Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.03.2013., 22:42   #41
Quote:
TkoPita-NeSkita kaže: Pogledaj post

Koliko sam ja to shvatila, ako plaćaš putem paypala, onda te ne štiti Aliexpress. Ukoliko platiš Visom ili nekom drugom karticom, zaštićen si od njihove strane te oni čuvaju tvoj novac i ne daju ga seleru sve dok ti ne potvrdiš da si primila paket. U tom slučaju se prodavačima ne isplati muljati sa pošiljkama, jer novac neće dobiti.
Kao bankovni službenik ja se na ovo moram . Kako ti to misliš, oni te štite? Ma tko te štiti? Kao prvo, novac se skine s kartice odmah, to znam iz vlastitog iskustva (ja često kupujem donje rublje preko La senza UK, a oni ne primaju paypal) i lova mi se skine odmah. Kao drugo, banku ili kartičnu kuću boli briga jesi li ti nešto dobila, kao što ih nije briga jesi li pojela sendvič koji si platila u Mc Donaldsu njihovom karticom. Kao treće, ma kome ti to moraš potvrditi jesi li primila paket? Banci? Kartičarima? Još za tako nešto nisam čula u svojih 9 godina radnog staža....
__________________
I refuse to sink.
Hell Blonde is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2013., 23:48   #42
Quote:
Hell Blonde kaže: Pogledaj post
Kao bankovni službenik ja se na ovo moram . Kako ti to misliš, oni te štite? Ma tko te štiti? Kao prvo, novac se skine s kartice odmah, to znam iz vlastitog iskustva (ja često kupujem donje rublje preko La senza UK, a oni ne primaju paypal) i lova mi se skine odmah. Kao drugo, banku ili kartičnu kuću boli briga jesi li ti nešto dobila, kao što ih nije briga jesi li pojela sendvič koji si platila u Mc Donaldsu njihovom karticom. Kao treće, ma kome ti to moraš potvrditi jesi li primila paket? Banci? Kartičarima? Još za tako nešto nisam čula u svojih 9 godina radnog staža....
ne banci potvrditi mislila je na Aliexpress-u potvrditi...kad se logiraš mailom i lozinkom ispod svake narudžbe imaš polje koje potvrđuješ kad dobiš paket da si uredno primio narudžbu u roku 60 dana od dana slanja i da je sa pošiljkom sve u redu a ako nije imaš pravo podignuti dispute... ja sam naručila nakit od 3 sellera piše silver 925 po par dolara je bio a isti takav na privonu po 100-200 kn sam kupovala mislim....
leona5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2013., 00:38   #43
Quote:
Hell Blonde kaže: Pogledaj post
Kao bankovni službenik ja se na ovo moram . Kako ti to misliš, oni te štite? Ma tko te štiti? Kao prvo, novac se skine s kartice odmah, to znam iz vlastitog iskustva (ja često kupujem donje rublje preko La senza UK, a oni ne primaju paypal) i lova mi se skine odmah. Kao drugo, banku ili kartičnu kuću boli briga jesi li ti nešto dobila, kao što ih nije briga jesi li pojela sendvič koji si platila u Mc Donaldsu njihovom karticom. Kao treće, ma kome ti to moraš potvrditi jesi li primila paket? Banci? Kartičarima? Još za tako nešto nisam čula u svojih 9 godina radnog staža....
Upravo to!!! Zato sam ja i u brizi jer ja dobro znam da čim nešto nisam platila paypalom to je rizik,drugo je kad nesto naručiš s koliko toliko provjerene stranice npr ASOS,Dorothy Perkins...nije ni to neki oslonac ali znas da tamo rade ozbiljni ljudi koji ne žele ostati na lošem glasu a ovdje ima jako puno sellera koji sutra mogu promjeniti ime i početi ispočetka,ovaj dispute njihov je čista glupost jer čim sam ga digla seller ga je odbio,piše da još imam 6 dana za rješavanje problema s tim da svaki put kad odgovorim nesto taj rok se produžava
nadam se da će sve dobro završit jer nisu mali novci cipele su bile preko 60 USD
ovo je samo moje iskustvo sa dva sellera a s obzirom da ih ima puno ne mora značit da je to loša stranica
__________________
" ne daj mi da vidim ovo nije svijet za nas... "
Chocollina is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2013., 01:28   #44
Quote:
leona5 kaže: Pogledaj post
ne banci potvrditi mislila je na Aliexpress-u potvrditi...kad se logiraš mailom i lozinkom ispod svake narudžbe imaš polje koje potvrđuješ kad dobiš paket da si uredno primio narudžbu u roku 60 dana od dana slanja i da je sa pošiljkom sve u redu a ako nije imaš pravo podignuti dispute... ja sam naručila nakit od 3 sellera piše silver 925 po par dolara je bio a isti takav na privonu po 100-200 kn sam kupovala mislim....
Taj dio ok, ti možeš otvoriti dispute, ali tebi kartičari ili banka neće radi toga vratiti novac. Samo Paypal ima tu opciju, zato je i najsigurniji za plaćanje. Banka i kartična kuće te u tom smislu ne štite.
__________________
I refuse to sink.
Hell Blonde is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2013., 12:17   #45
litle Coco,to sto ti se ne desava nista na trackingu,ne brini,izaslo je iz Kine.Jesi prevela pomocu googla sta pise ono na trackingu,di je zadnje,Peking aerodrom?
Ja ovdje pratim..http://www.17track.net/index_en.shtml
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2013., 15:46   #46
meni piše da tracking number not found po svim trima brojevima pošiljaka....prvi put sam naručivala sada preko aliExpress nadam se da neće biti i zadnji jer stvarno imaju prekrasan nakit po smiješnim cijenama...
leona5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2013., 16:09   #47
Quote:
Hell Blonde kaže: Pogledaj post
Kao bankovni službenik ja se na ovo moram . Kako ti to misliš, oni te štite? Ma tko te štiti? Kao prvo, novac se skine s kartice odmah, to znam iz vlastitog iskustva (ja često kupujem donje rublje preko La senza UK, a oni ne primaju paypal) i lova mi se skine odmah. Kao drugo, banku ili kartičnu kuću boli briga jesi li ti nešto dobila, kao što ih nije briga jesi li pojela sendvič koji si platila u Mc Donaldsu njihovom karticom. Kao treće, ma kome ti to moraš potvrditi jesi li primila paket? Banci? Kartičarima? Još za tako nešto nisam čula u svojih 9 godina radnog staža....

