Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Autoplin

Autoplin Kuhari, bombaši, luđaci i ubojice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.11.2016., 08:48   #1
Hyndai ELANTRA III, 1.6 , 79kw...ugradnja plina,samoštel.ventili?

Kupio bih polovnu , rel.stariju elentru III, 79kw, 1.6...ili neku koja već ima plin, ili ako ne nađem , onda bih ugradio plin ( godište vozila gledajući dubinu džepa i cijene takvih vozila na našem tržištu bi bilo oko 2000. do 2003 najvjerojatnije)
Nisam pri parama, sve što kupujem ulazim u dozvoljeni minus na tek.računu, tako da mi ušteda i od 100eura dobro dođe :doh:
Ne znam da li elantra III ( 2000 do 2006 g.) ima samoštelajuće ventile, pa sukladno tome da li još dodatno zahtjeva ili se barem preporučuje instalaciju sa flešlubom?

Zanima me koliko cca dođe neka srednje kvalitetna instalacija direkcije plina (sekvent), znači ne najbolje, ni najlošije
Posebno me zanima ako su velike razlike u cijeni ugradnje, da li se može ugraditi i sustav na flanđu/ miksetu na ovo vozilo...čujem da je usisna grana ove elantre plastična, pa me zanima koliko je podložna detonacijama i oštećenjima te plastične grane ako se ugradi mikseta sustav?
Jedan forumaš koji se jako dobro razumije u hyndaije i plinaše općenito mi je rekao da je teško naštimati da nema detonacija ( znači može doći zbog detonacija do pucanja usisne grane) i da to u RH možda može samo tidala...
Ima li netko posebno dobar instalater za hyndaije ili marka vozila nema veze za dobrog instalatera

U slučaju pucanja plastične usisne grane zbog detonacije koliko cca dođe servis , SANIRANJE iste?
Hrki777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2016., 09:36   #2
Nije ti rekao da to može samo Tidala, nego da osim Tidale to rijetko tko zna (npr. zna Boyski )

Elantra je specifična po postojanju motora sa i bez hidropodizača u istoj seriji (to su "Beta" motori). Moguće je saznati ima li hidropodizače ili nema samo preko broja šasije. Naravno, ne da znaš broj šasije, nego da ti ovlašteni servis preko broja šasije provjeri jel' verzija sa ili bez hidropodizača
__________________
Nullius addictus iurare in verba magistri... In a name of science, question everything
sonata-LPG is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2016., 09:37   #3
zaboravi.
ako pukne, a puknut će kad-tad, ode grana u vječna lovišta.

nikakvo krpanje ju ne može sastaviti. možda prvi put i da ali drugi više ne.
tidala stvarno jedini zna podesiti rad motora na flanđu ali nije problem podešenja nego samog motora.
svjećice ostare, mogu puknuti, izolacija kablova ostari pa preskoči iskra i grune....puno mogućnosti detonacija a samo jedan ishod- loš za tebe.

zaboravi, traži dalje.
da ja tražim takav auto, gledao bi megane II sa 1,6 benzincem.
na njega neki jeftiniji plin (reda 5 000 kn), prvi servis, zamijeniš senzor radilice, gumene remenice alternatora i radilice i trebal bi biti OK jako dugo.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2016., 10:06   #4
Cijene ugradnje direkcije plin.sustava

Quote:
sonata-LPG kaže: Pogledaj post
Nije ti rekao da to može samo Tidala, nego da osim Tidale to rijetko tko zna (npr. zna Boyski )

Elantra je specifična po postojanju motora sa i bez hidropodizača u istoj seriji (to su "Beta" motori). Moguće je saznati ima li hidropodizače ili nema samo preko broja šasije. Naravno, ne da znaš broj šasije, nego da ti ovlašteni servis preko broja šasije provjeri jel' verzija sa ili bez hidropodizača
Prijatelj u pravu si...mada sam se i ja malo ogradio sa terminom "možda jedino"

Ja sam od mihovljana hundai iz djakova kada sam ga zvao za 2 akcenta čuo da vozilo može imati hidropodizače, ali da ne moraju biti samoštelajući???...odnosno da i oni mogu lako pregorjeti iako su sa hidropodizačima jer nisu samoštelajući...jel to točno??

