Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.02.2015., 10:48   #1
Cijepiti pse protiv zaraznih bolesti - da ili ne

Post je izdvojen iz teme s Plave šape.


Moj ti je savjet ne pretjeruj s cjepivima. Cijepi što je po zakonu, a to je bjesnoća, i ništa drugo. Kuja je odrasla i već ima određeni imunitet. Puno je pametnije kvalitetno je hraniti i njegovati i sterilizirati (pogotovo jer još nije skotna), pa će sve biti u redu.

Štetnost cjepiva danas nije tajna niti je uopće diskutabilno i svatko je slobodan informirati se o tome. Svi su podaci, baš kao i sva istraživanja, dostupni javnosti.
Danas se vode velike kampanje oko necijepljenja djece i odraslih - a ista je stvar i sa životinjskim cjepivima, dapače, ona su još i zagađenija i manje se kontroliraju jer - "koga briga za živine".

U americi već godinama postoje holističk veterinari koji također upozoravaju na štetnost cjepiva, a tamo se psi cijepe svake treće godine.

Iz osobnog iskustva na povećem broju životinja mogu posvjedočiti da otkako ne cijepim životinje, nisam veterinara vidjela - sve su zdrave, vitalne, nemaju nikakvih zdravstvenih problema, ne pate više ni od kakvih alergija, autoimunih reakcija, upalnih procesa, punih analki, perutave dlake, nema češanja niti bilo kakvih drugih nepoželjnih simptoma.

Svako cjepivo je izuzetan udar na prirodni imunitet živog bića a tek kombinirana i polivalentna cjepiva su živi užas! Sva cjepiva sadrže toksine i teške metale poput žive, hormone, formaldehide. Pandemiju autoimunih bolesti (konzervativna procjena je da od nekog oblika autoimunih bolesti pati 50% svjetskog stanovništva, a ja tvrdim da je barem 70%) možemo velikim dijelom zahvaliti precijepljenosti.

Informiraj se i procijeni sam.

Zadnje uređivanje fermina-daza : 24.02.2015. at 11:38.
LinaLena is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 12:37   #2
Opet o cjepivu.
Ok, bjesnoca je obvezna pa tu nema rasprave.
Zarazne su po meni jos i važnije.
Iako nije obvezno ja sam prvih sedam, osam god cijepiva svake a sad smo na svake dvije.
Bas ove godine planiramo pocijepiti jer su u godinama.

Ne znam da li je netko od zagovornika necijepljenja zaraznih vidio psa koji je bolestan.
Ima ovdje i Vet na forumu pa neka objasni neke zarazne bolesti i posljedice.

Osobno sam protiv necijepljenja samo smatram da se to komotno nakon par godina moze obaviti svake dvije do tri godine, to su mi i mnogi veterinari preporučili.

No igrati se sa time pa dobit hrpu pasa u gradu koji šire zarazu, ne bih voljela sresti vlasnika pasa zbog kojeg su moje pobrale zarazu, ne bi mu ostala dužna.
Zasto bi moj pas patio jer se drugi igraju sa takvim stvarima.

Nazalost previše sam toga vidjela da bih bila protiv cijepljenja.
Isto za ljude, evo ti ospica nedavno, tko zna sto jos...a tko ce nadoknaditi liječenje roditelju ili vlasniku psa kad se dijete ili pas razboli zbog tuđe komocije...

Razmislite malo vi koji ste toliko protiv, sto da vam se pas zarazi da li bi isto pričali.
afra is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 13:46   #3
afra, ipak je potrebno malo se bolje informirati prije donošenja zaključaka.

Bolesti ima i uvijek će ih biti. Potrebno je također znati zašto i kako one nastaju. To je zasebna tema. Ne postoji niti jedan dokaz da je bilo koje cjepivo izravno utjecalo na smanjenje pojavnosti neke bolesti (one su se smanjivale iz sasvim drugih razloga) a štetu su napravile neopisivu.

Da su cjepiva toliko potrebna i nužna, onda nek mi netko objasni kako je cijela fauna planeta preživjela (i ne samo preživjela nego i širila se u dobrom zdravlju) stotine tisuća godina. Cjepiva se apliciraju relativno kratko, nekoliko decenija, a bolesti i bolesnih ima sve više.

Osobno imam ne samo teoretski uvid i veliko znanje jer ovu temu proučavam niz godina, nego i praktična iskustva s terena, kako bi se reklo.

S obzirom da sam aktivna u spašavanju i udomljavanju životinja, kroz moju i sestrinu kuću u posljednjih 10 godina prošle su doslovno stotine životinja u svakakvom zdravstvenom stanju. Nikada se niti jedna moja (necjepljena životinja snažnog imuniteta) nije razboljela od njih.