Pa nije ni mislila da te štiti banka ili kartična kuća i naravno da se novac skida odmah...
Koliko sam shvatila sistem naručivanja, novci sjedaju Aliju, a tek kad ti potvrdiš primitak narudžbe (imaš opciju za kliknuti pored artikla koji si naručila), oni novac proslijede prodavaču... Na taj način ne vidim da se prodavačima isplati muljati sa narudžbama jer novac ne zaprime direktno nakon tvoje uplate i na to se odnosio taj sistem "zaštite".
Da li to stvarno šljaka u praksi i kako funkcionira to sa podizanjem disputea, ne znam iz prve ruke.
Zato ja za probu sa neprovjerenih stranica prvo naručim neku sitnicu, ako i izgubim novce, gubitak neće biti veliki... 60$ za cipele je prilično velik zalogaj.
Koliko je sistem uistinu dobar, vidjet ćemo dok počnu (ne)stizati pošiljke.
__________________
"Nije da nisam uspio, nego sam otkrio 10 000 stvari koje ne funkcioniraju!"
"neznanka" is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2013., 16:17   #48
leona5 platila pp? Daj linkove sellera ako nisu ti koje sam ja stavila
Sarita 17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2013., 17:06   #49
Quote:
Hell Blonde kaže: Pogledaj post
Kao bankovni službenik ja se na ovo moram . Kako ti to misliš, oni te štite? Ma tko te štiti? Kao prvo, novac se skine s kartice odmah, to znam iz vlastitog iskustva (ja često kupujem donje rublje preko La senza UK, a oni ne primaju paypal) i lova mi se skine odmah. Kao drugo, banku ili kartičnu kuću boli briga jesi li ti nešto dobila, kao što ih nije briga jesi li pojela sendvič koji si platila u Mc Donaldsu njihovom karticom. Kao treće, ma kome ti to moraš potvrditi jesi li primila paket? Banci? Kartičarima? Još za tako nešto nisam čula u svojih 9 godina radnog staža....
Ja se moram nasmijati na čitanje s nerazumijevanjem. Naravno da nećeš banci ili kartičarima potvrđivati da si primila paket, već valjda onima preko kojih naručuješ, dakle Aliju. Ako novac prvo sjeda njima, a prodavaču tek nakon što kupac potvrdi zaprimanje paketa, zašto ti ga oni ne bi mogli i vratiti ako nakon podizanja disputea presude u tvoju korist? To je sistem u teoriji, a da li je to stvarno tako, ne znam. Neka me netko ispravi.
Ova stranica je inače pokrenuta s ciljem da se omogući i maloprodaja, jer je originalna stranica (http://www.alibaba.com/) namijenjena isključivo za veleprodaju.
TkoPita-NeSkita is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2013., 19:22   #50
Imate nekog dobrog sellera za preporuku ( Zara like stvari i slicno )?
LLme is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2013., 19:37   #51
Vidjela sam da je danas dosta stvari na popustu. Naišla sam na cipele za manje od dolara pa mi se čini čudno U čemu je fora?
Luna7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2013., 19:44   #52
Quote:
LLme kaže: Pogledaj post
Imate nekog dobrog sellera za preporuku ( Zara like stvari i slicno )?
ovaj ima dosta stvari od zarehttp://www.aliexpress.com/store/913072
__________________
....ne mogu mi oduzeti snove...

