Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.06.2014., 09:49   #1
Sirova hrana - koliko je stvarno zdrava ?

Danas mnogi propagiraju prijelazak na prehranu sirovom hranom. Tvrde da je to mnogo zdravije negoli jesti termički obrađenu hranu.

To tvrdi i ovaj zadarski lječnik : http://www.slobodnadalmacija.hr/Moza...9/Default.aspx

- Mojim pacijentima koji imaju dijabetes preporučujem da probaju ovakav način prehrane i oni koji su tako postupili značajno su smanjili razinu šećera u krvi, osjećaju se vitalnije i imaju puno više energije. Ne kažem da takva prehrana odgovara svakome, štoviše, prelazak na sirovu hranu mora biti postupan, treba pripremiti i tijelo i emocije na takav režim. Meni savršeno odgovara, bio sam i ranije vegetarijanac. I sada redovito planinarim i imam puno energije - kaže dr. Antišin.

Do sada su provedena brojna istraživanja o učincima koje konzumacija jedino sirove hrane ima na ljudski organizam i ističu se brojne prednosti i očuvanje zdravlja. Pobornici ovakvog načina prehrane ističu da je obroke lako spremiti, da su zdravi i - vrlo ukusni!



Ali neka istraživanje tvrde suprotno: http://www.trigon.hr/infodesk/articl...ocumentId=1531


Iako je znanstvenih istraživanja o ovoj dijeti relativno malo (srećom je teško pronaći dovoljno velike skupine ljudi koje su dovoljno dugo na ovoj dijeti da bi istraživanje imalo znanstvenu težinu), niti jedno istraživanje nije potvrdilo opravdanost ovakve prehrane. Iako su voće, povrće, orašasti plodovi, sjemenke i klice poznati kao hrana za prevenciju brojnih degenerativnih i zloćudnih bolesti, nekoliko je istraživanja čak pokazalo da dijeta sirove hrane povećava, a ne smanjuje rizik od raka. Vjerojatno je riječ o tome da takva prehrana dovodi do ozbiljnih neravnoteža u organizmu, koje ruše imunitet i time pogoduju razvoju brojnih bolesti. Općenito govoreći, tvrdnje struke o manjkavosti i štetnosti dijete sirove hrane uglavnom ili nisu posebno znanstveno dokazivane, ili je znanstvenih istraživanja bilo malo, no znanstvena zajednica vjeruje da su sasvim dovoljni dokazi koji nedvojbeno dokazuju zašto su čovjekovom organizmu potrebne bjelančevine i ostali nutrijenti koje nalazimo isključivo u termički obrađenoj hrani. Iako pobornici sirove hrane tvrde da je čovjek preživio i prije nego je upoznao vatru i tehnike termičke obrade, te da će ljudi koji neko vrijeme jedu isključivo sirovu hranu razviti enzime koji su nekad postojali u čovjeku, te koji su u njemu zakržljali, sve su to tvrdnje na klimavim nogama. Čak i kad bi se razvili neki enzimi koji će omogućiti probavljanje hrane koja je prosječnom čovjeku neprobavljiva, ne treba biti znanstvenik da bi se znalo kako je pračovjek bio biće različito od čovjeka, a da ne govorimo da je živo puno kraće i životom loše kvalitete.




Što je na kraju ISTINA ??
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2014., 15:03   #2
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Danas mnogi propagiraju prijelazak na prehranu sirovom hranom. Tvrde da je to mnogo zdravije negoli jesti termički obrađenu hranu.

To tvrdi i ovaj zadarski lječnik : http://www.slobodnadalmacija.hr/Moza...9/Default.aspx

- Mojim pacijentima koji imaju dijabetes preporučujem da probaju ovakav način prehrane i oni koji su tako postupili značajno su smanjili razinu šećera u krvi, osjećaju se vitalnije i imaju puno više energije. Ne kažem da takva prehrana odgovara svakome, štoviše, prelazak na sirovu hranu mora biti postupan, treba pripremiti i tijelo i emocije na takav režim. Meni savršeno odgovara, bio sam i ranije vegetarijanac. I sada redovito planinarim i imam puno energije - kaže dr. Antišin.

