Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.09.2013., 09:57   #221
Quote:
fijesta kaže: Pogledaj post
Pojedine epizode ovog serijala zasjenjuju po dosadi i najdosadnije epizode DS 9!
Nakon 25 min sigurno vam se navlace kapci na oci. Idealno za prije spavanja za one koji pate od nesanice!

Valjda ću izdržati do druge sezone!
Prvi dio prve sezone se smatra najdosadnijim u seriji. Sve dok se ne pojavi *you will know him when you see him* .
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister
Archangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2013., 17:38   #222
Quote:
general Martok kaže: Pogledaj post
I da, obavezno ti preporučujem Farscape. Riječ je o jednoj od najboljih SF serija, samo moraš pregrmiti prvih desetak epizoda.
Što više vrijeme odmiče, to mi je draže sjećat se tih likova. Neka SF rješenja su vrlo dobra, neka već viđena, ali sve u svemu treba pogledati. Obvezno uz engleske (ili hr) titlove da se "pohvataju nijanse".
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2014., 21:59   #223
BREAKING NEWS: Stiže nam Farscape film!

YOTZ!
__________________
Moto jednog foruma: Mi jesmo za demokratiju, a ne da svatko priča šta oće. ;)
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2014., 10:44   #224
Uh, bolje vijesti nisam mogao pročitati ovo nedjeljno jutro. A baš jučer odgledao Stargate SG-1 nastavak iz 10. sezone, epizoda "200" gdje su SG likovi radili Farscape parodiju:
http://www.youtube.com/watch?v=I8ivnFZiGNM
ONeill is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2014., 16:25   #225
wow, novi Farscape! baš divne vijesti!
Noise is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2014., 09:36   #226
Jej! još kad bi povezali radnju sa stripovima....
innuit is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2014., 04:46   #227
Evo ja sam upravo završio sa gledanjem Farscapea po prvi puta. I što reći osim da osjećam onaj slatkogorki okus koji imaš kad dođeš do završetka jedne priče u kojoj si uživao.

Ovu seriju mi je još prije kojih godinu dana preporučio jedan prijatelj, tada sam bio skinuo prve tri epizode i pogledao prvu samo. Kvaliteta snimke je bila loša, a i sama prva epizoda po prikazanom mi se činila veoma lošom pa sam rekao sebi 'ma ne valja ovo ništa' i odustao.

Onda naletih na jedan komentar jedne osobe na forumu, koju uopće ne znam, koja je rekla kako serija s vremenom postane nešto zaista posebno. Tvrdoglav kako jesam skinuo sam prvu sezonu u mnogo boljoj kvaliteti nego prije i zainatio se počet gledat bez obzira kakav dojam u početku imao.

Ne mogu opisat koliko mi je drago što sam se odlučio biti tvrdoglav

Serija u svom početku, prvih par epizoda, mi je bila baš loša. Klišej od scenarija - američki astronaut spletom okolnosti završi u dalekom dijelu svemira okružen vanzemaljcima, malobrojniji i slabiji bore se protiv moderne adaptacije svemirski nacista. U početku sam neizbježno stvorio predrasudu prema seriji koju vjerujem i neki drugi stvore što onda zna uzrokovat da ljudi odustanu. Srećom nisam.

Od početnog skeptika koji se u početku tjerao da gleda epizode već negdje polovicom prve sezone počeo sam vrtit epizode nenormalno da bih se našao nakon par dana umoran i bolnih očiju shvativši da sam se navukao na seriju skroz naskroz te u malo više od dva tjedna pogledao cijelu seriju i peacekeeper wars

Što me navuklo? Pa ukratko dopalo mi se kako likovi u seriji nisu plošni i jednodimenzionalni kao primjerice Commander Riker u TNG, zakolutam očima svaki puta kad se sjetim tog 'lika'. Ne uspoređujem sada ove dvije serije, samo ovog konkretnog lika sa glavnim likovima Farscape-a.

Baš kako radnja ide dalje vidi se kako se likovi pomalo razvijaju kroz priču i počinje se stvarat i osjećat jedna kemija između glavnih protagonista. Oduševilo me to što sam u početku seriju smatrao punom stereotipova pa me onda s vremenom radnja odvela u smjerove koje uopće nisam očekivao niti predvidio. Svidio mi se svijet u kojem je smještena serija, raznolik, zanimljiv i živopisan. Također me obradovalo što toliko naizgled nasumičnih kockica kasnije se poslože na svoje mjesto nadopunjavajući glavni tijek radnje. I to na jedan sasvim smislen i uvjerljiv način.

Kao što rekoh, likovi su ono što me najviše obradovalo u ovoj seriji. Glavni lik možda jeste predodređen brojnim klišejima, ali svejedno mi je postao simpatičan, duhovit i drag. Smatram da je glumac obavio svoj posao skroz dobro. Mogao sam se emocionalno povezat s njim i ostatkom družine. Kad to postoji, kad to osjetim, onda znam da su za mene glumci i cijela ekipa iza ekrana učinili dobar posao.

