Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.07.2014., 12:43   #61
Quote:
ceha kaže: Pogledaj post
Ovo ti više ima veze s sojevima gripe koje prevladavaju u zadnje vrijeme. Vjerojatno si preležao prije sličnu gripu pa si postao imum. Nisam ni ja imao gripu zadnjih 10-tak godina a baš i ne tamanin često češnjak .
A što da ja kažem? 34 godine bez gripe a njupam sve po redu, kuhano, prženo, dinstano, sirovo...Dobro, ponekad izjedem leševe od tikvica sa češnjakom i maslinovim uljem i kako se to broji. Tikvice kuhane a češnjak sirov.
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2014., 12:45   #62
Da, ja isto nikad nisam u životu imala gripu Znam biti prehlađena, ponekad imam upale grla/sinusa, svašta nešta, ali gripu nisam imala doslovno ni jednom.

Ljudi se stvarno moraju naučiti da jedan primjer jedne osobe ne dokazuje apsolutno ništa
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2014., 13:11   #63
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
....A stanice raka koje se brzo množe na vole dijetu.
Čime točno argumentiraš ovu izjavu? Nadam se ne onim idiotlukom o "izgladnjivanju" stanica raka koju su lansirali neukalupljeni umovi neopterećeni znanjem o fiziologiji čovjeka.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain

Zadnje uređivanje kumek : 08.07.2014. at 13:19.
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2014., 23:09   #64
Quote:
Fall the beast kaže: Pogledaj post
ljudi,biologiju na pmf-u se moze zavrsit u sam 4 godine!
mislim da bi nam svima bilo na koristi da znamo

podizanjem temperature se neke strukture raspadaju,sto znaci da su nam neki nutrijenti dostupniji.
s druge strane,neki nutrijenti su termicki osjetljivi te se takoder raspadnu.
no sve u svemu,za organizam je korisnije kuhanje vecine hrane.
Da, ali gdje je zona optimalne termičke obrade? Svi ćemo se složiti da se sukrvavi i dobro isprženi odrezak i kvalitativno (a ne samo organoleptički) razlikuju, ali neki preferiraju prvu varijantu, a neki drugu. I ja osobno nešto duže ali na manjoj temperaturi kuham nego što je to tradicionalno uobičajeno kod nas (kušači moje hrane obično se žale da im je "sirova", premda bih ja rekao da je zadržala prepoznatljivi okus, a nadam se i sve nutrijente).
Dobro, ustanovljeno je da je npr. na pari pripremljena hrana zdravija od one pržene na masnoćama, ali to je što se tiče načina obrade namirnica. No je li tradicionalna termička obrada namirnica baždarena prema našim potrebama?

Ili da skratim i pojednostavnim priču; je li npr. kuhana mrkva na kakvu smo navikli u domaćoj juhi optimalno, nedovoljno ili pretjerano termički obrađena, obzirom da ju možemo konzumirati i sirovu?


Evo, sam se sebi divim kako sam uspio zakomplicirati sasvim jednostavno pitanje
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2014., 23:23   #65
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
Da, ali gdje je zona optimalne termičke obrade? Svi ćemo se složiti da se sukrvavi i dobro isprženi odrezak i kvalitativno (a ne samo organoleptički) razlikuju, ali neki preferiraju prvu varijantu, a neki drugu. I ja osobno nešto duže ali na manjoj temperaturi kuham nego što je to tradicionalno uobičajeno kod nas (kušači moje hrane obično se žale da im je "sirova", premda bih ja rekao da je zadržala prepoznatljivi okus, a nadam se i sve nutrijente).
Dobro, ustanovljeno je da je npr. na pari pripremljena hrana zdravija od one pržene na masnoćama, ali to je što se tiče načina obrade namirnica. No je li tradicionalna termička obrada namirnica baždarena prema našim potrebama?

Ili da skratim i pojednostavnim priču; je li npr. kuhana mrkva na kakvu smo navikli u domaćoj juhi optimalno, nedovoljno ili pretjerano termički obrađena, obzirom da ju možemo konzumirati i sirovu?