Do sada su provedena brojna istraživanja o učincima koje konzumacija jedino sirove hrane ima na ljudski organizam i ističu se brojne prednosti i očuvanje zdravlja. Pobornici ovakvog načina prehrane ističu da je obroke lako spremiti, da su zdravi i - vrlo ukusni!



Ali neka istraživanje tvrde suprotno: http://www.trigon.hr/infodesk/articl...ocumentId=1531


Iako je znanstvenih istraživanja o ovoj dijeti relativno malo (srećom je teško pronaći dovoljno velike skupine ljudi koje su dovoljno dugo na ovoj dijeti da bi istraživanje imalo znanstvenu težinu), niti jedno istraživanje nije potvrdilo opravdanost ovakve prehrane. Iako su voće, povrće, orašasti plodovi, sjemenke i klice poznati kao hrana za prevenciju brojnih degenerativnih i zloćudnih bolesti, nekoliko je istraživanja čak pokazalo da dijeta sirove hrane povećava, a ne smanjuje rizik od raka. Vjerojatno je riječ o tome da takva prehrana dovodi do ozbiljnih neravnoteža u organizmu, koje ruše imunitet i time pogoduju razvoju brojnih bolesti. Općenito govoreći, tvrdnje struke o manjkavosti i štetnosti dijete sirove hrane uglavnom ili nisu posebno znanstveno dokazivane, ili je znanstvenih istraživanja bilo malo, no znanstvena zajednica vjeruje da su sasvim dovoljni dokazi koji nedvojbeno dokazuju zašto su čovjekovom organizmu potrebne bjelančevine i ostali nutrijenti koje nalazimo isključivo u termički obrađenoj hrani. Iako pobornici sirove hrane tvrde da je čovjek preživio i prije nego je upoznao vatru i tehnike termičke obrade, te da će ljudi koji neko vrijeme jedu isključivo sirovu hranu razviti enzime koji su nekad postojali u čovjeku, te koji su u njemu zakržljali, sve su to tvrdnje na klimavim nogama. Čak i kad bi se razvili neki enzimi koji će omogućiti probavljanje hrane koja je prosječnom čovjeku neprobavljiva, ne treba biti znanstvenik da bi se znalo kako je pračovjek bio biće različito od čovjeka, a da ne govorimo da je živo puno kraće i životom loše kvalitete.




Što je na kraju ISTINA ??
Da, ja sam isto čitala da su se ljudi izliječili ne samo od raka, nego i drugih bolesti na taj način. Dr. Slađana Velkov zagovara sirovu hranu, ovdje imam link jednog njenog predavanja, pa tko ima vremena nek pogleda https://www.youtube.com/watch?v=zwWiU0RfWTs
missm21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2014., 17:24   #3
Bullshiting.......preporučam temu prebaciti na alternativu.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2014., 17:34   #4
Termički neobrađene namirnice nisu ništa održivo u kontekstu zdravlja, to je samo moda bez pravog temelja.
Sable Opulent is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2014., 21:39   #5
Quote:
Sable Opulent kaže: Pogledaj post
Termički neobrađene namirnice nisu ništa održivo u kontekstu zdravlja, to je samo moda bez pravog temelja.
baš je obrnuto.
Jokeko Obročevo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2014., 23:38   #6
Lightbulb Dok vezala je nas ljubav bili smo k'o jedno gorela je krv a sad nismo nijedno I sta je nekad bilo!!

Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Danas mnogi propagiraju prijelazak na prehranu sirovom hranom. Tvrde da je to mnogo zdravije negoli jesti termički obrađenu hranu.

To tvrdi i ovaj zadarski lječnik : http://www.slobodnadalmacija.hr/Moza...9/Default.aspx

- Mojim pacijentima koji imaju dijabetes preporučujem da probaju ovakav način prehrane i oni koji su tako postupili značajno su smanjili razinu šećera u krvi, osjećaju se vitalnije i imaju puno više energije. Ne kažem da takva prehrana odgovara svakome, štoviše, prelazak na sirovu hranu mora biti postupan, treba pripremiti i tijelo i emocije na takav režim. Meni savršeno odgovara, bio sam i ranije vegetarijanac. I sada redovito planinarim i imam puno energije - kaže dr. Antišin.

