Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > Android mobiteli

Android mobiteli Mobiteli pokretani Android OS-om

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.03.2017., 11:00   #341
Da i meni traje kraće baterija.

Prije mi je bilo normalno da ga punim svaki drugi dan (uz moje korištenje), ali sad to više ne mogu, maksimalno traje dan i pol...
Tako da je i kod mene osjetno manje....
kongruencija is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 10:57   #342
Neznam ni kaj se tocno desava s baterijom ..

Jucer, preko noci mi se punio, baterija na 100% bila, normalno .. I bez nekog pretjeranog koristenja na poslu - nit sam imao puno razgovora, niti sam ista stigao prckati po njemu, to cudo bilo skoro prazno do kraja radnog dana. Razumio bi da sam ga koristio, al bome nisam pretjerano ..

Ovo s notifikacijama mi i dalje nije jasno .. Vezano uz WhatsApp .. (Viber, FB messenger, itd nemam) .. Znaci, nekad mi svjetli ono cudo gore pored zvucnika, nekad ni to. Prije mi se znalo barem pojaviti gore u lijevom kutku slika / avatar osobe kaj salje, sad ni obicna slika (kao sto sam naveo u postu prije) .. Ma da bar ikakvih obavjesti ima .. Zvuk i vibracije imam ugasene, al to sam imao i prije ..

Primjetio sam i da nekad kako stigne mi na gmail mail isto ne dodje obavjest - konkretno, jucer navecer stiglo mi, napisao odgovor, i sad spojio sam se na gmail putem kompa te vidio da imam neprocitan odgovor - na mobitelu nikakvih obavjesti .. Dok preko onog maila "obicnog" ne dobivam obavjesti opce isto .. (radi se isto o gmailu) .. Zao mi kaj moram to reci, al ovim Androidom 7.0 napravili su puno vece sranje nego li je bilo koristi ..
Jedino donekle dobro je kaj imam vise memorije slobodno - al opet, P9 je sam po sebi dovoljno jak mobitel da ni ne treba tolko slobodne ..

Cini mi se ko da ima nedostatke i s osvjetljenjem, samo s tim nisam se pretjerano bavio, za sad ..

Ako itko ima ikakve savjete, vezane uz sto dulje trajanje baterije, i ono, jos mozda bitnije, vezano uz notifikacije preko WhatsAppa, bio bi zahvalan da pomogne.

Svako dobro i ugodan dan zelim
Overflow is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 11:01   #343
Kako napraviti rollback?

Poslano sa mog EVA-L09 koristeći Tapatalk
stadleter is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 11:08   #344
Upravo bacio pogled na bateriju, piše mi 70 % baterije, preostalo vrijeme 9 sati

Poslano sa mog EVA-L09 koristeći Tapatalk
stadleter is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 17:34   #345
Quote:
Overflow kaže: Pogledaj post
Neznam ni kaj se tocno desava s baterijom ..

Jucer, preko noci mi se punio, baterija na 100% bila, normalno .. I bez nekog pretjeranog koristenja na poslu - nit sam imao puno razgovora, niti sam ista stigao prckati po njemu, to cudo bilo skoro prazno do kraja radnog dana. Razumio bi da sam ga koristio, al bome nisam pretjerano ..

Ovo s notifikacijama mi i dalje nije jasno .. Vezano uz WhatsApp .. (Viber, FB messenger, itd nemam) .. Znaci, nekad mi svjetli ono cudo gore pored zvucnika, nekad ni to. Prije mi se znalo barem pojaviti gore u lijevom kutku slika / avatar osobe kaj salje, sad ni obicna slika (kao sto sam naveo u postu prije) .. Ma da bar ikakvih obavjesti ima .. Zvuk i vibracije imam ugasene, al to sam imao i prije ..

Primjetio sam i da nekad kako stigne mi na gmail mail isto ne dodje obavjest - konkretno, jucer navecer stiglo mi, napisao odgovor, i sad spojio sam se na gmail putem kompa te vidio da imam neprocitan odgovor - na mobitelu nikakvih obavjesti .. Dok preko onog maila "obicnog" ne dobivam obavjesti opce isto .. (radi se isto o gmailu) .. Zao mi kaj moram to reci, al ovim Androidom 7.0 napravili su puno vece sranje nego li je bilo koristi ..
Jedino donekle dobro je kaj imam vise memorije slobodno - al opet, P9 je sam po sebi dovoljno jak mobitel da ni ne treba tolko slobodne ..

