Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.12.2012., 11:02   #41
Quote:
*tearsinheaven kaže: Pogledaj post
Onda dobro, ja sam na anti-candida dijeti pa kofein i šećer nikako ne smijem konzumirati pa mi treba neka alternativa za jutarnji Nes koji sam inače pila
Misliš da kofein ima veze? Ja sam na sličnoj dijeti pa ne izbacujem kofein....
Kristina19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2012., 11:18   #42
Quote:
Kristina19 kaže: Pogledaj post
Misliš da kofein ima veze? Ja sam na sličnoj dijeti pa ne izbacujem kofein....
Navodno ima, ali to vrijedi samo za probleme s candidom:
''Caffeine causes blood sugar spikes, feeding your Candida. It also causes stress on your adrenal glands, weakening your immune system. Many Candida sufferers also have impaired adrenal function.'' (izvor)
__________________
Had my head in the oven so you'd know where I'll be.

the most wonderfully weird moment in the series
*tearsinheaven is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2012., 11:24   #43
Quote:
*tearsinheaven kaže: Pogledaj post
Navodno ima, ali to vrijedi samo za probleme s candidom:
''Caffeine causes blood sugar spikes, feeding your Candida. It also causes stress on your adrenal glands, weakening your immune system. Many Candida sufferers also have impaired adrenal function.'' (izvor)
Da, ima veze sa šećerom u krvi, mada to ne vrijedi za sve ljude. Nisu svi na taj način osjetljivi na kofein. I ja bi trebala izbaciti kofein ali jednostavno ne mogu!
Kristina19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2012., 18:01   #44
Biancu obično kupujem u Konzumu, može biti i manji. Obično je zabuban negdje na donje police, s Divkama i Cikorijama tako da ćeš se morati malo pomučiti Dosta je kalorična, ima 381 kcal na 100 grama, što je puno više od kave. ne piše da je dodan posebno šećer.
cica2014 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2012., 11:47   #45
U mom mercatoru je zacudo na polici u razini ociju, na pocetku kava...
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2013., 15:01   #46
kava je diuretik . dosta minerala ispire iz tijela, iako kofein sam po sebi nije loš. oduzima kalcij i cink tijelu ( popišamo ga)
ja pijem seku pošto sam dojilja i preedobra mi je.
jedino oko čega brinem je koliko smijem popiti?
e da . probajte umjesto šečera staviti med. preeedobro. samo probajte!
ayae is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2013., 16:53   #47
Vec smo pretresli te neutemeljene tvrdnje, ovdje:
https://www.forum.hr/showthread.php?p...2#post40333682

Kava je diuretik. Tj. kofein je diuretik. Ali ne dehidrira organizam jer se uzima s vodom. Ako uzmes tablete kofeina bez vode, to moze dehidrirati organizam.

Kava je zdrava. Steta sto nije finija. Ali, pokusavam se naviknuti, svaki put malcice vise kave i malcice manje sojinog mlijeka. Uskoro cu doci do 50/50.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2013., 15:59   #48
Poštovane, htjela bi krenuti na dijetu 9 kilograma koja se sastoji od jutarnjeg ispijanja kave. Kako kavu ne pijem niti sam je ikad probala zanima me dali postoji nešto što ima istu ili sličnu količinu kofeina, neki čaj možda ? Vidim da ovdje govorite o zamjenama za kavu, isprika na padobranskom upadu ali kako su mi kava i sve slično njoj potpuno strani pa mi preporučite što bi mogla piti dva tjedna, a da nije kava, a da je "kava". Zahvaljujem!
__________________
Ništa
Filozovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 00:05   #49
Quote:
Marinapomorac kaže: Pogledaj post
Poštovane, htjela bi krenuti na dijetu 9 kilograma koja se sastoji od jutarnjeg ispijanja kave. Kako kavu ne pijem niti sam je ikad probala zanima me dali postoji nešto što ima istu ili sličnu količinu kofeina, neki čaj možda ? Vidim da ovdje govorite o zamjenama za kavu, isprika na padobranskom upadu ali kako su mi kava i sve slično njoj potpuno strani pa mi preporučite što bi mogla piti dva tjedna, a da nije kava, a da je "kava". Zahvaljujem!
Karakteristika svih kavovina upravo jest ta da nemaju kofeina, a imaju okus sličan kavi, tako da si donekle zalutala na ovu temu.
Ako želiš piti nešto što ima kofeina, a da nije kava, onda je svakako najbolji crni čaj.
Physalia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 13:40   #50
Meni je Divka otkrice . Bolja mi je od obične kave.
Ja ju pijem bez mlijeka i secera. Sad sam kupila cikoriju i bas me interesira kakvog je okusa....
__________________
manc
Tek u jesen otkriju se boje krošanja, sve su slične u leto zeleno....
manc is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 14:38   #51
Quote:
Physalia kaže: Pogledaj post
Karakteristika svih kavovina upravo jest ta da nemaju kofeina, a imaju okus sličan kavi, tako da si donekle zalutala na ovu temu.
Ako želiš piti nešto što ima kofeina, a da nije kava, onda je svakako najbolji crni čaj.
Hvala. Pronašla sam zeleni s limunom i mogu ga popiti bez da mi se sve zgadi tako da ću njega umjesto ovog. Hvala još jednom i isprika na padobranskom upadu. Meni treba da ima nešto kao kofein a da nema nimalo okus kao kava.
__________________
Ništa
Filozovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 15:13   #52
Quote:
Marinapomorac kaže: Pogledaj post
Hvala. Pronašla sam zeleni s limunom i mogu ga popiti bez da mi se sve zgadi tako da ću njega umjesto ovog. Hvala još jednom i isprika na padobranskom upadu. Meni treba da ima nešto kao kofein a da nema nimalo okus kao kava.
Onda crni čaj.
Kristina19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 09:10   #53
Quote:
ayae kaže: Pogledaj post
kava je diuretik . dosta minerala ispire iz tijela, iako kofein sam po sebi nije loš. oduzima kalcij i cink tijelu ( popišamo ga)
ja pijem seku pošto sam dojilja i preedobra mi je.
jedino oko čega brinem je koliko smijem popiti?
e da . probajte umjesto šečera staviti med. preeedobro. samo probajte!
Ja obavezno stavim med, naročito po zimi.
Odlično se slaže s medom!
missm is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 17:54   #54
Samo da javim utisak divka : cikorija. Ja nisam osijetila nikakvu bitnu razliku. I sama cikorija je fina
__________________
manc
Tek u jesen otkriju se boje krošanja, sve su slične u leto zeleno....
manc is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2013., 14:17   #55
Pijem Kneip svako jutro skoro cijeli život, i stvarno mi nema bolje stvari s kojom mogu početi dan. Pošto sam u drugom gradu na faksu, zadnjih par godina ga pijem samo kad sam doma i povremeno kad imam volje napraviti ga (jer nema bake tu koja ga kuha svaki dan u 5 ujutro )