Meni je kao i vjerujem drugima Dominar Rygel 16th bio jedan od najdražih i definitivno najsmiješniji lik Iako je veoma egocentričan, sebičan i zaljubljen u sebe, cijelo vrijeme sve te radnje povezane s tim karakternim osobinama radi na jedan veoma duhovit i sarkastičan način. Svaka čast scenaristu i glumcu koji mu je dao svoj glas - Jonathan Hardy RIP.
Hint - cijela scena prije i poslije kad ga je Crichton uhvatio za noge i bacio s vrha onog parkirališta. Još čujem sebe kako se smijem na tu scenu prvi puta kada sam je vidio

Scorpius kao glavni zlikovac koji to jest i nije u početku svojom pojavom i ponašanjem se čini kao tipična reinkarnacija zla u Farscape svijetu. Ali baš kao i mnogo toga u ovoj seriji, s vremenom gledatelj otkrije da je mnogo više od nekog stereotipnog zlikovca s malih ekrana. Glumac koji ga utjelovljuje je odlično po meni odglumio.

I baš kao sa Scorpiusom tako i cijela serija. Treba joj dat vremena u početku jer je zaista egzaktan primjer kako nekada neizbježne predrasude treba stavit po strani kako bi sebi čovjek dopustio da ga nešto možda i pozitivno iznenadi što ova serija mene zaista jeste.

Ne znam kako bi precizno mogao sumirat zašto je ova serija imala tako pozitivan efekt na mene osim toga kako je radnja u seriji išla dalje i malobrojni likovi na svemirskom brodu kroz raznorazne dogodovštine polako iz skupine pojedinaca postajali posada, iz posade u prijatelje i obitelj - tako paralelno i ja kao gledatelj sam se počeo osjećat sve više unesen u cjelokupnu seriju kako je rasla kohezija i povezanost među likovima.

Zapravo gledatelj postaje dio posade na tom cijelom putovanju makar 'samo' kao promatrač.

Farscape je za mene bio jedno frelling putovanje...šaroliko, zabavno, duhovito i intrigantno.

Hvala na tome svima koji su to učinili mogućim

Zadnje uređivanje Hildegard : 18.07.2014. at 05:08.
Hildegard is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2014., 14:48   #228
Quote:
GaelGarciaBernal kaže: Pogledaj post
Cuo, gledao pokoju epizodu i zakljucio da je najveci shit koji je pohodio TV ekrane. Kunem se casnom Titovom pionirskom, ta serija je brodolom koji ne zasluzuje egzistirati.
Upravo sam ja to pomislio nakon odgledane prve epizode famoznog Firefly-a

Je, je, je... znam da će sad biti udri po jadnom roštilju ali tako je kako je.

OT i Farscape je kod mene također izdahnuo nakon prve epizode

Zadnje uređivanje Rostilj-peka : 18.07.2014. at 14:57.
Rostilj-peka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 19:35   #229
Farscape,sta reci o toj seriji,po meni je to jedna od retkih zdravo-razumnih realnijih SF serija sa dobrom pricom,jedna od revolucionarnih serija u SF kinematografskom zanru.Nije utopijska SF serija tipa Zvezdane Staze,Vavilon 5 ili Andromeda-ubedljivo najgora SF serija koju sam gledao u zivotu.Farscape doduse nisam gledao odavno,a tako mi se gleda,ako neko ovde zna u kom sajtu moze da se odgleda serija na netu,posto na Filmoviziji je nema,unapred hvala?Sto se tice tematike vrlo je zanimljiva,od price da smo jedna od tehnoloski najinferiornijih civilizacija u galaksiji i to u najzabacenijem delu tako da skoro sve vece civilizacije u galaksiji i ne znaju za nas da postojimo.A najzanimljiviji mi je ELEMENT veoma tehnoloski napredna i veoma psiho-fizicki slicna civilizacija nama,skoro isti kao mi,samo su oni hladnokrvni a mi toplokrvni i na neki nacin nasa naprednija svemirska braca iliti MIROCUVARI-SABEJSANI,jos zanimljivija mi je njihova doktrina koja veoma lici na bivsi Treci Rajh i njihov veliki animozitet sa gusterolikom veoma tehnoloski naprednom vanzemaljskom civilizacijom pod imenom Skarani.Jos na kraju serije stoji skrivena poruka sta bi bilo kada bi se Ljudi i Sabejsani u buducnosti kojim slucajem stupili u medjucivilizacijski kontakt i sklopili savez ili se fizicki izmesali medjusobno jer na kraju serije Dzon Krajton-Covek ima dete sa Sabejsankom- Erin Sun,odnosno Hibrid polu Covek-polu Sabejsanin,posto smo kompatibilni i veoma slicni-skoro isti ,kakav bi to scenario bio za celu nasu galaksiju i Svemir,koja bi to neverovatna i velicanstvena sila bila,to je po meni jedna od ocaravujucih stvari u Farscapeu,slicna tematika mada drugacija je i u veoma popularnoj u zadnjih par godina SF seriji Doctor Who koju isto obozavam.