Cini mi se ko da ima nedostatke i s osvjetljenjem, samo s tim nisam se pretjerano bavio, za sad ..

Ako itko ima ikakve savjete, vezane uz sto dulje trajanje baterije, i ono, jos mozda bitnije, vezano uz notifikacije preko WhatsAppa, bio bi zahvalan da pomogne.

Svako dobro i ugodan dan zelim
Za bateriju se zna dogoditi da malo više troši nakon updatea pa treba malo da se unormali. Pogotovo ako nisi napravio reset na tvorničke postavke nakon updatea.

Nofitikacije ti je ili upaljena neka štednja baterije specifična za Huawei ili moraš u Android postavkama dodati aplikacije koje želiš u iznimke kod štednje baterije.
Na mom mobitelu je Settings> Battery & power saving> Battery usage> Ignore optimizations.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 20:26   #346
Zna li neko kako iskljucit sugestije rijeci i ispravljanje velikih/malih slova na huaweiju p9 lite?

Znaci otisa san na settingse i u oni huawei swype i iskljucija sve sugestije, ali opet mi je isto koda nisan ni iskljucija. Ista mi je stvar i ako stavin ovu drugu Gboard tipkovnicu isto sve iskljucin al opet nema koristi...

Jel jos neko takav problem?
markosplit is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2017., 11:20   #347
Samo da se pohvalim da mi je stigao Quick charger i osjetna je razlika.
Od nekih 32% do 80% je došao u roku pol sata praktički. Pred kraj, tj. što se više približava 100% ta brzina drastično opadne, ali eto ako vam nije bitno da mob bude baš uvijek 100% pun prije nego ga isključite s punjača, ovaj punjač je pun pogodak.

Uglavnom, preporučavam, na ebay-u je oko 100 kn, a dobije se i usb type-c kabl kojeg nikad dosta s obzirom da je relativno nova tehnologija.
Brick Top is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2017., 19:42   #348
Napokon nasao pravo zastitno staklo za p9.

Flossmall.

Pokriva cijeli ekran i nema na rubovima onih bijelih rubova a i ljepilo je preko cijelog stakla i fino nasjedne na mobitel.
48kn kosta.

Sent from my EVA-L19 using Tapatalk
kantonac is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2017., 20:00   #349
Kolega gdje si ga nasel? More i na pm link ako nesnije ovdje se stavit


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
I went through my darkest time alone, so sorry if I act like I don´t need anyone..
rapajic_st is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2017., 20:50   #350
Takoder

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
CroChuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2017., 23:01   #351
Postavi fotke kako to staklo izgleda na tvom P9.
ćubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 22:28   #352
Je li i u p9 shema kao u lite verziji da je ekran malo zaobljen pri dnu pa se javljaju mjehurici s ovim random staklima iz kine?
Ikstomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 22:29   #353
Quote:
kantonac kaže: Pogledaj post
Napokon nasao pravo zastitno staklo za p9.

Flossmall.

Pokriva cijeli ekran i nema na rubovima onih bijelih rubova a i ljepilo je preko cijelog stakla i fino nasjedne na mobitel.
48kn kosta.

Sent from my EVA-L19 using Tapatalk
Molim te, daj i meni posalji..

Vec sam 3 cuda narucil s ebaya - sve gore od goreg. Za prvo sam mislil da nije ni priblizno dobro pa na kraju ispalo jos najbolje (makar ni to nije priblizno dobro). Jednom mi za p9 lite poslali straznju masku, jednom za p8, treci put ne znam za kaj. Kazem, staklo nijednom nije bilo dobro.

Kaj se tice ostalih "problema" - gore spomenutih, nist s obavjestima nije rjeseno, al jednostavno nemam se vremena trenutno igrat s tim. Da bar netko moze detaljno pojasnit jer sve isprobano ne djeluje (budem probal ponovno za vikend al cini mi se da ovaj Android 7,0 zesce sranje je)

PS: hvala unaprijed za staklo.
Overflow is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 23:01   #354
Smijem li ovdje link moderatori?

