Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2017., 00:09   #21
Jako zabavan film, baš sam uživao. Da je bar trajao još duže.
Pogotovo što se vidi i dosta Edinburgha, gdje poznam sad skoro svaku uličicu.

Preporuka.
__________________
Stop jednoumlju. I dvostrukim mjerilima.
facersplaca is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 00:11   #22
Quote:
kukuruza zlatko kaže: Pogledaj post
-Member Trainspotting?
-Yeah I member!
Memberberries! hahahah
__________________
Stop jednoumlju. I dvostrukim mjerilima.
facersplaca is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 02:45   #23
Quote:
facersplaca kaže: Pogledaj post
Jako zabavan film, baš sam uživao. Da je bar trajao još duže.
Pogotovo što se vidi i dosta Edinburgha, gdje poznam sad skoro svaku uličicu.

Preporuka.
Boldano, originalni Trainspotting i nije baš toliko zabavan film, po meni je u suštini jako sumoran, ali svejedno odličan uradak

Gledanje takvoga filma u 90-tima gdje mi je najbolji prijatelj (veliki fan filma) umro od heroina u 27. godini života, jedva nakon prikazivanja. Nije dočekao kraj 1996. godine. Trovao se doslovno sa vrećom heroina na dnevnoj bazi (diler je bio)

Tako da sve one scene fixanja i mrtve bebe i majke koja vrišti, i kuvanje dopa mi je ostavilo jako gorak okus u ustima...

Morat ću napravit jebene "visinske pripreme" da pogledam drugi dio...

Nije valjda komedija ?!

Trainspotting je film koji mora imat "težinu"
odbij seal is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 02:54   #24
Nije komedija al nije toliko sumoran ko 1.dio. zadovoljan sam. 7.5/10

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
__________________
Biti članom Hajduka pitanje je časti, stava i opredjeljenja!
Učlani se!
Doktor baluna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 09:22   #25
Quote:
odbij seal kaže: Pogledaj post
Boldano, originalni Trainspotting i nije baš toliko zabavan film, po meni je u suštini jako sumoran, ali svejedno odličan uradak

Gledanje takvoga filma u 90-tima gdje mi je najbolji prijatelj (veliki fan filma) umro od heroina u 27. godini života, jedva nakon prikazivanja. Nije dočekao kraj 1996. godine. Trovao se doslovno sa vrećom heroina na dnevnoj bazi (diler je bio)

Tako da sve one scene fixanja i mrtve bebe i majke koja vrišti, i kuvanje dopa mi je ostavilo jako gorak okus u ustima...

Morat ću napravit jebene "visinske pripreme" da pogledam drugi dio...

Nije valjda komedija ?!

Trainspotting je film koji mora imat "težinu"
Da budem iskren, ja i ljudi oko mene stalno smo se smijali. Cak je i nasilje preuvelicano da bude smijesno. Nema toliko drogiranja, isto vise kroz neku zabavnu i duhovitu prizmu. S natruhama nostalgije.
__________________
Stop jednoumlju. I dvostrukim mjerilima.
facersplaca is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 21:47   #26
Jučer sam ga pogledao, meni je film izvrstan, od glume, atmosfere, slike, soundtracka, i naravno određene doze nostalgije.

Preporuka, ako ste fan Trainspottinga.
sicky is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 10:05   #27
Quote:
sicky kaže: Pogledaj post
Jučer sam ga pogledao, meni je film izvrstan, od glume, atmosfere, slike, soundtracka, i naravno određene doze nostalgije.

Preporuka, ako ste fan Trainspottinga.
Potpisujem. Muzika je i dalje ok, pogotovo ona uvodna scena. Svi osjećamo nostalgiju za nekim vremenima, pitamo se, što se otada promijenilo i koliko smo se mi promijenili? Jedino mijena stalna jest. Zato i jest Underworld ubacio onu gorko-slatku melodijicu. Ista melodija ali kraća i mrvicu drugačija jer nakon 20 godina ne može baš sve ostati isto.
Funny Queen is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 17:14   #28
Quote:
Funny Queen kaže: Pogledaj post
Potpisujem. Muzika je i dalje ok, pogotovo ona uvodna scena. Svi osjećamo nostalgiju za nekim vremenima, pitamo se, što se otada promijenilo i koliko smo se mi promijenili? Jedino mijena stalna jest. Zato i jest Underworld ubacio onu gorko-slatku melodijicu. Ista melodija ali kraća i mrvicu drugačija jer nakon 20 godina ne može baš sve ostati isto.
Baš vezano za nostalgiju želim napisati kako sam prvi dio prvi put gledao krajem devedesetih sa negdje 13-14 godina, naravno sada sa 3 cenera na grbači doživljaj filma je sasvim drugačiji. Na neki sam način odrastao sa filmom i glavnim likovima,pa mi tako drugi dio djeluje dosta zrelije te odraslije kakav i treba biti.

"the world changes, even if we don't”
sicky is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 12:47   #29
Solidan film, ali drugačiji od prvoga. Prvi film je ta priča o drogi, izgubljenosti u mladosti, a zaplet s novcima stiže tek u drugoj polovici. Ovdje je nekako cijeli film prošao u znaku novaca i osvete. Meni je ovaj sumorniji od prvoga. Ali valja još jednom napomenuti da je solidan, nije nastavak tek toliko da se štanca nastavak.
Grupa Queen is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 13:28   #30
Meni se svidio. Baš me počela hvatat nostalgija u nekim scenama kad se prisjećaju prošlosti, mogu mislit kako je tek njima bilo. obično ovakvi nastavci ispadnu teško smeće, toga sam se pribojavao pa nisam imao neka očekivanja, možda ga je to zapravo učinilo boljim, ali sam uživao. Dosta različit od prvog, moguće da će time odbiti dio stare publike, ali usuđujem se reći da mi uopće ne zaostaje puno za njim. Realno ne bi imalo smisla da su i dalje isti đir kao prije 20 godina, a ovaj je dosta opušteniji i vedriji kako već rekoste.
Megalodon is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 15:46   #31
Ja sam prije odlaska u kino opet pogledala jedinicu. Pa par sati nakon toga dvojku, koja je inferiornija u svim segmentima. Uglavnom ne preporučam da to napravite, jer je prvi toliko dobar da će vam se drugi činiti bezveznim, iako je ok film.