Evo, sam se sebi divim kako sam uspio zakomplicirati sasvim jednostavno pitanje
U juhi kuhana mrkva je prekuhana ali grah nije. Tikvice se kuhaju sasvim kratko a rashodovana nesilica satima. Postoji cijeli niz namirnica kojima treba razbiti škrob da bi bio probavljiv a to ne ide bez kuhanja. S obzirom da mozak troši ko ZIL moramo ga i hraniti ako ga želimo rabiti.
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2014., 00:03   #66
Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
U juhi kuhana mrkva je prekuhana ali grah nije. Tikvice se kuhaju sasvim kratko a rashodovana nesilica satima. Postoji cijeli niz namirnica kojima treba razbiti škrob da bi bio probavljiv a to ne ide bez kuhanja.
O.k., znači možemo reći da bi glavni orijentir kod kuhanja trebalo biti razlaganje škroba? Ali zar nije škrob razgradljiv i u ljudskom probavnom sustavu?


Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
S obzirom da mozak troši ko ZIL moramo ga i hraniti ako ga želimo rabiti.
Ne znam, moj u zadnje vrijeme sve više ide na fotosintezu...
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2014., 08:40   #67
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
O.k., znači možemo reći da bi glavni orijentir kod kuhanja trebalo biti razlaganje škroba? Ali zar nije škrob razgradljiv i u ljudskom probavnom sustavu?

Ne znam, moj u zadnje vrijeme sve više ide na fotosintezu...
Je, probavlja se ali mala pomoć nije na odmet. Nije baš uputno jesti štirku ali kuhani griz je nešto drugo. Osim toga, kuhanje omekšava celulozu. Neće zbog toga celuloza postati probavljiva, ali svakako će postati jestivija
To sa fotosintezom, kaj si počel zuriti u sunce?.
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2014., 09:26   #68
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Čime točno argumentiraš ovu izjavu? Nadam se ne onim idiotlukom o "izgladnjivanju" stanica raka koju su lansirali neukalupljeni umovi neopterećeni znanjem o fiziologiji čovjeka.
Npr. to tvrdi ovaj ginekolog u mirovini: http://slobodnadalmacija.hr/Mozaik/t...7/Default.aspx

Studija na 16 tisuća ljudi

Međutim, za osebujnu metodu liječenja gladovanjem zasad nema puno ozbiljnih i discipliniranih kandidata, primjećuje naš sugovornik, koji svaki razgovor, pa i onaj s novinarima, počinje s nekoliko minuta opuštanja uz ezoteričnu glazbenu podlogu. - Za liječenje gladovanjem zainteresirao sam se još dok sam studirao, slušajući priče jednog profesora o slučajevima samoizlječenja karcinoma u koncentracijskim logorima, gdje o uvjetima života i prehrani ne treba ni govoriti.

Poslije sam pobliže proučio metodu apstinencije od hrane o kojoj su pisali Otto Buchinger i Rudolf Breuss; prvi je, doduše, smatrao da gladovanje nije dobro upravo u slučaju karcinoma, dok je kasnije Breuss na nekih 16 tisuća slučajeva dokazao da pomaže, osim u terminalnoj fazi - govori dr. Milašinović, koji se, kako smo na početku teksta rekli, i sam podvrgnuo tretmanu iako nije bolovao ni od čega.


Kako djeluje?

Najjednostavnije rečeno, gladovanje na suzbijanje karcinoma djeluje tako da oslabljuje maligne stanice, kojima za opstanak treba više energije od zdravih stanica. Tako se razvoj raka dokazano može usporiti, a u kombinaciji s lijekovima liječenje je još učinkovitije, smatra liječnik,


Također:

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22323820


http://www.sciencedaily.com/releases...0711135452.htm

Chris Proud, profesor stanične regulacije u biološke znanosti na Sveučilištu u Southamptonu, kaže: "Stanice raka rastu i dijele se mnogo brže od normalnih stanica, što znači da imaju mnogo veću potražnju za te su često gladni, hranjivim tvarima i kisikom Imamo. otkrio da stanična komponenta, eEF2K, igra ključnu ulogu u dopuštajući stanice raka da opstane hranjiva gladi, dok normalne, zdrave stanice obično ne zahtijevaju eEF2K da bi preživjeli. Dakle, blokirajući funkciju eEF2K, trebali bismo biti u mogućnosti ubijaju stanice raka, bez štete za normalne, zdrave stanice u tom procesu. "

