Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.06.2016., 20:41   #21
nisu mogli rizikovati sa uspavljivanjem jer dugo traje (u ovakvim situacijama i 10 minuta je dugo), a takođe ne samo što će gorila histersati trenutka kad ga ubode i strelica već će to i raditi u toku uspavljivanja.. nisam gorila ekspert ovo je sama logika.
svemu ovdje je kriva majka. ćurka. trebala bi plaćati odštetu zoološkom vrtu. kad smo već kod zoološkog. 2016. je, bilo ko ko posjećuje vrtove gdje su životinje zarobljenje radi svoje zabave je kreten. krosan out.
__________________
i make music. bandcamp soundcloud twitter youtube facebook
gosn kroasan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2016., 21:52   #22
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Krivo mislis... Nisu neki posebni agresivci, ali ipak...

http://www.bbc.com/earth/story/20160...orillas-really
Pa, kao što sam i ja napisao, nema dakle potvrđene, i sami u tekstu kažu "rekla-kazala".

I pogledaj na čega se ta agresivnost svodi, na doslovno upadanja krivolovaca u njihov teritorij.

Ako su gorile zbog toga agresivne, onda si i ti agresivan ako ti netko upadne u kuću tokom noći.

Quote:
Leman_Russ kaže: Pogledaj post
Imas mrgu od 200+ kg i klinca od kojih 20-25 kg, nije potrebno da napadne klinca da on umre, dovoljno je bilo da dok ga je vukla po podu da je mali udario glavom u kakav kamen i eto ti.
Ne bi ga ubio. Pa pogledaj kako ga je rukama dirao, da ta mrga od 200 kg.

Quote:
SAS kaže: Pogledaj post
Treba 5-10min da djeluje uspavanje, a za to vrijeme usput počne divljat. Dok ovaj video gdje vuče klinca traje punih dvije minute i izgleda strava jer je bilo kamenja u vodi, a kako ga je vukao za nogu tako si klinac mogao razbiti glavu na kamenju i ostat mrtav ili ostat doživotna biljka u krevetu. Možda bi tek podivljao nakon injekcije pa bi ga vukao gore dolje tako da nebi od njega ostalo ništa.

http://www.wctv.tv/content/news/Outr...381282221.html

https://www.youtube.com/watch?v=x4FrAWaGatI

Da su odabrali opciju injekciju i dijete ostane mrtvo opet bi glupi ljudi napali zoo zašto nisu ubili gorilu da spase dijete. Kako god okreneš ljudi su glupi.
Kakvo kamenje, gdje?
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2016., 22:17   #23
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
I pogledaj na čega se ta agresivnost svodi, na doslovno upadanja krivolovaca u njihov teritorij.

Ako su gorile zbog toga agresivne, onda si i ti agresivan ako ti netko upadne u kuću tokom noći.
Pa ono, upravo to se i dogodilo, dijete mu je upalo u teritorij.

Quote:
Ne bi ga ubio. Pa pogledaj kako ga je rukama dirao, da ta mrga od 200 kg.
Ne mozes znati. Da je malac ne daj boze tvoj, ne bi tako govorio.
__________________
Pijem suze hadezenjara! :D
Srrrrrrk!
Leman_Russ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2016., 00:07   #24
Prije 20 godina je bio sličan slučaj, taj dečko je imao sreće što ga je prigrlila ženka.
Brookfield Zoo gorilla rescues little boy who fell into the ape pit in 1996
Ali dominantni mužjaci planinskih gorila često ubijaju mladunce koji nisu njihovi. Nemože se sa sigurnošću reći da nešto ne bi okinulo takvu reakciju i u ovome, pogotovo ako je bio u prostoru sa drugim ženkama.

Teško je reći i zašto je ovaj jurišao na staklo - je li se osjetio izazvan od posjetitelja, ili je htio ostaviti utisak na drugog gorilu?
https://www.youtube.com/watch?v=_UxoDRHmXfs

Ovo je predobro
https://www.youtube.com/watch?v=aPPq7o7TzIs
grand poobah is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2016., 01:15   #25
Quote:
Frankenstein. kaže: Pogledaj post

ne znam, meni je ovo suluda ideja... u najmanju ruku, ona bi samo pogoršala stvar, u mogućnosti da i ona i dijete budu mrtvi.
Ja sam se referirala na njihove primarne instinkte. Ja se nisam referirala sto bi se desilo da su majka/otac uletjeli u kavez za djetetom. No, o tome sto bi se dogodilo se ne razmislja kada dogodi da ti djete upadne u kavez s gorilom, tada prorade instinkti.

Kakvi su ljudi ti roditelji osim sto im je djete slobodno lutalo u gomili drugih posjetitelja pokazali su i neimanjem bazicnog roditeljskog instikta - bar probati pokusati pomoci svom djetetu. No ova 'majka' se vise bojala za svoje dupe, ocigledno, ocekujuci da netko drugi rijesi njen problem.

