Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti > Strip

Strip Kvadrat na kvadrat.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.12.2016., 09:48   #101
Kraljevstvo tišine

Crtao; Fusco

-ova je epizoda povezana sa Pravdom za Navahose.
Fusco je ovdje odradio svoj odličan rad.Tok priče i atmosfera je urađena kao vrsni zaplet.
Ono što bih mogao uputiti kao kritiku Fuscu možda mogu biti pretanke linije, previše bljedile, bijele podloge u nekim situacijama, no to je doista samo stvar ukusa.
I bez toga, slike imaju majstorski odraz.

Epizoda se sastoji od tri dijela, i ovo je posljednji.Međubroj nemam u svom posjedu, pa stoga mogu nagađati o zbivanju kako su Willer i Carson dospjeli u Meksiko.
Dovoljno uzbudljivo da se prati još jedan avanturistički dan u životu u naših junaka...
Ferdinando Fusco je potpisao i godinu crtanja..1991.

Izdanje je 1996. za Hrvatsku.
__________________
Credo quia absurdum est - Vjerujem jer je nemoguće
Q.S.F.T.(Quintus Septimius Florens Tertullianus), Kartaga, oko 160 – Kartaga, oko 240

Zadnje uređivanje Ezra Boone : 06.12.2016. at 10:05.
Ezra Boone is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2016., 10:04   #102
Rio Concho

Crtao; Blasco

-ako govorimo o licima, onda je Blasco doista majstor.Odlično crta karaktere.Osobe se mogu prepoznati po crtama lica.Tu nema spora..
Ali, meni je nedovoljno dobro napravljena atmosfera.Likovi nisu dobro postavljeni u mjeri.Ne postoji izračunati omjer visine osobe, sa ekstremitetima u nekom prostoru npr.
Nije pravilno nacrtan prostor, jednostavno nije zanimljiv i nije precizan.

U mnogim detaljima Blasco je pogriješio, ne toliko da je to tragična pogreška, ali radi se o dovoljnom detalju da se izgubi ona prava niša..
Blasco je u nekom osrednjem rangu crtača g.Willera..
Postoji ozbiljan potencijal, ali bi trebao poučiti svoje ruke kod Fusca i Ticcija..
__________________
Credo quia absurdum est - Vjerujem jer je nemoguće
Q.S.F.T.(Quintus Septimius Florens Tertullianus), Kartaga, oko 160 – Kartaga, oko 240
Ezra Boone is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2016., 10:11   #103
Kazna

Crtao; Ticci

-ako smijem usporediti Fusca i Ticcija to bi bila samo podebaljana linija kod Ticcija..Sve ostalo bih gotovo podržao kao jako, i nerazdvojivo slično.
Majstorski rad Ticcija je neprikosnoven.

Epizoda je odrađena uzbudljivo i sa dozom čistokrvne avanture.
Crtanje je genijalno.
Ne znam što bih oduzeo ili dodao.
Naprosto sam jako zadovoljan..Svi detalji, omjeri osoba i prostora, sjena, tok priče, atmosfere, pejsaži...
Doista, Ticci bi trebao voditi obuku za mlade crtače.

Majstor..

Hvala Vam g.Ticci što ste mi omogućili da budem tamo..

Ovdje je također u pitanju izdanje 1996., kao i gore spomenute epizode koje nemaju redni broj ispred naslova..
Ovu sa dakle rariteti koje sam se domogao na dražbi..
__________________
Credo quia absurdum est - Vjerujem jer je nemoguće
Q.S.F.T.(Quintus Septimius Florens Tertullianus), Kartaga, oko 160 – Kartaga, oko 240
Ezra Boone is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2016., 12:32   #104
Konjanici

Crtao; Galleppini

-za početak napominjem da je to epizoda sa nastavkom.
Konjanici su epizoda ispred Pravde za Navahose

Kao što sam rekao već, crtao je g.Galleppini..Što imam dalje od toga dodati osim da je to vrlo loše, doista vrlo loše odrađeno.
Nemar u skici, nema pravih pejsaža u mjeri i detalju, likovi g.Willera i g.Carson su pogrešni u svemu.
Uopće likovi su aljkavo nacrtani.Nemaju nimalo važnosti, čak se čitatelj pita tko je mogao ovako srozati strip?!
I da je kojim slučajem g.Galleppini nastavio crtati ove serije Texa ja sigurno ne bih sudjelovao kao čitatelj u toj avanturi.
Ima nekih detalja, oko primjerice utvrde(Fort Defiaence) koji mogu vrijediti, i to možda jedino vrijedi u čitavoj epizodi.
Čak bih se usudio konstatirati da Galleppini ne smije biti crtač Texa.
Možda da pronađe neki drugi smjer u stripu, bilo bi bolje za sve.
__________________
Credo quia absurdum est - Vjerujem jer je nemoguće
Q.S.F.T.(Quintus Septimius Florens Tertullianus), Kartaga, oko 160 – Kartaga, oko 240
Ezra Boone is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 16:12   #105
br.142, "U neprijateljskom logoru"

Crtao; Fusco

- nastavak dviju epizoda ispred Francuski trgovac i Snake Bill.
Ujedno, ovo je posljednja epizoda serijala.