Zadnje uređivanje krena : 09.07.2014. at 09:45.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2014., 11:28   #69
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Npr. to tvrdi ovaj ginekolog u mirovini: http://slobodnadalmacija.hr/Mozaik/t...7/Default.aspx

Studija na 16 tisuća ljudi

Međutim, za osebujnu metodu liječenja gladovanjem zasad nema puno ozbiljnih i discipliniranih kandidata, primjećuje naš sugovornik, koji svaki razgovor, pa i onaj s novinarima, počinje s nekoliko minuta opuštanja uz ezoteričnu glazbenu podlogu. - Za liječenje gladovanjem zainteresirao sam se još dok sam studirao, slušajući priče jednog profesora o slučajevima samoizlječenja karcinoma u koncentracijskim logorima, gdje o uvjetima života i prehrani ne treba ni govoriti.

Poslije sam pobliže proučio metodu apstinencije od hrane o kojoj su pisali Otto Buchinger i Rudolf Breuss; prvi je, doduše, smatrao da gladovanje nije dobro upravo u slučaju karcinoma, dok je kasnije Breuss na nekih 16 tisuća slučajeva dokazao da pomaže, osim u terminalnoj fazi - govori dr. Milašinović, koji se, kako smo na početku teksta rekli, i sam podvrgnuo tretmanu iako nije bolovao ni od čega.


Kako djeluje?

Najjednostavnije rečeno, gladovanje na suzbijanje karcinoma djeluje tako da oslabljuje maligne stanice, kojima za opstanak treba više energije od zdravih stanica. Tako se razvoj raka dokazano može usporiti, a u kombinaciji s lijekovima liječenje je još učinkovitije, smatra liječnik,


Također:

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22323820


http://www.sciencedaily.com/releases...0711135452.htm

Chris Proud, profesor stanične regulacije u biološke znanosti na Sveučilištu u Southamptonu, kaže: "Stanice raka rastu i dijele se mnogo brže od normalnih stanica, što znači da imaju mnogo veću potražnju za te su često gladni, hranjivim tvarima i kisikom Imamo. otkrio da stanična komponenta, eEF2K, igra ključnu ulogu u dopuštajući stanice raka da opstane hranjiva gladi, dok normalne, zdrave stanice obično ne zahtijevaju eEF2K da bi preživjeli. Dakle, blokirajući funkciju eEF2K, trebali bismo biti u mogućnosti ubijaju stanice raka, bez štete za normalne, zdrave stanice u tom procesu. "
Ostavi se ginekologa u mirovini kao i umirovljenih inžinjera koji su napravili perpetuumobile...
Stanica raka (kao i svaka druga stanica) biokemijsjki može dobiti energiju iz različitih molekula, ne samo iz glukoze uz to što će sam organizam proizvesti glukozu iz drugih molekula kao što su proteini ili masti, zato ljudi i mršave i gube mišićnu masu kad gladuju. Odlazi masa u održavanje energije organizma.
Kulturu stanica možeš daleko lakše napraviti gladnom nego organizam, time što si ti gladan ne znači da organizam nema dovoljno energije ili nutrijenata za stanice uključivo i one raka. To je trivijalizacija fiziologije. Uz to postoji alternativni put proizvodnje lipida (važni su jer se stvaraju nove stanice) u uvjetima hipoksije.
Evo ovo bi ti možda bio dobar početak: http://newsoffice.mit.edu/2011/cancer-metabolism-1121
Na žalost, nema puno nade da će gladovanje bitno pomoći. Možda u ranim stadijima jer izgleda da gladovanje koje stavlja stres na stanice čini normalne stanice malo manje osjetljivim na kemoterapiju pa su nuspojave manje.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2014., 15:07   #70
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Ostavi se ginekologa u mirovini kao i umirovljenih inžinjera koji su napravili perpetuumobile...
Stanica raka (kao i svaka druga stanica) biokemijsjki može dobiti energiju iz različitih molekula, ne samo iz glukoze uz to što će sam organizam proizvesti glukozu iz drugih molekula kao što su proteini ili masti, zato ljudi i mršave i gube mišićnu masu kad gladuju. Odlazi masa u održavanje energije organizma.
Kulturu stanica možeš daleko lakše napraviti gladnom nego organizam, time što si ti gladan ne znači da organizam nema dovoljno energije ili nutrijenata za stanice uključivo i one raka. To je trivijalizacija fiziologije. Uz to postoji alternativni put proizvodnje lipida (važni su jer se stvaraju nove stanice) u uvjetima hipoksije.
Evo ovo bi ti možda bio dobar početak: http://newsoffice.mit.edu/2011/cancer-metabolism-1121
Na žalost, nema puno nade da će gladovanje bitno pomoći. Možda u ranim stadijima jer izgleda da gladovanje koje stavlja stres na stanice čini normalne stanice malo manje osjetljivim na kemoterapiju pa su nuspojave manje.
Obično se uvijek nađe onih koji pišu o tome da se događaju čuda:
http://www.dnevno.hr/zdravlje/112564...na-dijeta.html