Do sada su provedena brojna istraživanja o učincima koje konzumacija jedino sirove hrane ima na ljudski organizam i ističu se brojne prednosti i očuvanje zdravlja. Pobornici ovakvog načina prehrane ističu da je obroke lako spremiti, da su zdravi i - vrlo ukusni!



Ali neka istraživanje tvrde suprotno: http://www.trigon.hr/infodesk/articl...ocumentId=1531


Iako je znanstvenih istraživanja o ovoj dijeti relativno malo (srećom je teško pronaći dovoljno velike skupine ljudi koje su dovoljno dugo na ovoj dijeti da bi istraživanje imalo znanstvenu težinu), niti jedno istraživanje nije potvrdilo opravdanost ovakve prehrane. Iako su voće, povrće, orašasti plodovi, sjemenke i klice poznati kao hrana za prevenciju brojnih degenerativnih i zloćudnih bolesti, nekoliko je istraživanja čak pokazalo da dijeta sirove hrane povećava, a ne smanjuje rizik od raka. Vjerojatno je riječ o tome da takva prehrana dovodi do ozbiljnih neravnoteža u organizmu, koje ruše imunitet i time pogoduju razvoju brojnih bolesti. Općenito govoreći, tvrdnje struke o manjkavosti i štetnosti dijete sirove hrane uglavnom ili nisu posebno znanstveno dokazivane, ili je znanstvenih istraživanja bilo malo, no znanstvena zajednica vjeruje da su sasvim dovoljni dokazi koji nedvojbeno dokazuju zašto su čovjekovom organizmu potrebne bjelančevine i ostali nutrijenti koje nalazimo isključivo u termički obrađenoj hrani. Iako pobornici sirove hrane tvrde da je čovjek preživio i prije nego je upoznao vatru i tehnike termičke obrade, te da će ljudi koji neko vrijeme jedu isključivo sirovu hranu razviti enzime koji su nekad postojali u čovjeku, te koji su u njemu zakržljali, sve su to tvrdnje na klimavim nogama. Čak i kad bi se razvili neki enzimi koji će omogućiti probavljanje hrane koja je prosječnom čovjeku neprobavljiva, ne treba biti znanstvenik da bi se znalo kako je pračovjek bio biće različito od čovjeka, a da ne govorimo da je živo puno kraće i životom loše kvalitete.




Što je na kraju ISTINA ??

Promjena prehrane može i ne mora donijeti rezultate - svaki je organizam priča za sebe: uglavnom, sve treba pokušati a istina je, kao i uvijek, negdje između.
Treba slijediti drevne recepte - oni se nisu slučajno održali generacijama, i u pogledu sastojaka ishrane i načina njihove pripreme i održavanja u dužem vremenskom periodu.
new life is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2014., 00:38   #7
Sirova hrana neruši imunitet i to je više puta bilo dokazano putem krvnih nalaza primjeru kod bliske osobe koja je voljela termički obrađenu hranu. Doktori su pričali pacijentici nemojte mijenjati prehranu nemojte biti na nikakvoj dijeti bla bla jedite puno crvenog mesa radi krvne slike jer je išla na kemoterapiju.
I naravno kako je slijepo slušala doktore tako je krvna slika bila uvijek "na podu", i ništa panika panika nemože primiti slijedeću terapiju kemije, i ajmo na injekcije za podizanje imuniteta bla bla, i naravno jedva jedvice se dignula krvna slika u nekakvu normalu tek toliko da može ići na slijedeću terapiju. Ma kakvi to je sve šepalo i šepalo dok nije nabavila sokovnik i onda iscijedila sok i tako pila i gle vraga krvna slika odlična kroz mijesec dana i prije i poslije kemije. I tako dugo je bila odlična krvna slika sve dok nije prestala piti sokove jer eto nije se bila naviknula piti takve sokove već je pila na silu, i ne nije u to vrijeme pijenja sokova primala injekcije za podizanje imuniteta.
Kako je prestala sa uzimanjem iscijeđenog soka iz sokovnika tako se vratila nazad padu krvnih nalaza i primanje injekcija za podizanje imuniteta, poslije je bila na operacijama itd.

Naravno, danas je uz pomoć razno raznih doktora i bolesti pokojna.