Kada govorimo o crtanju, bit ću vrlo kratak jer sam ranije sve objasnio.
Naprosto sam uživao u Fuscovom prikazu..Od svako detalja, od tlocrta, nacrta, do svake sjenke, do predivnih pejsaža, do likova koji su odmjereni u prostoru koji nije prazan već lijepo dorađen da čitatelj dobije potpuni dojam da sudjeluje u događaju.

Doista, svaki detalj je prenesen u priču i ja sam zahvalan autoru koji se potrudio sačuvati svoje ime koje vrijedi za kvalitetu i izvrsnost.

Što se same radnje tiče, tu moram priznati nisam očekivao ovakav kraj.
Iznenađen sam razvojem situacije jer je završilo sasvim, zapravo apsolutno kontra svih predviđanja.
Mogu reći na netipičan način kako epizode često ne završavaju.
No, dobro..Lijepo je vidjeti promjenu.

Nemam daljnjih komentara osim da ću svoju kolekciju obogatiti još jednim sjajnim primjerkom izvanredne umjetnosti.
__________________
Credo quia absurdum est - Vjerujem jer je nemoguće
Q.S.F.T.(Quintus Septimius Florens Tertullianus), Kartaga, oko 160 – Kartaga, oko 240
Ezra Boone is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 00:34   #106
Quote:
Ezra Boone kaže: Pogledaj post
br.142, "U neprijateljskom logoru"

Crtao; Fusco

- nastavak dviju epizoda ispred Francuski trgovac i Snake Bill.
Ujedno, ovo je posljednja epizoda serijala.

Kada govorimo o crtanju, bit ću vrlo kratak jer sam ranije sve objasnio.
Naprosto sam uživao u Fuscovom prikazu..Od svako detalja, od tlocrta, nacrta, do svake sjenke, do predivnih pejsaža, do likova koji su odmjereni u prostoru koji nije prazan već lijepo dorađen da čitatelj dobije potpuni dojam da sudjeluje u događaju.

Doista, svaki detalj je prenesen u priču i ja sam zahvalan autoru koji se potrudio sačuvati svoje ime koje vrijedi za kvalitetu i izvrsnost.

Što se same radnje tiče, tu moram priznati nisam očekivao ovakav kraj.
Iznenađen sam razvojem situacije jer je završilo sasvim, zapravo apsolutno kontra svih predviđanja.
Mogu reći na netipičan način kako epizode često ne završavaju.
No, dobro..Lijepo je vidjeti promjenu.

Nemam daljnjih komentara osim da ću svoju kolekciju obogatiti još jednim sjajnim primjerkom izvanredne umjetnosti.

To je prvi broj Texa koji sam ikad kupila, nadam se da će mi se svidjeti
mugisugi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 20:55   #107
Quote:
mugisugi kaže: Pogledaj post
To je prvi broj Texa koji sam ikad kupila, nadam se da će mi se svidjeti
To je doista vrhunsko djelo...Nevjerojatno sa koliko odlično prikazanih detalja dočarava priču..
Uostalom, uložila si novac u vrijednost koja će u budućnosti vrijediti još više.
Sada je to manje važno, već tvoj doživljaj čitanja spomenutog stripa..

Molim te, Mugisugi...Javi svoj dojam..Volio bih čuti što misliš..
__________________
Credo quia absurdum est - Vjerujem jer je nemoguće
Q.S.F.T.(Quintus Septimius Florens Tertullianus), Kartaga, oko 160 – Kartaga, oko 240
Ezra Boone is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 21:22   #108
br.143., "Povratak u Culver City"

Crtao; Civitelli

Tekst je bio u rukama Nizzija..
Prije svega dozvolite da objasnim svoje dojmove o umjetnosti g.Civitellija.

To je odlično odrađen posao, ali ipak zamislite da Vam nešto nedostaje u perfecionističkom stilu koji promiče naš autor.
To je matematički precizno crtanje. Geometrija je do tančine određena. Sve je posloženo u ravninu i bjelinu sa točkastim sjenilom.
Trebate to vidjeti..