Dokazano je da prehrana s visokim udjelom masnoća i s niskim udjelom ugljikohidrata djeluje na stanice raka tako da ih izgladnjuje što spriječava njihov daljni rast i napredak. Ketogena dijeta utječe na mehanizme u energetskom metabolizmu mozga. Naime, u normalnim fiziološkim uvjetima mozak kao jedino metaboličko gorivo koristi glukozu. Kada je glukoza ograničena, mozak poseže za ketonskim tijelima za energiju – na primjer, slična se stvar događa kod terapijskog gladovanja kod ljudi.


Inače sam prije neki dan pričao sa kolegom čija žena je operirala rak grudi i ima kemoterapije. Za sada ide sve dobro. A liječnici joj savjetuju: jedi špeka što više i to onoga sa što manje crvenog mesa !?!

Dakle, skroz suprotna dijeta od sirove hrane: http://magazin.net.hr/zdravlje/nutri...go-sto-mislite
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2014., 15:18   #71
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
....
Dokazano je da prehrana s visokim udjelom masnoća i s niskim udjelom ugljikohidrata djeluje na stanice raka tako da ih izgladnjuje što spriječava njihov daljni rast i napredak. Ketogena dijeta utječe na mehanizme u energetskom metabolizmu mozga. Naime, u normalnim fiziološkim uvjetima mozak kao jedino metaboličko gorivo koristi glukozu. Kada je glukoza ograničena, mozak poseže za ketonskim tijelima za energiju – na primjer, slična se stvar događa kod terapijskog gladovanja kod ljudi. ....
Pa dao sam ti link. Tamo lijepo piše da stanice raka u hipoksiji koriste druge metabolite a ne samo glukozu.... jednako kao i normalne stanice. To jednostavno o izgladnjivanju stanica raka nije točno to je mogao napisati samo netko tko nema blage veze o biokemiji i fiziologiji. Nema panacee na žalost.
Inače imam ti i ja dva primjera: (tri ako uzmemo Stev Jobs-a) Frend, rak mozga, prognoza 6 mjeseci, gladovao, klasična terapija, bioenergija, umro za 6 mjeseci.
Frend dva, rak želuca, prognoza 4 mjeseca, gladovao, bez klasične terapije....umro za 3.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2014., 15:32   #72
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Pa dao sam ti link. Tamo lijepo piše da stanice raka u hipoksiji koriste druge metabolite a ne samo glukozu.... jednako kao i normalne stanice. To jednostavno o izgladnjivanju stanica raka nije točno to je mogao napisati samo netko tko nema blage veze o biokemiji i fiziologiji. Nema panacee na žalost.
Inače imam ti i ja dva primjera: (tri ako uzmemo Stev Jobs-a) Frend, rak mozga, prognoza 6 mjeseci, gladovao, klasična terapija, bioenergija, umro za 6 mjeseci.
Frend dva, rak želuca, prognoza 4 mjeseca, gladovao, bez klasične terapije....umro za 3.
Htio sam samo napomenuti da uvijek ima onih koji tvrde suprotno.
Ovaj se hvalio: http://www.nacional.hr/clanak/22476/...olest-iz-glave
I ne samo to, Drnovšek je, navodno pod Keleminovićem utjecajem, postao vegetarijanac, odselio se iz Ljubljane u selo Zaplane kraj Vrhnike, te promijenio stil života uslijed čega je došlo do javnog priznanja postojanja izvanbračne kćeri. [B]O bolesti Drnovšeka i njegovom izlječenju[/B] u javnosti se nije znalo mnogo. Sve do prošlog tjedna Oskar Keleminović bio je potpuno nepoznata osoba za koju slovenski mediji nisu ni znali da postoji a Janez Drnovšek nikada nije želio puno govoriti o svojoj bolesti. Međutim, prošlog tjedna razgovarali smo s Oskarom Keleminovićem a slovenski predsjednik odgovorio nam je na pitanja koje smo mu poslali i prvi put otvoreno je govorio o svojoj bolesti, izlječenju i načinu na koji sada živi.