A ove spike uspoređivati pračovijeka i današnjeg čovijeka kako je pračovijek kraće živio nego današnji čovijek isto tako nema nikakve logike. Niti današnji čovijek nebi dulje preživio od pračovijeka da živi vani na otvorenoj u šumi ili na polju pored raznoraznih grabežljivaca. Današnji čovijek ima krov nad glavom, klima, centralno grijanje, higijenu na jako visokom niovu, doktora koji može pomoći kod nekih bolesti da preživi itd. u odnosu na život u prirodi bez takvih navedenih stvari.
Dosta je da primite ugriz nekakve zmije otrovnice u prirodi i nebudete preživjeli bez doktora, a dali je pračovijek imao u ono vrijeme doktora ?
Naravno da nije, mogao je nakon toga samo dočekati smrt.

Današnji čovijek kada dođe kući njegova je jedina briga sijesti na kauč i psovati kako nema ništa na TV-u, gleda meksičke/turske sapunice, ili gleda kako mu klub reprezentacija loše igra, ili spama po forumima, i nakon svega toga ode u topli i ugodan krevet da odspava svojih 7-8 sati. Dok u isto vrijeme pračovijek se vani smrzavao od hladnoće ili u nekakvoj spilji, i pokušao zaspati na kamenu ili na vlažnoj zemlji, i valjda se svekupa naspavao pored razno raznih grabežljivaca što su vrebali svega 3-4 sata kroz cijelu noć.

Ako i dalje sumnjate na ovo što sam napisao uz vezi pračovijeka onda napravite jednostavan test. Odite u šumu gdje ćete biti okruženi medvijedima, vukovima i zmijama otrovnicama i ponesite svu hranu koju ćete termički obrađivati i čujemo se za mijesec dana dali ste još živi.


Ja se inače baš nezalažem za čistu sirovu hranu, već kombinaciju sirove i kuhane hrane. Kada spominjem kuhanu hranu tada mislim na to da ima povrća koje je jedino moguće konzumirati u kuhanom obliku.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2014., 02:05   #8
ovo treba na alternativu prebaciti, tam nek se preseravaju s tim hokus pokus glupostima
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2014., 08:32   #9
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Bullshiting.......preporučam temu prebaciti na alternativu.
Već postoji tamo ta tema. Ali tamo su samo oni koji tu hranu zagovaraju.
Mene zanima što kaže ZNANOST , a ne ideologija !

Jer neki tvrde ovo: http://www.24sata.hr/express/kako-pr...rcinoma-339524

A neki komentiraju ovako:

bauerr: 14 ciklusa kemoterapije .... 30 zračenja ..... kad god sam mogao nešto progutati to je bio svježi kravlji sir, domaći špek što bjeliji sa manjim crtama mesa i litre crne kave (turske) .... deset godina još postojim

Također : http://www.24sata.hr/show/nema-preda...-zdrava-200928
Ne pušim, jedem zdravo, izbjegavam stres, pozitivna sam i svaki dan vježbam. Osjećam se kao da sam dokazala da je bolest izlječiva jer sam fantastično zdrava - ispričala je bivša manekenka. Voli kuhati, a jela si priprema prema knjizi “Sirova hrana”. Prema tim receptima kuha i Demi Moore. Stipković vjeruje da je bolest pobijedila jer pozitivno razmišlja i vedro gleda na život.

Ali i komentar:
strucy: Pa dobro draga Fani kome ti sereš kvake?!?! Baš zbog takvih poput tebe mi koji zbilja bolujemo od Chrona i znamo što je Chron nemamo pravo na apsolutno ništa,,,kad budeš imala fistule i iz tebe gnoj bude šikljao na sve strane,javi se,,,do tad čkomi i pažnju traži drugdje!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnosno , ovdje vidimo kako je završio jedan veliki VJERNIK u sirovu hranu: http://www.bastabalkana.com/2013/12/...tiv-raka-umro/
Kako se Stiv Džobs lečio sirovom hranom protiv raka – ne zagrizi jabuku obmane
Poučna priča kako je Stiv Džobs skratio sebi život jer se lečio sirovom hranom u klinici u Meksiku i propustio da se izleči klasičnom medicinom


Te zaključak:

Stiv Džobs je imao natprosečnu inteligenciju i kreativnost ali nije imao pravilno razmišljanje. Naučimo nešto iz njegovih grešaka. Nemojte da zagrizete jabuku obmana.

