Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.06.2013., 17:29   #1
Prirodni lijekovi protiv artritisa

Obzirom da se artritis zasad ne može izliječiti, sve metode su samo trenutno olakšanje tegoba i zaustavljanje procesa.
Kineska medicina/akupunktura zna nekima također pomoći sa tretmanima..

...evo par isprobanih varijanti..

Jedno dulje vrijeme sam uzimala glukozamim i kondroitin sulfat, E vitamin, C vitamin..3mj uzimati 3xdnevno, jedan mj pauze pa ponoviti...

Ulje crnog kima - sprečava upale, jača imunitet..30kapi/3x dnevno, 3 mjeseca, pauza mj dana pa ponoviti
http://www.etericnaulja.net/aromater...rnog-kima.html
.. ima ih raznih, bila sam izuzetno zadovoljana sa od Dea Flores..
http://deaflores.hr/proizvodi

Evo par prirodnih kombinacija za liječenje:
http://www.alternativa-za-vas.com/in...ticle/artritis

Izuzetno sam bila zadovoljna sa Renarthro krema+kapsule+med, trenutno olakšanje od bolova
http://renarthro.com/

Tahebo mast također trenutno olakšava bol, našla sam u SLO
http://apoteka-natura.si/p-1519-tahe...o-komplet.aspx
http://www.viva.si/Katalog/Datoteke/...Taheebo-mazilo


stranica sa raznim preparatima protiv artritisa
http://moj-artritis.com/shop/index.php/svi-artikli

Sretno!
searching is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 23:18   #2
Quote:
searching kaže: Pogledaj post
Obzirom da se artritis zasad ne može izliječiti, sve metode su samo trenutno olakšanje tegoba i zaustavljanje procesa.
Sretno!
Odakle ti ova ideja, majke ti? Da li znaš na kom forumu postuješ? Ako želiš biti "navijač zvanične medicine" prebaci se na drugi forum.
Ne postoji bolest koje se ne može izlječiti, samo je pitanje koliko je pacijent spreman da se odrekne dosadašnjih navika.
Na mom sajtu: svejeizljecivo.com a još više na sajtu dr rose: valetudo-drroso.com ima puno uputa koje ukazuju da je doista sve izlječivo.
Artritis se sigurno može izlječiti uzimanjem Magnezij klorida (ima ga i u Hrvatskoj i u Srbiji), ali, neophodne su i promjene u prehrambenim navikama (izbjegavanje mlijeka i mliječnih prerađevina, više sirove hrane i sl...)
__________________
Ima lijeka i u Hrvatskoj
dietfood is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 23:56   #3
Quote:
dietfood kaže: Pogledaj post
Odakle ti ova ideja, majke ti? Da li znaš na kom forumu postuješ? Ako želiš biti "navijač zvanične medicine" prebaci se na drugi forum.
Ne postoji bolest koje se ne može izlječiti, samo je pitanje koliko je pacijent spreman da se odrekne dosadašnjih navika.
Na mom sajtu: svejeizljecivo.com a još više na sajtu dr rose: valetudo-drroso.com ima puno uputa koje ukazuju da je doista sve izlječivo.
Artritis se sigurno može izlječiti uzimanjem Magnezij klorida (ima ga i u Hrvatskoj i u Srbiji), ali, neophodne su i promjene u prehrambenim navikama (izbjegavanje mlijeka i mliječnih prerađevina, više sirove hrane i sl...)
Dali konkretno znaš osobu koja se izlječila od reumatskog artritisa?
Znači ta kombinacija magnezij klorida + promjene u prehrambenim navikama?
flipijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2013., 15:23   #4
Društvo, bog!

Pošto bolujem od reumatskog artritisa od 1993 godine, koristim prostor da podijelim svoje iskustvo s alterntivnim liječenjem. Kod mene se bolest ispoljila na zglobovima prstiju i stopala, čeljusti, a u zadnje vrijeme kukovima i ramenima, kao bol koja nije jaka, ali uvijek osjećam prisutnu upalu. Bilo je perioda remisije i perioda s povišenim RF faktorima u krvi, ali kad god bih pokušala ne pit lijekove bolest se vračala. Svih 20 godina sam bila na kortikosteroidima, prvih par godina na decortinu, a zadnjih 15 na medrolu. Iako se radilo o maloj dozi od 4 mg svaki drugi dan počele su se javljati nuspojave kao pucanje kapilara i masnice po cijelom tijelu. Požalila sam se doktorici a ona je rekla da moram održavati terapiju jer je ta mala doza jedva dovoljna da drži organizam pod kontrolom te da skidanje može izazvati veliki nered u organizmu.