Karakteri i lica su majstorski napravljeni..Postoji i dramaturški događaj koji podiže kvalitetu Texa na viši nivo, na razinu stripova koji korespondiraju sa suvremenim svijetom audiovizualnog..

Cijela je epizoda pomalo detektivska, a opet prikazuje rodno mjesto Willera..Farmu na kojoj je rođen, nedaleko od San Antonia (St.Anthony)...
To daje osobni pečat ovoj epizodi gdje se uvelike spominje i pogibija Sama (Samuela) Willera, Texovog brata..
On je ubijen u obračunu, a onda se Tex u osveti obračuna sa bandom uboijica svog brata u Culver Citiyju.

Civitelli crta kao da je računalo napravilo ispis..To je doista fenomen.
Nije ukus koji preferiram osobno, ali Civitelli zaslužuje renome majstora što nedvojbeno jest..

Moji dojmovi su iznimno raspoloženi i preporučujem ovu epizodu Texa..
__________________
Credo quia absurdum est - Vjerujem jer je nemoguće
Q.S.F.T.(Quintus Septimius Florens Tertullianus), Kartaga, oko 160 – Kartaga, oko 240
Ezra Boone is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 22:17   #109
Quote:
Ezra Boone kaže: Pogledaj post
To je doista vrhunsko djelo...Nevjerojatno sa koliko odlično prikazanih detalja dočarava priču..
Uostalom, uložila si novac u vrijednost koja će u budućnosti vrijediti još više.
Sada je to manje važno, već tvoj doživljaj čitanja spomenutog stripa..

Molim te, Mugisugi...Javi svoj dojam..Volio bih čuti što misliš..
Evo da se javim, svidio mi se broj i danas sam kupila novi nastavak! Crtež odličan, a i sama priča
mugisugi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 18:42   #110
Ezra Boone!!..master narator
nadam se da je sreo Ranalda Mackenzija..
__________________
Don’t be a follower be a student!
osaki ni douzo!-ie ie douzo osaki ni!
rokurota is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2017., 16:01   #111
Pročitao danas Tex Maxi 07: Sin vjetra, baš mi se svidio pročitao ga u jednom dahu.
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2017., 19:17   #112
Priča obično ovisi o tekstopiscu, Mauro Boselli mi nije nešto, no Nizzi je sasvim O.K.
Kruger Jr is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2017., 20:09   #113
Quote:
Kruger Jr kaže: Pogledaj post
Priča obično ovisi o tekstopiscu, Mauro Boselli mi nije nešto, no Nizzi je sasvim O.K.
Moram priznati da nisam nikada obraćao pažnju na to tko piše i tko crta, a vidim da ljudi dosta tome posvećuju pažnju

Priča mi je baš bila ok, nije mi bila uopće preduga, uživao sam. Ne volim inače čitati recenzije, ali sam bacio pogled na ovu od "Sin vjetra" i vidim da su je popljuvali na stripovi.com meni to i nije baš jasno, ali nije mi važno, meni se svidjelo.

Nisam previše zahtjevan
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 20:58   #114
Išao sam danas kupiti neke stripove, i vidim Tex Maxi, ali ne bilo kakav, 640 stranica

Nije mi bilo jasno isprva, mislio da neka nova verzija Maxi Texa, jer Maxi inače imaju 300-tinjak stranica. Kad ono 2 Maxi spojena, ali orginal spojena, ne ono kad stave više stripova u onu prozirnu foliju pa prodaju kao paket.

Evo ako netko nije vidio kako to izgleda:







Cijena je 49 kn, a inače je jedan Maxi 39 kn. Tako da je neka ušteda 30 kn. Ali malo mi nepraktično djeluje to, više bi volio da ih odvojeno pakiraju. Nisam ta 2 broja imao pa sam si uzeo.

LUMX 15. Vrijeme pokolja
LUMX 18. Sramotna predstraža

E da, ima čak 3 naslovnice.
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 21:58   #115
Quote:
ReemCP kaže: Pogledaj post
Moram priznati da nisam nikada obraćao pažnju na to tko piše i tko crta, a vidim da ljudi dosta tome posvećuju pažnju

Priča mi je baš bila ok, nije mi bila uopće preduga, uživao sam. Ne volim inače čitati recenzije, ali sam bacio pogled na ovu od "Sin vjetra" i vidim da su je popljuvali na stripovi.com meni to i nije baš jasno, ali nije mi važno, meni se svidjelo.