Zadnje uređivanje krena : 01.07.2014. at 08:50.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2014., 08:44   #10
Ovo je sjajna knjiga koja se dotiče i sirove hrane:
http://booksa.hr/knjige/publicistika/ovladati-vatrom




Slađana Velkov je teški crackpot.
M3NT4L is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2014., 09:03   #11
Ja mislim da ne može puno štetiti. Ali ljudi vjerojatno prave grešku da se preko noći prebace na sirove i poluprobavljive stvari pa onda i organizam reagira bolešću. Najbolje je možda zamijeniti jedan obrok dnevno sirovom hranom, pa onda još jedan, i tako se polagano prilagođavati.

S jedne strane teorija ima smisla jer nijedna druga životinja ne jede termički obrađenu hranu i sasvim kvalitetno preživljava. S druge strane, neka hrana je teško probavljiva kao sirova i treba je skuhati da bi se nutrijenti oslobodili iz njezinih stanica. Nemaju badava preživači tako kompliciran probavni sustav.
__________________
I will speak for you, Father. I speak for all mediocrities in the world. I am their champion. I am their patron saint.
Sepulchrave is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2014., 11:53   #12
Postoje mnogo studija o hrani i njenom utjecaju na zdravlje. U ovisnosti o tome tko i što želi dokazati takve rezultate i dobivaju. U svojoj "misiji" zaboravljaju da nije svejedno radi li se istraživanje o utjecaju sirove ili kakve već hrane na debelog, prežderavajućeg, TV-sjedelačkog Amerikanca ili Europljanina ili na "standardnog" Afrikanca ili Indijca.
Jasno je da će prvonavedenome dijeta sirovom hranom vjerojatno popraviti kliničku sliku dok će ovima drugima dijeta velikim količinama špeka i sira biti pun pogodak.

Inače, dijeta špekom, sirom i paradajzom je meni najdraža dijeta iz grupacije - sirova hrana.

Ne vidim baš nekog smisla da ova tema bude na PZ-u, možda bi bolje legla negdje na medicini ili gastronomiji. U čemu bi mi mogli biti stručniji od njih?
Naravno, to ne vrijedi za one na Alternativi jer postoji tisuće razloga zašto tamo ne treba stavljati takve teme.
Zapravo, tamo ne treba stavljati nikakve teme.
__________________
Greenov zakon o raspravi:
"Sve je moguće, ako ne znate o čemu govorite."
El Ninho is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2014., 13:44   #13
Quote:
Sepulchrave kaže: Pogledaj post
Ja mislim da ne može puno štetiti. Ali ljudi vjerojatno prave grešku da se preko noći prebace na sirove i poluprobavljive stvari pa onda i organizam reagira bolešću. Najbolje je možda zamijeniti jedan obrok dnevno sirovom hranom, pa onda još jedan, i tako se polagano prilagođavati.

S jedne strane teorija ima smisla jer nijedna druga životinja ne jede termički obrađenu hranu i sasvim kvalitetno preživljava. S druge strane, neka hrana je teško probavljiva kao sirova i treba je skuhati da bi se nutrijenti oslobodili iz njezinih stanica. Nemaju badava preživači tako kompliciran probavni sustav.
Idiotski je bio koji obrok mijenjati sirovom hranom u nadi da ćeš biti zdraviji. Mondeno prekenjavanje.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2014., 13:45   #14
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
...
Mene zanima što kaže ZNANOST , a ne ideologija !.....
Ne kaže ništa jel se nitko razuman ozbiljno time ne bavi, time se bave demi moore, fani stipković i vrhunski znalac stive jobs........te naravno osebujni neukalupljeni umovi na alternativi.....proporcionalno neopterećeni bilo kakvim znanjem ukalupljene fiziologije....
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2014., 20:45   #15
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Ne kaže ništa jel se nitko razuman ozbiljno time ne bavi, time se bave demi moore, fani stipković i vrhunski znalac stive jobs........te naravno osebujni neukalupljeni umovi na alternativi.....proporcionalno neopterećeni bilo kakvim znanjem ukalupljene fiziologije....
Kaže, bome, kaže da sirove kupusnjače zmrdaju metabolizam i napuhuju štitnjaču ometajući transport joda. Pa ti jedi kupus salatu i pasi brokule i kelj svaki dan da dobiješ finu, debelu gušu.