Ali je ovo crveno ovako završilo: http://www.24sata.hr/svijet/od-karci...ovsek-57-51051

Bivši slovenski predsjednik i premijer preminuo je u noći s petka na subotu u svojoj kući nakon duge borbe s opakom bolešću. Borio se do kraja

Obično mediji pišu o tome na sva zvona kada se netko izliječi na ovakav način: http://www.magicus.info/hr/magicus/tekst.php?id=93557

Ali se ne spominje 10 puta veći broj onih koji u tome nisu uspjeli !

Zadnje uređivanje krena : 09.07.2014. at 15:37.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2014., 15:41   #73
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Htio sam samo napomenuti da uvijek ima onih koji tvrde suprotno.
Ovaj se hvalio: http://www.nacional.hr/clanak/22476/...olest-iz-glave
I ne samo to, Drnovšek je, navodno pod Keleminovićem utjecajem, postao vegetarijanac, odselio se iz Ljubljane u selo Zaplane kraj Vrhnike, te promijenio stil života uslijed čega je došlo do javnog priznanja postojanja izvanbračne kćeri. [B]O bolesti Drnovšeka i njegovom izlječenju[/B] u javnosti se nije znalo mnogo. Sve do prošlog tjedna Oskar Keleminović bio je potpuno nepoznata osoba za koju slovenski mediji nisu ni znali da postoji a Janez Drnovšek nikada nije želio puno govoriti o svojoj bolesti. Međutim, prošlog tjedna razgovarali smo s Oskarom Keleminovićem a slovenski predsjednik odgovorio nam je na pitanja koje smo mu poslali i prvi put otvoreno je govorio o svojoj bolesti, izlječenju i načinu na koji sada živi.

Ali je ovo crveno ovako završilo: http://www.24sata.hr/svijet/od-karci...ovsek-57-51051

Bivši slovenski predsjednik i premijer preminuo je u noći s petka na subotu u svojoj kući nakon duge borbe s opakom bolešću. Borio se do kraja

Obično mediji pišu o tome na sva zvona kada se netko izliječi na ovakav način: http://www.magicus.info/hr/magicus/tekst.php?id=93557

Ali se ne spominje 10 puta veći broj onih koji u tome nisu uspjeli !
Slažem se, anegdotalni dokaz nije dokaz a i ti su najčešće pogrešno interpretirani.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2014., 23:02   #74
Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
Je, probavlja se ali mala pomoć nije na odmet. Nije baš uputno jesti štirku ali kuhani griz je nešto drugo. Osim toga, kuhanje omekšava celulozu. Neće zbog toga celuloza postati probavljiva, ali svakako će postati jestivija
O.k., ovo bi bio zadovoljavajući odgovor, tnx. Neću više postavljati picajzlasta pitanja (premda iskaču ko šašava )

Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
To sa fotosintezom, kaj si počel zuriti u sunce?.
Zapravo sunce zuri u mene.
Ma ne, teške globalne društveno-materijalno-političke prilike su utjecale i na moj jelovnik... glupa šala, čim se treba objašnjavati

Zadnje uređivanje haram : 09.07.2014. at 23:08.
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2014., 09:19   #75
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
O.k., ovo bi bio zadovoljavajući odgovor, tnx. Neću više postavljati picajzlasta pitanja (premda iskaču ko šašava )