Također imam primjere cijepljenih životinja s probojem imuniteta, onih koje su cjepljene protiv svega i svačega pa su ipak oboljele od tih istih bolesti protiv kojih su cjepljenje. Ne postoji takvo cjepivo koje će štititi pouzdano od razvoja bolesti a da pritom još i ne nanosi kolateralnu štetu organizmu.

I u medicini su liječnici podijeljeni, no sve ih je više koji istupaju i svjedoče o beskorisnosti i štetnosti cjepljenja (među inima i oni koji su sudjelovali u njihovoj proizvodnji i znaju najbolje o čemu se tu radi iz prve ruke). Osobno, mi smo obitelj koja nije ni djecu cijepila i znam još ljudi koji to nisu učinili. I vidi vraga - ta su djeca potpuno zdrava, nikad bolesna. Dočim uredno procjepljena djeca mojih kolega na poslu, svaki drugi tjedan su na antibioticima i vuku se po bolnicama iz jedne viroze u drugu.

Stigle ospice? Pa što? Dječja bolest koju treba preboljeti, kao što ju je prebolio svatko iz naše generacije bez posljedica. Zašto se date plašiti baucima?
Pravo je pitanje TKO je obolio i ZAŠTO. No time se mainstream naravno previše ne bavi jer tu nema zarade. Na kome bi industrija zarađivala kada ne bi bilo bolesnih?

Ne preispitivati ono što nam se servira i prihvaćati bespogovorno sve što nam se govori je neinteligenento. Imamo bezbroj primjera u povijesti gdje se post festum utvrdilo itekakva štetnost nekog proizvoda ili lijeka za kojeg su se kleli da je fantastičan i sasvim siguran.

Bespogovorno prihvaćanje ostavlja nas vječito u mraku neznanja. Znanje i napredak se temelji upravo na rušenju paradigmi i kritičkom razmišljanju.
LinaLena is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 13:56   #4
Dijete od kad se rodi do njegove 18 godine primi preko 20 raznoraznih cjepiva, ne samo kod nas nego svugdje u svijetu.

Izravna posljedica nekih vakcinacija je dramatičan porast autoimunih bolesti. Radi se o vrlo teškim bolestima: ponavljajuće alergije, multipla skleroza, Crohnova bolest, astma, leukemija, reumatski artritis, neke vrste raka, autizam, hiperaktivni poremećaji s deficitom pozornosti, hipofunkcije štitnjače. Od istih (ili sličnih) bolesti mogu obolijevati, i sve češće obolijevaju, i naši kućni ljubimci.

Činjenica da mnogi liječnici, kao i veterinari zapravo i ne znaju pravu istinu o cjepivima, ne opravdava ih niti malo jer je na njima teret odgovornosti za pacijentovo zdravlje i dobrobit. Prva zapovijed medicine/veterine: Primum non nocere! (Prvenstveno ne škoditi.)

Svijest o nepotrebnim rizicima cijepljenja počela je naglo rasti, pa je čak potaknuta istraga o lošim reakcijama na cjepiva, a narastao je broj sudskih parnica koje su protiv proizvođača cjepiva pokrenuli roditelji.
Nekoliko je proizvođača obustavilo svoje programe istraživanja i razvoj cjepiva, a neki su čak prestali proizvoditi licencirana cjepiva.

Ljudi misle da su cjepiva sigurna jer se već stoljećima provode i testirana su. Da, testirana ali na kome? Cjepiva pred licencno testiranje prolaze kroz opsežnu laboratorijsku procjenu, testiranja na životinjama i na ljudima tj. cjepivo se testira na nama prije nego što se dokaže da su sigurna ili…
Do 31. srpnja 1992. zaprimljeno je preko 17.000 prijava u VAERS (tj. Sustav izvještavanja o štetnim posljedicama cjepiva) i više od 11.000 prijava odnosilo se na cjepiva koja pokriva zakon o šteti uzrokovanoj dječjim cjepivima (NCVIA je zakon o šteto prouzrokovanoj dječjim cjepivima koji je 1997 iskeširao 750 milijuna dolara odštete žrtvama cjepiva). No ironično je što primatelj cjepiva plaća osiguranje od štete nanesene cjepivom tako što plaća višu cijenu za svako primljeno cjepivo, a više od 2.500 prijava odnosilo se na ozbiljne rekcije na cijepljenje kao što su: trajni invaliditet dugotrajne bolesti i smrt.

Medicinska literatura s podsmijehom promatraju svaku teoriju koja sumnja u cijepljenje.

No izašle su brojne knjige suprotnog pogleda od kojih su neke prevedene i na hrvatski a o cjepivima piše i naša liječnica dr. Lidija Gajski.