http://ebm.sagepub.com/content/26/9/822.extract
http://carcin.oxfordjournals.org/content/18/2/377.short
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2014., 23:05   #16
meni je indikativno na tu temu bilo kad sam se jednom birajući blender susrela sa vitamixom. čudo koje može sve, blitvu uništi do neprepoznatljivosti. sad ga gledam i čudim se: čemu?
postavim pitanje i dobim odgovor.

pa sam pitala jednu ženskicu sa PBFa što ona misli o ovom odgovoru i kako se zapravo hrana i tvari iz hrane iskorištavaju. moje znanje o tome se svodi da se probava odvija na kemijskoj bazi a ne da je potrebnoraščlaniti stanicu na atome molekule, katione i anione. ova se nasmijala. veli da je ne znam kakvi mikser, to se ne može samo tako. i još mi je nešto svašta rekla što uopće ne znam ponoviti. ali sam shvatila da je žešći bulšit cijela priča o zelenim kašastim sokovima.
često sirovojelci briju na te sokove. gotovo svi.
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2014., 23:10   #17
Quote:
Sepulchrave kaže: Pogledaj post
S jedne strane teorija ima smisla jer nijedna druga životinja ne jede termički obrađenu hranu i sasvim kvalitetno preživljava.
A s druge strane, čovjek je trenutačno nekako pri vrhu hranidbenog lanca. Tko zna, možda baš zbog toga što kuhamo hranu, pa tako ubijamo razne toksine i gadosti koje bi nas mogle zaraziti raznim boleštinama

Ne mislim da je sirova hrana zdrava. Nikad nisam pročitala niti jedno znanstveno utemeljeno objašnjenje zašto bi sirova hrana bila zdrava (osim u kontekstu vitamina C). Jedenje sirovog je apsolutno pomodarstvo, a zanima me i jesu li rađena ikakva istraživanja na temu što dugotrajna prehrana sirovom hranom radi ljudskom probavnom sustavu. Tražila jesam, našla nisam.
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2014., 23:42   #18
Cool 'm not afraid Of anything in this world There's nothing you can throw at me That I haven't already!!

Majmuni uvijek imaju miksere i izbjegavaju GMO-banane.
I brzo žvaću jer znaju da neće dobiti atrofiju viličnih mišića.
Pored toliko okolnoga lišća oni vole banane.
Neke životinje ne vole piti rasol, a ni jesti podvarak - samo tek ubrani kupus, jednostavno probavljiv i ugodan želucu.
A ne vole ni ribu jer zbog nje imaju bolesti štitnjače, i uvijek je sirovu jedu jer je tako oslobađaju svih nakupljenih otrova.
I piju samo destiliranu vodu koju pronalaze u nizinskim predjelima: čim je brdovito i veća nadmorska visina ne postoji mogućnost da pronađete vodu neobogaćenu mineralima, pa je zato treba destilirati jer i lednička voda može biti prljava, a ko pije mutnu ledničku vodu, u današnje vrijeme, zna se šta mu slijedi...
A opet, životinje znaju da isključivo treba jesti voće jer zbog njega ne možete postati dijabetičar.
Životinje su, zapravo, kratkoprugaši, kondicione mlakonje: ne vežu dobro pertle, svakome mogu iščupati vilicu, ali zato najbolje pomažu sebi umjesto drugima.
new life is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2014., 07:52   #19
Quote:
El Ninho kaže: Pogledaj post
Postoje mnogo studija o hrani i njenom utjecaju na zdravlje. U ovisnosti o tome tko i što želi dokazati takve rezultate i dobivaju. U svojoj "misiji" zaboravljaju da nije svejedno radi li se istraživanje o utjecaju sirove ili kakve već hrane na debelog, prežderavajućeg, TV-sjedelačkog Amerikanca ili Europljanina ili na "standardnog" Afrikanca ili Indijca.
Jasno je da će prvonavedenome dijeta sirovom hranom vjerojatno popraviti kliničku sliku dok će ovima drugima dijeta velikim količinama špeka i sira biti pun pogodak.