Zapravo sunce zuri u mene.
Ma ne, teške globalne društveno-materijalno-političke prilike su utjecale i na moj jelovnik... glupa šala, čim se treba objašnjavati
Ma sve 5 (osim renault 4). Jednostavno ne mogu odoljeti da ne bocnem sunčeve zurlije koji bleje u sunce im žarko i tvrde da im je to dosta za jesti a loču hektolitre kašica i fruteka. To čudo moderne tehnike koje brzim noževima pretvara povrće u napoj jako je oružje u rukama sirovoždera jer njime mogu sasjeckati celulozu na proste faktore i učiniti nešto jestivim u sirovom stanju a da ne koriste burag, kapuru, knjižavce i sirište.
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2014., 10:42   #76
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Slažem se, anegdotalni dokaz nije dokaz a i ti su najčešće pogrešno interpretirani.
Često puta anegdote budu istinite. I one samo potvrđuju da je ljudsko tijelo još uvijek enigma.

Evo, danas sam ponovo malo gnjavio jednog radnog kolegu da saznam malo više o jednom njihovom mještaninu koji je pobijedio rak.
Njemu su našli neoperabilni rak debelog crijeva. Dali mu mirovinu i pustili ga kući da umre. A on svih zajebo. Živio još 20 godina.
Ali ne na sirovoj hrani nego na vinu i pivu. Naime, čovjek je bio alkoholičar http://www.pivnica.net/pijanci-iz-po...sisavaca/2093/



To isto spada u vrlo razrijeđene ne-kuhane sokove. Doduše fermentirane

Zadnje uređivanje krena : 11.07.2014. at 10:51.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2014., 11:37   #77
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Često puta anegdote budu istinite. I one samo potvrđuju da je ljudsko tijelo još uvijek enigma.

Evo, danas sam ponovo malo gnjavio jednog radnog kolegu da saznam malo više o jednom njihovom mještaninu koji je pobijedio rak.
Njemu su našli neoperabilni rak debelog crijeva. Dali mu mirovinu i pustili ga kući da umre. A on svih zajebo. Živio još 20 godina.
Ali ne na sirovoj hrani nego na vinu i pivu. Naime, čovjek je bio alkoholičar http://www.pivnica.net/pijanci-iz-po...sisavaca/2093/



To isto spada u vrlo razrijeđene ne-kuhane sokove. Doduše fermentirane
Ovi je priča koja se šezdesetih pričala u Trnju, tada zagrebačkom prigradskom naselju. Za dokazat istinitost ne bih baš gurao ruku u vatru.

Bio jedan lik na Trnju, zvali su ga Mijo Struja. Struja zato jer je uvijek bio pijan i glavinjao od bandere do bandere. I Miji pozlilo, boli ga trbuh pa ode u bolnicu. U ono doba je rendgen bio svjetsko čudo pa su našeg junaka prosvijetlili da vide što je to u njemu i našli golemi tumor na drobu. Već su pjevali doktor vadi sitni nožić kad se neki dosjetio gurnuti mu cjevčinu niz jednjak i pokušat ispumpat. I ispumpaše par kila vinskog taloga. Tumora nestalo a mijo doživio cirozu jetre.
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2014., 08:56   #78
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Već postoji tamo ta tema. Ali tamo su samo oni koji tu hranu zagovaraju.
Mene zanima što kaže ZNANOST , a ne ideologija !

Jer neki tvrde ovo: http://www.24sata.hr/express/kako-pr...rcinoma-339524

A neki komentiraju ovako:

bauerr: 14 ciklusa kemoterapije .... 30 zračenja ..... kad god sam mogao nešto progutati to je bio svježi kravlji sir, domaći špek što bjeliji sa manjim crtama mesa i litre crne kave (turske) .... deset godina još postojim

Također : http://www.24sata.hr/show/nema-preda...-zdrava-200928
Ne pušim, jedem zdravo, izbjegavam stres, pozitivna sam i svaki dan vježbam. Osjećam se kao da sam dokazala da je bolest izlječiva jer sam fantastično zdrava - ispričala je bivša manekenka. Voli kuhati, a jela si priprema prema knjizi “Sirova hrana”. Prema tim receptima kuha i Demi Moore. Stipković vjeruje da je bolest pobijedila jer pozitivno razmišlja i vedro gleda na život.