Sve ovo se jednako odnosi i na veterinarstvo jer su svi toplokrvni organizmi vrlo slični.
LinaLena is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 14:05   #5
Koliko Amerikanaca stvarno umre od gripe svake godine? Pitajte američko Udruženje za zdravlje pluća. Ili još bolje, pročitajte njihov izvještaj iz kolovoza 2004, pod naslovom «Trendovi kod upale pluća i gripe/pobolijevanje i smrtnost». Ovaj izvještaj potječe od jedinice za epidemiologiju i statistiku njihovog Odjela za istraživanja i znanstvena pitanja. Na kraju dokumenta, kao izvor navodi se «Izvještaj o konačnim statistikama o smrtnosti, 1979-2001» Nacionalnog centra za zdravstvene statistike.

Pripremite se za iznenađenje, posebno zato što američki Centar za kontrolu bolesti (CDC) na sve strane trubi o 36.000 umrlih od upale pluća godišnje. Točno poput urice. Godinu za godinom, 36.000 ljudi u Sjedinjenim Državama svake godine umre od upale pluća. Ubojita bolest. Čuvajte se! Obavezno se cijepite! Svake jeseni. Ne čekajte! Mogli biste se srušiti mrtvi nasred ceste!
Ovo su ukupni brojevi smrtnih slučajeva od gripe prema izvještaju (od 1979. do 1995. statistike su objavljivane svake druge godine): 1979: 604; 1981: 3,006; 1983: 1,431; 1985: 2,054; 1987: 632; 1989: 1,593; 1991: 1,137; 1993: 1,044; 1995: 606; 1996: 745; 1997: 720; 1998: 1,724; 1999: 1,665; 2000: 1765; 2001: 257.

Nedavno je Tommy Thompson, tadašnji američki ministar zdravstva i socijalnih službi, izjavio da je 91 posto ljudi koji u Americi svake godine umru od gripe staro 65 ili više godina. Tako biste se mogli malo pozabaviti matematikom i izračunati koliko ljudi mlađih od 65 godina stvarno umre od gripe svake godine.

Vidite li što se ovdje događa? To je obična prijevara! CDC stoji na uglu ulice s malim stolom, namamljivači hodaju okolo i ponavljaju brojke o 36.000 mrtvih, dok agenti iz odjela za odnose s javnošću za stolom prodaju priče o cjepivima. Gomila postaje nemirna. Netko viče, «Gdje je moje cjepivo protiv gripe? Svi ćemo umrijeti!» Za to vrijeme, na Capitol Hillu, Kongres planira mjeru koja će proizvođačima cjepiva garantirati godišnje isplate od više milijardi dolara, bez obzira koliko doza ostane neupotrijebljeno.

Sada kad imamo puno jasniju sliku o niskom broju umrlih od gripe u SAD-u svake godine, bilo bi prirodno ponovno razmotriti pitanje cjepiva. Ako oduzmemo histeriju oko «visokog broja umrlih od gripe» i «hitne potrebe za nabavom cjepiva», s čime zapravo imamo posla? Odgovor je PR (služba za odnose s javnošću). Propaganda se koristi za umjetno napuhavanje statistika o gripi, kako bi se time natjeralo ljude da odlaze u liječničke ordinacije i klinike po svoju dozu. A što je s cjepivima? Koliko su ona sigurna i djelotvorna?

Već dugo postoje upozorenja na opasnosti od cjepiva, posebno kada se radi o bebama i maloj djeci, čiji imunološki sustav još nije u stanju nositi se s mnogim kontaminantima i toksičnim konzervansima u cjepivima. Postoje i drugi razlozi zašto bi čak i odrasle osobe trebale izbjegavati cjepiva. Sada je jedan bivši član unutarnjeg kruga industrije cjepiva pristao govoriti o opasnostima od cjepiva.

«Dr Mark Randall» je pseudonim bivšeg istraživača cjepiva koji je dugi niz godina radio u laboratorijima velikih farmaceutskih kompanija i Nacionalnog instituta za zdravlje američke vlade. Sada je umirovljen i s oklijevanjem je pristao progovoriti za javnost.

Taj je intervju važan je ne samo zbog osobne upućenosti dr. Randalla u opasnosti od cjepiva, nego i zbog njegovog svjedočenja o unutarnjem radu i zataškavanjima vlade i industrije cjepiva – dvaju izvora koji nastoje uvjeriti Amerikance da im se može vjerovati. Ovaj veliki izvadak možda je najbolji samostalan pisani sažetak dokaza koji potkrepljuju slučaj protiv imunizacije.
LinaLena is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 14:09   #6
Stavit ću samo neke segmente tog intervjua jer je dugačak, no svatko može potražiti cijeli izvor:

Pitanje: Neki povjesničari medicine tvrde da opće smanjenje bolesti nije posljedica cjepiva.
Odgovor: Znam. Dugo sam ignorirao njihov rad.
Pitanje: Zašto?
Odgovor: Zato što sam se bojao onoga što ću otkriti. Ja sam bio u biznisu razvijanja cjepiva. O nastavku tog rada ovisio je moj kruh. A onda sam proveo vlastito istraživanje.
Pitanje: Do kakvih ste zaključaka došli?
Odgovor: Za smanjenje bolesti možemo zahvaliti poboljšanim uvjetima života. Čistijoj vodi. Naprednom kanalizacijskom sustavu. Prehrani. Svježijoj hrani. Smanjenju siromaštva. Klice mogu biti posvuda, ali kada ste zdravi nećete se tako lako zaraziti.
Pitanje: Kako ste se osjećali kada ste završili vlastito istraživanje?
Odgovor: Očajno. Shvatio sam da radim u sektoru koji se temelji na zbirci laži.
Pitanje: Jesu li neka cjepiva opasnija od drugih?
Odgovor: Da. DTP cjepivo, na primjer. MMR [protiv ospica, rubeola i zaušnjaka]. Ali neke serije cjepiva opasnije su od drugih serija istog cjepiva. Ako se mene pita, sva cjepiva su opasna.
Pitanje: Zašto?
Odgovor: Ima više razloga. Oni uključuju ljudski imunološki sustav u procesu koji teži ugrožavanju imunosti. Cjepiva zapravo mogu izazvati bolest koju bi trebala spriječiti.
Pitanje: Zašto nam citiraju statistike koje naizgled dokazuju da su cjepiva bila strahovito uspješna u iskorjenjivanju bolesti?
Odgovor: Zašto? Kako bi se stvorila iluzija da su ta cjepiva korisna. Ako cjepivo suzbija vidljive simptome bolesti kao što su ospice, svi pretpostavljaju da je cjepivo uspješno. Ali, ispod površine, cjepivo može oštetiti sam imunološki sustav. A ako izazove druge bolesti – recimo, meningitis – ta je činjenica maskirana, zato što nitko ne vjeruje da to može biti posljedica cijepljenja. Ta činjenica se previđa.
Pitanje: Tvrdi se da je cjepivo protiv velikih boginja iskorijenilo velike boginje u Engleskoj.
Odgovor: Da. Ali kada proučite dostupne statistike, dobivate drugačiju sliku. U Engleskoj je bilo gradova u kojima ljudi koji nisu bili cijepljeni nisu dobili velike boginje. Bilo je mjesta u kojima su ljude koji su bili cijepljeni pogodile epidemije velikih boginja. Osim toga, velike boginje su već bile u opadanju prije uvođenja cjepiva.
Pitanje: Dakle, kažete da su nam podvalili lažnu povijest.
Odgovor: Da. To je točno ono što želim reći. To je povijest koja je izmišljena kako bi se ljude uvjerilo da su cjepiva bez iznimke sigurna i djelotvorna.
LinaLena is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 14:10   #7
Zagađenost cjepiva

Pitanje: Radili ste u laboratorijima u kojima je čistoća važna stvar.
Odgovor: Javnost vjeruje da su ti laboratoriji, ti proizvodni pogoni, najčistija mjesta na svijetu. To nije istina. Zagađenja se događaju cijelo vrijeme. U cjepiva ulaze svakakvi ostaci.

Pitanje: Na primjer, majmunski virus SV40 može zalutati u cjepivo protiv dječje paralize.

Odgovor: Pa, da, i to se dogodilo. Ali nisam to htio reći. SV40 se našao u cjepivu protiv dječje paralize zato što je cjepivo napravljeno korištenjem majmunskih bubrega. Ali sada govorim o nečem drugom. Samim uvjetima u laboratorijima. Greškama. Greškama zbog nemara. SV40, koji je kasnije pronađen u tumorima... to je ono što bih nazvao strukturalnim problemom. To je bio prihvaćen dio procesa proizvodnje. Ako koristite majmunske bubrege, otvarate vrata za klice za koje ne znate da se nalaze u tim bubrezima.

Pitanje: U redu, ali hajde da na trenutak zanemarimo razliku između različitih tipova zagađenja. Koje kontaminante ste vi otkrili tijekom mnogih godina svoga rada sa cjepivima?

Odgovor: Dobro. Nabrojat ću vam neke stvari na koje sam ja naišao, a također ću vam reći što su našli moji kolege. Evo nepotpune liste. U Rimavex cjepivu protiv ospica pronašli smo razne kokošje viruse. U cjepivu protiv dječje paralize pronašli smo acanthamoebu, takozvanu «amebu koja jede mozak». Majmunski citomegalovirus u cjepivu protiv dječje paralize. Majmunski pjenasti virus u cjepivu protiv rotavirusa. Virus ptičjeg raka u MMR cjepivu. Razne mikroorganizme u cjepivu protiv bedrenice. Pronašao sam potencijalno opasne inhibitore enzima u nekoliko cjepiva. Pačje, pasje i zečje viruse u cjepivu protiv rubeole. Virus ptičje leukoze u cjepivu protiv gripe. Pestivirus u MMR cjepivu.