Ćubi fotkam svoj mob tek za vikend, trenutno nemam s cim

Ikstomi da isto je zaobljeno pa obavezno budu mjehurici



Sent from my EVA-L19 using Tapatalk
kantonac is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 23:22   #355
Ti "mjehurici" na zastitnom staklu su jer je logo huawei malo ispupcen
ćubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 23:26   #356
Quote:
ćubi kaže: Pogledaj post
Ti "mjehurici" na zastitnom staklu su jer je logo huawei malo ispupcen
Mislim da ne misli na to (iako takve mjehurice nisam imao s ni jednim staklom) vec na bijeli obrub oko cijeloga ekrana zbog toga sto zakrivljeni dio ne nasjeda na zastitu

Sent from my EVA-L19 using Tapatalk
kantonac is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 23:32   #357
P9 lite ima ravan ekran, P9 ima 2.5D zakrivljenje

P9 lite kod tempered glassa ima mjehuric kod loga (probao par komada, kod sviju isto, mozda oprobam nillkin uskoro, ono je 8-9$)

P9 zbog 2.5D zakrivljenog stakla stakla nema pravi tempered glass od ruba do ruba, zato i postoji ova verzija stakla s obojanin rubovima koji prikrivaju ljepilo na rubu. Samo je pitanje kako sredisnji dio sjeda i koliko dobro drzi ljepilo (nekad ude prasina kod zvucnika, loga, pa bude dar-mar i ova nekvalitetna se brzo odlijepe. No naravno uvijek postoji i nesto kvalitetno, samo treba naletiti na to

Takoder ovo obojeno staklo koje je od ruba do ruba, zna imati problema s maskicom na mobu (ukoliko ih se kombinira)
ćubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 23:59   #358
Quote:
ćubi kaže: Pogledaj post
P9 lite ima ravan ekran, P9 ima 2.5D zakrivljenje

P9 lite kod tempered glassa ima mjehuric kod loga (probao par komada, kod sviju isto, mozda oprobam nillkin uskoro, ono je 8-9$)

P9 zbog 2.5D zakrivljenog stakla stakla nema pravi tempered glass od ruba do ruba, zato i postoji ova verzija stakla s obojanin rubovima koji prikrivaju ljepilo na rubu. Samo je pitanje kako sredisnji dio sjeda i koliko dobro drzi ljepilo (nekad ude prasina kod zvucnika, loga, pa bude dar-mar i ova nekvalitetna se brzo odlijepe. No naravno uvijek postoji i nesto kvalitetno, samo treba naletiti na to

Takoder ovo obojeno staklo koje je od ruba do ruba, zna imati problema s maskicom na mobu (ukoliko ih se kombinira)
Aha. P9 lite nisam probao.
Ovo staklo ima ljepilo cijelom povrsinom i nema ulaska prasine unutra, a oko zvucnika (gornjih otvora) ima jos jedan sloj ljepila da sprijeci bas to.
A maskicu koju god stavim odgovara
Sent from my EVA-L19 using Tapatalk
kantonac is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 00:05   #359
To je dobra informacija sto ima takvo dobro ljepilo, pogotovo oko tih otvora

Za moj ukus bi bilo dobro i da nema prorez huawei logo jer bi mi bez toga djelovalo elegantnije. Ali kao sto rekoh(a ti si potvrdio) najbitnije je da se dobro drzi i da ekran normalno reagira.
ćubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 00:11   #360
Quote:
ćubi kaže: Pogledaj post
To je dobra informacija sto ima takvo dobro ljepilo, pogotovo oko tih otvora

Za moj ukus bi bilo dobro i da nema prorez huawei logo jer bi mi bez toga djelovalo elegantnije. Ali kao sto rekoh(a ti si potvrdio) najbitnije je da se dobro drzi i da ekran normalno reagira.
Bome taj logo otvor su napravili mutavo mogli su bar napisati na staklu logo.

Dobro drzi, ja radim u okruzenju s puno prasine i gdje se pjeskari.. I nema nigdje ni trunke prasine da se uvuklo.

Sent from my EVA-L19 using Tapatalk
kantonac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:24.