Koliko se sada kreću cijene za ugradnju direkcija instalacije plina na vozilo sa 4 cilindra, linija...može raspon cijena ( i cca srednja-prosječna cijena)?
Hrki777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2016., 10:19   #5
Hvala...plin sustav do 5000kn?-to je flanđaš ili direkcija

Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
zaboravi.
ako pukne, a puknut će kad-tad, ode grana u vječna lovišta.

nikakvo krpanje ju ne može sastaviti. možda prvi put i da ali drugi više ne.
tidala stvarno jedini zna podesiti rad motora na flanđu ali nije problem podešenja nego samog motora.
svjećice ostare, mogu puknuti, izolacija kablova ostari pa preskoči iskra i grune....puno mogućnosti detonacija a samo jedan ishod- loš za tebe.

zaboravi, traži dalje.
da ja tražim takav auto, gledao bi megane II sa 1,6 benzincem.
na njega neki jeftiniji plin (reda 5 000 kn), prvi servis, zamijeniš senzor radilice, gumene remenice alternatora i radilice i trebal bi biti OK jako dugo.
Majstore, ti si stvarno mag što se tiče znanja oko popravaka, servisa, cijena ,vrste vozila , sustava u vozilima ....zbilja cijenim tvoje savjete i informacije!!

Ovo jeftiniji plin do 5tk misliš na sistem sa flanđom ili ima i direkcije po toj cijeni?

Da li su i lagune reno 1.6 jako dobre za plin...vjerujem da imaju iste ili jako slične 1.6 motore kao i megan ( pa i evv. za flanđu sustav)...nekako su mi kompletnije od megana...ali nije uvjet... najuži izbor mi je laguna i megane (GRANDTOUR), može i scenic ako je dobar za plin

Mada su mi hyndaiji jako privlačni...od više ljudi čuo da su ti beta motori nepoderivi / skoro napoderivi/ za plin

Zadnje uređivanje Hrki777 : 09.11.2016. at 10:41.
Hrki777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2016., 12:42   #6
E gle. Na ništa mlađe od 10-12 g nije moguće sigurno ugraditi sistem na flanđu, a i tih sistema je danas jako malo i malo tko ih ugrađuje, a od tih koji još rade s njima još manje njih to zna složiti kako spada. Tako da zaboravi na flanđu. Pregazilo ju vrijeme isto ko karburatore i sisteme sa šarafima (bez LCS-a). I ima jeftrinijih direkcija od 5000 kn ili bar za oko 5000kn. A sad koje su dobre, e sory, takve stvari ipak moraš nazvati Tidalu i pitati jer ima svega na tržištu, i svakakvih (pa i razvikanih) budala koje se tim poslom bave.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2016., 13:39   #7
Direkcija ide, ne rsikirati s plast.usis.granom!...moguće i lagune

Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
E gle. Na ništa mlađe od 10-12 g nije moguće sigurno ugraditi sistem na flanđu, a i tih sistema je danas jako malo i malo tko ih ugrađuje, a od tih koji još rade s njima još manje njih to zna složiti kako spada. Tako da zaboravi na flanđu. Pregazilo ju vrijeme isto ko karburatore i sisteme sa šarafima (bez LCS-a). I ima jeftrinijih direkcija od 5000 kn ili bar za oko 5000kn. A sad koje su dobre, e sory, takve stvari ipak moraš nazvati Tidalu i pitati jer ima svega na tržištu, i svakakvih (pa i razvikanih) budala koje se tim poslom bave.
Poslije svega napisanog slažem se s tobom ,I WONDER-om, dombom sa plinforuma, i drugih koji to tvrde...jako je rizično, a ako se nađe direkcije za 5tkn, onda ni razlika nije velika!,a da se kemijai dršće dokle će trajati bez detonacije nema smisla...sve mi to pomalo sjeda kada mi pomažete vi znalci...svaka vam dala!i puno vam HVALA
Sada prebirem neke po njuškalu...našao sam od 1450 do 2500eura elantre...ima i nešto laguna od 2100 do 2350eura
Onda ću vas malo konzultirati...možda PM za neko konkretno vozilo
Hrki777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2016., 15:40   #8
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
zaboravi.
ako pukne, a puknut će kad-tad, ode grana u vječna lovišta.

nikakvo krpanje ju ne može sastaviti. možda prvi put i da ali drugi više ne.
tidala stvarno jedini zna podesiti rad motora na flanđu ali nije problem podešenja nego samog motora.
svjećice ostare, mogu puknuti, izolacija kablova ostari pa preskoči iskra i grune....puno mogućnosti detonacija a samo jedan ishod- loš za tebe.