Pitanje: Dajte da ovo razjasnimo. To su sve kontaminanti kojima nije mjesto u cjepivima.
Odgovor: Tako je. A ako pokušate izračunati kakvu štetu mogu uzrokovati ti kontaminanti, pa, mi to zapravo ne znamo jer nisu provedena nikakva testiranja, ili ih je provedeno vrlo malo. To je rulet. Iskušajte svoju sreću. Također, većina ljudi ne zna da se neka cjepiva protiv dječje paralize, adenovirusa, rubeole, hepatitisa A i ospica rade s abortiranim ljudskim fetalnim tkivom. S vremena na vrijeme sam u tim cjepivima pronalazio nešto za što vjerujem da su fragmenti bakterija i virus dječje paralize, koji su mogli potjecati od tog fetalnog tkiva. Kada tražite kontaminante u cjepivima, možete naići na zbunjujuće materijale. Znate da ne bi trebali biti tamo, ali ne znate što točno imate. Pronašao sam nešto za što sam vjerovao da je vrlo mali «fragment» ljudske dlake, a također i ljudsku sluz. Pronašao sam nešto što se može nazvati samo «strana bjelančevina», što bi moglo značiti bilo što. To bi mogla biti bjelančevina iz virusa.
Pitanje: Pale se alarmi na sve strane.

Odgovor: Što mislite, kako sam se ja osjećao? Sjetite se, taj materijal odlazi u krvotok bez prolaska kroz uobičajene imunološke obrane.
Pitanje: Kakve su bile reakcije na vaša otkrića?

Odgovor: U osnovi, bile su «Ne brini; protiv toga se ne može ništa». Kod proizvodnje cjepiva koriste se tkiva raznih životinja, i tuda ulaze ove vrste zagađenja. Naravno, niti ne spominjem standardne kemikalije poput formaldehida, žive i aluminija, koje se namjerno stavljaju u cjepiva [kao konzervansi].
Pitanje: Ta informacija je prilično zapanjujuća.

Odgovor: Da. A spominjem samo neke od bioloških kontaminanata. Tko zna kakvi sve još postoje. Druge ne otkrivamo zato što i ne pomišljamo da ih tražimo. Ako se u izradi cjepiva koristi tkivo, recimo, ptice, koliko mogućih klica može biti u tom tkivu? Nemamo pojma. Nemamo pojma kakve bi one mogle biti, ili kako bi mogle djelovati na ljude.
LinaLena is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 14:12   #8
Zagađenost cjepiva

Pitanje: Radili ste u laboratorijima u kojima je čistoća važna stvar.

Odgovor: Javnost vjeruje da su ti laboratoriji, ti proizvodni pogoni, najčistija mjesta na svijetu. To nije istina. Zagađenja se događaju cijelo vrijeme. U cjepiva ulaze svakakvi ostaci.

Pitanje: Na primjer, majmunski virus SV40 može zalutati u cjepivo protiv dječje paralize.
Odgovor: Pa, da, i to se dogodilo. Ali nisam to htio reći. SV40 se našao u cjepivu protiv dječje paralize zato što je cjepivo napravljeno korištenjem majmunskih bubrega. Ali sada govorim o nečem drugom. Samim uvjetima u laboratorijima. Greškama. Greškama zbog nemara. SV40, koji je kasnije pronađen u tumorima... to je ono što bih nazvao strukturalnim problemom. To je bio prihvaćen dio procesa proizvodnje. Ako koristite majmunske bubrege, otvarate vrata za klice za koje ne znate da se nalaze u tim bubrezima.

Pitanje: U redu, ali hajde da na trenutak zanemarimo razliku između različitih tipova zagađenja. Koje kontaminante ste vi otkrili tijekom mnogih godina svoga rada sa cjepivima?

Odgovor: Dobro. Nabrojat ću vam neke stvari na koje sam ja naišao, a također ću vam reći što su našli moji kolege. Evo nepotpune liste. U Rimavex cjepivu protiv ospica pronašli smo razne kokošje viruse. U cjepivu protiv dječje paralize pronašli smo acanthamoebu, takozvanu «amebu koja jede mozak». Majmunski citomegalovirus u cjepivu protiv dječje paralize. Majmunski pjenasti virus u cjepivu protiv rotavirusa. Virus ptičjeg raka u MMR cjepivu. Razne mikroorganizme u cjepivu protiv bedrenice. Pronašao sam potencijalno opasne inhibitore enzima u nekoliko cjepiva. Pačje, pasje i zečje viruse u cjepivu protiv rubeole. Virus ptičje leukoze u cjepivu protiv gripe. Pestivirus u MMR cjepivu.