Najveći minus mi je što se Peter Mullan nije vratio.
__________________
I fuck on first date.
nook is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 09:12   #32
Quote:
nook kaže: Pogledaj post
Ja sam prije odlaska u kino opet pogledala jedinicu. Pa par sati nakon toga dvojku, koja je inferiornija u svim segmentima. Uglavnom ne preporučam da to napravite, jer je prvi toliko dobar da će vam se drugi činiti bezveznim, iako je ok film.

Najveći minus mi je što se Peter Mullan nije vratio.
Meni skoro pa je obrnuto. Ni u čemu drugi dio nije inferioran (moje mišljenje) baš zato što namjerno nisu išli na to da rade samo još jedan nastavak. Pročitaj što kaže Danny Boyle u ovome intervjuu:

http://novilist.hr/novilist_public/K...Trainspottinga
Funny Queen is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 17:15   #33
Quote:
Funny Queen kaže: Pogledaj post
Meni skoro pa je obrnuto. Ni u čemu drugi dio nije inferioran (moje mišljenje) baš zato što namjerno nisu išli na to da rade samo još jedan nastavak. Pročitaj što kaže Danny Boyle u ovome intervjuu:

http://novilist.hr/novilist_public/K...Trainspottinga
Nikako. Gledala jedinicu prije nekih 15-16 godina i kad sam gledala opet skoro sam se sjećala svake scene. Eeej, skoro svaka scena je ostala urezana u pamćenje od filma kojeg sam jednom pijana pogledala u 3 u noći.
A dvojku gledala neki dan i doslovno se više ne sjećam nijedne scene.

Boyle se htio odvojiti od nostalgije a svaki drugi kadar mu je mladi Renton ili mladi Spud, ili isječci iz prvog dijela. Ako hoćeš napraviti nezavisni nastavak od prvog dijela, nemoj nas svakih 5 minuta podsjećati na prvi dio.
__________________
I fuck on first date.
nook is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 20:29   #34
Quote:
nook kaže: Pogledaj post
Nikako. Gledala jedinicu prije nekih 15-16 godina i kad sam gledala opet skoro sam se sjećala svake scene. Eeej, skoro svaka scena je ostala urezana u pamćenje od filma kojeg sam jednom pijana pogledala u 3 u noći.
A dvojku gledala neki dan i doslovno se više ne sjećam nijedne scene.

Boyle se htio odvojiti od nostalgije a svaki drugi kadar mu je mladi Renton ili mladi Spud, ili isječci iz prvog dijela. Ako hoćeš napraviti nezavisni nastavak od prvog dijela, nemoj nas svakih 5 minuta podsjećati na prvi dio.
Slažemo se da se ne slažemo i to je skroz u redu. Mene nakon gledanja filma obično vodi osjećaj. Ako se osjećam super, kao kod gledanja drugog dijela, onda je to - to. Prvi dio sam prvi put gledala '96 i onda sam ga u razmaku od nekoliko godina pogledala još dva puta. Ovaj vikend sam ga pogledala dva puta i sjetila se da se sjećam samo scene "uplovljavanja" u zahod i Rentonovih halucinacija.
Funny Queen is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 21:33   #35
Ja iz prvog dijela nikad neću zaboravit Spudovo čarobno jutro.
sicky is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 02:39   #36
Quote:
sicky kaže: Pogledaj post
Ja iz prvog dijela nikad neću zaboravit Spudovo čarobno jutro.
https://www.youtube.com/watch?v=OwDmg74rhCw

odbij seal is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 20:07   #37
Izašao je novi trailer prije par dana.
sicky is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2017., 09:37   #38
zna li neko koliko dugo ce se jos pustat film u kinima? nesto sam bolestan a ne bi htio propustit
__________________
Rađe nabroj koncerte i što se po diskačima svira
mentalny is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 02:18   #39
obično se vrte do mjesec dana (jedino crtići idu dulje, ili veliki hitovi tipa Star Wars).
U Zagrebu se u nekom od kina može zadržati neka kopija i tjedan-dva dulje, ali probaj prizdraviti do sredine ožujka (krenuo je 23. veljače).
Ja sam ga večeras odgledao i baš sam se osjećao ko da sam se nakon 20 godina izbivanja opet malo družio s ludom familijom ili starim šulkolegama
SpoBob is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 14:13   #40
Ja sam nedavno, prije izlaska zapazio da Robert Carlyle glumi ne samo Begbiea, nego i njegovog oca (u flashbacku), pa u međuvremenu to zaboravio i sad opet vidio na IMDb-u. Jučer u kinu nisam primijetio, ali u idućem gledanju moram obratiti pažnju. Ili je podatak pogrešan ili se Carlyle prokleto dobro "uklošario"...
Trivia, između ostalog, spominje i da se Carlyle za vrijeme snimanja klonio svoje obitelji jer se potpuno ufurao u lik Begbiea - pa ih valjda nije htio traumatizirati
Plus, manijak si je izbio dva zuba za ulogu... u stvari, jedan implant (vjerojatno krunu), pa usput i susjedni zub.

Zadnje uređivanje SpoBob : 07.03.2017. at 14:16. Reason: ispravak
SpoBob is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:28.