Dalje. Gospoda koja imaju dozvolu drzati divlje zivotinje u kavezima za zabavu ljudi koji se secu okolo tih istih kaveza s kokicama i secernom vatom, bi morali znati kako postupiti s zivotinjama u slucaju bilo cega. Ponavljam bilo cega.
Drzis gorilu od 200 kg u kavezu? Znas li sto napraviti u slucaju toga i toga? Ovoga i ovoga? Upada covjeka u kavez? Ako je tvoj jedini odgovor ' metak' onda nisi sposoban baviti se radom sa zivim bicima. U tom slucaju takvi zooloski vrtovi nisu ono za sto se predstavljaju ( zastita vrsta, ocuvanje zivotinja) vec su prikriveni cirkusi i sluze za ljudsku zabavu.
Nicki is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2016., 02:07   #26
Gdje ti vidiš kavez, Nicki? Životinjama po modernim ZOOvima je bolje nego u divljini.
grand poobah is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2016., 02:44   #27
Quote:
grand poobah kaže: Pogledaj post
Gdje ti vidiš kavez, Nicki?
Kavez, habitat, prostor u zoo vrtu, nazovi ga kako hoces - je zatocenistvo.

Quote:
Životinjama po modernim ZOOvima je bolje nego u divljini.
Ti i ja necemo biti sugovornici.
Nicki is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2016., 15:25   #28
Quote:
grand poobah kaže: Pogledaj post
Gdje ti vidiš kavez, Nicki? Životinjama po modernim ZOOvima je bolje nego u divljini.
Bio je dosta dobar opis toga u Life of Pi, kak si ljudi zabrijavaju i romantiziraju da gepard na slobodi uziva trcati po rosom okupanoj savani i promatrati ohoh prekrasan zalazak sunca dok lezi na termitnjaku i sve cicimici stvari koje vidimo na Discovery channelu, a zapravo ne kuze da mu je svaka sekunda potencijalno kobna. U zooloskom nema straha od predatora, nema rizika od povrede kod lova, nema random zmije na koju je stao, nema hijena koje ce mu oteti plijen, nema borbe za teritorij, bolesti, pothranjenosti, gladi, smrti mladuncadi i svih ostalih "cari slobode".

Sa druge strane, za inteligentnije zivotinje(najvise covjekolike majmune) i dalje nisam siguran. Oni previse toga kuze.
__________________
Pijem suze hadezenjara! :D
Srrrrrrk!
Leman_Russ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2016., 15:31   #29
al nema u zooloskom ni random grickanja debelih njemackih turista koji srednjovjecnu krizu pokusavaju prebrodit ilegalnim pucanjem po bestijama. ja uvijek navijam za bestije, bilo da se radi o lavu ili srdeli.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2016., 15:33   #30
Apsolutno opravdavam ubistvo gorile.Pazi,naneli bi patnju roditeljima,koji su ionako bili istraumirani zbog toga sto im je dete tamo zavrsilo.A zoo vrtove takodje opravdavam.Zato sto se u prirodi zivotinje bore za hranu,stradaju na druge nacine i sl,a ovde su zasticene i imaju hranu.Pored toga,to je nacin da ljudi uzivaju u posmatranju divljih zivotinja sto je lep dozivljaj.
DavMla is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2016., 15:51   #31
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
al nema u zooloskom ni random grickanja debelih njemackih turista koji srednjovjecnu krizu pokusavaju prebrodit ilegalnim pucanjem po bestijama. ja uvijek navijam za bestije, bilo da se radi o lavu ili srdeli.
Ha cuj, svako tolko neki Hans upadne u nastambu, ne stignu uvijek pucat.
__________________
Pijem suze hadezenjara! :D
Srrrrrrk!
Leman_Russ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2016., 18:56   #32
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
al nema u zooloskom ni random grickanja debelih njemackih turista koji srednjovjecnu krizu pokusavaju prebrodit ilegalnim pucanjem po bestijama. ja uvijek navijam za bestije, bilo da se radi o lavu ili srdeli.
Birds of feather....
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2016., 21:25   #33
Nema tu uopće nikakve dvojbe! Odluka je opravdana! Ako biramo između života zvijeri ili čovjeka, uvijek se odlučujemo za čovjeka. Ovdje je još bilo dijete u pitanju.

Smatram da se nije smjelo dogoditi da dijete upadne kroz ogradu u nastambu gorile, a tu je odgovornost na upravi ZOO-a. Da je kojim slučajem dijete stradalo odšteta bi bila milijunska, a i sada će roditelji dobiti pozamašnu svotu novaca na temelju činjenice da se dijete našlo na mjestu na kojem ne bi smjelo biti. Jer roditelji su trpili strah u predmetnom štetnom događaju.

