Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.10.2015., 15:24   #61
Neostvarena želja mi je ići tamo, pa me zanimaju neka novija iskustva. Znam zašto je tema slabo posjećena, iz istih razloga iz kojih je i ta destinacija slabo posjećena, ali svejedno. Sve se može kad se hoće, tako sam si ja zabrijala samo je pitanje- kako.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2015., 15:15   #62
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Neostvarena želja mi je ići tamo, pa me zanimaju neka novija iskustva. Znam zašto je tema slabo posjećena, iz istih razloga iz kojih je i ta destinacija slabo posjećena, ali svejedno. Sve se može kad se hoće, tako sam si ja zabrijala samo je pitanje- kako.
Na krivoj si temi, tema na podforumu Turizam je posjećenija i primjerenija tvom pitanju. No mogu ti usput reći da ne planiraš putovanje u skorije vrijeme ako želiš vidjeti baš Jeruzalem i još neke turističke lokacije, nije sigurno (unutrašnjost zemlje tj. priobalje od Ashdoda do Acre jest - osim autobusa i autobusnih stanica u Tel Avivu - ali Jeruzalem i ostali rubni dijelovi - otprilike sve do 10 km uz granicu osim samog aerodroma i njegove bliže okolice - nisu).
__________________
streberica.gimnazijalkaATyahoo.com Za državnu maturu I ovdje
Štreberica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2015., 15:30   #63
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Neostvarena želja mi je ići tamo, pa me zanimaju neka novija iskustva. Znam zašto je tema slabo posjećena, iz istih razloga iz kojih je i ta destinacija slabo posjećena, ali svejedno. Sve se može kad se hoće, tako sam si ja zabrijala samo je pitanje- kako.
Ja sam 2009 godine bio u Tel Aviv-u poslovno pa sam jedan dan kad sam bio slobodan skoknuo do Jeruzalema cisto iz znatizelje. Mogu ti reci da u zivo nije onako kako sam si cijelo vrijeme ja to zamisljao i sudeci prema raznim tekstovima i filmovima. Mjesto gdje su isusa razapeli, mjesto gdje su ga polegli i spilja gdje su ga zatvorili.... sve je to u krugu od 30 metara, a zid placa nekih 80 metara zracne linije od toga... na drugoj strani Jeruzalema je mjesto gdje su imali posljednju veceru.. ali tamo nutra se nije smjelo ici..

Trazio sam mjesto gdje mogu kupiti par krunica za religiozne clanove obitelji... i jedva pronasao. 80% stvari koje prodaju po onim rupama u zidovima su zidovske... Takva je i populacija tamo... jako puno ortodoksnih zidova... od svih standova (nekih 40 koje sam vidio) samo su 2 bila sa krscanskim rekvizitima...

O mirisima da ne pricam... jedva sam cekao da odem od tamo...
tick-tack-toe is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2015., 19:29   #64
Quote:
tick-tack-toe kaže: Pogledaj post
Trazio sam mjesto gdje mogu kupiti par krunica za religiozne clanove obitelji... i jedva pronasao. 80% stvari koje prodaju po onim rupama u zidovima su zidovske... Takva je i populacija tamo... jako puno ortodoksnih zidova... od svih standova (nekih 40 koje sam vidio) samo su 2 bila sa krscanskim rekvizitima...
Onda nisi zašao u kršćansku četvrt starog Jeruzalema, ili se od tada jako puno promijenilo. Naravno da su većina suvenira u Jeruzalemu židovski, ali itekako ima i kršćanskih i muslimanskih (bila sam zadnji put sredinom ljeta ove god.).
__________________
streberica.gimnazijalkaATyahoo.com Za državnu maturu I ovdje
Štreberica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2015., 10:22   #65
Poznato mi je stanje u kojem se nalazi Izrael već 50 godina,ali bih volio da svojim riječima kažete kakvi su bili vaši dojmovi po pitanju sigurnosti kada se zašli u Jeruzalem?
Je li to isto kao i da ste u nekoj kriminalnoj četvrti ili nije?
Od čega vam je dolazio oprez,gdje ste vidjeli strah..?
Morro Orr Roos is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2015., 13:33   #66
Quote:
Morro Orr Roos kaže: Pogledaj post
Poznato mi je stanje u kojem se nalazi Izrael već 50 godina,ali bih volio da svojim riječima kažete kakvi su bili vaši dojmovi po pitanju sigurnosti kada se zašli u Jeruzalem?
Je li to isto kao i da ste u nekoj kriminalnoj četvrti ili nije?
Od čega vam je dolazio oprez,gdje ste vidjeli strah..?
Zapravo, ako ne izgledaš ni kao židovski ni kao muslimanski fundamentalist, vjerojatno puno manje opasno nego čak i hrvatske kriminalne četvrti, čini se da se međusobno napadaju, a ostali mogu nastradati samo ako se nađu na krivom mjestu u krivo vrijeme - prvenstveno ako se netko zaleti autom ili s bombom u gradski autobus ili autobusnu stanicu. I nije uvijek isto "već 50 godina", u nekim razdobljima je puno sigurnije nego u drugima, npr. barem od proljeća do pred kraj srpnja ove god. bilo je uglavnom ok. (Ja sam zadnji put bila u Jeruzalemu baš krajem srpnja kad su počeli problemi, i nisam naišla ni na kakve, ali imam prijatelje Izraelce koji su me upozorili koje dane i kamo točno ne ići. Trenutačno još uvijek jesmo pod upozorenjem bolje ne ići, ali to je za individualne, neorganizirane posjete javnim prijevozom - nije vjerojatno da će itko dirati u turističke autobuse.)
__________________
streberica.gimnazijalkaATyahoo.com Za državnu maturu I ovdje
Štreberica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2015., 20:37   #67
Quote:
Morro Orr Roos kaže: Pogledaj post
Poznato mi je stanje u kojem se nalazi Izrael već 50 godina,ali bih volio da svojim riječima kažete kakvi su bili vaši dojmovi po pitanju sigurnosti kada se zašli u Jeruzalem?
Je li to isto kao i da ste u nekoj kriminalnoj četvrti ili nije?
Od čega vam je dolazio oprez,gdje ste vidjeli strah..?
nema straha - umri muški