zaboravi, traži dalje.
da ja tražim takav auto, gledao bi megane II sa 1,6 benzincem.
na njega neki jeftiniji plin (reda 5 000 kn), prvi servis, zamijeniš senzor radilice, gumene remenice alternatora i radilice i trebal bi biti OK jako dugo.
Moj kum je prije Sonate vozio Elantru s plinom ... no ne na flanđu. Da ju kamion nije satro napravila bi i više od 300.000 km.
Koliko se sjećam nije mu radila nikakvih problema.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2016., 16:09   #9
1,6 motor iz iste godine je isti na laguni, meganeu i scenicu.
teško ćeš naći nekoga da ugrađuje flanđu. da tražim auto za gutat kilometre, i ja bi tražio stari benz da ide flanđa na njega. najmanje muke s time.

ugradnja poskupljuje ako ide toro boca

http://auto-silvio.hr/autoplin-cjenik/

4500 flanđa, ako može i ima
http://www.autoplin-cepelin.hr/index.php/cijene

ili ovaj za 5 sve
http://www.autoplin.net/?gclid=CM6ai...FQsR0wodleMIDg

pitanje je održavanja poslije i kvalitete injektora ali nemreš imati sve.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2016., 20:52   #10
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
1,6 motor iz iste godine je isti na laguni, meganeu i scenicu.
teško ćeš naći nekoga da ugrađuje flanđu. da tražim auto za gutat kilometre, i ja bi tražio stari benz da ide flanđa na njega. najmanje muke s time.

ugradnja poskupljuje ako ide toro boca

http://auto-silvio.hr/autoplin-cjenik/

4500 flanđa, ako može i ima
http://www.autoplin-cepelin.hr/index.php/cijene

ili ovaj za 5 sve
http://www.autoplin.net/?gclid=CM6ai...FQsR0wodleMIDg

pitanje je održavanja poslije i kvalitete injektora ali nemreš imati sve.
Genijalac si.HVALA TI majstore
Vidjeti ću sa tim gdje ima flanđa da li može na renoe jer oni imaju neplatičnu usisnu granu
za elentre smo utvrdili da ne idu flanđe
ako se odlučim za elantru s plinom, idem na direkciju kod auto silvia, mada ću još neke provjeriti šta imaju i po kojim cijenama ...izgleda da je to nekih 700eura minimalno
Hrki777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2016., 21:19   #11
Evo ti provjereno dobar auto za plin, podešavanje ventila na šaraf, motor neuništiv. Ima ispod 100kkm, spustiti cijenu, ubaciti neku jeftinu direkciju i deri 5-6 godina bez problema. Dijelovi se nađu za kikiriki (znam ekipu).
http://www.njuskalo.hr/auti/mitsubis...oglas-20488013
Bhakti is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2016., 08:36   #12
HVALA na trudu

Quote:
Bhakti kaže: Pogledaj post
Evo ti provjereno dobar auto za plin, podešavanje ventila na šaraf, motor neuništiv. Ima ispod 100kkm, spustiti cijenu, ubaciti neku jeftinu direkciju i deri 5-6 godina bez problema. Dijelovi se nađu za kikiriki (znam ekipu).
http://www.njuskalo.hr/auti/mitsubis...oglas-20488013
Hvala Bhakti na trudu i mišljenju
Malo mi je dosta iznad moga budžeta, a još se treba dodatno dati cca 6000kn na prosječnu direkciju plin instalaciju. Da je sa plinom toliko ušao bi u uži izbor----ovako još 800-1000eura za relat.dobru direkciju plin, ukupno izađe oko 4000eura

Nisam siguran jer se iz slika ne vidi baš dobro da li je limarija i lak vrlo dobar ili ne?( manje možda važno,ali nije nevažno, boja auta mi se nimalo ne sviđa )
Nisam siguran da se može naći lako rabljene dijelove...tih auta je jako malo u zg i RH uopće, i rabljene dijelove je teško naći
Koju ekipu znaš za rabljene dijelove? možeš i reko PM-a naravno...