Amerika je to, tamo sud zbog generalne prevencije u pravilu presudi protiv ustanove koja ne poštuje standarde i u kojoj se dogodi incident.

Žao mi je Harambe jer on ništa nije kriv, baš je moćan mužjak bio.

https://www.youtube.com/watch?v=RICjkUIT7TQ

Ovaj video prikazuje da je i mali majmun vrlo, vrlo opasan i da ljudi moraju biti pažljivi.
pospot is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2016., 10:27   #34
Roditelje dječaka kazniti zbog nemara, usput bi im naplatila sve troškove koji su uslijedili za spašavanje dječaka.
Jadna životinja je stradala radi ljudske neodgovornosti i nemara.
Više se gorila ponijela zaštitnički prema djetetu nego sami roditelji.
Splicanka123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2016., 13:18   #35
Quote:
Nicki kaže: Pogledaj post
Kavez, habitat, prostor u zoo vrtu, nazovi ga kako hoces - je zatocenistvo.
Pa to je strašno! Zna li Ivan Zvonimir Čičak za to?

Quote:
Ti i ja necemo biti sugovornici.
Vidim - ti trebaš slušatelje.


Quote:
Splicanka123 kaže: Pogledaj post
Roditelje dječaka kazniti zbog nemara, usput bi im naplatila sve troškove koji su uslijedili za spašavanje dječaka.
Jadna životinja je stradala radi ljudske neodgovornosti i nemara.
Više se gorila ponijela zaštitnički prema djetetu nego sami roditelji.
Tebi je ono kad ga je za nogu vukao kroz vodu ko krpenu lutku izgledalo zaštitnički? Jesi ikad vidjela da gorile tako vuku svoje mladunce? Više je izgledalo kao da se dočepao kakvog bunta banana pa bježi s njim dalje od ostalih (publike, u ovom slučaju).


Više BBC-jevih dokumentaraca a manje diznijevih crtića, deca...

Zadnje uređivanje grand poobah : 04.06.2016. at 13:39.
grand poobah is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2016., 13:49   #36
Quote:
Leman_Russ kaže: Pogledaj post
Bio je dosta dobar opis toga u Life of Pi, kak si ljudi zabrijavaju i romantiziraju da gepard na slobodi uziva trcati po rosom okupanoj savani i promatrati ohoh prekrasan zalazak sunca dok lezi na termitnjaku i sve cicimici stvari koje vidimo na Discovery channelu, a zapravo ne kuze da mu je svaka sekunda potencijalno kobna. U zooloskom nema straha od predatora, nema rizika od povrede kod lova, nema random zmije na koju je stao, nema hijena koje ce mu oteti plijen, nema borbe za teritorij, bolesti, pothranjenosti, gladi, smrti mladuncadi i svih ostalih "cari slobode".
Upravo tako. Plus što još imaju i kvalitetnu veterinarsku skrb. Većina životinja u ZOO-vima ugiba u dubokoj starosti. Zapravo imaju bolji život nego većina ljudskih bića.

Quote:
Sa druge strane, za inteligentnije zivotinje(najvise covjekolike majmune) i dalje nisam siguran. Oni previse toga kuze.
Društvenim životinjama najteže pada usamljenost, općenito životinjama ograničeno kretanje. Ali u modernim ZOO-vima se i na to misli.
grand poobah is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2016., 14:03   #37
Quote:
pospot kaže: Pogledaj post
...
Smatram da se nije smjelo dogoditi da dijete upadne kroz ogradu u nastambu gorile, a tu je odgovornost na upravi ZOO-a. Da je kojim slučajem dijete stradalo odšteta bi bila milijunska, a i sada će roditelji dobiti pozamašnu svotu novaca na temelju činjenice da se dijete našlo na mjestu na kojem ne bi smjelo biti. Jer roditelji su trpili strah u predmetnom štetnom događaju.

Amerika je to, tamo sud zbog generalne prevencije u pravilu presudi protiv ustanove koja ne poštuje standarde i u kojoj se dogodi incident.
...
Ja bih rekao da neće, sigurno posvuda stoje i znakovi zabrana i upozorenja, poput onog "ne ostavljajte djecu bez nadzora" i "ne prelazite ogradu". Odgovornost je na roditeljima što ih nisu poštivali.
grand poobah is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2016., 14:10   #38
Quote:
grand poobah kaže: Pogledaj post

Tebi je ono kad ga je za nogu vukao kroz vodu ko krpenu lutku izgledalo zaštitnički? Jesi ikad vidjela da gorile tako vuku svoje mladunce? Više je izgledalo kao da se dočepao kakvog bunta banana pa bježi s njim dalje od ostalih (publike, u ovom slučaju).