Tako sam se ja odlučila izliječiti prirodnim putem "na svoju ruku" s puno vjere u mogućnosti koje pruža alternativna medicina i fitoterapija. I evo, moram se pohvaliti prošlo je 3 mjeseca što sam bez terapije, a uskoro planiram napraviti pretrage krvi da vidim jesu li reumatski faktori još uvijek povišeni kako su to bili prije godinu dana uz terapiju medrolom.

Prestala sam piti tablete (ovo nikome ne preporučam, učinila sam to na svoju ruku svjesna rizika u koji se upuštam). Uglavnom ono što sam primjetila da meni pomaže je svakodnevna samomasaža cijelog tijela sezamovim i ricinusovim uljem, nakon čega se opuštam dvadesetak minuta i otuširam toplom vodom. Ovo doista opušta i dovodi tijelo u ravnotežu, a navedena ulja imaju antiupalna svojstva. Nekada se mažem i s ghee. Koža mi je postala baršunasta i meka i ne trebam industrijske kreme za njegu.

Također prema receptu iz knjige travarke Marije Treben pijem 4 šalice čaja od koprive dnevno i 3X dnevno u malo čaja stavim žličicu švedske (mariborske) grenčice i to pijem gutljaj po gutljaj pola sata prije jela. Primjetila sam da otkako pijem koprivu i grenčicu, stanje se znantno poboljšalo i gotovo da više nema bolova.

Povremeno idem na tajlandsku masažu, a preporuča se i akupunktura. Svakodnevno vježbam lagane yoga vježbe pola sata, koje su odlične za istezanje i pokretljivost zglobova.

Trudim se živjeti u ravnoteži bez puno uzrujavanja. Kada sam uznemirena znam uzimati žličicu praha ashwagandhe koja pomaže organizmu adaptirati se na stres ili čaj od valerijane prije spavanja. Jako je važno očistiti misli od negativnih emocija, treba poticati dobro raspoloženje i pozitivne misli.

Od začina se preporuča konzumirati kurkumu, cimet i đumbir jer imaju antiupalna svojstva. Ove začine sam uzimala u šalici mlijeka s medom uz dodatak kardamoma i klinčića i žličice ghee maslaca (vrlo ukusan napitak), ali sam prestala konzumirati mlijeko od kad pijem koprivu.

Primjetila sam da mi godi izlaganje suncu iza 17 ili ujutro iako mi je doktorica strogo zabranila sunčanje. Puno odmora je jako bitno, svako pretjerano umaranje i fizički napor pogoršavaju stanje.

Jako cijenim ayurvedsku medicinu i vjerujem da bi dobar ayurvedski liječnik mogao pomoći kod autoimunih bolesti na koje naša medicina nema odgovora, ali u nedostatku istog sama sam sebi nekako našla lijeka proučavajući različite izvore i isprobavajući biljne "lijekove". Mislim da tu nema nekog univerzalnog recepta i da ako nešto djeluje na mene ne mora i na druge osobe imati jednak učinak jer djelovanje neke biljke na pojedinca uveliko ovisi o njegovoj konstituciji (doshi), zato ne preporučam ništa, samo iznosim svoje iskustvo.
veneraxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2013., 23:56   #5
Veneraxy, probaj dijetu bez ičega od krave. Bez mlijeka, sira, mesa, želatine. Prije toga pročitaj ovo i slične članke iz ozbiljnih časopisa.
http://www.sciencedirect.com/science...0989819190287M
Po svemu sudeći, manje više sve autoimune bolesti imaju sličan mehanizam molekulske mimikrije. Limfociti počnu tamaniti nešto (bakteriju, virus, protein...) što je dovoljno po dijelovima slično vlastitom tkivu i nastave žderati samoga sebe. Znam za slučaj dramatičnog poboljšanja nakon prestanka uzimanja kravovina, duge terapije antibioticima (16 dana) i udarne doze (ne baš tako udarne, 30mg tjedan dana, sada u smanjenju prema nuli) kortikosteroida. Kortikosteroidi su dobri ali se moraju stalno uzimati ako se ne ukloni primarni uzrok a njega miču antibiotici i dijeta. Jedina je frka ako je uzrok virus, npr. Barr Epstein.
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2013., 08:35   #6
Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
Veneraxy, probaj dijetu bez ičega od krave. Bez mlijeka, sira, mesa, želatine. Prije toga pročitaj ovo i slične članke iz ozbiljnih časopisa.
http://www.sciencedirect.com/science...0989819190287M
Po svemu sudeći, manje više sve autoimune bolesti imaju sličan mehanizam molekulske mimikrije. Limfociti počnu tamaniti nešto (bakteriju, virus, protein...) što je dovoljno po dijelovima slično vlastitom tkivu i nastave žderati samoga sebe. Znam za slučaj dramatičnog poboljšanja nakon prestanka uzimanja kravovina, duge terapije antibioticima (16 dana) i udarne doze (ne baš tako udarne, 30mg tjedan dana, sada u smanjenju prema nuli) kortikosteroida. Kortikosteroidi su dobri ali se moraju stalno uzimati ako se ne ukloni primarni uzrok a njega miču antibiotici i dijeta. Jedina je frka ako je uzrok virus, npr. Barr Epstein.

