Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Autoplin

Autoplin Kuhari, bombaši, luđaci i ubojice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.12.2016., 09:06   #61
to sam vec probao kada ga vozim samo na benzin,sve super....isao serviseru on stelao ali nije bilo ok ni u leru ni na vecim obrtajima,cesto su se cule detonacije u auspuhu,pa sam sam ponovo pravio mapu i rijesio sam sve osim tog zezanja na leru.imam uputstvo od LPGTech-a kako da podesim i tako je uradjeno.
shura1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2016., 16:48   #62
Quote:
shura1 kaže: Pogledaj post
to sam vec probao kada ga vozim samo na benzin,sve super....isao serviseru on stelao ali nije bilo ok ni u leru ni na vecim obrtajima,cesto su se cule detonacije u auspuhu,pa sam sam ponovo pravio mapu i rijesio sam sve osim tog zezanja na leru.imam uputstvo od LPGTech-a kako da podesim i tako je uradjeno.
Pa ako si vidio da na benzin radi dobro zašto čačkaš po senzorima? Dakle problem je u plinu, ukoliko se ne može bolje podesiti i radi nestabilno u leru onda je neki od injektora loš i treba ga promijeniti. Ukoliko taj LPG TECH ima mogučnost gašenja zasebno svakog injektora onda vrlo brzo možeš otkriti koji injektor nije dobar. Dok to ne riješiš nema napretka.
Bhakti is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2016., 08:20   #63
Quote:
Bhakti kaže: Pogledaj post
Pa ako si vidio da na benzin radi dobro zašto čačkaš po senzorima? Dakle problem je u plinu, ukoliko se ne može bolje podesiti i radi nestabilno u leru onda je neki od injektora loš i treba ga promijeniti. Ukoliko taj LPG TECH ima mogučnost gašenja zasebno svakog injektora onda vrlo brzo možeš otkriti koji injektor nije dobar. Dok to ne riješiš nema napretka.
nije me bilo duze vrijeme,dizne su mjenjane 2 put,ove sto su ugradjene sa instalacijom izdrzale su 30000 km,zamjenske su izdrzale oko 1000 km,a ove trece drze jos jer LPGTech izbaci gresku ako nesto od opreme zeza.Sada je sve uredu al to trzanje u leru sam smanjio podesavanjem i mape i otvorenosti dizni u leru.
shura1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2016., 22:01   #64
Quote:
shura1 kaže: Pogledaj post
nije me bilo duze vrijeme,dizne su mjenjane 2 put,ove sto su ugradjene sa instalacijom izdrzale su 30000 km,zamjenske su izdrzale oko 1000 km,a ove trece drze jos jer LPGTech izbaci gresku ako nesto od opreme zeza.Sada je sve uredu al to trzanje u leru sam smanjio podesavanjem i mape i otvorenosti dizni u leru.
Neće ti izbaciti grešku ako neki od injektora malo zeza. Mapu u leru podesi tako da ugriješ motor na radnu temperaturu na benzin, kada se stabilizira vrijeme otvorenosti benzinskih injektora onda zapamtiš tu vrijednost (recimo 3.5ms). Prebaciš na plin i podešavaš mapu i gledaš da vrijeme benzinskih dođe stabilno na tih 3,5ms, plinski će tada biti vjerojatno nešto oko 4ms no nije bitno. Drugi način je da na OBD dijagnostici gledaš SFT parametar i prebacuješ malo na benzin pa na plin i podešavaš plinsku mapu dok taj parametar nije isti na oba goriva.
Bhakti is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 09:22   #65
juce sam ponovno radio diagnostiku i auta i plina,jer mi se pojavila greska antipolution fault i catalytic converter fail greske su se pojavile ujutro kod prvog paljenja i prebacivanja na plin.Kada sam gledao greske na kompjuteru od plina pokazao mi je samo jednu mijesanje dva goriva,sad neznam da li je to do benzinskih injektora ili plinskog kompjutera.To cu danas provjerit.
shura1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2016., 15:32   #66
Pozdrav.
Imam apsolutno i sti problem na peugeotu 307cc 2.0i 136ks.
Znaci meni isto na hladno auto trokira na gorivo dok se ne ugrije i poslije sve super..
Ali meni ne baca nikakvu gresku..
Pa javi kada zavrsis s svim da vidim da nije rijesenje isto i kod mene.
Fastlife is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:52.