Zadnje uređivanje AceMakedonski : 09.10.2014. at 19:56.
AceMakedonski is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 18:16   #230
Farscape na Fimoviziji,konacno,Gracias Dios i to sve epizode. .
AceMakedonski is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2014., 19:07   #231
Farscape definitivno jedna od najboljih SF serija koje sam gledao u zivotu,sama prica je tako jednistvena,pogotovo o crvotocinama i davnom-drevnom-izgubljenom u vremenu trojnom savezu iliti trojnom paktu izmedju ranih Mirocuvara-Sabejsana,Interona i starih Egipcana(Ljudi).Cuo sam skoro da ce se posle 10 godina od mini-serije-filma Rata Mirocuvara u kome se zavrsava Farscape snimati jednu vrstu nastavaka odnosno fransizu u obliku filma,radnja se desava 20 godina posle radnje Rata Mirocuvara,gde je dete Dzona Krajtona i Erin Sun, Hibrid polu Mirocuvar-Sabejsanin,polu covek, odraslo i ima sposobnosti ove 2 veoma specificne-velincanstvene i skoro iste rase,samim tim i neke veoma velike mogucnosti,pa je on postao meta nekih valjda novih svemirskih zlikovaca u nasoj galaksiji,pa su Dzon i Erin bili primorani da ga kriju ovde na Zemlji. .
AceMakedonski is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 20:59   #232
Predobra serija! Nikad više takve neće bit, a glupani su oni koji su je otkazali.
__________________
"Katkad te život tako preoptereti da ne znaš tko si bio na početku.'' ( Ramiz Karaeski )
LoisKent is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2014., 12:26   #233
Navodno će biti snimanje novih nastavaka, kao 20 godina nakon radnje iz serije.
ONeill is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2014., 01:58   #234
Quote:
Rostilj-peka kaže: Pogledaj post
Upravo sam ja to pomislio nakon odgledane prve epizode famoznog Firefly-a

Je, je, je... znam da će sad biti udri po jadnom roštilju ali tako je kako je.

OT i Farscape je kod mene također izdahnuo nakon prve epizode
meni se isto nije svidio firefly kada sam gledala prvu epizodu ali moram priznat da nakon svake nove odgledane epizode mi je bio sve bolji i bolji ali zato mi se farscape odma svidio

nešto najgore što možeš napraviti je suditi seriju nakon pogledanih par epizoda ili pak nakon jedne epizode ponekad je potrebno malo više i bome nećeš se razočarati :P
LjubicastiOrbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 21:20   #235
Od 24. 9. svake subote na HRT 2 u jutarnjem terminu.
hrvojeOS is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2016., 21:50   #236
Quote:
hrvojeOS kaže: Pogledaj post
Od 24. 9. svake subote na HRT 2 u jutarnjem terminu.
pa kud u jutro i nevidim da imaju reprizu
miljo piljo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2016., 13:51   #237
Prva sezona je baš kmeee, kasnije sve bolje i bolje.
Upravo krećem gledat ispočetka.
a-vatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2018., 21:26   #238
Okej, M1 grupa kanala (https://www.facebook.com/M1Film/) dodala je u ponudu novi kanal M1 Family i na njemu svaki radni dan u tjednu ide Farscape popodne i navecer. Veceras je prva epizoda.

Kako sam odustao prije par godina pocetkom druge sezone od Farscapa sada cu iskoristiti ovu priliku i fino jednu epizodu dnevno pratiti od pocetka do kraja.
JureT is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2018., 21:17   #239
Okej, M1 vode debili

Raspored emitiranja po epizodama:

Prvi tjedan
1,2,3
Drugi tjedan
1,2,3,4,5
Treći tjedan
6,7,8,9,10
Cetvrti tjedan
8 i 9, 10, 1 i 4, 3 i 4

Kriste...
JureT is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2018., 10:12   #240
Ja pogledala prvi put u zivotu seriju prije par dana. A je I meni na prvu bilo onako bezveze kad sam pokusala gledati prije godinu dana ali sad kad sam drugi put pokusala prvo sam naletila na epizodu 2 u trecoj sezoni,ono sta me prikovalo je bila sexy kemija izmedu dva glavna lika, to je ona scena kad Aeryn dode Johnu "we can have sex if you want" I sve ostalo je povjest Kasnije se navuces pomalo I na.ostale likove
x files agent is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:28.