Hvala na savjetu, proučit ću članak. Mlijeko i mliječne proizvode sam izbacila prije 2 tjedna, al ne vidim baš neku razliku.
veneraxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2013., 08:55   #7
Quote:
veneraxy kaže: Pogledaj post
Hvala na savjetu, proučit ću članak. Mlijeko i mliječne proizvode sam izbacila prije 2 tjedna, al ne vidim baš neku razliku.
Treba vremena a treba izbaciti i sve od krave (bilo kakvu kravetinu, goveđu juhu, sva jela kojima je osnova goveđi temeljac, kolače sa želeom, sve industrijsko što ima mlijeka u bilo kom obliku, od puter štangica na dalje). Po ovom sažetku glavni protein koji radi frku je albumin.
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 16:08   #8
Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
Treba vremena a treba izbaciti i sve od krave (bilo kakvu kravetinu, goveđu juhu, sva jela kojima je osnova goveđi temeljac, kolače sa želeom, sve industrijsko što ima mlijeka u bilo kom obliku, od puter štangica na dalje). Po ovom sažetku glavni protein koji radi frku je albumin.
Ja sam izbacila sve to odnosno crveno meso, mijeko, pšenicu, kukuruz itd.. da ne nabrajam. Ima nekih mjesec dana. Poboljšanje ne osjećam.Do ovoga si došao čitanjem ili poznaš koga?
Sve šta nalazim su članci, mene zanimaju iskustva ljudi a toga baš i nema. Pa se pitam jesu to prazne priče...
flipijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 00:18   #9
Quote:
flipijana kaže: Pogledaj post
Ja sam izbacila sve to odnosno crveno meso, mijeko, pšenicu, kukuruz itd.. da ne nabrajam. Ima nekih mjesec dana. Poboljšanje ne osjećam.Do ovoga si došao čitanjem ili poznaš koga?
Sve šta nalazim su članci, mene zanimaju iskustva ljudi a toga baš i nema. Pa se pitam jesu to prazne priče...
Poznajem i sudjelovao sam u traženju i povezivanju literature iz raznih grana medicine. Za sada su rezultati fenomenalni.
Problem liječnika je što su preopterećeni, nemotivirani i prate, ako prate, samo svoje područje. Reumatolozi ne čitaju ono što pišu infektolozi,, edokrinolozi ili mikrobiolozi i tako u krug. Rijetki su koji to shvaćaju.
Neki efekt bi se trebao vidjeti tek za šest tjedana. Bitno je, ako se likvidiraju kravlji proizvodi, izbaciti sve. I sladoled i čokoladu, sve kolače, sve što ima i malo mlijeka u bilo kom obliku isto kao i sve proizvode koji imaju želatinu goveđeg porijekla. I treba ugasiti pobudnu infekciju i zaustaviti upalu kortikosteroidima. I najvažnije, treba pronaći liječnika dovoljno motiviranog da počne razmišljati izvan ucrtanih staza uklanjanja posljedica i napadne uzrok. I, dakako, treba znati da su kravovine pri vrhu tvari koje gnjave ali ne i jedine. I da ne zaboravim, neki indijski liječnici su povezali artritis sa smetnjama u radu štitnjače i nedostatkom d vitamina. To kontrolirati jer lako može biti da je to uzrok a ne posljedica kako se tvrdi u nekim euro i am člancima.
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2013., 10:32   #10
Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
Poznajem i sudjelovao sam u traženju i povezivanju literature iz raznih grana medicine. Za sada su rezultati fenomenalni.
Problem liječnika je što su preopterećeni, nemotivirani i prate, ako prate, samo svoje područje. Reumatolozi ne čitaju ono što pišu infektolozi,, edokrinolozi ili mikrobiolozi i tako u krug. Rijetki su koji to shvaćaju.