U zadnje vrijeme imam problema s gastritisom, i željela bi u potpunosti izbaciti kavu, pa me zanima jel probao tko te kavovine sa sojinim mlijekom?

Obično mlijeko mi ne paše baš, pijem ga jedino s Kneipom i par žličica u kavi, a htjela bih i to izbaciti
__________________
If nothing matters, there's nothing to save.
bonvivant is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2013., 21:13   #56
Quote:
bonvivant kaže: Pogledaj post
P

U zadnje vrijeme imam problema s gastritisom, i željela bi u potpunosti izbaciti kavu, pa me zanima jel probao tko te kavovine sa sojinim mlijekom?

Obično mlijeko mi ne paše baš, pijem ga jedino s Kneipom i par žličica u kavi, a htjela bih i to izbaciti
Ja obično pijem divku sa sojinim. Meni je super fino, do npr. mom mužu se ne sviđa.
__________________
What do you mean, "I don't believe in God"?I talk to him every day.What do you mean, "I ain't kind"?I'm just not your kind.
Ereshkigal is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2013., 11:18   #57
Meni je Seka najbolja. Kao mala pila sam je kod bake. I sada, kada sam ju nakon vise od 25 god kupila sama, miris i okus vratio me u djetinjstvo. Medutim, to je samo jedna od divnih "nuspojava" pijuckanja ove kavovine Seka, odnosno inulin u njoj stvarno poboljsava opce stanje organizma jer izbacuje otrovne stvari van. Inulin je prebiotik koji pomaze probioticima da rade svoj posao i mogu reci da ga uz pomoc inulina rade jaako dobro (ako znate na sto mislim: kenj kenj )
Jedino sto meni smeta jest tvrda stolica (auch!!!) :/ Ali u svakom slucaju, pijte Divku, Seku i ostale kavovine ako ste nedavno pili antibiotike ili ako zelite poboljsati imunitet.
limitedB is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2014., 22:57   #58
Quote:
limitedbitch kaže: Pogledaj post
Meni je Seka najbolja. Kao mala pila sam je kod bake. I sada, kada sam ju nakon vise od 25 god kupila sama, miris i okus vratio me u djetinjstvo. Medutim, to je samo jedna od divnih "nuspojava" pijuckanja ove kavovine Seka, odnosno inulin u njoj stvarno poboljsava opce stanje organizma jer izbacuje otrovne stvari van. Inulin je prebiotik koji pomaze probioticima da rade svoj posao i mogu reci da ga uz pomoc inulina rade jaako dobro (ako znate na sto mislim: kenj kenj )
Jedino sto meni smeta jest tvrda stolica (auch!!!) :/ Ali u svakom slucaju, pijte Divku, Seku i ostale kavovine ako ste nedavno pili antibiotike ili ako zelite poboljsati imunitet.
te kavovine izazivaju tvrdu stolicu?
Eve* is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 09:25   #59
bok ljudi,

jel netko zna kakvi se omjeri stavljaju za bijelu kavu? ja znam da je moja baka miješala divku i cikoriju i to lijevala u mlijeko da bi napravila bijelu kavu...naime omjer je bio dobar jer nikad nije uzrokovao probavne probleme, kao kad ja to pokušam, a očito pretjerujem...

kavovine izazivaju MEKU stolicu..
papricica2015 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2016., 09:29   #60
Ove zamjene za kavu ipak utječu na san, tlak i sl. samo u manjoj mjeri? Zna li netko?

Pogledajte:

http://zadovoljna.dnevnik.hr/clanak/...---436533.html
Riterner is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:59.