Ali i komentar:
strucy: Pa dobro draga Fani kome ti sereš kvake?!?! Baš zbog takvih poput tebe mi koji zbilja bolujemo od Chrona i znamo što je Chron nemamo pravo na apsolutno ništa,,,kad budeš imala fistule i iz tebe gnoj bude šikljao na sve strane,javi se,,,do tad čkomi i pažnju traži drugdje!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnosno , ovdje vidimo kako je završio jedan veliki VJERNIK u sirovu hranu: http://www.bastabalkana.com/2013/12/...tiv-raka-umro/
Kako se Stiv Džobs lečio sirovom hranom protiv raka – ne zagrizi jabuku obmane
Poučna priča kako je Stiv Džobs skratio sebi život jer se lečio sirovom hranom u klinici u Meksiku i propustio da se izleči klasičnom medicinom


Te zaključak:

Stiv Džobs je imao natprosečnu inteligenciju i kreativnost ali nije imao pravilno razmišljanje. Naučimo nešto iz njegovih grešaka. Nemojte da zagrizete jabuku obmana.
Zanimljivo, ako ima itko iskustva u hrani onda sam to ja, možda nemam iskustva u ničem drugom, ali itekako imam iskustva u hrani, i to velikog iskustva.
Imam Chronovu bolest, imao sam 3 operacije, svijet mi se doslovno srušio kada mi je dijagnosticirana Chronova bolest, no pravi užas je uslijedio 2010, i prije toga sam naravno bio na dijeti, ali tek poslije 2010 sam na ekstremnoj dijeti.

Ne mogu nikako govoriti za druge, niti to želim, jer nije isto imati ili nemati Chronovu bolest, no kada je u hrana u pitanju, nikako mi ne paše sirova hrana na naičin kako to predlažu sirovojelci, 15 godina sam eksperimentirao na sebi dok nisam našao sebi idealnu kombinaciju, ali to je naravno bilo 15 bolnih i mukotrpnih godina.
Onako kako ja jedem ujutro imam izmiksani shake od voća i povrća i to je to, to je sve od sirove hrane što jedem, jer ako jedem previše, dobijem žgaravicu i kiselinu, koja se kasnije prenosi na sve ostalo (jer od prijašnjeg iskustva znam da je tome tako) ostalo poslije jedem sve kuhano i jako, jako dijetno, koristim banane najviše i Ensure plus za crijeva i za snagu, jer ipak je to dijeta u pitanju.

Jedem samo kuhano bijelo meso, kuhani krumpir, blitvu, crno zelje, eventualno kunić i kokicu, i jedino meso koje mogu jednom na tjedan jesti a da nije bijelo meso jest konjetina (žalim lipicance, ali ovdje se meni radi o preživljavanju, a ne o zabavi), vrlo dijetne maneštre i sve to u zepteru na vodi bez imalo masnoće.
Često jedem one alfa alfa klice iz bio-bio trgovine za probavu.

Naime u čemu je s tim problem-čovjek nikada nije sit i uvijek ti fale vrijednosti (to se najviše očituje kod ispita i posla (pod uvjetom da li se ono radim može zvati posao, ali to je druga tema) koje moram obavljati), dobra strana toga jest činjenica da nikada nećeš imati problema sa kolesterolom niti sa kardiovaskularnim bolestima-no ne bih izdržao da nema Ensure Plus i banana.

Da, tijelo se svemu prilagodi, ali nikako se ne može preboljeti prijašnja jača hrana.

Još tražim nekog tko može izdržati disciplinu svaki tjedan jednu te istu hranu jedan te isti režim, i tako cijeli život.

No isto tako iz iskustva drugih ljudi, ma koliko god da si discipliniran, kada tad te može opet uhvatiti i ćopiti bolest i opet završiti u bolnici.
Kolega koji radi na onkologiji je rekao da je po njegovom mišljenju bolesti kao što su Chron, cijelijakija i ulcerozni kolitis su gore nego rak, jer kod raka ili crkneš ili preživiš, dok kod Chrona, celijakije ili ulceroznog kolitisa nikada ne znaš na čemu si, i tako cijeli život-to ću ostaviti drugima za analizu, jer osobno smatram da je rak ipak gori (uostalom moj Chron jest doveo do raka debelog crijeva).