Neki efekt bi se trebao vidjeti tek za šest tjedana. Bitno je, ako se likvidiraju kravlji proizvodi, izbaciti sve. I sladoled i čokoladu, sve kolače, sve što ima i malo mlijeka u bilo kom obliku isto kao i sve proizvode koji imaju želatinu goveđeg porijekla. I treba ugasiti pobudnu infekciju i zaustaviti upalu kortikosteroidima. I najvažnije, treba pronaći liječnika dovoljno motiviranog da počne razmišljati izvan ucrtanih staza uklanjanja posljedica i napadne uzrok. I, dakako, treba znati da su kravovine pri vrhu tvari koje gnjave ali ne i jedine. I da ne zaboravim, neki indijski liječnici su povezali artritis sa smetnjama u radu štitnjače i nedostatkom d vitamina. To kontrolirati jer lako može biti da je to uzrok a ne posljedica kako se tvrdi u nekim euro i am člancima.
da, izbacila sam baš sve to, znači nema kolača, sladoleda, šećera, crvenog mesa... Jel ti možda poznato za zob (napravila bi bar neke keksiće za doručak) naravno bez pšeničnog brašna? Negdje piše da ima glutena a negdje ne.
Šta se tče vitamima D to bi bilo najbolje izvadit krva pa točno vidit.
Teško je naći takvog lječnika, oni razmišljaju onako kako su naučeni. teško da će tko dobit neki savjet van njihovih okvira.
Ja uzimam kortikosteroide (najmanju dozu), metrotrexat i biološki lijek Uz svet to bolest mi je aktivna, upala jaka. zato sam i probala na ovaj način jer drugog izbora nemam.
flipijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2013., 14:52   #11
Quote:
flipijana kaže: Pogledaj post
da, izbacila sam baš sve to, znači nema kolača, sladoleda, šećera, crvenog mesa... Jel ti možda poznato za zob (napravila bi bar neke keksiće za doručak) naravno bez pšeničnog brašna? Negdje piše da ima glutena a negdje ne.
Šta se tče vitamima D to bi bilo najbolje izvadit krva pa točno vidit.
Teško je naći takvog lječnika, oni razmišljaju onako kako su naučeni. teško da će tko dobit neki savjet van njihovih okvira.
Ja uzimam kortikosteroide (najmanju dozu), metrotrexat i biološki lijek Uz svet to bolest mi je aktivna, upala jaka. zato sam i probala na ovaj način jer drugog izbora nemam.
Prvo provjeri jesi li kolonizirana nekim bakterijama. Bakterije ne moraju biti u tolikoj količini da izazivaju upalu ali ih može biti dovoljno da reagiraju T limfociti. U jednom su radu povezali bakterije koje izazivaju krvarenje desni i artritis. Dosta se često nalazi veza yersinie (na sreću ne pestis), klamidije, mikoplazmi i drugih bakterija koje manje-više normalno žive u nama i artritisa. Stalno uzimanje kortikosteroida i methotrexata stvara idealne uvjete za razvoj infekcije. Jedan suzbija upalu koja bi tamanila bakterije, drugi ruši imunitet, a infekcija se lijepo razvija bez simptoma. Zato ti treba liječnik koji kuži stvar da te stavi na dugu kuru antibiotika, po mogućnosti nakon što ti napravi antibiogram brisa svega što može. Bitno je da je kura dugotrajna jer je sadašnja praksa da se antibiotikom uništi 80-90% bakterija a ostalo prepusti imunom sustavu koji je kod tebe zatučen mathotrexatom.
Ne znam što trebaš izbaciti iz prehrane, ne znaš ni ti. Jedino što ti mogu preporučiti je dugotrajno eksperimentiranje. U meni poznatom slučaju je radilo sa izbacivanjem mlijeka, kravljeg mesa i po svemu sudeći feferona (reakcija na fišpaprikaš). Možda je tebi problem u jajima, kukuruzu ili paradajzima, tko zna. Ja bih krenuo na strogu dijetu šest tjedana (kuhana piletina, kruh, salata). Ako ima promjena, dobro, ako nema promjena repertoara pa ponovo. Bitno je da dobijaš proteine, masti i ugljikohidrate i balastne tvari. Ako osjetiš poboljšanje uvedi nove namirnice ali jednu po jednu i to bar svakih 1-2 tjedna da možeš reakciju povezati baš sa tim. I sve piši, koliko, čega, kad i kako se osjećaš. Sjećanje je varljivo.
Ako na dijeti ima poboljšanja ali nije jako izraženo dobro bi bilo varirati osnovne sastojke ali jedan po jeda. Npr. kruh zamijeniti raženim ili krumpirom, piletinu janjetinom ili svinjetinom, alkoholni ocat u salati vinskim ili jabučnim i tako.
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2016., 17:16   #12
ova se tema mora podignuti

