Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.03.2014., 21:19   #1
Star Trek Continues

Za sve ljubitelje Zvjezdanih staza. Nastavak originalnih Zvjezdanih staza (Star Trek TOS) iz 1960-ih. Vrlo vjeran originalu! Rade ga ljubitelji serije, no također su profesionalci u svom poslu tako da je krajnji proizvod vrlo autentična rekreacija (i nastavak, kako i sam naziv kaže) originala.

Završeno je snimanje i 3. epizode i trenutno je epizoda u postprodukcijskoj fazi. Trebala bi biti prikazana negdje u lipnju. Naravno, bit će na youtube-u. Ove godine trebale bi biti snimljene još dvije ili tri epizode.

enjoy

Službena stranica
http://www.startrekcontinues.com/

Službena stranica - epizode
http://www.startrekcontinues.com/episodes/#.UzXSV_uS7XQ

Epizoda 1 - Pilgrim of Eternity
http://vimeo.com/66784863
https://www.youtube.com/watch?v=FGHs1b1TgNU [s portugalskim titlovima]

Epizoda 2 - Lolani
https://www.youtube.com/watch?v=iC51uub4UPg

Ovdje imate i hr prijevod za 1. epizodu
http://www.podnapisi.net/hr/star-tre...tlovi-p2781929
Mr. Beam is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2014., 08:24   #2
Čekaj, ovo je fan made?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2014., 09:19   #3
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Čekaj, ovo je fan made?
da
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2014., 09:54   #4
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
da
šteta, mislio sam da su dana neka prava, svaka čast dečkima, ali ja sanjam novu seriju
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2014., 10:21   #5
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
šteta, mislio sam da su dana neka prava, svaka čast dečkima, ali ja sanjam novu seriju
ovo bi trebalo prerasti u novu seriju
http://startrekrenegades.com/home/

al vidjet ćemo...
bah is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2014., 11:30   #6
Pogledao sam drugu epizodu i ostao oduševljen. Setovi, scenarij, način snimanja, kostimi, glazba, sve skinuto ko u originalu!
Na glumce se treba naviknuti, Kirk je malo njakav, Spock smiješan, McCoy ko iz parodije... No isplati se pogledati.
Xenoborg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2014., 13:52   #7
hvala na trudu ali ja samo profiće gledam
pošto je sve amaterizam u životu oko mene barem da serija bude profesionalna
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2014., 14:23   #8
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
šteta, mislio sam da su dana neka prava, svaka čast dečkima, ali ja sanjam novu seriju
Imaju prava, pod uvjetom da nikako ne profitiraju od te proizvodnje. Serija naravno nije službena, ali skoro pa bi mogla biti s obzirom koliko je vjerno i kvalitetno napravljena.

Quote:
Xenoborg kaže: Pogledaj post
Pogledao sam drugu epizodu i ostao oduševljen. Setovi, scenarij, način snimanja, kostimi, glazba, sve skinuto ko u originalu!
Na glumce se treba naviknuti, Kirk je malo njakav, Spock smiješan, McCoy ko iz parodije... No isplati se pogledati.
Jel' da?

Inače, producenti su nabavili originalne nacrte setova tako da su svi detalji rekonstruirani s maksimalnom preciznošću.

Da, taj Kirkov glas je nešto viši, no Vic Mignogna je inače sasvim dobar kao Kirk. Meni se ovaj Spock doima više kao čistokrvni Vulkanac, a ne polu-Vulkanac polu-čovjek. Mislim da su Haberkorna za Spocka uzeli više zbog toga jer se on već ranije pojavljivao u sličnoj ulozi u srodnoj fanovskoj produkciji i jer je s njima već surađivao. Međutim, ja mislim da su ipak trebali imati nekakav casting gdje bi dopustili da uloga pripadne nekome tko bi možda mogao biti još bolji Spock. Složio bih se i u vezi McCoya... komičan lik. Larry Nemecek je inače poznat kao totalni trekkie i vrsni znalac, ali ne bi se reklo i da je baš dobar kao McCoy. No, nedavno je odlučeno i objavljeno da će ga od iduće epizode pa nadalje zamijeniti Chuck Huber koji je prvotno trebao igrati McCoya i koji se pojavljuje u jednoj od vinjeta (kratke scene). Chuck Huber kao McCoy:

Youtube
https://www.youtube.com/watch?v=k78tpeFkDJY
Vimeo
http://vimeo.com/54562820

Treba spomenuti i to da je glas računalu Enterprisea posudila Marina Sirtis (Deanna Troi, Star Trek: The Next Generation), a u ulozi Scottyja pojavljuje se sin Jimmyja Doohana, koji je igrao originalnog Scottyja, Chris Doohan! U prvoj epizodi "Pilgrim of Eternity" gostuje 84-godišnji Michael Forest (Apollo iz epizode "Who Mourns for Adonais?" iz 1967.).

Zadnje uređivanje Mr. Beam : 02.04.2014. at 14:30.
Mr. Beam is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2014., 00:31   #9
kolko znam u 3. nastavku se pojavljuje Denise Crosby koja glumu baku od Tashe Yar
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2014., 12:00   #10
Svaka čast ekipi, vidi se da je veliki trud uložen u ostvarenje ovog.
No TOS se meni nikako ne sviđa (ali sam ga odgledao kad je bio na HRT), zato jer je sve napravljeno u 60-im, a vizualni prikaz buduće tehnologije u toj seriji mi je jednostavno odbojan
ONeill is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2014., 13:16   #11
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
kolko znam u 3. nastavku se pojavljuje Denise Crosby koja glumu baku od Tashe Yar
Ne, to je bilo gostovanje u jednoj drugoj produkciji koja nema veze s ovom.

Quote:
ONeill kaže: Pogledaj post
Svaka čast ekipi, vidi se da je veliki trud uložen u ostvarenje ovog.
No TOS se meni nikako ne sviđa (ali sam ga odgledao kad je bio na HRT), zato jer je sve napravljeno u 60-im, a vizualni prikaz buduće tehnologije u toj seriji mi je jednostavno odbojan
Da, trud se uočava. Star Trek Continues je dosad najbolje i najprofesionalnije napravljena tzv. fanovska produkcija. Premda je dobrovoljno rade ljudi koji su ljubitelji Treka, ujedno su i profesionalci u svom poslu, dakle profesionalni glumci i glumice, producenti, scenaristi, itd. Recimo, tu je i Doug Drexler koji je radio dizajn i specijalne efekte za Star Trek serije DS9 i Voyager. Serija se financira pomoću Kickstartera, tj. donacija. Dosad je prikupljeno dovoljno donacija za snimanje još tri epizode ove godine, uz ove dvije već snimljene.

Da, radi se o specifičnom stilu budući da je TOS iz 1960-ih. No ipak je to original, odnosno rekreacija (i nastavak) istog, a osim toga SF radnja s moralnom porukom je zapravo ono što je uvijek bilo vrlo bitno za Star Trek.
Mr. Beam is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2014., 01:09   #12
Quote:
Mr. Beam kaže: Pogledaj post
Ne, to je bilo gostovanje u jednoj drugoj produkciji koja nema veze s ovom.
a to je konkurecija ovima ili?
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2014., 03:44   #13
grant imahara glumi u ovom
 
Odgovori s citatom
Old 08.04.2014., 12:29   #14
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
a to je konkurecija ovima ili?
Druga produkcija. Nisu konkurencija, iako se možda može i tako gledati. Ovdje nije profit u pitanju, mada naravno postoji određena ambicioznost i sigurno da bi jedni htjeli bolje to uraditi od drugih. Ako se mene pita New Voyages se ne može mjeriti sa Star Trek Continues. Stupanj profesionalnosti i autentičnosti STC-a je vrlo velik, i to se i vidi. Mnogima se doima kao da su scenariji STC epizoda izvađeni iz neke zaboravljene ladice scenarista originalne serije. Serija je vrlo hvaljena i fanovi (ponajviše TOS-a) su uglavnom jako zadovoljni, zapravo oduševljeni.

