Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.03.2014., 12:20   #1
Monika - posredovanje.hr

Kao što naslov kaže zanima me da li je netko naručivao preko Monika-posredovanje.hr CONVERS ALL STAR tenisice. Poslala sam upit za starke jer me zanima zemlja porijekla i dobila sam odgovor da je Kina,to znači da su lažnjaci. Isto tako me zanima s obzirom da Convers ima svog zastupnika,kako oni mogu uvoziti lažnjake i koji mi je rizik kupovine preko njih. Čula sam da ljudi dobivaju kazne i da im plijene robu,mogu li se ja ograditi ako mi oni naruče tenisice a carina ih zaplijeni.

Vidim da su počeli prodavati i druge modne brendove tj.lažnjake pa ne znam koliko je sigurna kupovina istih s obzirom da su oni obrt.

Molim iskustva onih koji su kupili preko njih starke ili neki markirani proizvod.
lukinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2014., 13:03   #2
Quote:
lukinjo kaže: Pogledaj post
Kao što naslov kaže zanima me da li je netko naručivao preko Monika-posredovanje.hr CONVERS ALL STAR tenisice. Poslala sam upit za starke jer me zanima zemlja porijekla i dobila sam odgovor da je Kina,to znači da su lažnjaci. Isto tako me zanima s obzirom da Convers ima svog zastupnika,kako oni mogu uvoziti lažnjake i koji mi je rizik kupovine preko njih. Čula sam da ljudi dobivaju kazne i da im plijene robu,mogu li se ja ograditi ako mi oni naruče tenisice a carina ih zaplijeni.

Vidim da su počeli prodavati i druge modne brendove tj.lažnjake pa ne znam koliko je sigurna kupovina istih s obzirom da su oni obrt.

Molim iskustva onih koji su kupili preko njih starke ili neki markirani proizvod.
oni su samo posrednici. sa starkama se pogotovo nemoj igrat. ti ces dobit kaznu a ne oni. oni nemogu uvozit. to ti je fora posudim ti pare a ti radi s njima kaj zelis
myboys is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2014., 13:10   #3
Troškove carinjenja po potrebi snosi krajnji kupac. Carina se obračunava nakon što proizvod dođe do države krajnjeg kupca te samim time troškovi carinjenja nisu uračunati u ukupne cijene koji krajnji kupac uplaćuje za proizvode na račun Monika-posredovanja.
myboys is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2014., 13:23   #4
da,sve ja to kužim al sam to pitanje postavila njima i ne odgovaraju vec očito fino kupca uvale... ljuta sam jer su moj post obrisali i žele komunikaciju preko inboxa i sad ne odgovaraju.
Mislila sam s obzirom da su firma da posreduju s originalima jer im cijena nije tako povoljna i mislila sam da oni nesmiju uvoziti lažnjake al očito da smiju.
lukinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2014., 13:49   #5
Quote:
lukinjo kaže: Pogledaj post
da,sve ja to kužim al sam to pitanje postavila njima i ne odgovaraju vec očito fino kupca uvale... ljuta sam jer su moj post obrisali i žele komunikaciju preko inboxa i sad ne odgovaraju.
Mislila sam s obzirom da su firma da posreduju s originalima jer im cijena nije tako povoljna i mislila sam da oni nesmiju uvoziti lažnjake al očito da smiju.
Ma oni ti vjerovatno kupe online proizvod po xy cijeni (na ebayu ili sl) , uzmu sebi od toga proviziju (uračunatu u cijenu koju tebi naplate) i stavljaju prilikomnarudžbe kao billing adress tvoju adresu. I oni više nemaju ništa s tobom. Znači carinu i kaznu bi platila ti. To ti je isto kao da ti sad meni uplatiš novac, ja ti naručim nešto na ebayu i stavim tvoje podatke kao adresu primatelja i kupca. Znači ja sam to samo platila za tebe, a ti kupuješ.
__________________
I refuse to sink.
Hell Blonde is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2014., 14:01   #6
Quote:
Hell Blonde kaže: Pogledaj post
Ma oni ti vjerovatno kupe online proizvod po xy cijeni (na ebayu ili sl) , uzmu sebi od toga proviziju (uračunatu u cijenu koju tebi naplate) i stavljaju prilikomnarudžbe kao billing adress tvoju adresu. I oni više nemaju ništa s tobom. Znači carinu i kaznu bi platila ti. To ti je isto kao da ti sad meni uplatiš novac, ja ti naručim nešto na ebayu i stavim tvoje podatke kao adresu primatelja i kupca. Znači ja sam to samo platila za tebe, a ti kupuješ.
tako je. pitala sam ih i ja davno i svi ti 'shopovi' po fejsu na taj način funkcioniraju.
collete is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2014., 14:46   #7
Quote:
Hell Blonde kaže: Pogledaj post
Ma oni ti vjerovatno kupe online proizvod po xy cijeni (na ebayu ili sl) , uzmu sebi od toga proviziju (uračunatu u cijenu koju tebi naplate) i stavljaju prilikomnarudžbe kao billing adress tvoju adresu. I oni više nemaju ništa s tobom. Znači carinu i kaznu bi platila ti. To ti je isto kao da ti sad meni uplatiš novac, ja ti naručim nešto na ebayu i stavim tvoje podatke kao adresu primatelja i kupca. Znači ja sam to samo platila za tebe, a ti kupuješ.
da, ali oni su obrt, nisu fizicko lice. svoju uslugu naplacuju i valjda bi trebalo da postuju zakon u hr. stoga mislim da po zakonu na kraju ipak oni mogu biti odgovorni za posredovanje pri uvozu laznjaka hocu da kazem, mislim da ne bi trebali nuditi posredovanje u prodaji laznjaka. istina, krajnjem kupcu ce doci pismo sa carine, ali mislim da krajnji kupac moze reci da je narucio preko tog i tog obrta, i da na kraju obrt ipak moze trpiti neke kazne.
__________________
Live Love Laugh
Jelena1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2014., 15:40   #8
Quote:
Jelena1985 kaže: Pogledaj post
da, ali oni su obrt, nisu fizicko lice. svoju uslugu naplacuju i valjda bi trebalo da postuju zakon u hr. stoga mislim da po zakonu na kraju ipak oni mogu biti odgovorni za posredovanje pri uvozu laznjaka hocu da kazem, mislim da ne bi trebali nuditi posredovanje u prodaji laznjaka. istina, krajnjem kupcu ce doci pismo sa carine, ali mislim da krajnji kupac moze reci da je narucio preko tog i tog obrta, i da na kraju obrt ipak moze trpiti neke kazne.
Slažem se, tako bi trebalo biti. Možda da ih netko prijavi.....
__________________
I refuse to sink.
Hell Blonde is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2014., 15:41   #9
mislim da to nema veze.