Pitanje: Dajte da ovo razjasnimo. To su sve kontaminanti kojima nije mjesto u cjepivima.
Odgovor: Tako je. A ako pokušate izračunati kakvu štetu mogu uzrokovati ti kontaminanti, pa, mi to zapravo ne znamo jer nisu provedena nikakva testiranja, ili ih je provedeno vrlo malo. To je rulet. Iskušajte svoju sreću. Također, većina ljudi ne zna da se neka cjepiva protiv dječje paralize, adenovirusa, rubeole, hepatitisa A i ospica rade s abortiranim ljudskim fetalnim tkivom. S vremena na vrijeme sam u tim cjepivima pronalazio nešto za što vjerujem da su fragmenti bakterija i virus dječje paralize, koji su mogli potjecati od tog fetalnog tkiva. Kada tražite kontaminante u cjepivima, možete naići na zbunjujuće materijale. Znate da ne bi trebali biti tamo, ali ne znate što točno imate. Pronašao sam nešto za što sam vjerovao da je vrlo mali «fragment» ljudske dlake, a također i ljudsku sluz. Pronašao sam nešto što se može nazvati samo «strana bjelančevina», što bi moglo značiti bilo što. To bi mogla biti bjelančevina iz virusa.
Pitanje: Pale se alarmi na sve strane.

Odgovor: Što mislite, kako sam se ja osjećao? Sjetite se, taj materijal odlazi u krvotok bez prolaska kroz uobičajene imunološke obrane.
Pitanje: Kakve su bile reakcije na vaša otkrića?

Odgovor: U osnovi, bile su «Ne brini; protiv toga se ne može ništa». Kod proizvodnje cjepiva koriste se tkiva raznih životinja, i tuda ulaze ove vrste zagađenja. Naravno, niti ne spominjem standardne kemikalije poput formaldehida, žive i aluminija, koje se namjerno stavljaju u cjepiva [kao konzervansi].
Pitanje: Ta informacija je prilično zapanjujuća.

Odgovor: Da. A spominjem samo neke od bioloških kontaminanata. Tko zna kakvi sve još postoje. Druge ne otkrivamo zato što i ne pomišljamo da ih tražimo. Ako se u izradi cjepiva koristi tkivo, recimo, ptice, koliko mogućih klica može biti u tom tkivu? Nemamo pojma. Nemamo pojma kakve bi one mogle biti, ili kako bi mogle djelovati na ljude.
LinaLena is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 14:19   #9
Informativni članci:

http://radioliberum.org/dr-sladana-v...i-eksperiment/

ZATAŠKANA ISTRAŽIVANJA: Cijepljena djeca imaju 500 posto više bolesti od necijepljene djece! http://www.dnevno.hr/vijesti/svijet/...ene-djece.html

Srećom, nedavno smo imali presedan, gdje su na sudu oslobođeni optužbe roditelji koji su odbili cijepiti dijete.
Ponavljam, sve isto vrijedi i za naše ljubimce, pa i još više jer su njihovi organi često mnogo osjetljiviji od naših, posebno jetra. Naravno da se više govori o ljudima, jer je svakako ozbiljnija situacija.

Odlična stranica koja vrlo kvalitetno govori o cijepljenju: http://www.cijepljenje.info/

Sve to i još mnogo više potrebno je pročitati i proučiti da bi se kvalitetno moglo raspravljati o ovoj vrlo, vrlo ozbiljnoj temi.

Ako volite svoju djecu i svoje ljubimce, svoje prijatelje, barem prije konačne odluke proučite gradivo! To je najmanje što za njih možete učiniti.
LinaLena is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 14:24   #10
A German study released in September 2011 of about 8000 UNVACCINATED children, newborn to 19 years, show vaccinated children have at least 2 to 5 times more diseases and disorders than unvaccinated children.

The results are presented in the bar chart below; the complete data and study results are here. The data is compared to the national German KIGGS health study of the children in the general population. Most of the respondents to the survey were from the U.S. (Click on the chart to see it better)


The data was collected from parents with vaccine-free children via an internet questionnaire by vaccineinjury.info and Andreas Bachmair, a German classical homeopathic practitioner. The independent study is self-funded and is not sponsored by a large “credible” non-profit or government health organization with political and financial conflicts of interest; hence Bachmair relies on Google ads and donations for revenue. Each one of the 8000 cases are actual cases with medical documentation. Three other studies had similar results according to Bachmair and are reported below...

http://www.healthfreedoms.org/big-st...-unvaccinated/
LinaLena is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 14:24   #11
Quote:
LinaLena kaže: Pogledaj post
afra, ipak je potrebno malo se bolje informirati prije donošenja zaključaka.

Bolesti ima i uvijek će ih biti. Potrebno je također znati zašto i kako one nastaju. To je zasebna tema. Ne postoji niti jedan dokaz da je bilo koje cjepivo izravno utjecalo na smanjenje pojavnosti neke bolesti (one su se smanjivale iz sasvim drugih razloga) a štetu su napravile neopisivu.

