Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.09.2014., 14:46   #1
Question Pranje rublja na 30 ili 40 stupnjeva?

Gotovo sve moje majice, puloveri, košulje,...(99%) prema etiketi se moraju prati na 30 stupnjeva. Imam osjećaj da svi proizvođači nakelje tih 30 stupnjeva na etiketu kako bi zaštitili sebe u slučaju da odjevni predmet izgubi boju ili se previše stisne. Ili kako bi bili sigurni da do toga nikada niti ne dođe.

A da li se rublje uopće opere kako treba na tih 30 stupnjeva?
Da li je tih 30 stupnjeva dovoljno da se ispere znoj, bakterije, svakodnevna zmazanoca,...?

Pretpostavljam da nekakve ozbiljnije mrlje niti ne trebam pokušavati oprati na 30.

Sva ta roba je uglavnom tamnijih boja. Koliko više boje ode ako perem na 40 u odnosu na 30 stupnjeva?

Do sada sam uvijek dobivao oprečne savjete. Što vi mislite?
StingerM is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 15:07   #2
Ja samo jače zaprljanu robu (klinci nakon parka ili muž nakon terena) perem na 60, sve ostalo na 30-40.
Nemam fobiju od bakterija na meni su oko mene su, ne mogu sterilizirati odjeću, a i da je steriliziram opet ide u ormar gdje sigurno ima bakterija.
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 15:21   #3
Ja isto sve perem na 30 ili 40. Ali mene zanima rezlika izmedju tih 30 i 40 stupnjeva.
StingerM is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 15:29   #4
mene pak zanima razlika između 20°C i 30°C. npr nove LG mašine nemaju program 30°C nego samo 20°C. 30°C je mlaka voda, a 20°C je potpuno hladna. kakav prašak se otopi u toj hladnoj vodi, šta se može oprati u tako hladnoj vodi?
votkavisnja is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 15:29   #5
na 30 se pere u hladnoj vodi
__________________
What screws us up the most in life is the picture in our head of how it is supposed to be.
BlackC is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 16:11   #6
Ja imam LG i nemam 20, najniža je 30. Nije skroz hladna voda (mada ispiranje ide hladnom).

Otopi se prašak, a opere se i veš.

Kako su žene prije prale na potoku
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 16:26   #7
dosta proizvođača koji stave 40 ispada da mogu sam na 30, tako sam si upropastila badić jer mi je završio na 40, a piše da se na toliko pere i upio svu tamniju odjeću, sad mrlja nikak nemre dolje
pattie_boyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 16:39   #8
Quote:
votkavisnja kaže: Pogledaj post
mene pak zanima razlika između 20°C i 30°C. npr nove LG mašine nemaju program 30°C nego samo 20°C. 30°C je mlaka voda, a 20°C je potpuno hladna. kakav prašak se otopi u toj hladnoj vodi, šta se može oprati u tako hladnoj vodi?
Ja perem svoje stvari na 30°C (pazim svoje stvari ), muževo i od male na 40, a inače isključivo koristim tekući deterdžent, prašak koristim samo za skroz visoke temperature...
__________________
>> Ponekad, nakon razgovora s nekim ljudima, čovjek osjeti potrebu da prijateljski pomiluje kamen, osmjehne se drvetu i sa puno poštovanja skine kapu pred magarcem...<<
Andrijana1312 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 17:11   #9
Quote:
pattie_boyd kaže: Pogledaj post
dosta proizvođača koji stave 40 ispada da mogu sam na 30, tako sam si upropastila badić jer mi je završio na 40, a piše da se na toliko pere i upio svu tamniju odjeću, sad mrlja nikak nemre dolje
Ja koristim maramice za upijanje boja za obojenu odjecu i nemam vise problema s tim, a za bijelu robu koju perem na nizim temp. Stavim maramice za bijelu robu da ne budu sive i to me je spasilo. Inace za sarenu robu koristim tekuci, za crnu robu onaj sto se preporucuje za tamnu robu. Praskasti samo za iskuhavanje. I nekad znam staviti umjesto omeksivaca ono sredstvo iz dm-a za dezinfekciju rublja
stopalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 18:19   #10
Od kad sam kupila novu perilicu(elektrolux) nisam zadovoljna sa bijelinom robe.Najveća ponuđena temp je 60,pa iako je stavim i na pretpranje roba mi postaje siva.
Inače sve obojano perem na 30,nikad problema.
alma 188 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 18:32   #11
Meni se veš usmrdi ako ostavim u vešmašini i pol sata nakon kaj završi pranje, bez obzira na temperaturu. Probala sam isprat mašinu sa sodom bikarbonom i octom ali nije baš pomoglo. Ima tko iskustava sa smrdljivim vešmašinama?
Marakuya is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 23:46   #12
Quote:
Marakuya kaže: Pogledaj post
Meni se veš usmrdi ako ostavim u vešmašini i pol sata nakon kaj završi pranje, bez obzira na temperaturu. Probala sam isprat mašinu sa sodom bikarbonom i octom ali nije baš pomoglo. Ima tko iskustava sa smrdljivim vešmašinama?
Mozda da probas oprati onu gumu na otvoru perilice, i drzi je neprestalno otvorenu, i robu stavljaj netom prije pranja, za ostalo ne znam
stopalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2014., 11:10   #13
Hvala Stopalica, probat ću.
Marakuya is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 00:44   #14
sve šareno 40,osim nekih stvari koje mogu i na 60..
crno isto 40-60
bijelo,posteljina,krpe 90
LeeLou108 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 08:43   #15
Dok nisam otkrila na forumu ovo:


sve bijelo sam prala na 95.
Sada ga perem na 60, crno i šareno na 40, bez obzira na etikete (kad imaš hrpetine robe kao ja onda nemaš vremena za proučavanje etiketa)
__________________
_________________________________________________žene se dijele na udovice i na one koje rade na tome
my_cloud is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 14:04   #16
za što konkretno se koristi ovo iz dm-a , moram priznat da fakat ne znam...unprijed hvala
anchy005 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2014., 09:41   #17
Za dezinfekciju.
__________________
Reach out and touch faith.
Freakette is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2014., 13:30   #18
Odlicno je ovo iz dm-a. I ja sam to cudo otkrila na forumu i masu jos dobrih stvari.. hvala ljudi
stopalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 02:54   #19
Quote:
StingerM kaže: Pogledaj post
Ja isto sve perem na 30 ili 40. Ali mene zanima rezlika izmedju tih 30 i 40 stupnjeva.
Razlika je ogromna. Otkad sam uništila jedan od omiljenih kardigana pranjem na 40, svaki put pročitam etiketu na koliko se smije prati.

Mene zanima zašto na nekim blejzerima piše da se ne smiju prati. Dakle, nema ni opcije za pranje ručno, nego piše "do not wash". A nije neki specijalni wow osjetljivi materijal.
__________________
Live Love Laugh
Jelena1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 06:22   #20
Ja takve redovito ignoriram i perem na 30 Možda da se ne bi deformirali?
__________________
Reach out and touch faith.
Freakette is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:31.