da je tako onda bi svi mi naručivali fejkove i jebe nam se jer nećemo mi najebat nego obrt

pa bi isli po onome APP(ak prođe prođe) ak ne, naručimo preko drugog "Obrta" itd
sharenaloptica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2014., 15:46   #10
to ti je recimo ko kredit u banci.
oni ti ga daja a sad os ti s njim kupit namjestaj il oruzje nije njihova stvar
myboys is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2014., 15:52   #11
Quote:
Hell Blonde kaže: Pogledaj post
Slažem se, tako bi trebalo biti. Možda da ih netko prijavi.....
pa ne treba prijavljivati, mislim sta konkretno ti ili ja imamo od toga sto prijavimo samo, trebalo bi da obavijeste kupce o mogucim carinskim problemima. mozda i obavijeste?
Quote:
sharenaloptica kaže: Pogledaj post
mislim da to nema veze.

da je tako onda bi svi mi naručivali fejkove i jebe nam se jer nećemo mi najebat nego obrt

pa bi isli po onome APP(ak prođe prođe) ak ne, naručimo preko drugog "Obrta" itd
pa ne znam, mozda ima neka klauzula kojom se ograadjuju od toga
nekako mislim da su ipak proucili zakon, pa da valjda znaju sta rade.
__________________
Live Love Laugh
Jelena1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2014., 16:00   #12
Quote:
Jelena1985 kaže: Pogledaj post
pa ne treba prijavljivati, mislim sta konkretno ti ili ja imamo od toga sto prijavimo samo, trebalo bi da obavijeste kupce o mogucim carinskim problemima. mozda i obavijeste?

pa ne znam, mozda ima neka klauzula kojom se ograadjuju od toga
nekako mislim da su ipak proucili zakon, pa da valjda znaju sta rade.
Pa nemamo ništa od toga, ali država nam je u banani baš zato što na taj način svi razmišljamo. Ali to je druga tema.
__________________
I refuse to sink.
Hell Blonde is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2014., 16:18   #13
Quote:
myboys kaže: Pogledaj post
to ti je recimo ko kredit u banci.
oni ti ga daja a sad os ti s njim kupit namjestaj il oruzje nije njihova stvar
Ovo nije točno. Kad dizes kredit u banci ti sklapas ugovor s njima o posudbi novaca. To je jedan posao. Ti taj novac onda uzmes i ideš s njim u dućan nešto kupit. To je drugi posao. Dakle to su dva odvojena posla. Ako dizes stambeni ili auto kredit banka itekako provjerava kamo novac ide i je li sve po zakonu.