MOJ NAJUŽI IZBOR SU ELANTRA III( 16,79kw, 16v...godište 2000-03) i renoi LAGUNA, MEGANE ...tu se skroz slažem sa I WONDEROM( mislim one od 2000 do 2003) ...(evv. skoda octavia I...ali nisam siguran da su se pokazale dobre na plin')-
Kakvo je tvoje mišljenje o tim vozilima na plin i dijelovima za njih ( cijene zamjenskih, cijene i mogućnost lake nabave rabljenih dijelova isl.)
Reno laguna pa čak i elantri ima puno više na ponudi od carismi...to su motori koji prelazi i 400 000km bez generalke, pa ako kupim neki sa 200 (250) 000 km ( 15 godina star) nije strašno...prođe još barem 100 000km bez generalke, a to je u biti 6 godina vožnje koju sam spominješ

Zadnje uređivanje Hrki777 : 10.11.2016. at 09:02.
Hrki777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2016., 09:01   #13
Quote:
Hrki777 kaže: Pogledaj post
Nisam siguran da se može naći lako rabljene dijelove...tih auta je jako malo u zg i RH uopće, i rabljene dijelove je teško naći
Koju ekipu znaš za rabljene dijelove? možeš i reko PM-a naravno
Ovih potrošnih dijelova imaš za kupiti bilo gdje a ako treba nešto drugo ima u V.Gorici ekipa u dijelovima koliko hočeš tih Mitsubishija. Imam ti i mehaničara za taj auto. Poštela ventile za 15 minuta (provjereno). Cijenu probati spustiti na 2800 Eura, to je auto sa malom kilometražom, pogledati samo limariju, motor, getriba i mehanika je nepoderivo.
Bhakti is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2016., 09:32   #14
HVALA TI,a li to probija moje mogućnosti

Quote:
Bhakti kaže: Pogledaj post
Ovih potrošnih dijelova imaš za kupiti bilo gdje a ako treba nešto drugo ima u V.Gorici ekipa u dijelovima koliko hočeš tih Mitsubishija. Imam ti i mehaničara za taj auto. Poštela ventile za 15 minuta (provjereno). Cijenu probati spustiti na 2800 Eura, to je auto sa malom kilometražom, pogledati samo limariju, motor, getriba i mehanika je nepoderivo.
Vjerujem da bolje znaš od mene , nisam prati carisme...ali najosnovnije je da probija moj budžet!...da kupim za 2800 i dodam 800-1000eura za direkciju plin, to me izađe 3600-3800 ...to nemam, jer i za niže pare ulazim u dozvoljeni minus na tekućem
Ja tražim aute ispod 2000 ( maksim do 2200e,ako ne nađem ništa ispod 2tkn) , pa da još nadodam 800-1000 za plin instalaciju, pa da ispadne ukupno 2200-2500eura
Mogu ti poslati neke iz užeg izbora na PM, pa da daš mišljenje?
Hrki777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2016., 10:12   #15
škodin 1,6 je odličan motor za plin.
ne znam da li ide flanđa na njega ali mu plin ne radi nikakve probleme.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2016., 11:08   #16
http://www.njuskalo.hr/auti/hyundai-...oglas-20818094
Evo ti! Odeš javnim prijevozom vratiš se autom.
jingo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2016., 14:26   #17
Quote:
jingo kaže: Pogledaj post
http://www.njuskalo.hr/auti/hyundai-...oglas-20818094
Evo ti! Odeš javnim prijevozom vratiš se autom.
HVALA, vidio sam ju već jučer, ima još 4 -5 elantri III 1.6. u igri
Da je ova bliže išao bih...osim toga ovaj kaže zadnjcijena...odeš dolje, nešto nađeš mana, hoćeš spustiti a on i dalje zatupi: zadnja cijena 2004 eura??
Hrki777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2016., 14:51   #18
Nazoveš prije, kažeš da nema jebene šanse da platiš toliko ali da si spreman doći pogledat auto. Ako kaže da ne misli spuštat - nemoraš niti ići.

Jedino što me muči na prvu loptu je ovo polirani farovi. To samo znači da će stradat ponovo. Ostalo treba vidjet.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2016., 12:02   #19
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Nazoveš prije, kažeš da nema jebene šanse da platiš toliko ali da si spreman doći pogledat auto. Ako kaže da ne misli spuštat - nemoraš niti ići.

Jedino što me muči na prvu loptu je ovo polirani farovi. To samo znači da će stradat ponovo. Ostalo treba vidjet.

HVALA NA SAVJETU...
Imam prijatelja koji može gledati HUO bazu oštečenika i štetnika po šasiji...našao sam da ovaj iz DU je 2007. imala ogromnu štetu na elantri od 43 000kn...cijela lijeva strana i još neke stvari!...mislim da to me skoro definitivno odbija ...ima još 4-5 drugih...i jeftinijih!
Hrki777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2016., 07:26   #20
Onda si u pravu. Traži drugu.
jingo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:56.