizvoditi uvijek veći tlak od onog kojeg trebaju injektori a tako to mora biti i sa plinom, znači isparivač mora proizvesti dovoljnu količinu plina i reduciranjem tlaka održavati kontinuitet u opskrbi isparenim plinom.Neki od plinskih sustava imaju ispariveče sa dva nivoa regulacije i redukcije tlaka što u konačnici daje najbolje održavanje tlaka plina i količinu.Ima tu još nekih sitnica kao što su bakreni vodovi za tekuću fazu plina od 6ili od 8 mm kao i plinski ventili sa većim ili manjim protokom tekuće faze plina.

Pitanje je tko je od vas tu kvalificiran da ocjenjuje koji je plinski sustav ovakav ili onakav osim iz osobnih iskustava koja nisu pravilo i mjerodavna jer ovise o masu faktora a to su dobro odabrani plinski elementi kao i dobar serviser koji zna šta radi.
miroslav k is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2012., 23:44   #100
Srećom pa si od 300 milijuna riječi samoj temi posvetio nula slova. Tko je kvalificiran? To se vidi iz pisanja. Za sad sam od prisutnih zaključio samo za dvojicu da su kvalificirani, tryer i cukamiauto. Ostali pokušavaju pričati priče... I znam da postoje još dvojica kvalificiranih, jedan nije na forumu, a drugi ne piše već odavno pa ga neću spominjati. To su 4 kvalificirana za koje ja znam. Ako postoji još netko kvalificiran, neka se pridruži temi pa neka crno na bijelo pokaže što zna i što razumije.

Glede isparivača, manje je važno koliko ima stupnjeva, a više koliko mu je strma regulacijska krivulja. Neki su uspjeli postići stabilniji tlak sa velikim protokom u jednom stupnju, dok drugima to nije uspjelo ni sa dva stupnja.

A što se tiče "školovanja" instalatera, ako je zaista istina da pohađaju tečajeve i polažu ispite kod ovlaštenih distributera, onda nije ni čudo da je znanje opće autoplinske populacije tako jadno. Čast iznimkama poput tryera koji su se fanatično posvetili samoobrazovanju.

No, kao i svugdje u državi, još gori je BMK stav majstora, kako plinaša, tako i svih ostalih, od automehaničara, preko zidara pa sve do inženjera...

EDIT: A nadasve objektivno ću probati ja ocijeniti sve plinske sustave do čijih manuala sam uspio doći, dakako, na drugoj temi. Posebno su me fascinirale softverske mogućnosti nekih sustava koji se na forumu proglašavaju šrotom. I bit ću objektivan do bola, bez obzira što imam konkretan neki sustav sa kojim sam osrednje zadovoljan, ne zbog majstora (koji je podesio mapu točno u nulu), nego zbog osrednjih mogućnosti samog sustava. Ako u međuvremenu ne izgubim interes za autoplin, a kakva je atmosfera na forumu, ne bi me čudilo.
__________________
Nullius addictus iurare in verba magistri... In a name of science, question everything

Zadnje uređivanje sonata-LPG : 09.09.2012. at 23:51.
sonata-LPG is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:35.