ja sam bio petkom u starom gradu, a moj prijatelj je reko da su u petak od podne muslimani totalno šašavi i nije htio sa menom u arapski dio
je, bilo je dosta napeto a ja sam se posle ubacio među teško naoružane vojnike koji su stizali od al aqsa đamije i dobil sam par ludih fotografija za uspomenu

inače, kad si tamo onda obavezno potegni na masadu i golan je lijep
DrSigmundFreud is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2015., 23:32   #68
Quote:
DrSigmundFreud kaže: Pogledaj post
i golan je lijep
Je, ali nažalost NE - ne u nenaseljena/rijetko naseljena područja na sjeveru u današnje vrijeme, zbog projektila koji zalutaju iz Sirije. Doduše i tu su male šanse da će nešto baš vas pogoditi, ali moglo bi vas dobro isprepadati.
__________________
streberica.gimnazijalkaATyahoo.com Za državnu maturu I ovdje
Štreberica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2016., 15:03   #69
Quote:
Štreberica kaže: Pogledaj post
Je, ali nažalost NE - ne u nenaseljena/rijetko naseljena područja na sjeveru u današnje vrijeme, zbog projektila koji zalutaju iz Sirije. Doduše i tu su male šanse da će nešto baš vas pogoditi, ali moglo bi vas dobro isprepadati.
Ok je sad (već par mjeseci).
__________________
streberica.gimnazijalkaATyahoo.com Za državnu maturu I ovdje
Štreberica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 22:22   #70
Izraelovanje

Ljudi bio ovo ljeto u Tel Avivu i Jeruzalemu i vraćam se ponovno u šestom mjesecu ove 2017. Ovaj puta Haifa, iako imam nekih planova skočiti i do Jeruzalema ponovno i Nazareta. Izrael mi se javio svidio, što klimatski, što kulturološki, ma stvarno sve pet. Čak i to oružje po ulici, onako... kada nakon dva dana ne vidiš nikoga bez puške malo se ustrtariš. Čim dođe koka s kalašnjikovim (a p.s. izraelke su stvarno super zgodne, ma đepne venere s puškama odmah ti je lakše i naslikavanje. E sada moje pitanje...Ljudi plan je kroz godinu dana prijaviti se poslovno i doći na godinu dana. Konkretno Jeruzalem. Savjeti ovdje ili cuga uživo u lipnju
Oxyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 02:44   #71
Mozes otici turisticki pa ostani i pokusati naci posao i svake godine produzavati radnu vizu. Tako sam ja uradila. Mozes naci bilo kakav posao ne mora biti nesto posebno.
Ljudi su ok, ali kad te malo bolje upoznaju, inace se stalno deru i nervnozni su zbog vrucine. Jako je zanimljivo gledati ih kako se svadjaju i za pet minuta se grle i govore, toda ahi- hvala brate.
Puno puta ces cuti pitanje Ha im ata Jehudi? Da li si ti Jevrej?

Ljudi su dobri ali trebas zasluziti njihovo povjerenje. Jako ce im biti drago kad cuju da si izabrao da zivis u Izraelu.
__________________
One day it will happen, without noticing it,
Something will change. Something will calm in us
Something will touch us and there will be nothing to fear from. And it will come. Confident in itself.
EmiliaK is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2018., 21:55   #72
Kolike su šanse dobiti posao dolje? Ja sve što sam čula da su primali su bili stručnjaci neki ili ljudi židovske religije koji su došli dolje preko nekih programa koji ima nađu job... Mislim dolje nije teško naći job, ali ja ne pričam i ne čitam hebrejski, pokušala sam i iako znam dosta jezika jednostavno ga ne mogu s ničim povezati...

Dečko živi dolje i jednog dana možda ću morati preseliti, ali ne vidim iskreno kakvu ja budućnost imam dolje....
Ovdje ne mogu dobiti iskustvo u struci, prema tome nisam im zanimljiva s profi strane, jezik ne pričam, nisam te vjere...
Panther1989 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:30.