nekoliko prijatelja mi ima dijagnozu reumatidnoga artritisa i željela bih im nekako pomoći, pa bi bilo odlično da ako netko tko se izlječio prirodnim putem da podjeli to sa svima nama

pročitala sam puno litariture u kojem se spominje prirodno liječenje r.a. i postoje razni savjeti

no ipak mislim da je ključno ne samo izbaciti meso i mliječne proizvode, nego i izbaciti šećer i bijelo brašno...jer i vegani imaju dijagnoze r.a što znači da izbacivanje hrane životinjskog podrijetla i nema neke svrhe ako se i dalje jede bijeli kruh sa margarinom i pekmezom.

ključno je jesti cjelovitu vegansku prehranu, sa naglaskom na cjelovitu, a to znači spravljati svoje obroke doma, a izbjegavati industrijsku hranu, sve industrijski pakirano u konzerve i vrečice, gotovu zamrznutu hranu i sl...jer šečer i rafinirana ulja i margarini su sve prisutni.

čaj od koprive i krema od gaveza su provjereno učinkoviti

ima još ? javite se ljudi što je vama pomoglo ?
__________________
"Svijet je ogledalo:Pogledaj u njega, i ono će ti vratiti tvoju sliku."
-KLEOPATRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2016., 15:58   #13
Quote:
-KLEOPATRA kaže: Pogledaj post
ova se tema mora podignuti

nekoliko prijatelja mi ima dijagnozu reumatidnoga artritisa i željela bih im nekako pomoći, pa bi bilo odlično da ako netko tko se izlječio prirodnim putem da podjeli to sa svima nama

pročitala sam puno litariture u kojem se spominje prirodno liječenje r.a. i postoje razni savjeti

no ipak mislim da je ključno ne samo izbaciti meso i mliječne proizvode, nego i izbaciti šećer i bijelo brašno...jer i vegani imaju dijagnoze r.a što znači da izbacivanje hrane životinjskog podrijetla i nema neke svrhe ako se i dalje jede bijeli kruh sa margarinom i pekmezom.

ključno je jesti cjelovitu vegansku prehranu, sa naglaskom na cjelovitu, a to znači spravljati svoje obroke doma, a izbjegavati industrijsku hranu, sve industrijski pakirano u konzerve i vrečice, gotovu zamrznutu hranu i sl...jer šečer i rafinirana ulja i margarini su sve prisutni.

čaj od koprive i krema od gaveza su provjereno učinkoviti

ima još ? javite se ljudi što je vama pomoglo ?
To je naprosto nemoguće jer:

Kako jedeš, tako misliš.
Kako misliš, tako živiš.
Stara poslovica.
Staroegipatska: Ljudi si zubima kopaju grob, a da toga nisu svjesni.
Kineska: Uzrok svoje bolesti, naći ćeš na dnu svog tanjura.

a svi znamo da se vegani hrane izuzetno zdravo
(za modove: to je bila ironija kojoj je cilj promišljanje da li vjerovati znanstvenoj metodi zdravog skepticizma ili dogmatskom mantranju gurua)

