Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.03.2017., 13:09   #61
Ne nadam se odgovoru ali ipak ću probati. Perete li pamučnu posteljinu za koju na deklaraciji piše 60 na 90 stupnjeva? Ako je 100% pamuk valjda bi trebalo biti ok prati na 90. Inače radi se o posteljini iz Jyska bijele boje. Hvala
1Marko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 23:24   #62
Quote:
1Marko kaže: Pogledaj post
Ne nadam se odgovoru ali ipak ću probati. Perete li pamučnu posteljinu za koju na deklaraciji piše 60 na 90 stupnjeva? Ako je 100% pamuk valjda bi trebalo biti ok prati na 90. Inače radi se o posteljini iz Jyska bijele boje. Hvala
Da, bijelo + pamuk perem na 90 bez obzira sto pise na deklaraciji.
FatGlow is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 12:39   #63
Quote:
_Soulcollector_ kaže: Pogledaj post
Lijep pozdrav, ne znam gdje bih pitao pa ću probat ovdje.
Radi se o muškoj Alpha Industries jakni, 100% najlon "dry cleaning only". Dali se smije oprati u perilici na 30 stupnjeva, imam i opciju hand wash.. Ne znam šta da radim a htio bih ju sredit. Hvala
Nikako, obavezno kemijsko čišćenje.
__________________
H
hsfi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2018., 15:22   #64
prebacila sam pranje na 60 sarene i crne robe i to od momenta kad sam procitala da se na 40 ne ubiju sve bakterije...ljeti znam na 40 ali uz upotrebu dezinfekta..... bijelo naravno na 90
Splicanka123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 09:22   #65
Na 40.

30 je prehladno, pa se i sab prasak ne otopi. Naravno da se i ne opere najbolje.
Sad više manje svugdje piše za pranje, oprezno na 30. Ja to prvi put dam 30, i smanjim centrifugu, onda povecam.. ovisi o materialu i aplikacijama nacrecimo majicama..
Dita Von Teese is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 21:17   #66
Posteljina se pere na 60
Bjeli ves na 90
Majice na 30
Hlace na 40
Tako kod mene bude
kodo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 13:01   #67
Sav veš perem na 40 (uglavnom je crni) plus ono sredstvo za dezinfekciju.

Posteljinu,ručnike i donji veš perem na 60. Bijelu posteljinu i bijeli veš ne posjedujem pa ništa ni ne perem na 90, osim nekad tipa stolnjaka, ručnike i krpe.
nemam-iksicu is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2018., 19:44   #68
Isprana mrlja na crnoj košulji/majici

Kako je moguće da na crnoj odjeći nakon pranja nastane izblijedjela mrlja (crvenkasta, narančasta)?
Jedino logično je da je kriv deterdžent, ali kako?
Košulja traper, majica pamuk, odvojeni slučajevi.
30-40 stupnjeva.
Deterdžent kapsule za košulju i prašak za majicu.
Bilo bi logično da se cijela košulja/majica isperu, ali ovo je na 2-3 mjesta promjera oko 5-10 cm i samo na crnoj odjeći?

Što radim krivo? Kako dolazi do ovog?
ray_barone is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2018., 20:01   #69
Quote:
ray_barone kaže: Pogledaj post
Kako je moguće da na crnoj odjeći nakon pranja nastane izblijedjela mrlja (crvenkasta, narančasta)?
Jedino logično je da je kriv deterdžent, ali kako?
Košulja traper, majica pamuk, odvojeni slučajevi.
30-40 stupnjeva.
Deterdžent kapsule za košulju i prašak za majicu.
Bilo bi logično da se cijela košulja/majica isperu, ali ovo je na 2-3 mjesta promjera oko 5-10 cm i samo na crnoj odjeći?

Što radim krivo? Kako dolazi do ovog?
pretrpavanje bubnja, noviji stroj za pranje rublja koji pretjerano štedi vrijeme i vodu --> detergent koji se ne uspije potpuno otopiti.

treba koristiti pravilno dozirani tekući det za obojano rublje, bubanj puniti samo dopola, neštedljivi program ako imate tu opciju.