U ovom slučaju ti narucujes preko njih i oni sudjeluju direktno u tome.
__________________
I refuse to sink.
Hell Blonde is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2014., 16:46   #14
Mislim da je svima jasno kad vide tu stranicu/page, što već je, da se radi o lažnjacima. Zna se gdje se kupuju originali, a to sigurno nije preko nekakvih kvazi posredovanja firmi sa sumnjivim i nejasnim zaleđem.
__________________
Blog: Fashion in the air
FashionInTheAir is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2014., 17:05   #15
naletjeh na ovaj topic. njihov princip je da oni na stranici oglasavaju stvari za prodaju koje nemaju na skladistu vec za vas narucuju. znaci, vi mozete naruciti i converse starke s original stranice i da jesu original ali cete ih toliko i platiti + njihova provizija.

one stvari koje oglasavaju su vjerojatno najpopularnije, a vi sami mozete doci sa linkom na kojem se nalazi nesto sto zelite kupiti.

oni ce za vas i drogu narucit ako treba jer dolazi na vasu adresu i oni s time nemaju nista niti mogu imati problema, a vi cete nagrabusiti.

takoder, na stranici koliko vidim nema nijednog loseg komentara sto je apsolutno nemoguce da je sve tako idealno
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2014., 17:48   #16
Quote:
FashionInTheAir kaže: Pogledaj post
Mislim da je svima jasno kad vide tu stranicu/page, što već je, da se radi o lažnjacima. Zna se gdje se kupuju originali, a to sigurno nije preko nekakvih kvazi posredovanja firmi sa sumnjivim i nejasnim zaleđem.

kako to mislis? mozes li objasniti?
__________________
Live Love Laugh
Jelena1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2014., 18:14   #17
Ne kužim,ti bi naručila lažnjak i "ogradila" bi se tako da ako carina otvori kažnjen bude netko drugi a ne ti?? Oni su posrednici,netko nema karticu,pay pal..ili bilo koji drugi razlog, ako se bojiš naručit će oni tebi i original s linka koji im pošalješ. Znaš da je lažnjak i šta je moguće ako se otvori na carini i svejedno odlučiš naručit, onda budi spremna i prihvatit kaznu a ne na njih svalit ili daj koju kunu više i naruči lažnjak od nekog tko ih već ima kod sebe. Najbolje kupi original i "najjeftinije" ćeš proć.

Edit: I da slažem se s tim, da ni meni nije jasno da oni kao obrt tako javno oglašavaju i prodaju lažnjake. Ajd ovo privatno šta svatko na svoju ruku odluči hoće ili neće proć na carini ali registrirani obrt...neznam...

Mene više zanimaju ovi koji prodaju kvazi uggsice di ih oni nabave,mislim nebi ih naručila al conversice su dosta lagane još ak se napiše manja vrijednost može proć ali uggsice?
__________________
gledam te dok spavaš,slušam kako dišeš...

Zadnje uređivanje daca87 : 03.03.2014. at 18:21.
daca87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2014., 18:21   #18
Quote:
daca87 kaže: Pogledaj post
Ne kužim,ti bi naručila lažnjak i "ogradila" bi se tako da ako carina otvori kažnjen bude netko drugi a ne ti?? Oni su posrednici,netko nema karticu,pay pal..ili bilo koji drugi razlog, ako se bojiš naručit će oni tebi i original s linka koji im pošalješ. Znaš da je lažnjak i šta je moguće ako se otvori na carini i svejedno odlučiš naručit, onda budi spremna i prihvatit kaznu a ne na njih svalit ili daj koju kunu više i naruči lažnjak od nekog tko ih već ima kod sebe. Najbolje kupi original i "najjeftinije" ćeš proć.
ali pola ljudi nema pojma o tom zakonu o laznjacima. da ne kazem da pola ljudi ne zna kako se narucuje s neta i da stvarno mogu biti zateceni ako im carina posalje obavijest o tome.
ja stvarno mislim da oni kao legalni obrt ne bi smjeli posredovati u kupovini laznjaka. kao ni drugih zabranjenih stvari/supstanci za uvoz
__________________
Live Love Laugh
Jelena1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2014., 18:28   #19
Ma ok al isto nike tenisice koje bi večina imala pa nećeš ih kupit za 200kn a u dućanu su do 1000...Mene više brinu neke druge marke za koje ja uopće neznam a naručila bi i onda u zadnji čas nađem da je to fejk od... tipa te naked palete predivne su i ja bi ih naručila al da nisam ovdje pročitala da su kopije nebi znala da je naked neka poznata marka. Tako sam mužu htjela naručit jaknu s alija piše tipa rlx, i tražim ja na googleu dal ima negdje povoljnije i onda skužim da je to Ralph Lauren a stvarno nisam imala pojma tak da se još premišljam..
__________________
gledam te dok spavaš,slušam kako dišeš...
daca87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2014., 23:41   #20
MP

Ja sam imala već neugodna iskustva s naručivanjem lažnjaka pa me zanima kako oni mogu legalno reklamirati,prodavati i naručivati lažnjake a registrirani su obrt.
Kod njih nigdje nije navedeno da dovode kupca u prekršaj ukoliko se zaplijene starke.
lukinjo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:27.