Uzgred, za reumatoidni artritis izbaciti papriku, paradajz, špinat, salatu, pšenicu, raž, ječam, kikiriki i još koješta drugo.
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2016., 16:18   #14
Quote:
-KLEOPATRA kaže: Pogledaj post
ova se tema mora podignuti

nekoliko prijatelja mi ima dijagnozu reumatidnoga artritisa i željela bih im nekako pomoći, pa bi bilo odlično da ako netko tko se izlječio prirodnim putem da podjeli to sa svima nama

pročitala sam puno litariture u kojem se spominje prirodno liječenje r.a. i postoje razni savjeti

no ipak mislim da je ključno ne samo izbaciti meso i mliječne proizvode, nego i izbaciti šećer i bijelo brašno...jer i vegani imaju dijagnoze r.a što znači da izbacivanje hrane životinjskog podrijetla i nema neke svrhe ako se i dalje jede bijeli kruh sa margarinom i pekmezom.

ključno je jesti cjelovitu vegansku prehranu, sa naglaskom na cjelovitu, a to znači spravljati svoje obroke doma, a izbjegavati industrijsku hranu, sve industrijski pakirano u konzerve i vrečice, gotovu zamrznutu hranu i sl...jer šečer i rafinirana ulja i margarini su sve prisutni.

čaj od koprive i krema od gaveza su provjereno učinkoviti

ima još ? javite se ljudi što je vama pomoglo ?
Da li ste izlečili nekad one najteže slučajeve artritisa?
- O, naravno.
A u kakvom su stanju tačno bili?
- Bili su u invalidskim kolicima. Kada sam držao predavanja na Zapadu,
viđao sam ljude u kolicima. Takve sam dovodio pored glečera koji se topio.
Dole se spuštala reka zaleđene vode, širine kao kuća. Doveo bih ih tada
pored glečera i spustio niz tu reku.
Zašto ste to radili?
- Da bih stimulisao reakcije u njihovom telu. Ledena voda to čini. Slično
je kao metoda primene vrućeg i hladnog tuša, samo bolje. To je kao šok
za njih. Naravno, za lečenje artritisa su odlične i ledene obloge, tople
obloge, i vruć i hladan tuš. Time se stimuliše cirkulacija krvi.
Šok tretman za telo, znači?
- Da, bilo je neverovatno. Prosto neverovatno. Dosta smo primenjivali
nad njima i hladne i vruće tuševe. Uopšte, hidroterapiju.
Vruće i hladne tuševe ste primenjivali? Nije li to bilo previše za njih?
- Pa znate, to radimo nad svim pacijentima. Čak i nad jednim 4-godišnjim
detetom.
Koristite i ledene obloge za artritis, posle čega sledi primena toplog?
- Naizmenična primena toplog i hladnog takođe dobro deluje na zglo bo -
ve.
Kada kažete „hladno”, mislite li na kocke leda?
- Kese, obloge sa ledom. Prvo one 8-10 minuta, a onda vruća voda ili
obloge isto 8-10 minuta. To možete uveče raditi i po nekoliko sati. Ali i
dalje se pridržavate metode sa vrućim i hladnim tuševima. Dok ovo sa
ledom i toplotom stimuliše protok krvi bolje od bilo čega drugog.

Ovo je citat dr. Shulzea, dakle primjenjivanje hidroterapije radi cirkulacije i svega ostalog.

Kombinacija koprive (čisti krv, drenira bubrege) i trputca(drenira limfu)
Poriluk svakodnevno, najbolje sirov, ili varivo.
Poriluk hrani zglobove i umenjuje boli, googlajte poriluk ljekovitost.

Pročistiti jetru, velikim dozama citrusa, korijena maslačka, sjemenom sikavice.
Jutarnje razgibavanje, istezanje cjelog tjela.

Nakon dijela hidroterapije toplom vodom, kada su pore na koži najotvorenije, umasirati na bolne zglobove melem, tinkturu ili uljni macerat zimzelena.
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2016., 12:53   #15
No, ima li kakav alternativni savjet osim smrzavanja u mrzloj vodi by Ante Pavlović?
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2016., 17:43   #16
ja ne bih više išao kod ove doktorice što je zabranila sunčanje ! sigurno je završila medicinu na zg sveučilištu.
ta vam sigurno ni u čemu nemre pomoć.
lobor995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2016., 22:50   #17
Ja sam se liječila koprivom, izvana
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2016., 08:20   #18
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Ja sam se liječila koprivom, izvana
I jesi li se izliječila ili samo drži vodu dok majstori odu?
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2016., 23:42   #19
Dvije godine ni traga ni glasa
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2016., 00:24   #20
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Dvije godine ni traga ni glasa
I nisi ništa drugo poduzimala osim koprive, baš ništa?
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:43.