Zadnje uređivanje seceruuu : 31.03.2013. at 19:50.
seceruuu is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2013., 11:14   #53
Quote:
Luna7 kaže: Pogledaj post
Vidjela sam da je danas dosta stvari na popustu. Naišla sam na cipele za manje od dolara pa mi se čini čudno U čemu je fora?
vjerovatno u tome da moras kupit lot il da je shipping..........
myboys is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2013., 13:45   #54
Quote:
myboys kaže: Pogledaj post
vjerovatno u tome da moras kupit lot il da je shipping..........

Čak je i free shipping i može se kupit komad.... ali na aliexpress forumu pričaju da se radi o scamu. Stvarno bi bilo predobro da su cipele i ostala roba samo nekoliko centi.
Luna7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2013., 13:48   #55
Luna7 javin šta su odg,poslala sam par upita
Sarita 17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2013., 14:02   #56
Hvala Sarita!!
Luna7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2013., 19:39   #57
narucila sam(i odmah platila) cipele prije tjedan dana, seller nije jos shippao...

platila sam pp-om, odmah sam s njim provjerila jel sjelo(reko je da je sve ok, da vidi uplatu, iako mi na narudzbi nije naznaceno da sam uplatila nego stoji da moram platiti), kada mi nakon 3 dana(sto mu u opisu pise da je rok za slanje) jos nista nije poslao, rekao je da ima guzvu i da se malo strpim. kada da mu se opet javim, je li tjedan dana nakon prvog pozurivanja sa slanjem prerano ili je ok?
lanazg88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2013., 21:00   #58
@ lanazg88 ma više nego ok! Samo dajte cure te linkove sellera koji primaju pp
btw izgleda da im je svima neka gužva,koga kod san pitala nešto rekli su da im se javin id tj
Sarita 17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2013., 21:24   #59
vec sam stavila link na sugestije, evo i ovdje, ovaj seller prima pp, s tim da je do jucer imao snizenja do 40%, sad su samo 10% kolko vidim

http://www.aliexpress.com/store/104906
lanazg88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2013., 22:59   #60
Quote:
"neznanka" kaže: Pogledaj post
Pa nije ni mislila da te štiti banka ili kartična kuća i naravno da se novac skida odmah...
Koliko sam shvatila sistem naručivanja, novci sjedaju Aliju, a tek kad ti potvrdiš primitak narudžbe (imaš opciju za kliknuti pored artikla koji si naručila), oni novac proslijede prodavaču... Na taj način ne vidim da se prodavačima isplati muljati sa narudžbama jer novac ne zaprime direktno nakon tvoje uplate i na to se odnosio taj sistem "zaštite".
Da li to stvarno šljaka u praksi i kako funkcionira to sa podizanjem disputea, ne znam iz prve ruke.
Zato ja za probu sa neprovjerenih stranica prvo naručim neku sitnicu, ako i izgubim novce, gubitak neće biti veliki... 60$ za cipele je prilično velik zalogaj.
Koliko je sistem uistinu dobar, vidjet ćemo dok počnu (ne)stizati pošiljke.
Ispričavam se što nisam dobro shvatila.
__________________
I refuse to sink.
Hell Blonde is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:46.