Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.12.2013., 20:13   #41
Na prvu loptu mislim da bi ideala bio Star Trek, ali i tu se može itekako biti nesretan.
Reginald Barclay nije baš nešto oduševljen svime time kada je provodio svaki slobodni trenutak u Holodecku.

Mass Effect mi je imao nekoliko lijepih planeta, ali što to vrijedi kada dođu roboti i pobiju 90% živuće populacije (ako imaju sreće i ne postanu tehnozombiji).

Clarke je imao nekoliko lijepih zelenih svjetova.

Temelj svega je da postoji dobar spoj tehnologije i prirode, smanjenje individualizacije jer ljudi postanu više manje nesretni prije ili kasnije.
Pročitao sam Vrli novi svijet od Huxleya (distopija, kao i gotovo svaki sf svijet), a onda sam vidio nešto što mi se svidjelo na prvu, ali još nisam krenuo u čitanje : ISLAND.

Iako kako je rekao Clarke u djelu The lion of Comarre.... parafraziram "gle tamo lijepe tropske otoke, djeluju tako savršeno, a bili dosadili bi svakome nakon mjesec dana :-D

Da ne pišem bezveze dalje, da li je ovdje pitanje ljepote svijeta ili socijalni ustroj gdje su svi sretni pa i mi sami?
U SFima se često nađe nešto lijepo, ali kao što unaprijed znate sve što je lijepo u pričama je samo uvod u horor što slijedi kasnije.
korny87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 20:54   #42
Quote:
Ajvz kaže: Pogledaj post
Definitivno u svijetu gdje ima magije u onom opipljivom, praktičnom smislu. Final Empire iz Mistborn serijala je grozno mjesto, ali moći Mistborna su awesome do te mjere da bih najradije živjela tamo, kad bih bila Mistborn, dakako.
Final Empire je jedno od najbrutalnijih mjesta u fanasy literaturi.
Ti bi tamo živjela i gutala pepeo samo da budeš Mistborn?
cave troll is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 21:08   #43
Quote:
cave troll kaže: Pogledaj post
Final Empire je jedno od najbrutalnijih mjesta u fanasy literaturi.
Ti bi tamo živjela i gutala pepeo samo da budeš Mistborn?
Klodovik2 is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 21:21   #44
cave troll is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 22:53   #45
gallifrey....nakon nekog vremena bi "posudio" TARDIS i krenuo u istraživanje svemira
Horvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 22:55   #46

A gle, svaki svijet ima svoje prednosti i mane.
Bojim se da ima premalo utopija koje bi mi se svidjele. Ili to, ili je neka 3 minute pred propast
A poznavajući sebe, vjerojatno bi bilo nekaj zanimljivo
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 01:09   #47
Pellucidar, svijet pun izazova, ali i ljepote. Ili Havatoo na Amtoru (ako prođem test, naravno).
Caligula Caesar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 01:35   #48
Amber je zanimljiva lokacija
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 01:00   #49
Q-ev subspace u ST-u ?
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2016., 17:22   #50
Quote:
RoboWarrior kaže: Pogledaj post
Živio bih na Citadelu iz Mass Effect franšize. Za one koji nisu upoznati sa dotičnom, to je nešto jako slično Elysiumu.

Neizmjerno mi je prekrasan takav jedan spoj futurističke tehnologije u svemiru, i klasičnog zelenila sa travnjacima i stablima.
Mass Effect rules . Ali ja bi na Normandy, okupit ekipu s Garrusom i deri po galaksiji.
Mogao bi se zamisliti i u Hogwartsu kao mladi i zgodni profesor preobrazbe.
__________________
The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why.
Winter Snake is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2016., 18:08   #51
kad se već bacaš u nekromanciju da bi hvatao maloljetnice u hogwartsu

Meni je Xenoblade Chronicles najlepši svijet:

Koljeno: http://i.imgur.com/UsAvYIT.jpg
Bedro: http://i.imgur.com/S4WqqHu.jpg
Dlakava leđa: http://i.imgur.com/m2DxSZw.jpg
More na energetskom polju na ramenima: http://i.imgur.com/1EMSfMc.jpg Špica je glava.
Ruka: http://i.imgur.com/kG1yhOw.jpg
Ručica: http://i.imgur.com/W0DnhGz.jpg
Mač mehanički: http://i.imgur.com/468hPsN.png
Iznutrice organskog: http://imgur.com/rJcNEK2
Iznutrice mehaničke: http://imgur.com/TW2jXO1
__________________
Big black wave in the middle of the sea.
waaave is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2016., 23:19   #52
Vjerovatno kolonija Beta iz Vorkosigan sage ili Federacija u Star Treku.