Da su cjepiva toliko potrebna i nužna, onda nek mi netko objasni kako je cijela fauna planeta preživjela (i ne samo preživjela nego i širila se u dobrom zdravlju) stotine tisuća godina. Cjepiva se apliciraju relativno kratko, nekoliko decenija, a bolesti i bolesnih ima sve više
a kako su onda neke bolesti gotovo istrebljene? koji su to sasvim drugi razlozi?

Ja samo znam da je moje lkalno groblje puno malih grobova od djece koja su umiral u max starosti od 12 godina od ospica, viroza i plucnih bolesti a isto tako zna iz pouzdanih izvora tj od dokroa koji je i sam protivnik cijepljenja da godisnje u svijetu umire preko 5 milijuna ljudi


Iskreno nagledala sam se mnogo pasa koji umiru od posljedica necijepljenja protiv stenecaka i zato totalno ne podrzavam tvoju teoriju
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 14:32   #12
Što sve sadrže cjepiva (nije isključčiv i kompletan popis):

- aluminijev hidroksid
- aluminijev fosfat
- amonij sulfat
- amphotericin B
- životinjska tkiva: svinjsku krv, konjsku krv, zečji mozak,
- pseći bubreg, bubreg majmuna,
- pileći embrij, kokošje jaje, jaje od patke
- teleći serum
- betapropiolactone,
- fetalni goveđi serum
- formaldehid
- formalin
- želatin
- glicerol
- diploidne ljudske ćelije (podrijetlom iz abortiranog fetalnog tkiva)
- hidrolizirani želatin
- živin spoj timerosal (thimerosal, Merthiolate)
- monosodium glutamat (MSG)
- neomicin
- neomicin sulfat
- fenol crveni indikator
- phenoxyethanol (antifriz)
- kalij difosfat
- kalij monofosfat
- polimksin B
- polisorbat 20
- polisorbat 80
- hidrolizat kazeina iz svinjskog pankreasa
- ostatci MRC5 proteina
- sorbitol
- tri-n-butyl phosphate
- vero stanice, kontinuirana linija majmunovih bubrežnih stanica
- krv ovaca

Svatko tko je barem malo educiran ne može vjerovati da je ovo neškodljivo, korisno i dobro za bilo koje živo biće. Ne mora zato biti ni liječnik niti znanstvenik ni genije.
LinaLena is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 14:39   #13
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
a kako su onda neke bolesti gotovo istrebljene? koji su to sasvim drugi razlozi?
Bilo bi u redu da si pročitala sve što sam ovdje stavila, pa bi možda ovo pitanje bilo sasvim izlišno. Kada se radi na jačanju prirodnog imuniteta, to je najbolja zaštita od bolesti - svih! Nema savršenijeg mehanizma od našeg tijela i prirodnog imuniteta.

I ljudi i životinje će i dalje umirati jer je to prirodan zakon selekcije, a s cjepivima će i oni koji su mogli biti živi i zdravi pobolijevati cijeli život, postati sterilni, kvaliteta života će im biti bitno smanjena a životni vijek skraćen.

Da ne mislite kako ja nešto izmišljam, svaki nevjerni Toma može Youtubeu naći snimak govora Billa Gatesa u kojem jasno i glasno zagovara procjepljivanje kao metodu depopulacije i sterilizacije stanovništva (da budem sasvim precizna, kaže kako će kvalitetno odrađen projekt zdravstva i cjepljenja smanjiti brojnost za 15%). Jasno i glasno i nedvojbeno! I još hoda okolo i ne sjedi u Haagu. A znamo što i koga financira.

https://www.youtube.com/watch?v=WUJMR3BUm2s
LinaLena is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 14:43   #14
Eh, danas u vrijeme interneta svi su doktori, znanstvenici, farmaceuti, odvjetnici... svi sve znaju... mogla bih ja počet gradit svemirski brod, sigurno ima uputstva na netu!!!


Modovi: zašto je ovo uopće tema na KLj kad, kolko vidim, ovdje je riječ o cjepivima općenito???
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 14:51   #15
Konkretno o posljedicama koje cjepiva imaju na ljubimce:

https://www.youtube.com/watch?v=2nZ5m5uzzac
LinaLena is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 14:54   #16
Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
Eh, danas u vrijeme interneta svi su doktori, znanstvenici, farmaceuti, odvjetnici... svi sve znaju... mogla bih ja počet gradit svemirski brod, sigurno ima uputstva na netu!!!