(postoji i mogućnost da je prethodno postojala mrlja od nečega što jače reagira pa je samo tamo izblijedjelo, npr. limunov sok, ali to se ne bi dogodilo s raznim stvarima u raznim pranjima, a da ne znaš)
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2018., 21:51   #70
Quote:
uzadnjicas kaže: Pogledaj post
pretrpavanje bubnja, noviji stroj za pranje rublja koji pretjerano štedi vrijeme i vodu --> detergent koji se ne uspije potpuno otopiti.

treba koristiti pravilno dozirani tekući det za obojano rublje, bubanj puniti samo dopola, neštedljivi program ako imate tu opciju.

(postoji i mogućnost da je prethodno postojala mrlja od nečega što jače reagira pa je samo tamo izblijedjelo, npr. limunov sok, ali to se ne bi dogodilo s raznim stvarima u raznim pranjima, a da ne znaš)
A majko, danas za oprat veš treba disertacija. Šta se pamuk/traper ne može više prat na 60 stupnjeva.
Ja se sjećam da su se prije traperice iskuhavale u loncu.
Nikome nije palo na pamet da je roba, boja neispravna i loša, ako se na 30/40 stupnjava ispire i blijedi moguće i otrovna/štetna.
__________________
"Ponekad se stječe dojam da se u određenim krugovima sustavno i suptilno promiče ruganje Domovini s pozivima da se je napusti."
Gdje si bio 2017.? https://www.youtube.com/watch?v=8yumTrEFgEs
vuletina is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2018., 21:37   #71
Ja sve perem na nekom posebnom kratkom programu na 30 za finiji ves bilo da se centrifugira ili ne..ostalo na 40 (hlace trenerke )...
TitiProseki is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2018., 14:55   #72
Koliko dugo perete džempere? Ja kupujem u Mani, New Yorkeru, H&M-u i operem ih na 30 stupnjava sat i pol vremena i brzo mi pomucave pa se pitam da li je do pranja ili loše kvalitete. Da ih stavim na 45 minuta?
zhabica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2018., 16:35   #73
45min

samo plahte, ručnike i doljnje rublje perem 1,5h, sve ostalo 45min
caterina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2018., 09:12   #74
Na 40. I malo mi je.
Najradije bi sve na 90
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2018., 16:46   #75
Quote:
zhabica kaže: Pogledaj post
Koliko dugo perete džempere? Ja kupujem u Mani, New Yorkeru, H&M-u i operem ih na 30 stupnjava sat i pol vremena i brzo mi pomucave pa se pitam da li je do pranja ili loše kvalitete. Da ih stavim na 45 minuta?
Do loše kvalitete. Treba ručno prati, jer ne dolaze u dodir s bubnjem i drugom odjećom i nema onda mucica puno.
duhovnjakinja is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2018., 00:37   #76
Quote:
zhabica kaže: Pogledaj post
Koliko dugo perete džempere? Ja kupujem u Mani, New Yorkeru, H&M-u i operem ih na 30 stupnjava sat i pol vremena i brzo mi pomucave pa se pitam da li je do pranja ili loše kvalitete. Da ih stavim na 45 minuta?
Sat i pol? Cemu toliko? Za vunu definitivno nije dobro da bude toliko u vodi.
Ja ih perem na ruke, ostavim u vodi s samponom za kosu 5 -10 minuta i isperem.
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2018., 00:55   #77
Ne kuzim kako nitko ne pere ves na 90. Zar to nije ono najhigijenskije
strijelcica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2018., 17:47   #78
Možda zato jer nitko ne može skupiti toliko veša pa da stavi samo veš na 90?
Ja ga najprije otkuham u loncu, a onda stavim prati sa drugom robom na nižu temperaturu.
dalmatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2018., 17:16   #79
Kako to da se ni ti ne pereš vodom od sto stupnjeva; ta zar nije to najhigijenskije?

Ono, halo.
Guloth is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2018., 17:27   #80
Dzemepere i ostalu osjetljivu robu perem na programu za rucno pranje, traje oko 45 min (hladna voda).

Tamni ves na 60, bijeli/posteljina/sugamani/krpe na 90, sareno na 40.

Pa sta prezivi

Zanima me od cega se pojavljuju bijele mrvice/mucice/dlacice nakon sto operem tamni ves?
Cila roba mi bude prekrivena nekakvim bijelim dlacicama.
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:12.