Ni u ludilu Star Wars svemir, Westeros i pogtovo ne svijet iz LOTR-a.
Zabavno za priču, ne i za život

PS
Najgori bi bio Harry Potter ukoliko nemaš magiju, vrijedi i za DC ili Marvel svemir ako nisi superheroj.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2016., 10:47   #53
Pretpostavljam, niti jedan od do sada navedenih. Ja bih htio neki svijet bez ljubomore, bez stalnih životnih partnera/ica, bez bolesti, bez siromaštva, svijet u kojem bi glavna fora bila kako ubiti dosadu nekom vrstom zabave, i gdje bi se svi natjecali da provajdaju neki oblik zabave. Dakle fino se napapaš doma, provozaš u nekom vozilu, dođeš na party, spavaš sa nekoliko ljepotica, napiješ se, pa odeš u luna park ili nešto. Dakle, nikakva ubijanja, silovanja, krađe i sve ostalo ružno, ali pretpostavljam da u tom svijetu ne bih ni bio ljudsko biće, nego nešto drugo.
Bebi Zombi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2016., 12:21   #54
Mislim da nema goreg svijeta za živjeti od onog iz Warhammer 40k univerzuma...
__________________
" In March the apparent position of Gamma Draconis is in one direction wrt the datum line (+20 arc sec), and in September the apparent position of Gamma Draconis is in the opposite direction wrt the datum line (-20 arc sec). So, the difference is ZERO (20 - 20 = 0)."
Lik tvrdi da je razlika izmedju 20 i -20 nula.
Zombie_666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2016., 15:12   #55
Quote:
Bebi Zombi kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam, niti jedan od do sada navedenih. Ja bih htio neki svijet bez ljubomore, bez stalnih životnih partnera/ica, bez bolesti, bez siromaštva, svijet u kojem bi glavna fora bila kako ubiti dosadu nekom vrstom zabave, i gdje bi se svi natjecali da provajdaju neki oblik zabave. Dakle fino se napapaš doma, provozaš u nekom vozilu, dođeš na party, spavaš sa nekoliko ljepotica, napiješ se, pa odeš u luna park ili nešto. Dakle, nikakva ubijanja, silovanja, krađe i sve ostalo ružno, ali pretpostavljam da u tom svijetu ne bih ni bio ljudsko biće, nego nešto drugo.
Ako donekle maknemo ljubomoru koja je individualna stvar, baš sve što si naveo spada u opis života stanovnika Kulture.
__________________
Puno čitam, malo pišem
RIMOR is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2016., 16:22   #56
Quote:
Zombie_666 kaže: Pogledaj post
Mislim da nema goreg svijeta za živjeti od onog iz Warhammer 40k univerzuma...
Ima, stvarni svijet, koje stoljece u proslost.

40k uglavnom zapravo podbacuje u usporedbi sa najgorim stvarima iz povijesti.
__________________
Our imagination is stretched to the utmost, not, as in fiction, to imagine things which are not really there, but just to comprehend those things which are there.
--Richard P. Feynman
UrchinStar47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2016., 15:29   #57
Tema se bavi fantastičnim svijetovima pa zato...W40k i jeste medju najgorim (ako ne i najgori) medju njima baš zato što su u njemu prisutne svi najcrnji elementi iz zemaljske povijesti (vjerski fanatizam ekstremnih razmjera, fašizam, nacizam, rasizam, ksenofobija, ultimativni genocid, glad, bijeda, nepotizam, inkvizicija, imperijalizam, kapitalizam....................................... ......................................) uz dodatak najgorih elemenata iz SF i fantasy žanra. Mnogo čitam ali nisam naišao na za život gori SF/F univerzum od W40k.
__________________
" In March the apparent position of Gamma Draconis is in one direction wrt the datum line (+20 arc sec), and in September the apparent position of Gamma Draconis is in the opposite direction wrt the datum line (-20 arc sec). So, the difference is ZERO (20 - 20 = 0)."
Lik tvrdi da je razlika izmedju 20 i -20 nula.
Zombie_666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2016., 17:43   #58
Xelee Sequence?
__________________
Our imagination is stretched to the utmost, not, as in fiction, to imagine things which are not really there, but just to comprehend those things which are there.
--Richard P. Feynman
UrchinStar47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2016., 17:46   #59
U Luxu iz animea Texhnolyze.
CLS_Rocket is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2016., 20:29   #60
Pa najrađe u ST svijetu pod uvjetom da sam kapetan Starfleet broda i to ne nekog slabog već Sovereigna, Prometheusa, Defianta ili Galaxyja, a može i Akira u krajnjem slučaju

Druga opcija je Stargate svijet, ali ne na Zemlji već na Atlantisu.

Još jedna, ali više fantasy opcija bi mi bio Harry Potter svijet u kojem bi volio bit ili mladi čarobnjak Rawenclawa ili neki od profesora zanimljivijih predmeta poput obrane od mračnih čarolija ili kak se već zvao taj predmet.
__________________
“The future is all around us, waiting in moments of transition to be born in moments of revelation. No one knows the shape of the future or where it will take us. We know only that it is always born in pain.”
Rockstar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:19.