Modovi: zašto je ovo uopće tema na KLj kad, kolko vidim, ovdje je riječ o cjepivima općenito???
Ponavljam i tebi: pristojno je prvo pročitati što piše, pa onda komentirati, jer da jesi vidjela bi zašto je to ovdje i zašto i kako se odnosi jednako na sva živa bića. Uvodni dio je jednak jer je izrada cjepiva jednaka za sve, baš kao i posljedice.

Nadalje, ne znaš koje sam struke, pa je cinizam sasvim neprimjeren.
Tko je pametan i želi se informirati, tema je tu. Tko ne želi ili želi i dalje živjeti po diktatu bez kritičkog promišljanja, i to mu je na volju. Ovo je (nadam se) slobodna zemlja.
LinaLena is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 14:57   #17
Quote:
LinaLena kaže: Pogledaj post
Bilo bi u redu da si pročitala sve što sam ovdje stavila, pa bi možda ovo pitanje bilo sasvim izlišno. Kada se radi na jačanju prirodnog imuniteta, to je najbolja zaštita od bolesti - svih! Nema savršenijeg mehanizma od našeg tijela i prirodnog imuniteta.

I ljudi i životinje će i dalje umirati jer je to prirodan zakon selekcije, a s cjepivima će i oni koji su mogli biti živi i zdravi pobolijevati cijeli život, postati sterilni, kvaliteta života će im biti bitno smanjena a životni vijek skraćen.

Zanima me bi li tako poštovala zakon selekcije da ti netko blizak oboli, bilo čovjek, bilo životinja?
Ne vjerujem da se ovaj glupi trend antivaxera proširio i na teme o ljubimcima Svjesna sam važnosti imuniteta kao i pretjerivanja i lobija farmaceutske industrije, ali osnovna cjepiva bi svatko trebao primiti (bjesnoću koliko mora po zakonu, za zarazne ja cijepim svake treće godine). Ja stvarno cijenim prirodnu i alternativnu medicinu i izbjegavam kemiju gdje god mogu, ali mi se isto baš i ne vraća u srednji vijek. Neka sredina možda? Osim toga, i među tim prirodnjacima, alternativcima i holističarima ima prevara i laži na svakom koraku.
ars boni is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 14:57   #18
Quote:
LinaLena kaže: Pogledaj post
Nadalje, ne znaš koje sam struke, pa je cinizam sasvim neprimjeren.
Tko je pametan i želi se informirati, tema je tu. Tko ne želi ili želi i dalje živjeti po diktatu bez kritičkog promišljanja, i to mu je na volju. Ovo je (nadam se) slobodna zemlja.
Moj cinizam se nije odnosio isključivo na tebe, već općenito.

Znači, svi ostali smo glupi. Ok. Idem bit dalje glupa, sorry na spamanju.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 15:01   #19
Stanje uzrokovano cjepivima naziva se "vaccinosis" - o tome govori veterinarka:

https://www.youtube.com/watch?v=qvG4QqEcAl4

https://www.youtube.com/watch?v=l9VG...A&spfreload=10

https://www.youtube.com/watch?v=5s4s33Spdfw
LinaLena is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 15:03   #20
Quote:
ars boni kaže: Pogledaj post
Zanima me bi li tako poštovala zakon selekcije da ti netko blizak oboli, bilo čovjek, bilo životinja?
Ne vjerujem da se ovaj glupi trend antivaxera proširio i na teme o ljubimcima Svjesna sam važnosti imuniteta kao i pretjerivanja i lobija farmaceutske industrije, ali osnovna cjepiva bi svatko trebao primiti (bjesnoću koliko mora po zakonu, za zarazne ja cijepim svake treće godine). Ja stvarno cijenim prirodnu i alternativnu medicinu i izbjegavam kemiju gdje god mogu, ali mi se isto baš i ne vraća u srednji vijek. Neka sredina možda? Osim toga, i među tim prirodnjacima, alternativcima i holističarima ima prevara i laži na svakom koraku.
Molim te, možemo li se zadržati na konkretnim argumentima?
Ja ih nastojim prezertirati obilato, pa molim da tako i "suprotna strana" nastupi. Bez emocionalnih ispada koji nikome nisu od koristi niti su proaktivni na bilo koji način. Konkretne stvari me zanimaju.

Na konkretno pitanje ću ti odgovoriti: Da, poštujem prirodne zakone - ma gdje bili. A svi moji voljeni su oboljeli upravo zbog te famozne medicine i njihovih tretmana a ne radi odsustva istih, uključujući i mene pa i mojih ljubimaca dok sam ih cijepila. Kad mi je zadnje kuja nakon cjepiva legla s akutnim pankreatitisom, rekla sam - dosta! I odonda su svi - gle čuda- zdravi! Vetrinara nismo vidjeli godinama.

Nažalost nema "na pola puta" - a to gdje sada jesmo je srednji vijek. Pogledaj malo oko sebe, prati što se događa u veterinarskim ambulantama pa mi sama reci jel to normalno.
LinaLena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:10.