Tako da mit da će sirova hrana sve izliječiti, i da se od nje može živjeti, nikako ne vrijedi.
Moram napomenuti da ono što mi ide na živce kod primjera Fani Stipković jest pitanje o tome koliko ljudi imaju raznorazne bolesti, pa ne uspiju u životu, nego doslovno propadnu u zemlju ma koliko god se borili i ma koliko god nikada ne odustajali, zašto novine uvijek pišu samo u uspješnosti pojedinaca i ignoriraju onaj drugi dio gdje ljudi nikada ne uspiju...

Tako da za mene i jedino u mojem slučaju mogu reći samo da biti non-stop na sirovoj hrani barem za mene ne funkcionira i poslalo bi me natrag u bolnicu, jer uvijek moram misliti na to da ne dobijem kiselinu, i drugo, ta mi hrana ne može nikako pomoći da izdržim cijeli dan, svaki dan.

Jesti sirovu hranu uz kombinaciju kuhane hrane-da definitivno da, jednu stvar koja se tu može naučiti jest ničega previše niti premalo nije dobro, nego je loše; niti sirove niti kuhane hrane niti previše niti premalo je loše-i tog pravila se držim.
No to sam ja, ostali drugačije jedu, no činjenica jest da je svaki organizam drugačiji i drugačije reagira na bilo kakav unos bilo kakve hrane.

Zato ne pratim nikakva znanstvena istraživanja u vezi hrane, jer čovjek je sam sebi najbolji znanstvenik kada su u pitanju zdravlje i hrana, jer sam na sebi testira; posebno ako je njegov jelovnik već drugačiji od velike većine drugih.
Hyper-man is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2014., 10:56   #79
Quote:
Hyper-man kaže: Pogledaj post
Zanimljivo, ako ima itko iskustva u hrani onda sam to ja, možda nemam iskustva u ničem drugom, ali itekako imam iskustva u hrani, i to velikog iskustva.
Imam Chronovu bolest, imao sam 3 operacije, svijet mi se doslovno srušio kada mi je dijagnosticirana Chronova bolest, no pravi užas je uslijedio 2010, i prije toga sam naravno bio na dijeti, ali tek poslije 2010 sam na ekstremnoj dijeti.
...............................

Hvala na detaljnom opisu vašega slučaja. Sve u svemu izgleda da je pokret za sirovojedenje jedna vrsta ideologije a
manje realitet, DOBAR ZAVAKOGA !

Zadnje uređivanje krena : 12.07.2014. at 11:13.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2014., 14:59   #80
Zato ne pratim nikakva znanstvena istraživanja u vezi hrane, jer čovjek je sam sebi najbolji znanstvenik kada su u pitanju zdravlje i hrana, jer sam na sebi testira; posebno ako je njegov jelovnik već drugačiji od velike većine drugih.[/QUOTE]

Ovo i ja potpisujem. Kod mog slucaja s kronicnim gastritisom i laganim IBS vrijedi pravilo samo kuhane hrane. Nemogu pojest nista sirovo, cak nikoje voce nit zelenu salatu. Povrce sve jedem kuhano, krumpir kuhan, od voca samo kompot, zitarice kuhane ili pecene. S mesom je malo drukcije, ono mi pase kad je malo sirovo, recimo odrezak rare to medium, sto je meso pecenije ili frigano ja ga ne mogu probavit i imam jake tegobe. Prije sam dosta citao o nacinu prehrane i osobno vjerujem da je hrana s minimalnom termickom obradom najprirodnija covjeku. Na dosta mjesta sam procitao pogotovo za meso da se najlakse probavlja rare. Zanimljiva mi je bila jedna knjiga od jednog americkog doktora koji je neke bolesti i dijabetes lijecio potpuno sirovim mesom. ne mogu je sad pronaci, pa nemam ime nit link, ako nadem cu ga stavit. u svakom slucaju svatko nek se hrani kako njegovom organizmu najbolje pase, nek si svah za sebe otkrije najbolju dijetu.
ri78 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:29.