Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.10.2014., 10:50   #41
Ubaci se u posudu za omekšivač. Na punu vešmašinu idu 2.5 čepa.
I ne možeš koristiti omekšivač ako stavljaš ovo čudo.
Ali ja ga i inače jako rijetko stavljam.
__________________
_________________________________________________žene se dijele na udovice i na one koje rade na tome
my_cloud is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 12:33   #42
Ja koristim to sredstvo za dezifenkciju i stavljam omeksivac,stavim jako malo omeksivača jer mi ne ostane puno prostora u spremniku nakon sto stavim sredstvo za dezinfekciju,ali se unatoč tome jako ugodno osjeti omekšivač
aaatina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 18:58   #43
Ne kupujem odjecu koja se cesto nosi a nije periva. Kostimi, kaputi, baloneri mogu ali svakodnevne haljine ili kardigani?? Oprati cu na njeznom programu za svilu na 30 pa ako prezivi prezivi. Sve operem prije prvog nosenja.

Ovo cudo za dezinfekciju koristim pomjesano sa omeksivacem. Nakon pranja krpi za pod ili pse, operem masinu na prazno sa tim za dezinfekciju, ponekad sa onim za pranje masine iz DM u vrecici.
__________________
Cemo ben, tr ni sila
Maremonti is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 20:23   #44
Red face

Molim pojasnjenje ako bilo tko zna: inace perem na 40 (obicna roba), 60 (posteljina) i 90 (donje rublje, rucnici, krpe). Odlucila sam najosjetljivije oprati na 30, medjutim u uputstvima za perilicu nije navedeno gdje ide prasak (inace pored svake temp. stoji u koji odjeljak ide prasak). Znate li mozda o cemu se radi?
subidubiljubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 21:27   #45
Nije mi jasno. Kod svih perilica koje sam ja susrela uvijek je prašak za pranje išao samo u jednu posudu, istu bez obzira na temperaturu. A nekad kad su perilice imale i pretpranje onda su postojale dvije posude, ali ona za pranje je bila uvijek ista bez obzira na temperaturu.
cici1810 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2014., 12:37   #46
Quote:
cici1810 kaže: Pogledaj post
Nije mi jasno. Kod svih perilica koje sam ja susrela uvijek je prašak za pranje išao samo u jednu posudu, istu bez obzira na temperaturu. A nekad kad su perilice imale i pretpranje onda su postojale dvije posude, ali ona za pranje je bila uvijek ista bez obzira na temperaturu.
Hvala Jednom mozda isprobam na vestama
subidubiljubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 00:15   #47
Kako perete one sakoiće tipa iz zare, bershke, ebaya?
chlo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 00:54   #48
Osjetljivu robu perem na 40, nekad i 50, sve super ocuvano, nikad ništa. 37 je temperatura tijela, tak da po meni ne drzi vodu priča da se na 40 gube boje. Boje se gube kad se koristi krivi detrgent.
__________________
Vision without action is daydreaming.
Alicia is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 11:18   #49
Quote:
chlo kaže: Pogledaj post
Kako perete one sakoiće tipa iz zare, bershke, ebaya?
Kemijsko čišćenje
subidubiljubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 11:45   #50
sve šareno i crno na 40,
bijelo na 60,
na 90 perem samo krpe..
MajaV00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 12:19   #51
Quote:
Alicia kaže: Pogledaj post
Osjetljivu robu perem na 40, nekad i 50, sve super ocuvano, nikad ništa. 37 je temperatura tijela, tak da po meni ne drzi vodu priča da se na 40 gube boje. Boje se gube kad se koristi krivi detrgent.
Ja imam "svileni" sakoić iz H&M,stavim ga na program rucno pranje,17min.,bude izguzvan,ali bez ikakvih oštećenja,peglam ga preko neke tkanine na niskoj temperaturi
aaatina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 12:23   #52
Quote:
chlo kaže: Pogledaj post
Kako perete one sakoiće tipa iz zare, bershke, ebaya?
Okrenem ih naopako i operem na 30°C na nekom blažem programu. Imam ih iz ebaya, Zara, H&Ma i C&A i nikada problema niti s jednim
Elbereth7 is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 12:47   #53
Crnu/tamnu robu perem na 50 stupnjeva, bijelo/svijetlo isto 50 (nekad i 60), a krpe te ručnike na 90. Grudnjake obavezno stavljam u onu vrečicu
I to je to. Sva roba mi je u super stanju, ništa se nije uništilo s tim da kad se radi o materialima odječe - praktični sve mi je pamuk ili miješanica pamuka/umejtnih materiala. Dakle nemam nekih 'finijih' stvari (tako da nisam još ni isprobala neke 'svilene' programe na perilici).

Quote:
chlo kaže: Pogledaj post
Kako perete one sakoiće tipa iz zare, bershke, ebaya?
Ja perem na 50.
__________________
... while we're talking about all of the things that I long to believe about love and the truth and what you mean to me and the truth is baby you're all that I need ...
tallly is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 13:42   #54
Hvala cure na odgovorima! Ne da mi se stalno plaćat kemijsko čišćenje, a mama mi je rekla da ću sve uptopastit pranjem.
Probat ću stavit jedan na 30 stupnjeva bez centrifuge. Tako obično perem i veste, al je malo nezgodno preko zime.
chlo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 14:38   #55
Pogledaj sastav, ako nije svila ili tako nešto ekstra osjetljivo nego ovi umjetni materijali slobodno stavi cnetrifugu. Meni je mama isto vikala da ću ih uništiti, a prala sam ih sve već milijun puta i boja je očuvana i sve super.
Elbereth7 is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 21:29   #56
Ma i ja perem u mašini te sakoiće, nekad na 30, nekad na 40, s centrifugom na 800 ili 600. Neke čak ne treba ni ispeglat.
Na jednom Zarinom koji izgleda kao neka brušena koža, je čak pisalo da se ne smije prat.

I "kožne" jakne isto operem u mašini.
__________________
Don't confuse my personality with my attitude. My personality is who I am. My attitude depends on who you are.
(Frank Ocean)
MarLov is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 21:52   #57
Kako sakoiće koji imaju jastučiće na ramenima okrenete naopako i perete u mašini? Što se ne zgužvaju jastučići?
Ja svoje sakoiće nosim na kemijsko čišćenje, i evo su čak i oni na jednom zgužvali jastučić prilikom čišćenja.
Tako da me strah staviti ih u perilicu, plus bojim se da ih ne bi mogla ispeglati kako treba kasnije.
natalija is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 22:02   #58
Ne, ništa se ne zgužva
__________________
Don't confuse my personality with my attitude. My personality is who I am. My attitude depends on who you are.
(Frank Ocean)
MarLov is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 22:05   #59
Meni se ništa ti jastučiči ne zgužvaju. Normalno sako ispeglam i to je to. Ali ja nemam neke fine sakoje (u rangu oko 30-40 €, Zara, Stradivarius), pamučni je material. Ni slučajno jih ne bi kupila da jih moram nositi na kemijsko čiščenje.
__________________
... while we're talking about all of the things that I long to believe about love and the truth and what you mean to me and the truth is baby you're all that I need ...
tallly is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 15:59   #60
Lijep pozdrav, ne znam gdje bih pitao pa ću probat ovdje.
Radi se o muškoj Alpha Industries jakni, 100% najlon "dry cleaning only". Dali se smije oprati u perilici na 30 stupnjeva, imam i opciju hand wash.. Ne znam šta da radim a htio bih ju sredit. Hvala
_Soulcollector_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:33.