Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Biciklizam

Biciklizam Na dva kotača uokolo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.09.2016., 19:10   #1
Sobni bicikl vs trenažer

ako i ima, nisam uspio pronaci ovu temu...
uglavnom, trebam kupiti nes za voznju u zatvorenom, sad, koje su prednosti trenazera, a koje sobnog bicikla? za sobni bic max budzet mi je 500€, neka srednje profi razina, za trenazere ne znam kak se krecu cijene, niti kako oni uopce funkcioniraju sto se otpora tice.
valjci me ne zanimaju, zelim nesto gdje mogu bez previse razmisljanja sjediti i gledati film (npr.) a ne da moram drzati koncentraciju i sl.
displej i slicne pizdarije me ne diraju previse. bitno mi je da je otpor kvalitetan, obzirom sam prije 12-13 godina kupio neki za 700kn i nije prezivio prvo pedaliranje
__________________
moja kućna teretana
drasko2002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2016., 12:02   #2
Trenažer definitivno meni niti jedan sobni bicikl ne može zamijeniti mog cestovnjaka, a u tu priću mi se trenažer savršeno uklopio...
lega-lega is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2016., 19:30   #3
ja nemam cestovnjaka, nego trekking... ima li razlike?
a sto se tice samog otpora, je li kvalitetniji na trenazeru ili sobnom biciklu?
koja vrsta otpora na sobnom biciklu je kvalitetnija? magnetna ili neka druga?
__________________
moja kućna teretana
drasko2002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2016., 21:40   #4
definitvno trenazer, razlika je svemirska. Nebitno sto imas trekinga, treba samo staviti ful slick gumu ili najbolje bas namjensku gumu za trenazer. Trenazer od 200eur ( novi ) ce te u potpunosti zadovoljiti
__________________
lovci su skupina smiješno obučenih, naoružanih i pijanih ljudi koji teturaju šumom u potrazi za gostionicom
bubica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 14:22   #5
trenazer i sobni bajk nemaju bas puno zajednickog....osim da su sprave za vjezbanje.
s obzirom da si biciklist, samo trenazer dolazi u obzir

imao sam osnovni model TACXa, cca 1000kn i bio full zadovoljan.

racunaj samo na dodatnu gumu osim ako ne vozis slickove ne vece od 35mm.
__________________
PRO
litrenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2016., 07:44   #6
inače vozim cestovni bicikl. tri godine sam u zimi i ranom proljeću vozio na trenažeru, kao priprema na novu sezonu.

Voziti na trenažeru više od jednog sata je muka, vruće za popiz..., osjećaš se ko hrčak...

Ove godine sam ga prodao i kupio MTB - radije ću vozit vani MTB nego u garaži...

Uglavnom, za trenažer moraš imati stvarno veliku volju inaće je muka.
rs1975 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2016., 09:01   #7
Quote:
rs1975 kaže: Pogledaj post
inače vozim cestovni bicikl. tri godine sam u zimi i ranom proljeću vozio na trenažeru, kao priprema na novu sezonu.

Voziti na trenažeru više od jednog sata je muka, vruće za popiz..., osjećaš se ko hrčak...

Ove godine sam ga prodao i kupio MTB - radije ću vozit vani MTB nego u garaži...

Uglavnom, za trenažer moraš imati stvarno veliku volju inaće je muka.
Slažem se. Ja sm počela voziti cestovnjaka prije koji 6-7 godina (kam to vrijeme leti ), nadobudno kupila trenažer, kao to ću ja zimi. Na proljeće je prodan.
Nemerem ja to, bolje da idem šetat' po brdima.
Frances - Sheep is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2016., 09:43   #8
i ja sam ga prodao nakon sezone i investirao u zimsku obleku ali to sad nije tema, mozda covjek ima celicnu volju
__________________
PRO
litrenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2016., 10:24   #9
Meni su osobno valjci bolja stvar jer te tjera da stalno vrtis i odrzavas ravnostezu i ne moram nis naknadno montirat nego skocim na bajk i vrtim. Al to je stvar ukusa.
Nekad te ni dobra zimska obleka ne moze izvuc van ak je vrijeme presugavo ili mrkla noc, a rado bi obavio trening i oznojio se na sat vremena. Ja si stavim neki film/seriju ispred i teraj. Oznojis se, prodje sat vremena za cas, a nisi samo lezeci buljio u tv.
__________________
"You have to be happy with what you have to be happy with", KC
Ilium is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2016., 12:02   #10
ja do nekih cca 1 - 1,5h vrtim trenazer bez problema.
fora je da si moras unaprijed zadati plan ( sto duzi to bolji ) kako ces i koliko voziti, opterecenje, intervali, zagrijavanje itd .....

na bajk mozes sjesti i ici se "samo voziti" , ali sjesti ina trenazer i ici "samo vrtiti".... malo teze
__________________
lovci su skupina smiješno obučenih, naoružanih i pijanih ljudi koji teturaju šumom u potrazi za gostionicom
bubica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2016., 10:12   #11
obzirom imam iskustva sa sobnim biciklima, iz ovog procitanog o trenazerima mi se cini da je mozda ipak bolja opcija sobni bicikl... jer zelim raditi LI cardio na njemu, a ako je 1-1,5h na trenazeru top, onda bas i nije idealan izbor
__________________
moja kućna teretana
drasko2002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2016., 10:26   #12
top je koliko ti mozes izdrzat, a ne ja ili netko sedmi. ponavljam, sobni bicikl NIJE bicikl vec kardio sprava.
trenazer sa tvojim biciklom gore je potpuno druga prica...ako imas volje vrtit ces, ako nemas neces...
__________________
PRO
litrenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2016., 11:45   #13
u konacnici bolji je sobni bicikl, jer na njega mozes vise robe povjesat
__________________
oidi guida
flint is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2016., 10:04   #14
ak će se koristit ništa nije bačena lova.
..ali da su to različite stvari - jesu.
__________________
"If you don't risk anything, you risk even more." - Erica Jong
hazzarder is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2016., 13:17   #15
iz procitanog ispada da je sobni bicikl ipak bolja investicija za cardio.
hvala na odgovorima.
__________________
moja kućna teretana
drasko2002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2016., 13:47   #16
ja ne znam di ti citas...ali ok, potpuno je jasno iz svih odgovora da si namjerio uzeti sobni bicikl.
__________________
PRO
litrenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2016., 14:08   #17
Iz razloga sto kazete da je trenazer sat-sat i pol, dok meni treba nesto sto se moze 2-3 sata vrtiti.
__________________
moja kućna teretana
drasko2002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2016., 14:20   #18
pa jebote ne kuzim???? pa to je napisala jedna osoba. evo ja na sobnom biciklu ne mogu duze od 20min za zagrijavanje u teretani.

hoces sad zakljuciti da je trenazer bolji?
__________________
PRO
litrenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2016., 14:56   #19
Eto, ja sam tako shvatio odgovore.
__________________
moja kućna teretana
drasko2002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2016., 20:08   #20
Trenazer je bolji, a to da ces moći voziti 2-3 sata, gotovo nemoguće, možda uz zwift, cak ni profici ne voze vise od 1.5-2h,a neki ga izbjegavaju u potpunosti

Vozim cestovnjak, i preko zime sam stalno na trenazeru, vrtim treninge sa sufferfesta, youtubea, najvise 1.5h i to bude previse ako radis intervale kak spada
Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
__________________
Being second is to be the first of the ones who lose.

Ayrton Senna
maxkuki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:06.