Inače, dijeta špekom, sirom i paradajzom je meni najdraža dijeta iz grupacije - sirova hrana.

Ne vidim baš nekog smisla da ova tema bude na PZ-u, možda bi bolje legla negdje na medicini ili gastronomiji. U čemu bi mi mogli biti stručniji od njih?
Evo jednog životnog iskustva : http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrva...6/Default.aspx

Helena Jakoliš, 24-godišnja Šibenčanka, punih sedam godina proživljavala je strašnu životnu dramu. Njezino mlado tijelo, slikovito kazano, napale su najrazličitije bolesti. Brojni liječnici bezuspješno su joj pokušavali pomoći. I umjesto izlječenja, sustigla bi je nova, još teža bolest. A onda je prije osam mjeseci iz temelja promijenila način prehrane.

Nju su napadale razne kombinacije AUTO-IMUNIH bolesti. A medicina o tim bolestima malo znade. Znam dobro da na lijeku Sulfasalazin koji se koristi za Ulcerozni colitis lijepo piše: sadržaj je taj i taj , ali se ne zna kako i zašto ta kemikalija dobro djeluje !??
Za ovu bolest je vezan još jedan neobični fenomen: ulcerozni colitis je jedina bolest koja postoji i za koju je medicinski dokazano da pušenje 3-4 cigareta dnevno smanjuje simptome ?! Pretpostavka je da neka od otrovi u cigareti djeluje povoljno na ovu bolest.

Slični fenomen je i u sirovoj hrani. Postoje rijetka osobe koji su jednostavno ALERGIČNI na kuhanu hranu. Njima je sirova hrana dobra jer organizam jednostavno bolje prihvaća istu.



Quote:
Naravno, to ne vrijedi za one na Alternativi jer postoji tisuće razloga zašto tamo ne treba stavljati takve teme.
Zapravo, tamo ne treba stavljati nikakve teme.
Treba postaviti teme ako iskustva govore da postoje izlijećenja. Zapažamo jednu vrlo bitnu stvar, npr. ovdje: http://www.nacional.hr/clanak/31698/...a-i-kristalima
“Terapija kristalima i eliksirima najuspješnija je kod ljudi koji pate od alergija, astme, ulceroznog colitisa, bolesti bubrega, dermatitisa, psorijaza i Chronove bolesti. Što se tiče ljudi koje liječim, ima ih dosita svih dobi, od malene djece do onih u poodmaklim godinama”, objašnjava Đuro Despot

Sve ovo nabrojano su varijante AUTO-IMUNIH bolesti !! A medicina o njima malo znade. Ali ono što zna je to da mnoge od njih izlaze iz GLAVE
Izgleda da je i rak jedna varijanta takvih bolesti.

Zbog toga ćiribu-ćiriba medicina ima solidnih uspjeha u njihovom lijećenju: donji link !

Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
Kaže, bome, kaže da sirove kupusnjače zmrdaju metabolizam i napuhuju štitnjaču ometajući transport joda. Pa ti jedi kupus salatu i pasi brokule i kelj svaki dan da dobiješ finu, debelu gušu.

http://ebm.sagepub.com/content/26/9/822.extract
http://carcin.oxfordjournals.org/content/18/2/377.short
Inače samo da ti napomenem da je ovaj moj kolega živ i zdrav :

https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...5&postcount=33

A nije ni čudo da mu je bolje nakon tolikih pustih RITUALA.
On praktično 16 sati dnevno misli isključivo na to da mu rituali liječe rak. A to je mega-palcebo.


Jedino što se pretvorio u velikog gnjavatora !
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2014., 12:08   #20
Ako sam dobro shvatio, ti si svjestan da su to sranja i prekenjavanja ali za one koji nisu svjesni je to dobar izvor placeba koji nudi olakšanje patnji.
Ekstrapolacijom, trebali bismo sve ljude zombificirati i dijeliti im placebo.
Vidim li samo ja analogiju s religijom?
__________________
Greenov zakon o raspravi:
"Sve je moguće, ako ne znate o čemu govorite."
El Ninho is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:28.