Nisam previše zahtjevan

Dio ekipe sa s.coma prati što se piskara po talijanskim forumima pa tako i konstruiraju svoje mišljenje prema nekoj epizodi.
Kruger Jr is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 21:59   #116
Quote:
ReemCP kaže: Pogledaj post
Išao sam danas kupiti neke stripove, i vidim Tex Maxi, ali ne bilo kakav, 640 stranica

Nije mi bilo jasno isprva, mislio da neka nova verzija Maxi Texa, jer Maxi inače imaju 300-tinjak stranica. Kad ono 2 Maxi spojena, ali orginal spojena, ne ono kad stave više stripova u onu prozirnu foliju pa prodaju kao paket.

Evo ako netko nije vidio kako to izgleda:







Cijena je 49 kn, a inače je jedan Maxi 39 kn. Tako da je neka ušteda 30 kn. Ali malo mi nepraktično djeluje to, više bi volio da ih odvojeno pakiraju. Nisam ta 2 broja imao pa sam si uzeo.

LUMX 15. Vrijeme pokolja
LUMX 18. Sramotna predstraža

E da, ima čak 3 naslovnice.
Radili su to i sa drugim junacima, ali nije doista baš praktično.
Kruger Jr is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 21:59   #117
Malo je nepraktično, ali lijepo izgleda na polici već sam ja gledao kako bih ih rastavio, ali bolje da ništa ne diram, samo ću ih zeznuti.
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 13:48   #118
br.144., "Grad straha"

Crtao; F.Civitelli

- nastavak epizode Povratak u Culver City.
Ne znam koliko mjere bih dodao na prijašnje komentare pošto je autor isti. Ne postoji prevelika razlika, no uočimo sam neke značajne detalje koje zaokružuju majstorski rad g.Civitellija..Postoje fino dorađeni i nadasve potanko smišljeni detalji koji daju još veći užitak dojmu.
Impresija je na prvi pogled opravdana jer je crtanje tehnički izvedeno na visokoj razini, no za moj ukus nedostaje malo više slobode. To, dakako ne umanjuje spomenuto majstorstvo kojem ne nema što prigovoriti.

Sve više uživam u ovoj umjetnosti. Ona ima jedan nadnaravani tunel ka unutrašnjem kozmosu na naših bića. Sve je ovdje tankoćutno, moguće, sve je podređeni našoj mašti koja nas golica na rubu stvarnog i nestvarnog.

Sve što je zamišljeno je i ostvareno. To je fenomen koji se rijetko gdje ostvaruje.

Moram spomenuti da je u ove dvije rečene epizode pokazan intimni dio života g.Willera..Pokazano je gdje živio, gdje se zapravo rodio, na osamljenoj farmi. Prikazan je grob njegova brata Samuela Willera koji je nastradao u obračunu sa lokalnom bandom.

Možda bih daljnjim komentarima suvišno nametnuo svoj dojam. To ne želim.
Želim Vam da kupite posljednji broj i uživate u nadolazećem maxi broju koji će uskoro izaći..

Veliki pozdrav svim ljubiteljima stripa !
__________________
Credo quia absurdum est - Vjerujem jer je nemoguće
Q.S.F.T.(Quintus Septimius Florens Tertullianus), Kartaga, oko 160 – Kartaga, oko 240
Ezra Boone is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 13:51   #119
Quote:
ReemCP kaže: Pogledaj post

Cijena je 49 kn, a inače je jedan Maxi 39 kn. Tako da je neka ušteda 30 kn. Ali malo mi nepraktično djeluje to, više bi volio da ih odvojeno pakiraju. Nisam ta 2 broja imao pa sam si uzeo.

LUMX 15. Vrijeme pokolja
LUMX 18. Sramotna predstraža

E da, ima čak 3 naslovnice.
Da, vidio sam to..Epizoda Aljaska i Starkerov zakon, oboje preko mjere debljine Biblije..

Ha, to je vjerojatno neka ušteda, komercijalna ponuda..Bitno je da je pakiranje dobro dorađeno.
Nije dobro tolerirati loše pakiranje.
__________________
Credo quia absurdum est - Vjerujem jer je nemoguće
Q.S.F.T.(Quintus Septimius Florens Tertullianus), Kartaga, oko 160 – Kartaga, oko 240
Ezra Boone is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 13:54   #120
Quote:
mugisugi kaže: Pogledaj post
Evo da se javim, svidio mi se broj i danas sam kupila novi nastavak! Crtež odličan, a i sama priča
Samo naprijed Mugisugi..Nećeš požaliti, a duh će ti biti oplemenjen..
__________________
Credo quia absurdum est - Vjerujem jer je nemoguće
Q.S.F.T.(Quintus Septimius Florens Tertullianus), Kartaga, oko 160 – Kartaga, oko 240
Ezra Boone is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:59.