Više BBC-jevih dokumentaraca a manje diznijevih crtića, deca...
Imao je zaštitnički stav, da ga je htio ozlijediti, to bi napravio odmah, nadvio se nad njim a najviše mu govori izbezumljen pogled prema retardiranoj publici koji su urlali i s tim mogli napraviti još veću štetu.
A šta bi ti htio da mužjak malog nosi u krilu i pjeva mu uspavanke?
Nemaš pojma

Quote:
grand poobah kaže: Pogledaj post
Upravo tako. Plus što još imaju i kvalitetnu veterinarsku skrb. Većina životinja u ZOO-vima ugiba u dubokoj starosti. Zapravo imaju bolji život nego većina ljudskih bića.
Njima je divno jel, onda bi rado ja tebe zbičila u ograničeni prostor, dala ti jest i pit...znam da bi bio presretan

a koliko su inteligentne i nježne gorile govori ovaj video
http://biologija.com.hr/modules/AMS/...p?storyid=8241
Splicanka123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2016., 14:59   #39
Quote:
Splicanka123 kaže: Pogledaj post
Imao je zaštitnički stav, da ga je htio ozlijediti, to bi napravio odmah, nadvio se nad njim a najviše mu govori izbezumljen pogled prema retardiranoj publici koji su urlali i s tim mogli napraviti još veću štetu.
A šta bi ti htio da mužjak malog nosi u krilu i pjeva mu uspavanke?
Nemaš pojma
Jok, gorile uvijek mlate okolo svojim mladuncima, valjda zato svi imaju onak špičaste lubanje.
A osim što si tako dobro upoznata s ponašanjem gorila, još im i čitaš iz očiju?



Quote:
Njima je divno jel, onda bi rado ja tebe zbičila u ograničeni prostor, dala ti jest i pit...znam da bi bio presretan
Pa šta bi mi falilo: osiguran zdravstveno, mirovinski, stan, hrana, bez stresova, brige za budućnost, problema, napora, sve potrebe zadovoljene... možeš mi se i ti pridružit, ako si atraktivna ženka.
Očito je da nemaš pojma ni kako mnogi ljudi žive, pored toga kako je životinjama.

Quote:
a koliko su inteligentne i nježne gorile govori ovaj video
http://biologija.com.hr/modules/AMS/...p?storyid=8241
Još više govori koliko su inteligentni neki ljudi.

Quote:
Koko[1], ženka nizinskog gorile,...

http://pin.primate.wisc.edu/factshee.../gorilla/behav
...This may be related to high rates of infanticide documented among mountain gorillas at Karisoke. Infants deprived of protection by an adult male are almost certain to be killed and as a tactic to protect against this, females join new groups in the absence of a silverback (Watts 1989). Until recently, infanticide had only been recorded among mountain gorillas; direct evidence now exists for eastern lowland gorillas and indirect evidence has been recorded among western lowland gorillas (Stokes et al. 2003; Stoinski pers. comm.)...

Potraži barem značenje za "infanticide", ako je sve ostalo preteško za shvatiti.
grand poobah is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2016., 15:39   #40
Quote:
grand poobah kaže: Pogledaj post
Jok, gorile uvijek mlate okolo svojim mladuncima, valjda zato svi imaju onak špičaste lubanje.
A osim što si tako dobro upoznata s ponašanjem gorila, još im i čitaš iz očiju?
A vidiš da ovi nije mlatio, uostalom bio je još jedan slučaj kad je dijele upalo u zoo, takodjer ga gorila nije ozlijedila.
Činjenica je da se na snimkama lijepo vidi na mužjak nije agresivan prema malom, pa ti sad lipi linkova koliko hoćeš.

Quote:
grand poobah kaže: Pogledaj post
Pa šta bi mi falilo: osiguran zdravstveno, mirovinski, stan, hrana, bez stresova, brige za budućnost, problema, napora, sve potrebe zadovoljene... možeš mi se i ti pridružit, ako si atraktivna ženka.
Očito je da nemaš pojma ni kako mnogi ljudi žive, pored toga kako je životinjama.
Bilo bi ti super , imao bi sve potrebe zadovoljene, samo bi se morao priviknuti na ograničeno kretanje al kog briga .
Ja previše volim slobodu da bi opstala u takvim uvjetima.
Bezvezna ti je usporedba života ljudi i životinja u zatočeništvu. Čovjek je najgora beštija i imam veću empatiju prema životinjama nego ljudima.
Ne mogu nit želim ulazit u raspravu s tobom jer ova tvoja rečenica me odmah iznervirala...tako ti ima na Marjanu boksovi za treniranje pasa za borbu, kad prođeš čuje se kako jedva dišu jer imaju ozljede od borbe...pa su neki komentirali da bolje jedu nego po splita.
Splicanka123 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:56.