Quote:
Necronom kaže: Pogledaj post
grant imahara glumi u ovom
Da, Grant Imahara iz MythBusters. On će također imati jednu manju ulogu u nadolazećem indie Star Trek filmu "Star Trek: Renegades".
Mr. Beam is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2014., 01:59   #15
Nikad nisam gledao neke fan epizode, ali meni je ovo smiješno, ako ga počnem gledati iskvarit ću cijelo mišljenje o star treku
JeeGER is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2014., 10:53   #16
samo me nešto zanima: glumi li ovaj kirka, ili glumi shatnera kako glumi kirka? obično u ovakvim produkcijama pokušavaju ovo drugo, pa ispadne presmiješno....
innuit is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2014., 00:07   #17
postoji i gay verzija Star Treka
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2014., 22:05   #18
Quote:
JeeGER kaže: Pogledaj post
Nikad nisam gledao neke fan epizode, ali meni je ovo smiješno, ako ga počnem gledati iskvarit ću cijelo mišljenje o star treku
Ja se kladim da nećeš. Većina fanovskih epizoda su stvarno amaterske jer su na njima dosad radili uglavnom amateri, no na ovoj seriji doista rade profesionalci, kako ispred tako i iza kamere, koji su i vrsni poznavatelji originala, tako da defintivno znaju što rade, a to se i vidi. Da su imali još novca na raspolaganju, rezultat bi nedvojbeno bio još bolji. Ali i sad je vrlo dobar. Mnogi se slažu, ako ne i većina onih koji su gledali dosadašnje dvije epizode, da ovo izgleda doista kao nastavak originalne serije, ne samo po izgledu (scenografija, setovi, itd.), već i po radnji. Radnja je ta koja je baš u duhu Star Trek-a, s pričom koja ima moralnu pozadinu. Nije samo puko pucanje fazorima s lošom glumom i green screenom. Ovi ljudi digli su standard svih nezavisnih produkcija. Naravno, uvijek se može nešto poboljšati i sigurno da nije savršeno, ali je iznad očekivanja, rekao bih. Zato ne vjerujem da bi imao loše mišljenje o ovome, naprotiv, mislim da bi te pozitivno iznenadilo.

Quote:
innuit kaže: Pogledaj post
samo me nešto zanima: glumi li ovaj kirka, ili glumi shatnera kako glumi kirka? obično u ovakvim produkcijama pokušavaju ovo drugo, pa ispadne presmiješno....
Da, obično to ispadne poput parodije, vrlo loše. No Vic Mignogna, osim što je veliki ljubitelj Zvjezdanih staza, još od djetinjstva (lik Kirka mu je takoreći ušao u krv), profesionalni je glumac (posuđuje i glasove onim manga crtićima). On zapravo igra Kirka, zadržavajući naravno neke poznate Shatnerove manire, ali ne parodirajući lik pri tome. Fizička sličnost je također vrlo upečatljiva. Jedino što bi mogao možda malo poraditi na glasu. Ali kao Kirk je sasvim solidan, rekao bih.

Već je poznato da će 3. epizoda imati veze s paralelnim svemirom iz TOS epizode "Mirror, Mirror".
Mr. Beam is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2014., 19:25   #19
možda?

Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
šteta, mislio sam da su dana neka prava, svaka čast dečkima, ali ja sanjam novu seriju
http://www.geek.com/news/netflix-rum...eries-1596342/
__________________
Stop jednoumlju. I dvostrukim mjerilima.
facersplaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2014., 00:20   #20
Bit će nova serija to je neizbježno, samo nadam se da neće čekati treći film pa da obrnu pare na njemu pa tek onda seriju. Vjerojatno će biti Abramsov svemir i onako više akcijski nabijen za šire mase Star Trek koji će mi dušu cijepat ali bolje to nego ništa??

Također pratim Continues, Phase II i Renegades! Continues preporučam, kada se naviknete na glumce stvarno se vidi koliko je zapravo dobro prikazana ta TOS atmosfera!
melodic.haze is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:22.